Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj 24: Redemption je časově zasazen mezi šestou a sedmou řadu úspěšného televizního seriálu 24 HODIN. V hlavním městě spojených států se první ženská presidentka Allison Taylorová (Cherry Jonesová) chystá poprvé nastoupit do úřadu, zatímco Jack Bauer (Kiefer Sutherland) se na cestách, při hledání nového smyslu života, ocitá uprostřed militaristického puče v africké Sangale. Spolu se starým přítelem Carlem Bentonem (Robert Carlyle) se snaží dostat nevinné africké děti z válečného pekla, ve kterém se ocitli...

Důvodem vzniku televizního filmu, respektive prodlouženého prequelu sedmého dne, je stávka scénáristů, která posunula premiéru sedmé řady na až leden 2009. Producenti vyslyšeli prosby fanoušků o film a využili starší nápad umístit Jacka Bauera a též celý děj do Afriky. (3DD!3)

(více)

Recenze (79)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

24 meets Rambo meets Tears of the Sun = slušná epizoda seriálu, která však postrádá velkolepější pasáže. Na televizní film to má rozhodně působivé lokace. Je mi však jasné, že právě na nich tvůrci vytřískali většinu rozpočtu a tak se toho jinak moc neděje. Skoky na politickou scénu jen ruší (a jsou pouhým předskokanem k seriálu), linie v Africe funguje v rámci atmosféry, nicméně se tu podobně jako v Slzách slunce balancuje na hraně hodnotné výpovědi a akční atrakce a opět to úplně nefunguje. Herecky je to bezchybné (což je charakteristické i pro samotný seriál), postav je však na „jednu delší epizodu“ trošičku moc (Tony „Candyman“ Todd má v celém filmu tak 4 věty, Bob Gunton a Peter MacNicol jsou na tom stejně). A božský Jack? Ne že by ztrácel auru sympatického drsňáka, přesto mi tentokrát přišel podstatně utlumenější. Jako pomalejší rozjezd sedmé série beru – jako plnohodnotný akčňák z politicky vyhrocené horké Afriky to ale příliš nefunguje. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

To, že Jackovi ublížila stávka z áčkových seriálů snad nejvíc, víme všichni. Proto s jeho prvním záběrem přichází očekávané nadšení, že se i z téhle podpásovky nakonec vylízal. Pořád umí přitvrdit muziku za správnou věc, vzít do ruky cokoli, s čím se dá zneškodnit nepřítel a jakmile má blízko někoho, s kým se osud nemazlil, nebezpečně rychle jihne. Protože jsem ale zastáncem klasického looku Los Angeles, musím jedním dechem dodat, že přemístění do téhle lokace asi nebyl nejšťastnější nápad. Všechno už jsme totiž viděli v Krvavém diamantu, Hotelu Rwanda nebo Městě bohů a ani vysoce politická dějová linka tentokrát nic překvapivého nenabídne. Těžko se zvyká na to, že i Jack Bauer může přijít s (jenom) příjemným průměrem. Přesto není třeba Redemption zatracovat, protože je to ve své podstatě pouze předkrm pro fanoušky, celovečerní prequel. A na takové poměry je ta kvalita naopak vysoká. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ne nebudu se ptát, kde nechal Jack Bauer svojí krásnou dceru, ale zeptám se, kde nechal sám sebe. Snad kterýkoliv samostatný díl 24ky měl více adrenalinu a tempa než tenhle pokus o filmový prequel k jedné sezoně. Podivná variace na Slzy slunce je smutným důkazem, že se krize umí podepsat i na tomhle super agentovi. Kvality seriálu film nedosahuje ani kdyby chtěl a to nejen podivným až obyčejným příběhem, ale i celou linií, která neobsahuje příliš akce a spíše jen samé utíkání a přemisťování. Tenhle film by nezachránilo, ani kdyby jedinou Jackovou hláškou bylo 500krát "damn it" ... :) ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jack is back! Škoda, že krom změněného prostředí je vše jako v posledních dvou řadách. Tedy v zásadě dobré, ale nezapamatovatelné. Krom postavy Jacka Bauera samozřejmě. Kiefer v sobě tu charismatickou nasranost stále má. O tom žádná, byť tady je jeho dějová linka dost upozaděná. Ony jsou to vůbec takové dvě tuctové a ničím zajímavé epizody za sebou. Chtělo by to pro nadcházející sedmou sezónu návrat kvalitního scénáře (což dle tohohle rozjezdu nehrozí) a změnu konceptu (ano, vyhodit všechny CTU pasáže a nadobro vypadnout z L.A.). Jinak to už ani "nejzlejší" kladný hoch Ameriky nevytrhne. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Jack, ako verný fanúšik som rád, že si konečne späť, ale to nič nemení na tom, že od Redemption som čakal viac ako len predstavenie nových postáv a čiastočné načrtnutie zápletky novej série v dvoch po sebe idúcich a kvalitou ničím neohromujúcich epizódach. Diváka tak azda viac zaujme len množstvo známych tvári a príjemný vizuálny kontrast medzi prostredím Afriky a Washingtonu. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy se Jack s dětmi a Beltonem schovává v lese před vrtulníkem můžete vidět v levé části obrazovky kameramana a fotografa (čas cca 1 hodina 6 minut 30 vteřin). (Fredy176)
  • Africké exteriéry se natáčely hlavně v jižní Africe. Převážně v okolí Kapského Města a také osadě Stellenbosch, které se také říká Město Dubů. (3DD!3)
  • Cherry Jones (Allison Taylor) obsadila roku 2012 předpředposlední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama