VOD (1)

Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Trailer

Frajer42

Tak z těch všech dosavadních nezvratných osudů se jedná asi o nejlepší kousek. Možná to však bylo způsobeno pouze těmi 3D efekty. Souhry náhod, které každé smrti předcházejí nemá smysl samozřejmě rozebírat, protože tvůrci tiše předpokládají, že diváci jsou naprostí kreténi. Na druhou stranu jsou smrti velmi rozmanité a maximálně orginální. Pro všechny, kteří se chodí do kina pouze bavit a ještě jednou zdůraznuji slovo pouze, může film navodit maximálně uspokojující zážitek. Já dávám 3*. ()

darkrobyk

Ruku na srdce: co čekat od Nezvratného osudu 4? Snahu přeživších svoji smrt vyhnout se vynalézavě brutálnímu osudu. Čekal-li někdo psychologické drama bergmanovských rozměrů s felliniovským viděním světa, musel být zákonitě zklamán. Mnohé záseky smrti do nešťastných vyvolených vzbuzovaly úsměv na tváři, současně i lehký podiv nad neutuchající fantazií tvůrců. Vyvražďovací masomlejn tak jel jako dobře promazaný stroj a bavil v rámci svých možností. Škoda jen odbytých počítačových efektů - nejen šutráky trhající se ze stadionu měly být raději papundeklové. Kromě toho je třeba dát pozor na občasnou nelogičnost. Pokud vám budou dva ozubené válce drtit nohu pod kolenem, z úst by krev stříkat rozhodně neměla. Až dojde na břicho, pak prosím ano. ()

J*A*S*M

Strašně blbé co se děje a dialogů týče, navíc i přakvapivě špatně zrežírované a s nepovedenými digitálními efekty, až jsem si kolikrát vzpomněl na příšerný Wrong Turn 3. Žádný originální nebo zajímavý děj jsem nečekal, ale ta mizerná formální stránka mě opravdu nepříjemně zaskočila. Závěr v kině byl sice mírně napínavý, ale výsledný dojem již výrazněji spravit nedokázal. A když v poslední scéně hlavní hrdina s tajuplným tónem v hlase pronese větu (spoiler):"Co když to bylo v plánu už od začátku?", nemohl jsem se nezasmát. Tvůrci evidentně ani po třetím pokračování (nebo snad po třetím remaku?) nemají tak úplně ujasněná pravidla hry, postavy si zas a znova cucají "řešení" vyloženě z prstu a celé to působí čím dál tím víc směšně. Už to prosím skončete, dík. ()

Spooner

Je smutné kam až se nedávno ještě vcelku slušně rozjetá série dostala. Od výborného dílu prvního, přes skvěle černohumorný díl druhý a vlastně i vcelku fajn dílu třetím až k naprosto odfláklé rutinérské práci. Žádné nové nápady, ba ani už žádné zajímavé smrti, tady už se jede jenom podle zavedeného receptu. Nic nového se nepřidává a i to staré je odfláklé. Počáteční nehoda, která byla na každém dílu vždy to nejlepší, je tady neskutečně odfláklá a dokonce tu chybí i nějaké aspoň stručné představení postav (místo toho se hned šoupneme do vize). Hlavní hrdina je matnej až běda a vlastně tady kromě celkem solidní hudby není ani moc co pochválit. Čtvrtý díl je pro mne nezvratným důkazem o tom, že tahle série směřuje do pekel a další díl už si s klidem nechám ujít. ()

Wacoslav1

Ellis se vrátil a já se opět královsky bavil. Nechápu to mizerný hodnocení tady. Pravda je to už hodně velkej provar a recyklace toho co jsme viděli v předchozích dílech, ale to vůbec nevadí, protože to tempo je tak vražedný, že se prostě nemůžete stihnout nudit. Navíc úvodní a závěrečný titulky jsou prostě naprosto vymazlený. Ellis tu opět potvrdil, že prostě uměl (věčná škoda, že už není tento znamenitý a osobitý režisér mezi námi) a přišel tu znovu z některými svými typicky černohumornými prvky a kreativními a zábavnými smrťáky (hlavně ta smrt rasisty je fakt best) Jinak je to jeden z mála filmů na kterým jsem byl v kině na 3D a fakt jsem si to maximálně užil. Skutečně jeden z mála snímků kde je to 3déčko opravdu kvalitně využitý a vylepšuje divácký zážitek. Úvodní katastrofa průměrná, možná mohla být lepší, ale zbytek filmu včetně tradičního konce už je pak naprosto ok. Musíte prostě jenom zapomenout na to, že už je to čtvrtý díl a z toho velmi originálního původního námětu se přeci jenom začíná trochu stávat klišé. Prostě to chce vypnou mozek, nic neřešit a jenom si to užít. Poslední vydařený díl série, na pětku už se měli radši vysrat.75% ()

• Severoamerické tržby byly 66,5 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 186,2 mil. (NIRO)
  • Když se v automyčce uvolní trubka a rozbije přední sklo, tak se zároveň s ním rozbijí i boční okýnka, do kterých ale nic neuhodilo. (Duoscop)
  • Obsahuje 11 smrtelných scén, do té doby nejvíce z celé série. (D3VIL)

Související novinky

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (více)