Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

gulama

Jsem pottermaniak a na dvojku Relikvií jsem se hodně těšila. Z kina jsem odcházela se smíšenými pocity… Rozhodně jde o jeden z nejlepších filmů série, ale spoustu důležitých věcí jsem ve filmu neviděla. Scéna s Brumbálem byla dobrá, ale bylo na první pohled vidět, že jde jen o velmi zkrácenou konverzaci. Je to škoda, jednak by se z toho dalo vytřískat mnohem více a jednak jsem se na ní těšila… Snapepovy vzpomínky patří mezi klenoty tohoto filmu… Nechápu, proč lidi kritizují Rickmana… Suma sumárum: nejsem zklamaná, ale ani nijak nadšená. Je to dobrý film a všem doporučuji jej shlédnout. 3D mohlo být lepší :( ()

Claude Speed

Harry, Harry, Harry. Jen tak málo ti chybělo k dosažení 5 hvězd. V pořadí již osmý, a poslední Harry Potter nabízí pro fanoušky plně nabitou akci, skvělé efekty, souboje, a hlavně emoce. Já sdílím s fanoušky stejné nadšení, ale důvod, proč ubírám tu jednu, jedinou hvězdičku je ten, že velmi důležité postavy umírají tak trochu mimo kameru. A kde se vzala, tu se vzala, krásná hudba z prvního dílu se taky vrátila,což mě okamžitě donutilo zavzpomínat na starší díly. Shrnuto, podtrženo: Sice mají druhé Relikvie svoje drobné chybičky, to ale nemění nic na tom, že jde o velkolepé finále, a hlavně velkolepé završení této nezapomenutelné ságy. Velice silné 4 hvězdy. 80%. (Neplecha ukončena ........... SBOHEM HARRY POTTERE) ()

High.Hopes

Velmi příjemné překvapení. Vzhledem k povaze knihy se nedalo moc pracovat se scénářem a film občas trošku působí jako změť po sobě jdoucích scén jen s malou návazností a diváci nedotčení knižní verzí asi spoustu zápletek nepochopí, bojové scény jsou jaksi minimalistické (hlavně se nepokoušet porovnávat s Pánem prstenů!) a Bonnie Wright alias Ginny Weasley se ani po osmi potterovských filmech nenaučila hrát a vymáčknout ze sebe nějakou emoci...ALE...všudypřítomná tísnivá atmosféra vás zatlačí do sedačky tak hluboko, že se z ní dokonce filmu nezvednete, závěrečný souboj Voldemorta a Harryho je mrazivě dokonalý, vztah Rona a Hermiony odlehčující a dokonce se i najde místo na několik vtipů. A epilog je tak akorát dojemný, jak se na správné zakončení sluší. Yates se nemá za co stydět, poslední Potter vyvolal velká očekávání a s lehkostí jich dostál. ()

waska

Jedna sága skončila! A musím říct, finále se povedlo! Sice mám nějaké výhrady, jakože chybí dost důležité odrovnání důležitých postav, děj je malinko natahovaný o dost si toho musí divák domyslet sám, což předtím nebylo, ale zase se konečně projevil famózní Snape, skvělá hudba, perfektní režie. A propo, i kdyby to byl filmově naprostý poropadák, stejně by na to každý šel, už jen kvůli tomu, jak to celé skončí :) já skončil u knihy Ohnivý pohár, takže jsem byl docela napjatej :) ()

Zevon odpad!

No já jenom zírám! Za tuto splácaninu, kde se ztrácela kontinuita, za hromady prožvaněných tupostí ala Stmívání, za odosobněné postavy, za tohle dávat plné ohodnocení? Já snad spím, nebo co....Panebože, hlavně že už je to za námi. Jak jsem se již vyjadřoval, jednotlivé díly měly těžce sestupnou tendenci a toto byl opravdu velkolepě tupý a plochý sešup neustále natahovaných přestávek mezi tím, kdy se něco, sice zmateně, ale aspoň dělo a hromadou nelogických pitomostí, prováděných úkonů a vyřčených nesmyslů, jejichž účel jsem dosud nepochopil a které byly v převaze. A tak se vzájemně ošukali a oči jim dále bez zájmu civí do prázdna a ksichty jim divně tuhnou, jak kdyby jim někdo kroutil v prdeli rohlíkem...Je možné že můj názor je značně neobjektivní, že mi i hodně uteklo, dobré dvě třetiny děje se totiž odehrávají v naprosté temnotě počátků televizních detektivek NDR, ale to na věci nic nemění. Takže mi v paměti zůstal příjemný první díl a taky upozornění, že jakmile to vezme Yates ještě jednou do rukou, asi nebudu ošizen, zůstanou li mi jeho skvosty do budoucna odepřeny. ()

