Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

vlasto24

Tento film žiaľ nedokážem ohodnotiť objektívne. Pretože filmársky to podľa mňa nie je žiadny zázrak, príbeh je vyprávaný pomalým a trochu nudným tempom a tá zápletka s krachujúcim motelom, patriacim nie až tak chudobnej ruskej emigrantke a jej rodine, je v podstate dosť triviálna. Ale keďže ide o téma môjmu srdcu veľmi blízke, woodstock a éru hippies, tak ma toto dielko veľmi potešilo a nemôžem dať menej ako 4*. ()

bonovox

V prvej polovici výborné, ale žiaľ v tej druhej len veľmi nepodarený halucigénny trip. Od Leeho pre mňa veľké sklamanie. ()

Oewi

Nuda, nuda, nuda... Nemohu jinak, ale od filmu jsem čekala daleko více už kvůli jménu Ang Lee. Kdo se těší, že uvidí alespoň nějaký náznak koncertu, bude zklamán podobně jako já. Celé se to točí jen kolem organizace Woodstocku. No dobrá, i to by se dalo překousnout, kdyby za tím vším byl nějaký silný příběh, ale tady nebylo vůbec čeho se chytit. Nevím, jak ostatní, ale mě hlavní hrdina vůbec ničím nezaujal a bylo mi vpodstatě jedno, co se s ním bude dít, jakože se vlastně nic nestalo. A ty davy hippies všude okolo to opravdu nezachrání. ()

Paserak

Zajímavý film o osudech organizátoru a přímých účastníků milníku festivalové a hippie kultury. Přiznám se, že nejvíc mě bavil Liev Schreiber a E.Hirsch. Atmosféra je zachycena dokonale. I úprava obrazu do podoby dobového filmu sedla. Je to pecka... ()

Gedofrey

Očekával jsem příběh hipíka a jeho zážitky během příběhu. Místo toho se mi dostalo, až téměř dokumentární dílo, o organizování a problémech s festivalem. Ve finále celkem zklamání. ()

denyny

Nuda, nuda a ještě jednou nuda.. Mám docela ráda filmy s hippie tématikou a na tenhle jsem se opravdu těšila. To, že jsem film poprvé vypnula zhruba po dvaceti minutách a týden se musela nutit, abych ho zapnula znovu a dokoukala, asi jasně vypovídá o tom, jak mě zklamal. Jediný důvod, proč jsem nakonec byla schopná dokoukat do konce, je přítomnost Jeffreyeho Deana Morgana, protože ho mám opravdu ráda. Ani on ale nedokázal film v mých očích zachránit. Existují mnohem lepší filmy, zabývající se hippies. ()

unclejack

Taking Woodstock by som bral ako nejaký dodatok k skutočnému filmu o Woodstocku. Ale ako rozprávanie o zrode legendárneho festivalu nefunguje - po prvé, trvá nesmierne dlho, než sa k téme Woodstocku vôbec dostaneme. V tejto úvodnej fáze by sme mali nadviazať isté citové putá s hlavnými postavami, lenže to sa - najmä v postave hamižnej matky - nedarí. Všetky citové premeny sú neautenticky podané, čo pripisujem najmä scenáru J. Schamusa. Akonáhle sa však začne hovoriť o Woodstocku, čakajú nás nielen skvelé davové scény, ale aj hromada dejových odbočiek. Možno by to aj fungovalo, ale mnohé z nich sú absurdné a nedotiahnuté. To, koniec-koncov platí aj o celom filme - je nedotiahnutý, akoby sa solídny námet vyčerpal za tridsať-štyridsať minút a následne sledujeme už len vizuálne príťažlivé ale bezpredmetné rozprávanie v štýle ako sa to vlastne skončí. Celá druhá polovica filmu je scenáristická vata, ktorej cieľom má byť preniknúť do pocitov hlavného hrdinu. Asi nemusím dodávať, že filmu sa to príliš nedarí. ()

machnum

Film plný krásných rozhovorů, hudby, vyobrazení zlaté éry hippies. Pro mě to byla naprostá pecka! Je mi však jasné, že tento film si může najít své fanoušky buď mezi příznivci květinových dětí, anebo milovníky dob minulých. ()

5yrius

Je nesmírně sympatické, že se autoři filmu nepokoušeli natočit "jen" nějaký další dokument o této spektakulární akci. Nelehká cesta k její uspořádání zde byla dostatečně vyobrazena a vskutku jsem si první polovinu filmu velmi užíval. Momenty, jak se zapadákov ponechaný takřka v zapomění mění ve středobod vesmíru a veškeré dění se najednou točí kolem malých a omšelých obchůdků, motelů a stodol, jsou vskutku uchvacující. Bohužel se ale záhy dostailo vystřízlivění v podobě přespřílišného pitvání osobních a rodinných problémů. I když jsem cítil sympatie s hlavními postavami (obzvláště maminku Imeldu Staunton člověk musí milovat i nenávidět zároveň), ke konci jsem již netrpělivě vyhlížel závěrečné titulky. V podstatě se jinak zajímavý film, jemuž v pozadí velmi dobře pracuje vidina brzkého příchodu festivalu, změní na obyčejnou a průměrnou rodinnou komedii, která už potom s Woodstockem má jen pramálo společného. Škoda! Za poloviční radost z filmu jen 65%. ()

Bearder

Hodně dobrej filmek pěkně natočený a hlavně výborně navozující atmosféru takovou jakou bych si na šílenství při vzniku Woodstocku představoval :) Tak to tenkrát fakt bylo! :D S vínkem sem se opravdu moc pobavil a vřele doporučuji. ()

Hrobař

Film skončil a provozovatel a pořadatel letního festivalu našeho města se svojí hipíckou rodinou tleskal. Asi to nepochopil. Já tu ironii hltal plnými doušky a usmíval se protože film bez zbytečných úsměvů kde se všichni se všema mají rádi to rozhodně nebyl. Ba naopak. Slavný osobnosti dětí kytek vozící se v limuzínách a rozhazující peníze mě braly dech. Tak to asi opravdu bylo. A proto hipíku, ruce pryč !!! ()

.:Angel:.

Pro někoho zajímavý příběh, pro mě film, na který brzy zapomenu. Jediné co bylo na tomto filmu k zasmání, je fakt, že je to prezentováno jako komedie. „Ach jo!“ ()

Petra46

Nemám tušení, kdy to začalo ani kde se to ve mě vzalo, ale už velmi dlouhou dobu pociťuji silnou averzi vůči hippies. Je to zvláštní, jelikož jsem pacifisticky založená, marihuanu a přírodní halucinogeny považuji za menší zlo než alkohol, jsem pro liberální společnost, třídím odpad, líbí se mi dlouhé vlasy a v létě ráda jezdím na festivaly. Pravda, že s levicovou politikou silně nesympatizuji, ale tak ono to přímo o té politice až tak není. Již před filmem jsem tedy měla předpoklady, aby se mi nelíbil. Celkem se mi to potvrdilo, a to ve více aspektech - nějaký hlubší děj jsem zde hledala marně, hlavní 'hrdina' musel snad unudit i sám sebe, ostatní postavy byly většinou nesympatické, s Woodstockem a hudbou to mělo pramálo společného a ani jednou jsem se snad nezasmála, takže nazývat tento film jako Komedie / Hudební nejspíš není zcela na místě. Jinak jsem jediná, kdo si myslí, že Ang Lee má nějaké skryté homosexuální touhy, které si snaží zrealizovat prostřednictvím svých filmů? ()

schindler

,,PŘÍŠTĚ NA STOUNY". Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale ta atmosféra celého filmu (ať už je to festival, přelom 60. a 70. let, svoboda, mír, drogy, nahota) je tak podmanIvá, že nakonec musím dát plný počet. ()

Peenugirl

Očakávala som viac, ale asi moja chyba, že chcem aby od Anga Lee-ho bolo všetko dokonalé a vycibrené. Nie je to zlý film vôbec nie len to nie je kinematografická facka tak typická pre tvorbu tohto génia. 65% ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)