Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Eraserhead

Bond alá Pixar? Proč ne. V Úžasňákových to fungovalo skvěle a pro mě jsou dodnes nejlepší pixarovkou. V Autech 2 to bohužel moc nefunguje a dospělácká zápletka se s infantilním světem aut pro nejmenší bije více než kdy předtím. V Pixaru si stále drží velmi vysokou laťku technické kvality, ale scénáristická zajímavost a zábavnost se jim poslední dobou nějak vytrácí. ()

Perry-

Nejslabší Pixar... kdyby z toho byl plnohodnotný spy-movie (ala prvních cca. 5 minut) říznutý závody, bylo by to super. Takhle se až moc často dostavuje přitroublý typ humoru ala Burák. Rozhazování životních mouder mi tam taky moc nepasovalo. Udělat z Buráka hlavní postavu nebyl úplně nejlepší nápad, ale chápu.. snaha o zacílení na dětské publikum. Technická stránka je ovšem skvělá. Nakonec tomu ale těch 70% dám. Akce mě bavila (M. Caine super), animace pěkná. ()

Fary

Jedna hvězdička za pěknou animaci, ale to je bohužel všechno. I na vtipný hlášky z filmu vám stačí si pustit trailer. Samotný film oproti němu nemá nic navíc... :-/ :( ()

Milan25

Nejslabší pixarovka za poslední léta (ne-li vůbec). Děj chvílemi zmatený, hlavní dějová linka nevýrazná a momentů k pobavení či napnutí je tam na film od Pixaru žalostně málo. Slabé 3* ()

Brhlis

Kreslená Bondovka s auty v hlavní roli? Proč ne, ale bylo to dost suché. Moc povedených vtipů jsem tam nenašel, škoda, Pixar byl v tomto ohledu vždycky originální. Docela jsem se zasmál u vyobrazení britské královské rodiny a hlasového ovládání Burákova auta. Vždycky rád slyším hlas Michaela Caina, do této role "Jamese Bonda" se skvěle hodil. Hodně průměrné pokračování výborného prvního dílu. 60% ()

Junglista

Dospělejc se tvářící pokračování nejlepšího animáku ever (čili prvního dílu), se bohužel nepodařilo tak, jak sem čekal. Celkově to špiónský prostředí je po jedničce docela facka. Děti budou na vrcholu blaha v každym případě, ale co my odrostlejší? Hodně ubylo toho, co dělalo z prvních Aut dokonalost... postranní fórky. Na začátku v Japonsku jich je habaděj, to sem si eště chrochtal. Ale pak se děj stal až moc akčním a to je to, co mu podlamuje kolena. Z hodnocení vypouštim animaci, protože u Pixaru se bezchybnost očekává automaticky. Nejslabší film od nich to neni, ale k lepším rozhodně nepatří. A eště dodatek... milý pixare, ekologický agitky si strč do prdele... malý děti to stejně nepochopěj a mě to xmrti lezlo krkem, tohle do animáku nepatří. Moralizování ok, bez toho se to neobejde, ale tohle už bylo moc. ()

dopita

Nějak nechápu důvod, proč tenhle film vznikl. Aha, prachy vlastně. Na všelijakejch figurkách, stolních hrách pro děti a všemožných obrázcích s Bleskem McQueenem studio vydělalo tak ohromný prachy, že dvojka prostě vzniknout musela. A to i přes to, že už první díl patřil spíš k těm horším filmům od Pixaru. Jednička měla jednoduchej příběh o nápravě jednoho nabubřelýho ega, film měl pohodovou atmosféru a spoustu vymazlených scén. Dvojka je uplně o něčem jiným. Ty vole tajný agenti, mafiáni, spiknutí, cestování po celým světě... to je obrat kamsi do řitě. Zpracování jednotlivejch scén je spíš efektní, než dobrý a hlavní postavou se stal Burák (což je sice sympaťák, ale hlavní postavou je přece Blesk McQueen ne???), kterej se dost často chová jako dement. Ale aby to nevyznělo tak moc kriticky, film rozhodně stojí za zkouknutí, už jenom pro tu vizuální nádheru, nicméně postrádá kouzlo a preciznost ostatních pixarovek. ()

Stružák

Dvojka je výrazně slabší než první díl, ale stejně jsem se u ní královsky bavil. Prostředí jako vystřižené z bondovky je možná pro podobný film trošku "nefér", děcka si film rozhodně neužijí tolik jako starší. Nicméně Auta 2 obsahují kopu vtipných hlášek, kopu vtipných momentů (jeden za všechny: Papež :-D) a, stejně jako v prvním dílu, Filmora v podání výtečného Jirky Macháčka. ()

bloodline

Pixar dokonale pochoval koncept Cars 2 nezmyselným výberom hlavnej postavy. Nech sú Materove úmysly akokoľvek čestné, poučné a zábavné, totálnym spôsobom dehonestuje serióznosť, krehkosť a jedinečnosť jednotky. Cars 2 majú stále po audio-vizuálnej stránke nadpozemskú genialitu, ale otázka znie qui bono? Deti ocenia technickú brilantnosť asi tak ako žena jazdné vlastnosti Maserati (česť výnimkám) a (nielen) mne zostali (nielen) oči pre plač... McQueen a spol. odsúdení do úlohy štatistov, prečo? Jednotka pohladila na duši nejedného dospelého, dvojka som presvedčený, že otrávila. ()

AdamesWWE

[5/10] Zatiaľ čo prvé Autá bol skromne perfektný animák s pár postavami ktoré mali veľmi dobrý charakter a s prehľadom všetko utiahli, druhé pokračovanie je o niečo horší diel, kde sa staré dobré postavy ukážu v malom množstve a je tu mnoho nových vedľajších postáv, ktoré majú malú ale dosť podstatnú rolu, takže je dobre film pozerať veľmi pozorne. Burák sa premenil z obyčajného priateľa na takmer hlavnú úlohu a dosť ťahá celý snímok, jeho úloha je podstatne dôležitejšia a pôsobí tu jeho charakter o dosť vypracovanejšie, je veľmi vtipný v takmer v každej scéne a oblúbiľ som si ho. Blesk McQueen je odsunutý na "vedľajšiu" kolaj, síce tu má rovnako priestoru ako Burák ale neni taký dobrý ako bol v jednotke. Film stratil svoje skromné čaro ako mal jeho predchodza, jednotka s odohrávala v peknom prostredí perfektne zobrazenej dedinky, v druhej časti sa putuje po rôznych kútoch sveta ktoré sú veľmi dobre zobrazené, ale stále to nebolo ono, ale je fajn že toto putovanie bolo celkom zábavné, veľa postáv sa tu postará o úsmevné scény, takže príliš tu nieje priestor na nudu. Dej na mňa pôsobí priemerným dojmom, film je viac akčnejší, dramatickejší a veľmi špionážny, čo mne osobne príliš nesadlo, ale čo už. CARS 2 je obstojný, akčno spionážny komediálny animák. Aj ked´ som sa pomerne dobre bavil pretože stále sa tu niečo deje, je tu množsvo dobrých humorných scén a tiež aj akčných scén/pretekov plných humora a napätia zároveň, nepôsobil tento film na mňa takým skvelým dojmom ako prvý diel, takže len priemerné hodnotenie. ()

Paity

Auta nejsou vůbec nepovedeným počinem. Sice jednička je jednička, ale i dvojka si nevedla úplně beznadějně. Kdo má rád Bleska, tak si přijde na své. ()

Ripley

Aby se předešlo případnému zklamání musí divák zapomenout na Cars a brát Cars 2 jako úplně jiný film,jako akční a špionážní parodii spíše pro dospělé než pro děti.A to mi nevadilo,napodruhé.Pravda,poprvé jsem netušil o čem tu bude a byl jsem zklamán jako mnoho dalších zde.Chybělo tomu to kouzlo prvního dílu.Chce to více shlédnutí.Napodruhé jsem věděl do čeho jdu a vychutnával jsem si to,jak si tvůrci dělají legraci z bondovek a podobných filmů.Popravdě jak v prvním,tak i v druhém dílu mám malinko problém s Burákem.To jeho neustálé žvanění(někdy hloupé,někdy vtipné)leze na nervy a tady to bylo do poloviny filmu.Animačně je film vypilován ještě víc než jednička.Lesk a odlesky na autech,koroze,voda,detaily,animace měst ve kterých se závodilo to všechno a ještě mnohem víc dělá z Cars 2 luxusní podívanou.Popkulturní odkazy zde nechybí a v takových filmech pobaví.Myslím si,že film trpí nálepkou "film od Pixaru".Nebuďme tak přísní a pro jednou Pixaru odpusťme to,že nevytvořil typickou stoprocentní pixarovku,ale "jen" nechal vyřádit svého bosse Johna Lassetera.Zaslouží si to. ()

DocBrown

Až legendární Tatra T87 jakožto pobočník Její Výsosti mě probrala z letargie, kam jsem upadl po japonském dobrodružství. Jestiže jednička byla normální příběh převedený do svět aut, dvojka je jakousi akční slátaniou tisíckrát obehraného agent-idiot na pozadní nějakého nesmyslného závodu všech kategorií dohromady. ()

Hanys_

Klasický případ "té dvojky", kdy tvůrcům narostla křídla a mysleli si, že ikdyž naservírují cokoliv, bude to úspěch. Takže je tady mnohem víc prostoru pro Buráka, nechybí špióni, létající auta...prostě mišmaš s šíleným a boužel ne zábavným dějem. Oproti jedničcce přímo skok dolů. ()

seth82

Musím priznať, že toto je vôbec prvý film od Pixaru, ktorému som dal takéto nízke hodnotenie. Aj napriek tomu, že sa mi napríklad posledná (a aj druhá) Toy Story nepáčila, nedal som menej ako tri hviezdičky. Cars 2 je pre mňa osobne jednoznačne najslabším produktom zázračného štúdia, keď doteraz bola ich hlavným tromfom originalita, v tomto prípade o originalitu teda určite nejde. Otrepaný námet, ktorý celý film v mojich očiach položil na lopatky, preplnený nezvyčajným množstvom klišé (tieto "kamarátske tragédie" sme už predsa videli v X príbehoch a to nie len animovaných), infantilné vtipy, medzi ktorými mi chýbala zvyčajná dávka humoru pre dospelých - jednoducho veľké sklamanie. Kvalita animácie a technické aspekty filmu si aj naďalej držia svoje kvality, ale to podstatné - príbeh - v tomto prípade poriadne pokuľháva. Škoda, prvá časť sa mi celkom páčila, iba dúfam, že to takto Pixar nepokašle s pokračovaním mojich obľúbených Monsters Inc... ()

Kejt.lin

Ale zas tak špatný to přeci nebylo :)) .. jasný, že prvnímu dílu nelze konkurovat.. tohle bylo zas něco jinýho, jiné dobrodružství.. jiný kraj, jiný mrav :D .. ale stále to mělo to své přátelské a vtipné kouzlo. Táburák-odtahová služba opět boduje. V tomhle případě podle mě hodně záleží s jakou náladou se to chystáte zčíhnout. Takže buďto trapná blbost nebo celkem dobrej, vtipnej animák. Já měla nejspíš náladu dobrou ;)) ()

Xavi6

Nevím jak vy, ale já jsem se konečně dočkal! Auta jak mají být. Samé závody, ale ne jenom to, byla zde také pořádná porce špionáží, tajných aut a zvratů. Trošku mě zklamal fakt, že děj se více méně točil jenom kolem Buráka, ale taky nemusí být furt hlavní postava starý dobrý Blesk McQueen no ne? Ještě jednou musím napsat, že taková auta jsem opravdu čekal a konečně jsem se jich dočkal, o hodně lepší než jednička. ()

Hanes88

Musím přiznat, že oproti prvnímu dílu to bylo o dost horší, ale nemůžu zase říct, že by to bylo strašné tak abych se se zájmem nedokoukal. A ty lidi, co tu dávají odpad opravdu moc nechápu. Dívat se na to v pohodě dalo a jestli to bude v televizi, tak se na to znovu klidně podívám. Je to prostě taková oddychovka. 60% ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby