poster

24 hodin: Vykoupení (TV film)

 • USA

  24: Redemption

Akční / Thriller

USA, 2008, 120 min

 • Satan
  ****

  Jack is back a s ním staré dobré hlášky, stará dobrá muška a staré dobré mučení. Sice je potřeba si navyknout na prostředí a nové postavy, ale od takové 30. minuty se děj slušně rozjede (nápad s minou vynikající) a nezastaví se až do velmi dobrého konce, který už chytal drajv seriálu. Z prequelu je i tak cítit, že byl spíchnutý výhradně pro ukolébání fanoušků a pro neznabohy 24ky nemá valného významu. Načrtnuté a vysvětlené to ale je obstojně a těm, kdo si trailer na 7. sezónu pouští před spaním, už docvakla spousta souvislostí. Nová prezidentka je po "vizionářském" černochovi další změnou, ale pila mi krev celou dobu. Uvidíme, kolik dílů v nové řadě vydrží a jak do toho všechno promluví Tony "Ja" Almeida. A Voight? Son of a bitch! [Přesná stopáž: 86 min](27.11.2008)

 • M.a.t.t.
  ***

  Jack, ako verný fanúšik som rád, že si konečne späť, ale to nič nemení na tom, že od Redemption som čakal viac ako len predstavenie nových postáv a čiastočné načrtnutie zápletky novej série v dvoch po sebe idúcich a kvalitou ničím neohromujúcich epizódach. Diváka tak azda viac zaujme len množstvo známych tvári a príjemný vizuálny kontrast medzi prostredím Afriky a Washingtonu.(26.11.2008)

 • Ouwen
  ****

  80%! - Naštěstí krátká stopáž, dobré tempo a fajn lokace, Robert Carlyle sympaťák, Bauer opět nekompromisní v akci. Té sice moc není a ty skoky do politiky spíš zbytečné, ale jinak jsem se snad nenudil. Potěšil souboj v křoví proti přesile, dobré přestřelky. Fajn herci, prostředí... a děcka nejsou otravné, takže i Vykoupení se povedlo.(2.9.2015)

 • Wysch
  *****

  Na začátku je třeba říct, že je potřeba k Redemption přistupovat jako k prequelu sedmé řady jednoho z nejlepších dramatických seriálů současnosti. (Ne-li nejlepšího.) Čtyřiadvacítka hlavně nikdy nebyla vyloženě akční, jen si vzpomeňte, kolik akčních scén vlastně v každé řadě bylo. Pomálu. Ale když, byla nadupaná a svižná. V Redemption se kloubí všechno dobré i špatné ze všech šesti předchozích řad. Hlavně tu máme nového prezidenta, prezidentku tedy, která je svým pojetím politiky stejná, jako David Palmer v druhé a třetí sezóně. Máme tu slizkého tahače nitek, máme tu vedlejší produkty jeho tahanic (čili civilní válka ve fiktivní africké zemi, do níž se Jack náhodou uchýlil), máme tu kvantum politických scén, které jsou tak nudné a nad samotnými scénami s Jackem převažují, ale jsou sakra důležité pro pozadí příběhu, na němž je Jack právě tou hlavní figurou. No a pak samozřejmě už řemeslné propozice snímku - kamera, střih, zvuk a hudba, to všechno je klasické "čtyřiadvacítkové" a díky tomu všemu je divák přímo v centru děje. ___ Redemption není filmem v pravém slova smyslu, je to jen jednou epizodou před samotným začátkem sedmé sezóny, ale je to epizoda svižná a drtivá, žádné reklamy, žádné zbytečné protahování, protože na dvou hodinách museli filmaři vypracovat charaktery, vedlejší linky vedlejších postav (které povětšinou končily smrtí dané osoby) a hlavně samotné těžké rozhodování Jacka Bauera. Ale on se v sedmé sezóně vrátí a zase bude kurevsky nasratý, protože to je ta tvář Jacka Bauera, kterou jeho fanoušci milují. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o televizní snímek, jdu s hodnocením o hvězdičku výš, ale je vidět, že Jack utáhne i samotný celovečerák a že tvůrci seriálu si jen osahali celovečerní formát. Za dva roky v kinosálech bude Jack Bauer (SNAD) ještě efektivnější. 90%(4.12.2008)

 • JohnCZ
  *****

  Na doplňkový televizní film vskutku obdivuhodná práce. Po 6 sériích seriálu, který se neustále odehrává v již poněkud monotónním Los Angeles, je tohle velice příjemné oživení. S klasickou 24kou to sice moc společného nemá, ale pořád je to ten perfektní Jack Bauer, který nakope zadek každému, kdo se mu postaví do cesty. Vizuálně to vypadá moc pěkně a na zvolených lokacích, davových i akčních scénách jsou ty prachy vidět. Obzvlášť, když si člověk vzpomene na skromnou první řadu odehrávající se ve 2 kancelářích a v kalifornských lesích, přičemž akčním vrcholem byla krátká přestřelka zhruba v polovině série. Film po dějové stránce samostatně asi moc neobstojí, opravdu je to spíš takový dárek pro netrpělivé fanoušky a především úvod do sedmé série. Oživení je to ale hodně fajnové a díky hektickému tempu to velmi rychle uteče.(30.3.2018)

 • - Cherry Jones (Allison Taylor) obsadila roku 2012 předpředposlední místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)

 • - Africké exteriéry se natáčely hlavně v jižní Africe. Převážně v okolí Kapského Města a také osadě Stellenbosch, které se také říká Město Dubů. (3DD!3)

 • - Ve scéně, kdy se Jack s dětmi a Beltonem schovává v lese před vrtulníkem můžete vidět v levé části obrazovky kameramana a fotografa (čas cca 1 hodina 6 minut 30 vteřin). (Fredy176)