Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Koda

Mysleli jste si, že příběh z prvního filmu bude tak nějak spojovat druhý díl? Myslet si to můžete, ale vaše mysl vás pěkně zradí. Tohle pokračování nemá moc co společného s poznáváním Kardanové Lhoty, ani sebevětším romantickým dobrodružstvím Sally a Bleska a ani jednou si zřejmě v tomhle filmu neodpočineme, protože právě zde na nás tvůrci nabalili neuvěřitelné množství akcí, poznání sama sebe, špiónování, hledání zločince, tak jak tomu je třeba v Kobře 11. Ono vlastně už začátek vás může vtáhnout do hodiny pravdy a nechat vás přemýšlet o ději filmu a následné odvíjení, nýbrž tento film je právě o zaměřený na agentské mise a závody jsou k tomu přesně spojeny. Tady v tomto ohledu se nejedná o to, jestli Blesk McQueen vyhraje závod nad Francescem a stane se dosavadním mistrem světa, ale jestli přežije. Tady Blesk spíše hraje vedlejší roli a režiséři právě dali přednost hlavní role pro Buráka, který zřejmě oblíbil více fanoušků a proto dostal šanci... no ono je to i celkem logické, přesně tady najde sám sebe, že není úplný idiot a je to i takový šťouch pro Bleska, že správný kámoš by neměl urážet svého kámoše, který prostě udělal chybu. Chybovat je lidské.. a auťácké. Tak a teď k mému názoru, film jako takový se ze začátku úplně jinak odvíjel a určitě spoustě lidem sebral motivaci, protože se těšili spíše na Bleska, než nějaké "agenty", ale zase na druhou stranu musím uznat, že dějově to bylo celkem v pohodě, dávalo to smysl, Burák nezklamal a byl zase takový, jak jsme ho znali z prvního dílu. Magor, který se pouští do průšvihů. Možná nakonec byla zápletka taková kostrbatá, když se našel dotyčný problémů a důvodu jsem tak nějak, ačkoliv jsem se snažil, moc nerozuměl. Chybělo mi tam více romantiky se Sally, více smutnějších momentů, ale tak třetí film snad namaže chleba. Za mě hezky strávený večer. ()

islanzadi

Řekněme to rovnou, jedničce se auta nevyrovnají, ale že by to byl zas takový propadák, to ne. Dalo by se tomu říct bondovka pro děti a to trošku slabší. Ve filmu jsou ale momenty, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Možná se bude někdo divit, ale je to tak. Pokud se někdo nezasměje Burákovi tak asi nemá smysl pro humor. Takže shrnuto podtrženo je to pohádka, která má své mouchy, ale i pár světlých momentů, což znamená průměr. Nenadchnou jako první díl, ani neurazí. ()

Herráček

Mám teď ke srovnání dvoje auta :) Auta 2 a Fast Five... To je snad poprvé, co u mě nevyhrál animák. Pixar ne že by vyloženě zkalamal, ale bylo to snad poprvé, kdy bylo jasně vidět, že cílovou skupinou je dětské publikum. Pravda, k pohádkám to sice patří, ale jak je vidět, zrovna u Pixaru se to neodpouští :) ()

KoRner

"Pixar bez originálních nápadů, které u něj vedle skvělé animace byly vždy tím hlavním?"(KevSpa) - Áno, to isté bolo už aj minule. Tentokrát je však hlavný hrdina McQueenov kamarát Burák a vytratilo sa aj to morálne poučenie, pre ktoré je tak vychvaľovaná jednotka. Všade je príliš mnoho postáv, veľa gagov, ktoré spoľahlivo zabavia najmenších a producenti si mädlia ruky ako zase nových hrdinov podávať na čo najviac obchodovateľných predmetov. ()

Wally

Budu hodnotit z pohledu spokojenosti dětského diváka a tady sem slyšel, že tento druhý díl jim přišel možná o kousek lepší než díl původní..smích byl důkazem . Zvlášť začátek ve stylu Mission Impossible byl skvělý a vlastně celá myšlenka tento díl pojat jako takovou kreslenou bondovku mi přijde jako dobrý tah, Jak říkám...nemusí se to líbit (asi hlavně intelektuálům), ale jedná se o film pro celou rodinu ze kterého budou prckové nadšení. ()

Testament

Pixare,Pixare, co se to s tebou děje? Je mi jedno, že první díl Aut byl dějově možná malinko řidší, bavil jsem se perfektně. Ale tady jsem z Burákových "ha-ha" hlášek málem hodil botu po obrazovce. Trapné, trapné. Animace skvělá, jo voda vypadá dobře naainomvaná i města jsou pěkná. Ale nějak nám dochází šťáva. Děj-neděj mě nezaujal (čím taky?) a chyběl mi zde i onen vtip, nečekaná situace, u které jsem si řekl:"Jo, tohle je Pixar, to je rozdíl, oproti konkurenci". 3 hvězdičky, ale dost ušmudlané... ()

BluT

Á, tak co. Sice to nedosáhlo kvalit jedničky, ale stejně jsem si to užil. Všechny auta jsou prostě neskutečně sympatický! Ale přestože byl samotnej příběh poměrně chytrej, nebyl dostatečně nabitej vtipem a to mi teda trochu vadilo. Navíc Burák jako hlavní postava trošku skřípe, radši bych tam viděl zase Bleska. Takže jestli bude trojka, tak na ni rád pudu třeba do kina, ale hlavně s McQueenem v hlavní roli! 80% ()

wooozie

Zatímco první díl patří mezi nejlepší animáky vůbec, druhý díl není kvalitou ani poloviční. Nic nového nepřináší, průměrné, sem tam nějaký vtip, ale oproti jedničce dost slabé. Ze závodního prostředí do prostředí agentského tomuto filmu opravdu nic dobrého nepřinesl 3* ()

Nassau

Animák, jehož děj se točí kolem jedné z nejotravnějších postaviček? Michael Caine má pravdu, je to vážně strašný idiot. Dalo se očekávat, že Pixar nebude točit neustále výborné nebo alespoň dobré filmy. Ale Cars 2 je tak strašně otravným a hlavně hloupým snímkem, že by se měl Pixar sakra stydět. I když ono to pravděpodobně své zelené doláčky přinese. Jen mě napadá, jestli bude Cars 3 nebo jestli bude stvořen film pouze o Burákovi. To by mohlo být čiré peklo. (20%) ()

Roby

Druhý díl je o něco málo slabší, ale auťák Francesco Bernoulli to z mého pohledu zachraňuje, takový správný kladně arogantní formule, která dává McQueenovi toho pravého soka 78%. ()

YoZo8

Oproti jednotke to bolo veľmi slabé. Hlavná postava už ani tak nebol Blesk McQueen ako skôr Burák. Nie žeby mi to nejak extra vadilo, ale nebolo to proste ono. Dej bol akýsi kostrbatý a nemalo to poriadne ani hlavu ani pätu. Zatiaľ čo jednotka bola dojímavá, závodná lahôdka dvojka priniesla len nepodarene predstavenie ala James Bond style. Čo sa mi až tak nepáčilo. Málo humoru, málo respektíve žiadne emotívne chvíľky. Celé mi to prišlo uponáhľané a trošku nasilu urobene. Hodnotím to ako horši priemer až podpriemer. A ešte jedna vec. Neviem ako je na tom slovenský dabing, ale ten český sa nedal počúvať. ()

NifKor

Jednička je klasika a mám furt u ní takový zajímavý a krásný pocit. Bohužel u dvojky to nějak tak necítím a to je docela škoda. Jinak ale to není zas tak špatné podle mě to ale mohlo dopadnout i líp. 5,5/10 ()

Han22

Auta 2 mě narozdíl od všech ostatních nezklamala. Možná proto, že jedničku nemáš už tolik v paměti, možná proto že je to prostě Pixar. To znamená naprosto dokonalou animace (třeba velkoměsta jsou prakticky nerozlišitelná od skutečných filmů), spoustu vtípků, suprové postavy a špičkovou akci která jako by vypadla z Rychle a Zběsile. Navíc je tu příběh jako z bondovek s parádním zvratem, hrdinou tu není Blesk McQueen, ale jeho přitroublý kamarád Burák, který se stává agentem a musí najít sám sebe. A hlavně je tu geniální svět aut, které prostě dělají všechno to co lidé a naprosto dokonale dokážou zobrazit i různé země jako Japonsko, Itálie, Francie, Anglie i postavy - máme tu usedlého britského agenta, sexy americkou agentku, zlotřilého německého profesora a nechybí ani královna. Když vidím ty odpady tady, rád si pro jednou nadhodnotím, protože pro mě jde o animák roku 2011. PS: Taky přemýšlíte, jaktože svět aut vypadá úplně jako lidský včetně spousty věcí, které auta prostě nemohly postavit? No hledal jsem na netu a s touhle teorií, potvrzenou tvůrcem Jay Wardem ten svět dostává úplně jiné grády http://screencrush.com/where-do-pixar-cars-come-from/. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby