Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

Sysel_CZ

Nejčernější na téhle černé komedii je asi to, že to černá komedie být neměla... Už v okamžiku, kdy se hrdinní zachránci prolámou do desetiletí nenarušené jeskyně s tím, že zachráněná asi prošla tudy a zřejmě prošla zdí, víme přesně, na čem jsme. A já už vím, že se to do konce nezlepšilo... Nekorunovaným králem je pak lopaťák na konci. Holt, filmy Descent jsou pro mě ukázkou všeho, jak se dá zkazit film. ()

misterz

Pre mňa je jednotka jeden z najlepších hororov vôbec. Dvojka je síce dôstojné pokračovanie, ale kvalitu jednotky nedosiahla. Opäť sa dostávame do jaskynného systému, kde sa záchranný tím snaží nájsť "preživších" z jednotky. Atmosfericky to bolo zvládnuté perfektne a aj ľakačky fungovali na sto percent. Pár krát mi dokonca riadne zabehlo. Len škoda tých gore efektov. Pripadali mu hrozne umelé a vôbec nie realistické. Keby si na nich autori dali viac záležať, mohlo ísť o ďalší geniálny hororový kúsok. V tej hororovej mizérii poslednej doby však stále ide o výrazný nadpriemer. 85/100 ()

2-Xtreme

Skvelý príklad pokračovania kde tvorcovia nepreukázali skoro žiadnu štipku originality a len sa pekne zviezli na prvom diely... inak povedané natočili skoro remake s mierne pozmenením dejom. V porovnaní s iným vydareným pokračovaním úspešného filmu, hovorím o REC 2-ke sa môže tento film len ticho hanbiť. Verím, že z tohto námetu sa dalo vytrieskať o čosi viacej než len to čo sme dostali pod nos, ale dajme si otázku zaujíma to vôbec niekoho? Mňa nie. Osobne ma nijak extra nebral ani prvý diel (75%) a tak sa mi na dvojku pozeralo o to lepšie, pretože som nič neočakával a teraz nemusím byť zaklamaný z toho, že to bol najklasickejšie natočený sequel aký sa len dá spraviť. PS: Koniec alá WTF?!, alebo kurva to ste si mohli odpustiť.... si mohli odpustiť ;-) dávam výborných 60%. ()

sullafelix

... film disponuje velmi slusnym a nepredvidatelnym zaverom ,,nastavenym na dalsie pokracovanie/ je to aj dovod mojho vyssieho hodnotenia -zaroven aj mojou Achillovou patou nakolko ma pozitivne ovplyvnil pri zaverecom summa summarum /..ale to na veci nic nemeni, ze inteligentny clovek sa musi pocas 90 minut dlzky filmu citit ako idiot ..dovod je prosty ...vzhladom na situovanie deja do absolutnej tmy ...by vlastne nemal nic vidiet ..sem tam nejake tie siluety akych takych postav , ked svietia naraz 3 ci 4ry baterky...ale na moje velke prekvapenie ,,,hoci nebol aktivny ziaden zdroj svetla,,,kolosalne priestory boli vysvietene ako v noci v centre mesta ...co dlhodobo ubijalo moju uroven iq.. takze keby som to vypol v strede filmu, bol by to urcite odpad ! ()

Vančura

Podle mě o něco slabší než jednička (možná protože to točil jiný režisér), ale pořád mě to docela bavilo. Na postavách mi stejně jako u jedničky nezáleželo, navíc mi tam asi nově vadily ty mužské postavy, které v jedničce nebyly. Taky ty obludy se mi zde nějak líbily míň, prostě na Marshalla to celkově nemá a všechno zde už stejně zaznělo (blbé nasvícení atd.). ()

kingik

Oproti nudné jedničce je dvojka pojata velmi dynamicky. Spád filmu, více jeskyních masožravých tvorů a brutální zabití jednotlivých pátračů a ne tak zcela předvídatelný konec, jsou největší předností (krev tady vypadá jak mrkvový džus) jinak poměrně naivně vystavěného hororu s množstvím logických kiksů v podobě nelogického jednání postav a všudypřítomná tma byla už po půl hodině velmi otravná. Jednou a dost. 50% ()

Omnibus

70 %. Slizké jak Vetřelec při kurzech speleologie a o pár litrů krve a blibajzů hnusnější než jednička, ale už ne tak napínavé. Klaustrofobici si opět užijí své, my ostatní si hledáme zábavu při tipování, jaké bude pořadí chodů hostiny. A co Glumíšci? Ti nám už zmutovali natolik, že jsou nejen slepí, ale i bez čichu, takže se můžete klidně potit jako prase, až smrdíte i sám sobě... oni vás nevyčmuchají (ale kupodivu pořád zkoušejí větřit :-). Naši mutanti nejen roztomile sípou hlady, ale často si taky s gustem zařvou a to tak divoce, jako kdyby si omylem sedli na trčící krápník stalagmit a ten jim natrhl jejich zmutovanou prdel. Pár poznatků z exkurze do pažravé Macochy: Pokud vás vyhrabává ze závalu divně ušatý záchranář, kterému hlasitě kručí v žaludku, bylo by asi lepší zůstat zasypaný! Transfúzi krve lze provádět i orálně. Jedinou chcípající baterkou jeskyni osvítíte stejně kvalitně, jako požár Národní divadlo. Zápasy v bahně nemusí být vždy sexy, ale aspoň už víme, kam chodí podzemní mutanti na záchod. Glumíšci se blbě krotí, nasadíte-li jim udidlo, vzteky ho překousnou! Ač slepí, skáčou z balvanu na balvan jako šikovní kamzíci (WTF?). Zkušený šerif ví, na co má želízka a umí díky jim úspěšně zhoršit už tak zoufalou situaci. Nejen na cepín či strmeň, ale i na sponku do vlasů by se měl nosit zbrojní pas. „Děkujeme za návštěvu, přilby a baterky odevzdejte dědkovi u východu. A životy můžete taky.“ ()

IQ Tiqe

Oproti "jedničce" už chybí moment překvapení - prostě je to totéž, akorát trochu jinak. Ale na druhou stranu jsem předem věděl, do čeho jdu. Nicméně konec byl ještě debilnější. ()

DJ Lonely

Když zavřete oči nad milionem nelogičností a naprosto stupidním závěrem, dostanete 4* horůrek. Na jedničku v žádném případě nemá, ale s vypnutým mozkem se pobavíte hezky. ()

Kothy

Už ne tak kvalitní pokračování tohoto hororu. Každopádně to v těch jeskyních není žádná sranda... ()

teutates

Dalo by sa povedať, že jednička bola fajn, taktiež by sa dalo naznačiť, že bola v celku "originál"... ale čo bolo toto, hmm... ako by som to povedal, za každú cenu točiť part 2 nebolo najlepšiou voľbou. Rozprávať o nelogických scénach zo ženským komandom nemá zmysel, taktiež vyšší level niektorých "podzemných strašidiel - bodybuilder hardcore" hmn, asi vysoká radiacia v okolí... a ta konšpiračná teória na koniec, bože pomôž, ale už aspoň viem kto im tam dole nosil protein :D 4/10 sranda no... ()

Campbell

Descent 2 začíná tam kde skončil první díl. A dá se říct že je to kopírka Aliens. Hlavní hrdinka se musí vrátit tam kde se první film odehrával. Film je akčnější, rychlejší a pro mě zábavnější. První film nepovažuju za bůh ví jaké veledílo, proto nedávám takové rozdílné hodnocení. Bavil jsem se zde více. Gore je vymakanější, jen ty jeskyně mi přijdou celkem dost umělé. Scénář není špatný(scénárista Žena v černém) a režie taky ne. Bavil jsem se ale opět nic extra to není. ()

predators

Kdybych měl porovnávat s horory, které jsem v poslední době viděl, ať jde o remaky nebo pokračování, tak D2 se řadí mezi ty lepší. A to celkem s přehledem. Koncept stísněných temných prostorů je zachován a ti šmejdi jsou nyní trochu víc vidět, takže zkažených ksychtů je více než dostatek. Jo, závěr(asi 2 minuty) jsem si představoval trochu jinak, ale zbylých 92 minut za to stálo. 78% ()

Ratemus

No není to tak skvělé jako první díl, ale udržuje si to podobnou kvalitu, ta děsivá atmosféra je pryč, už se lekáte tak nějak z donucení. Lidi se ve více případech chovají jako naprostí idioti, například šerif, který Sarah spoutá, protože jí nevěří, ale když je očištěna, pouta jí nesundá. Dovídáme se, že zdaleka všechny slečinky nezemřeli, najednou se z nich staly lovkyně, které se zdá se adaptovali a přesně ví, jak se chovat v případě nouze....také se z nich staly zdatné bojovnice. Není to tak špatné, ale vždy si radši pustím jedničku. ()

Pedestrian

Descent 2 se nese v duchu [Rec] 2. O strachu to není vůbec, zato je sequelově přímočařejší, akčnější a celkově i nechutnější. Ale zatímco dvojka [Recu] stereotypně opakovala postupy zavedené u skvělé jedničky, Descent 2 je béčková jízda, která se s ničím nesere a jejíž hrdinky jsou ponaučené z chyb minulých. Větší spokojenost než u [Rec] 2. ()

iamek

Povedené pokračování dnes již legendárního prvního dílu, který ve světě hororů vzbudil velký poprask. Klaustrofobický pocit, který byl tak skvělý v prvním dílů funguje i v pokračování. Trošku mi zde chyběla pořádná atmosféra jako v prvním díle a závěr snímků taky nebyl zrova nejlíp zvolený. Škoda, že tvůrci si více nepohráli se světlem jako v prvním díle kde světla bylo méně a atmosféra tak byla mnohem děsivější. ()

klerik

Podstatne slabšie pokračovanie. Sledovanie partie nezaujímavých a nijako necharakterizovaných postáv je otrava. Atmosféra štôlní a jaskýň však stále funguje. A k záveru, keď sa scenár ráznejšie napojí na prvý film, to dostane aj celkom uveriteľný rozmer. Inak rutina... ()