Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

bolan

Tak jsme s prckem vyšli do kina, protože McQueena miluje. Nelibuju si zrovna ve filmech pro děti a už vůbec ne v těch animovaných, ale Cars mě celkem bavili, protože to u nás jednu dobu jelo non-top asi 2 roky a dvojka taky docela jde - hlavní moudro filmu je sice trochu blbost, ale děcka se stejně nejvíc soustředili na ty akční scény - čekal jsem to horší. ()

Hepy13

Slabiny - 1) okopírovaný příběh z běžných bondovek. 2) V některých akčních situacích přeplácanost jako např. létající auta. 3) děti v tom budou mít asi pořádnej guláš. To jsou 3 věci které bych vytknul, se zbytekem jsem naprosto spokojen. Pravdou je, že co se týká příběhu tak je to zklamání protože PIXAR právě na originalitu dbá. Tak doufejme že nás v budoucnu zase nějakým originálním nápadem překvapí. Animaci moje hlava už nepobírá a zajímalo by mě kam to ještě muže dojít. Vtípky a hlášky fungujou suprově! Tak jako přízvuk mluvících aut z různých koutů světa např. Volhy-rusky, Ferrari italsky taky nesmím zapomenout na japončíky. Nebo vtípky typu: agent=aston martin :) ,komentátor=Karol Kolák :D,nebo druhý komentátor, jehož hlas budou hokejový fanoušci určitě dobře znát. Také jsem očekával jakým způsobem tvůrci vyřeší smrt Paula Newmana, který daboval Hudsona Horneta v prvním díle. Zároveň to byl poslední film jehož byl součástí. Jestli sáhnou ke změně dabéra? nebo nechají jeho postavičku umřít?. Myslím že to udělali celkem důstojně rozumně. Hezky a příjemně se na Cars2 dívalo, smál jsem se opravdu hodně takže bych dal 4* ale když vidím to nízké hodnocení, tak dám 5*! ()

sedlo03

Bavil jsem se, smál jsem se a tajně jsem fandil. Klasická pixarovka a i když jednička byla přece jen lepší dvojka nezklame. ()

majo_svk

Prvé autá sú mojim naj animovaným filmom a dvojka to ani náhodou nezmení. Autá 2 sú stále fajn, nechýba im dynamika, zábava, emócie a poučnosť, ale strádajú svojskosť, humor, hlášky a originálne nápady. Pribudlo hlavne akčnosti a dynamiky, čo však neznamená, že práve to diváka zaujme. Osobne sa mi druhé pokračovanie javí ako zmes filmov Quantum of Solace, Salt, Rýchlo a zbesilo, Death Race zabalené do animovaného kabáta. Chcelo by to viac originality, kreativity a fantázie. To, že autá nebudú po sebe strieľať mi vôbec nebude chýbať. Animácia sa nijak zvlášť nezlepšila, no stále patrí medzi to najlepšie v animovanom svete. Hudba je príjemná, za jednotkou však výrazne zaostáva. Keď to všetko spočítam, dostanem výsledok, že Autá 2 sú priemerným animákom s nadpriemerne nevyužitým potenciálom. Pre mňa trochu sklamanie. Ako rodinná akčno-zábavná rozprávka pre celú rodinu je však vhodnou voľbou. PS: Osudy pokračovaní často nebývajú ružové a rovnako to dopadlo aj prípade Cars 2. ()

Lilloos

Kam se poděla ta stará autíčka? Obyvatelé Kardanové lhoty jsou tu jen do počtu, Blesk jako závoďák a do čela se staví Burák, kterého je už všude až až, spolu s ním pak celkem sympatičtí agenti. Oproti nádherné animaci z jedničky, jsem si u tohohle připadla jak v počítačové hře. Vlastě celé to působilo jako závodní simulátor - skákali z jednoho kouta světa na druhý, závodili, bourali, něco ve stylu Trackmanie. Naprosto nevyužitý potenciál nových prostředí - ano autíčka mluví s přízvukem, ale to je asi tak všechno. Zábava téměř žádná, až na královskou rodinu, ta byla super. Původní jednoduchý příběh měl svou kouzelnou atmosféru, tohle má jen nesmyslně zamotané...nic. Druhou hvězdičku dávám čistě za nápadité titulky, kde jsem marně hledala českou vlaječku, přestože ve filmu o nás zmínka byla. "Tohle je tajnej agent, tak to neroztrubte." ()

HaceR

Nevedel som si predstaviť, o čom by mohla byť dvojka. Samozrejme že by šlo o závody ale to už sme predsa videli v jednotke. Preto som od toho veľa neočakával. Začiatok napovedal, že to nebude celkom len o závodoch a trochu ma zaskočilo, keď som zistil, že to bude aj tak trochu špionážny film. Skombinovať tieto dve veci sa mi nezdalo najvhodnejšie. O to viac som bol prekvapený po dopozeraní filmu. Naozaj skvelý príbeh s kopou akcie a nenúteného humoru. Samozrejme nechýbalo ani mravné poučenie. Dialógy sú až neskutočne na úrovni, dokonca lepšie ako v jednotke. A to by som očakával niečo pre deti ale opak bol pravdou. Málokedy sa stane, že druhý diel prekoná prvý, tu sa to však podarilo. ()

Cartmof

Druhý díl aut nabírá úplně jiné obrátky, než jeho předchůdce. Místo přízemní zápletky, že se hvězda zasekne v zapadákově se vydáváme na cestu světem, díky závodu World Grand Prix. Hlávní zápletkou je však zločinecká organizace, která se snaží celý závod zhatit. Do tohoto konfliktu se Burák zaplete úplnou náhodou a nakonec se společně s Finnem McMissliem a Holly Kvaltovou dostává na dráhu agenta, o které ani nesnil. Hlavním hrdinou tohoto dílu je již zmíněný Burák, který je takový, jakého ho známe z jedničky. Potrhlý hlupák, který svým humorem má bavit mladší diváky. Tady díky více prostoru můžeme vidět, že je Burák i něco víc a je možné, že byl důvod, proč jsem měl tento díl radši než jedničku. Přesto, že se druhý díl dost liší oproti předchůdci mi zde vadil jeden faktor, který jsem si na originálu extrémně užíval. A tím je humor. Neber te mě špatně, jsou tu momenty, kdy se zasmějete, ale oproti jedničce jich je tu o dost míň a celkově si myslím, že to filmu dost uškodilo. Sumasumárum jsou Auta 2 dobré pokračování, které si užijou i starší. Avšak po zhlédnutí jedničky musím konstatovat, že jsem se mýlil a na jedničku to prostě nemá... ()

Jenda.SG-1

Film zachraňoval jen Burák, jinak nic moc... je vidět, že skutečně vařili z vody... mé výše uvedené hodnocení, je velice benevolentní, mírné a laskavé, nebýt výborné grafiky a Buráka, dal jsem hodnocení odpad. ()

R4d3oN

Od tohohle filmu jsem samozřejmě čekal, že bude horší než prví díl, ale to co jsem viděl a hlavně slyšel... to mě dostalo. Pro děti musí být děj dost nepochopitelný a pro starší je příběh nudný, občas až trapný. Z romantické kreslené pohádky se stal akční "sci-fi drasťák" plný násilí. Hlášky byly některé vtipné, ale většinou jsem z humoru cítil přehnanost a vaření z vody. Hodnotil jsem za dobrý efekt ve 3D a za šťastný konec, na který jsem se těšil ze všeho nejvíc :) ()

melloun

Jestli Pixar v něčem opravdu vynikal, byl to originální příběh, který pobavil a zahřál u srdíčka. Ani tentokrát jim nelze odepřít originalitu, ale zdá se, že ztratili soudnost. Už trailer hodně napovídal, že něco nebude úplně v pořádku, avšak že to bude až takový slepenec, který pohřbí vše dobré z jedničky, jsem zase nečekal. Příběh je prostě strašný a vše zachraňují malé vtípky. Jmenovat se to Burák jde do světa, tak by to bylo pořád strašné, ale dalo by se to ještě nějak pochopit. Nevím, jak tohle mohl někdo dopustit a jak tomu mohl někdo ve vedení dát zelenou. Snad se do příště poučí, i když Brave také nevypadá nějak světoborně a hodně mi připomíná How to train your dragon. ()

Chundys

Oproti vynikající jedničce.... přichází místy dost nudná a zmršená dvojka! Proč??? Pixar si asi taky chtěl užít trochu té kritiky :-( ()

RedHot

Z pěti hvězdiček na jednu. Pořádný propad. Proč? --- U většiny dvojek nemáme problém s tím, že jsou skvělé nápady z jedničky nahrazeny o něco méně skvělými nápady mladších scénáristů a doplněné o spoustu střílení a narážek na siamská dvojčata. Říkám u většiny dvojek, protože u Aut něco podobného tolerovat nelze. Z jednoho prostého důvodu - jednička nebyla pouhá animovaná blbinka o mluvících čtyřkolkách, ale plnohodnotný kouzelný příběh o pečlivě vykreslených a složitých charakterech, které postupem času procházejí znatelným vývojem. Ve dvojce můžeme po něčem podobném jen tápat. Naopak zde na každém kroku zapackneme o nějakou nedotaženou anekdotu na téma "jak ze sebe rezaté auto dělá blbečka před půlkou zeměkoule". --- Přiznávám, že mladšímu diváku se bude dvojka nejspíš zamlouvat více. Přiznejme si to - v počtu vystřílených torpéd, bouraček a tajných agentů nesahá jednička dvojce ani po kotníky. Ale až malý fanoušek povyroste a zmoudří, vsadím boty (a že mám své boty sakra rád!) na to, že se s kajícnou slzou v oku rád vrátí k nádherné jedničce. ()

Helldo

Působivé pokračování prvního dílu, ikdyž asi ne tím způsobem jakým jsme čekali. O malebné vizuální stránce netřeba hovořit (především v 3D je to slast pro oči), ale že se z přeci jen „skromnějšího“ prvního dílu vyklube cestománie po světě navíc obohacená přítomností tajných superagentů, vládních (i nevládních) organizací, zbraní a hlavně akce a zase akce, to čekal jen málokdo. Na jednu stranu kouzlo jedničky, jakoby vyprchalo, ale z mého pohledu se jedná o příjemnou změna. Určitě chápu zdejší kritiku a sám s ní v určitých ohledech souhlasím, posun od zaměření na mladší publikum ke spíše k širšímu spektru diváků je více než znatelný (ikdyž si nejsem jist, zdali to byl opravdu záměr). A z mého blízkého okolí vím, že mladší publikum po zhlédnutí, nebylo ze spletité zápletky nijak moudré. Další věcí je až příliš přeplácaný závěr a z něhož plynoucí nedomyšlené scény. Závěrem však podotýkám, že se jedná o výbornou zábavu s řadou vtipných momentů (bohužel znovu spíše pro dospělé). Ale co, Burák válel! ()

Kubinn

Souhlasím s některými názory tady, že film neni moc pro děti, ale dodávám... no a co?! Zpracování opět parádní. Cit pro detail je cítit všude. Celý film sem se bavil mimo jiné i tím, že sem poznával předlohy, podle kterých jsou všechna auta vymodelována... ()

MovieFive

Kdyby se z toho nesnažili udělat animovanou Bondovku, udělali by líp...takle je film jedna velká slátanina na kterou jsem se jen ztěží dokoukala :( ()

DETTO1976

Perfektné pokračovanie. Tie auta nemajú chybu, už aj svoje som začal volať BURAK ( volal by som ho BLESK, ale ma už 11 rokov ) Pre môjho syna je BLESK ako pre mňa bol Winnetuo. ()

Wolvie

Nemám moc rád animované filmy,ale co vyloženě nesnáším,je zbytečné mrhání potenciálem.Ten v Pixaru bezesporu mají,stačí si vzpomenout na absolutně geniálního VALL-I.Ovšem způsob,s jakým se bez pardónů vysrali na jakoukoliv originalitu a už druhý rok za sebou nám servírují zbytečné pokračování,ten mě vážně nebaví.Tam,kde se Toy Story 3 ještě pyšnilo alespoň jakous takous dějovou skladbou a emocemi,jsou Auta 2 jen naprosto zbytečnou přehlídkou animovaných postav,které se zjevně budou dobře prodávat jako hračky.Bez děje,beze smyslu,bez jakékoliv věcvi,která by mě dokázala zaujmout.Jen 110 minut marnosti studia,které kdysi platilo za jedinou neochvějnou jistotu ve filmové branži,ale které se dnes potápí rychleji než Titanic.Vivat DreamWorks! ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby