24 hodin: Vykoupení (TV film)

24: Redemption

Akční / Thriller

USA, 2008, 120 min

Jack is back! Škoda, že krom změněného prostředí je vše jako v posledních dvou řadách. Tedy v zásadě dobré, ale nezapamatovatelné. Krom postavy Jacka Bauera samozřejmě. Kiefer v sobě tu charismatickou nasranost stále má. O tom žádná, byť tady je jeho dějová linka dost upozaděná. Ony jsou to vůbec takové dvě tuctové a ničím zajímavé epizody za sebou. Chtělo by to pro nadcházející sedmou sezónu návrat kvalitního scénáře (což dle tohohle rozjezdu nehrozí) a změnu konceptu (ano, vyhodit všechny CTU pasáže a nadobro vypadnout z L.A.). Jinak to už ani "nejzlejší" kladný hoch Ameriky nevytrhne.(26.11.2008)

80%! - Naštěstí krátká stopáž, dobré tempo a fajn lokace, Robert Carlyle sympaťák, Bauer opět nekompromisní v akci. Té sice moc není a ty skoky do politiky spíš zbytečné, ale jinak jsem se snad nenudil. Potěšil souboj v křoví proti přesile, dobré přestřelky. Fajn herci, prostředí... a děcka nejsou otravné, takže i Vykoupení se povedlo.(2.9.2015)

Na seriál to podle mě nemá. Uvítal bych tam víc akce od Jacka, tohle beru spíše jako průměrný dvoudíl seriálu. Každopádně se ve filmu vlastně nic nevyřešilo, a ani nevím, zda očekávat dokončení od 7.řady, na kterou se v nejbližších dnech chystám. Edit po 7.Řadě: Tak jsem se mýlil, a jsem rád, že sem se dočkal vyřešení.(6.7.2011)

Po téměř 18 měsíční pauze se setkáváme s dalším perným (dvouhodinovým) dnem Jacka Bauera. Nejprve jsem se trochu bál, co udělá s 24 "filmový" formát, ale nakonec se to více než vydařilo. Je tu obvyklý závod s časem, pořádná akce, politické pozadí a konspirace na nejvyšších místech. Všechny tradiční atributy 24 se sem podařilo vtěsnat. Jack (i Kiefer Sutherland) je pořád ve formě a za ty dvě hodiny toho stihne pomalu tolik, co za celou sérii (zabít tak čtyři lidi na hodinu, být zajat a mučen a skončit ve vládní vazbě). Jistě, bylo to nahuštěné a přehnané, ale taková je prostě 24 a vždycky byla. Je to jen seriál, a tak se to musí brát s nadhledem. Létalo tu jedno klišé za druhým a děj by si možná zasloužil více prostoru, ale toho si já u 24 nevšímám. Rozhodně to nebylo až tak přehnané, jako některé díly ze 6. sezóny, které jsem už ani já tvůrcům nebaštil. Chápu lidi, kterým nahuštěný styl tohoto filmu vadil, ale tak jako tak všichni musíme ocenit, že je tohle pořádný úvod, žádná prodloužená reklama na Toyotu, jako několikaminutové prequely k 5. a 6. sezóně. Děj Redemption nebyl ukončen, ale já doufám, že na něj bude někdy během 7. řady (která mimochodem vypadá jako pořádný nářez) navázáno, protože o chladném záporákovi Jona Voighta jsme se toho moc nedozvěděli (navíc se to zdá na spiknutí většího rozsahu). Nová prezidentka mě osobně moc nezaujala, ale po těch několika málo scénách je obtížné udělat si o ní obrázek. Bavil jsem se, Jack je zpátky, a mé hodnocení jsou čtyři hvězdičky, které mají blízko k pěti - ty si totiž Redemption přeci jen nezaslouží, i když je to povedený kousek. Seriálová 24 má větší grády, tempo a hustší atmosféru (šokující momenty na koncích epizod nám filmová verze nemůže poskytnout). EDIT KVĚTEN 2009: Tak 7. řada byla pro mě velkým zklamáním. Málo originality, plno stupidit a logických chyb. Nejhorší sezóna. Několik dobrých epizod se tam našlo, ale tak nějak si říkám, že tou nejlepší z nich bylo asi Redemption :)(26.11.2008)

Návrat Jacka Bauera určitě neměl být velkolepý a pompézní, ovšem i přesto se Redemption jeví skutečně trošku jinak, než je na TV film zdrávo. Konečně není hlavní lokalitou Los Angeles, ale africká Sangala, která působí velmi dobře a je to velké zpestření. Ovšem kvalit jednotlivé série dosahuje jen těžko, ale i přesto jsem rád, za samostatný film z mého oblíbeného seriálu!(29.10.2010)

• - Ve scéně, kdy se Jack s dětmi a Beltonem schovává v lese před vrtulníkem můžete vidět v levé části obrazovky kameramana a fotografa (čas cca 1 hodina 6 minut 30 vteřin). (Fredy176)

• - Africké exteriéry se natáčely hlavně v jižní Africe. Převážně v okolí Kapského Města a také osadě Stellenbosch, které se také říká Město Dubů. (3DD!3)

• - Cherry Jones (Allison Taylor) obsadila roku 2012 předpředposlední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)