Dubron

Chvílema jsem netušil, co Yates dělá, kdo je jeho cílová skupina. Je dost uhozenej nápad pozvolna utvářet atmosféru a pak ji vzápětí doslova rozprášit na kousky nějakým blbým výrokem, určeným pro ani-vy-nevíte-koho. Ano, řeč je o profesorce McGonagallové a jejím skvostu při útoku na Bradavice. Nicméně takto "nevhodných" scének je naštěstí ve filmu jen pár, což se dá přežít. Výtka druhá - posledni kapitola. Nebudu rozebírat, jestli je vhodná, jestli je trapná... Ale když někam jako režisér hodim po xx letech. Tak se snažim, aby herci vypadali jako po xx letech a nenavlíknu je jen do jinejch hadrů. S odřenejma košťatama za čtyři, ale mohlo to být o jednu smutnější. ()

ppetrnosek

Tak nakonec důstojné završení. Navzdory první části, která nikterak neexcelovala, mi teď běhal často mráz po zádech. Dobrý film s obdivuhodnou hudbou. Epické dílo. Pět hvězd. ()

MeaCulpa

Yates má vizuál v ruce, ale nic to nemění na tom, že nedokáže vytvořit opravdu epický moment a filmu nedokáže vtisknout emoce. U Fenixova řádu se tohle odosobnění dalo přisuzovat knižní předloze, která s ním dobře operovala, ale s dalšími díly Yates styl nezměnil a v sedmičce už Harrymu fandíte spíš ze setrvačnosti než osobních během filmu vytvořených sympatií. Poslední tři díly považuju za promarněnou příležitost. ()

Luckyman

Skvelý koniec jednej skvelej ságy. Tešil som sa na finále ako to celé dopadne a či to bude približne tak ako v knihe a bol som ohromený. Až na pár detailov bolo všetko v poriadku a mohol som si film užiť od začiatku do konca. ()

Jeanecek

Pro mě o fous lepší, než předchozí díl (tj. první část Relikvie smrti), ale pořád výrazně horší, než prvních pár kousků... ()

E lan

Nejsem velkým příznivcem této série, ale musím přiznat, že se tento poslední díl hodně povedl. Akčních scén je dostatek, příběh má nádech propracovanosti, herecké výkony jsou umírněné, triky ucházející a závěr prostě povedený. Jen snad tu poslední scénu bych vynechal. ()

10Domik10

Skutočne som si od záverečnej časti veľa sľuboval a teraz môžem s čistým svedomým prehlásiť, že veľkolepé dielo bolo dokonané. Už som nemal dávno zimomriavky takéhoto kalibru a myslým, že len tak ľahko ani mať nebudem. Danielov výkon bol strhujúci a Alan Rickman tu podal výkon hodný Oscara. Nastalo grandiózne divadlo čarodejníckej vojny a ja som nadšený. ()

tom912

Co už no, dalo se to udělat líp, třeba více emocí, ale po několikátém zhlédnutí vám to ani nepřijde. Ale hudba byla úchvatná, některé nelogické scény, no dej me tomu, na druhou stranu to zachraňují triky, výsledný dojem ? Jako by jste se těšili na svůj oblíbený cheeseburger, ale naservírují vám ho bez masa a sýra, jenom suchou bulku, ale jelikož máte svoji značku rádi, odpustíte jim to, ano Davide, odpouštím ti. 85%. ()

Armin82

Velice slušné finále, ale...Bellatrix jakožto vrah Siriuse nebo Dobbyho si rozhodně zasloužila větší prostor k úmrtí, než aby se s ní nakonec během několika vteřin a několika barevnými prskavkami vypořádala matinka, která nezakouzlila celou sérii. Hluché místo alá tunel mezi životem a smrtí byla zbytečnost, ale aspoň si fanoušci Majkla Gambona přišli na své. V koncovce hrdých rodičů jsem taky postrádal nějaké opodstatnění. A to, že vlastně všechno nakonec zachrání Neville Longbottom, který ještě dva díly zpět neuměl ani základní kouzla a celou sérii vlastně jen doplňoval herecký komparz v pozadí, jsem taky moc nepochopil. Jestli to takhle bylo podle knihy, tak to bylo asi tim, že se v tom paní Rowlingová začala trošku motat a už nevěděla, jak dál. Akční, spousta pěkných efektů a vynikající výkon Ralpha Fiennese(takřka oscarový)...je mi trošku líto, že tím to vše skončilo. Když jsem viděl před x lety první díl a koukal tam na ty prcky, doufal jsem,že se ještě nějakýho toho kouzelnického dobrodružství dočkáme a ejhle dočkali sme se dalších sedmi pokračování a z děcek jsou dospěláci. Přejme jen hlavním protagonistům, aby je tato legenda přilíš nezaškatulkovala a bude se jim v herecké kariéře i nadále dařit. Jsem rád za paní Rowlingovou, která se o svou fantazii podělila se světem, protože Harry Potter a jeho dobrodružství stojí za více shlédnutí. Teď mě tak napadá. Viděl jsem někdy tolik pokračování s tak podobnou kvalitou? těžko! ---->90% ()

Belieber

Já jsem HP fanatik, takže na tenhle díl jsem se těšila ze všech nejvíc. A zklamaná jsem vůbec nebyla. Tohle finále mě vážně dostalo. Bylo dobře, že sedmý díl rozdělili na dva filmy. Do jednoho by určitě nemohli dát tolik důležitých prvků, kolik se jich tam vyskytuje. Nebudu lhát - tenhle díl jsem dost prožívala. U žádnýho filmu jsem tak dlouho nebrečela, jako u tohohle. Vtipné scény taky nechyběly, nejvíc mě vždycky pobaví asi Ron v té komnatě nejvyšší potřeby, jak tam vříská :D Klasika... Někeré chvíle bych přivítala spíš podle té knížky, ale s tím se vždycky počítá. Nevím, co dodat. Když jsem vycházela z kina, byla jsem absolutně nadšená a zároveň jsem měla depku z toho, že Harry Potter už definitivně skončil. Tomu se mi nějak nechtělo věřit. S Harrym Potterem jsem vyrůstala, a když jsem u jinýho dílu vycházela z kina, říkala jsem si, jak už se těším na další díl. No a teď už se nebylo na co těšit, to bylo zvláštní. No prostě, z Relikvií smrti jsem byla opravdu nadšená. 5* ()

Sykon

Závěr potterovské ságy, byť nepatřím mezi ty skalní fanoušky, si podle mě zasloužil lepší konec. Důvod rozdělení posledního filmu na dva díly mi není jasné, vždyť tolik vaty se, zejména v případě první části, nevidí ani v jihoamerické telenovele. Ano, bitva o Bradavice byla vcelku fajn, ovšem emoční vrchol celé série filmů byl strmý asi jako rovné desky knižní vazby ležící na stole. A tentokrát se nedá ani vymluvit na předlohu... ()

danny_21

S velkými obavami a očekáváním jsem přistupoval k poslednímu ( ? ) fantaskní příběhu o zjizveném studentu magie. Bohužel nemůžu říct, že bych byl se zakončením spokojen, stejně jako s obsahem a formou - sice lepší než part 1, ale bylo to sterilní, bez pořádných emocí a bez pořádně strhujícího závěru, který jsem po právu očekával. Neberu Yatesovi kvalitní trikovou scénu, ale často tak nějak bez účinku, i když jsem ho chválil po jeho prvním Potterovi, dnes říkám, že by měl Cuarónovi zaplatit za doučování - 60 %. ()

Kenty

Skvělý, skvělý, skvělý. Absolutně nejlepší díl s krásně udělaným soubojem, hudbou a když přimhouřím hodně oči nad poslední scénou po 19 letech tak prostě super. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)