Nezvratný osud 4

Final Destination 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $66,477,700Tržby Celosvetovo $186,167,139Tržby za predaj DVD v USA $10,197,326 //počet predaných kusov 648,326║ Klesajúca úroveň tejto série sa nezastavuje a rázne klesá takmer na samé dno únosnosti, dejovo nič nové, atmosféra žiadna, trikovo jeden veľký otras, samo o sebe samoúčelná zbytočnosť. /20%/(6.10.2010)

• JohnnyD

Najlepšia novodobá slasherová séria je definitívne v sračkách. Rutina, rutina, rutina. Vraždy sú nezaujímavé a účelové, dej nudný, postavy nevýrazné, úvodný masaker triviálny a skoro každá vražda je dopredu vyzradená v deja vu. Zostrihať na 40 minút a púšťať v IMAXe ako 3D exhibíciu, nie som proti, ale ako plnohodnotný film nikdy. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že scenár bol napísaný iba ako výplň (katastrofálne zlých) 3D efektov.(14.5.2010)

Ellis se vrátil a já se opět královsky bavil. Nechápu to mizerný hodnocení tady. Pravda je to už hodně velkej provar a recyklace toho co jsme viděli v předchozích dílech, ale to vůbec nevadí, protože to tempo je tak vražedný, že se prostě nemůžete stihnout nudit. Navíc úvodní a závěrečný titulky jsou prostě naprosto vymazlený. Ellis tu opět potvrdil, že prostě uměl (věčná škoda, že už není tento znamenitý a osobitý režisér mezi námi) a přišel tu znovu z některými svými typicky černohumornými prvky a kreativními a zábavnými smrťáky (hlavně ta smrt rasisty je fakt best) Jinak je to jeden z mála filmů na kterým jsem byl v kině na 3D a fakt jsem si to maximálně užil. Skutečně jeden z mála snímků kde je to 3déčko opravdu kvalitně využitý a vylepšuje divácký zážitek. Úvodní katastrofa průměrná, možná mohla být lepší, ale zbytek filmu včetně tradičního konce už je pak naprosto ok. Musíte prostě jenom zapomenout na to, že už je to čtvrtý díl a z toho velmi originálního původního námětu se přeci jenom začíná trochu stávat klišé. Prostě to chce vypnou mozek, nic neřešit a jenom si to užít. Poslední vydařený díl série, na pětku už se měli radši vysrat.75%(12.4.2014)

• genetique

Tak toto už ako divák naozaj nemám zapotreby. Úbohé lanárenie peňazí od ľudí. Ako jeden z mála 3D horrorov sa tento film dostal do našich kín, a keďže išlo o prvý 3D horror v našom multikine, nemohol som si ho nechať ujsť i s vedomím, že pôjde o totálnu frašku. Vábenie okuliarov s 3D efektom však bolo také silné, že som neodolal aj pod výstrahou mnohých nízkych hodnotení a komentárov. A ja sa k nim samozrejme pridávam. Nebyť kúzel, ktoré spôsobil tretí rozmer, tak by som šiel s hodnotením na úplné dno. Dej je totiž prázdny ako hlava policajtky-blondíny. Prakticky ma nemal čím prekvapiť. Jediné, čo mi naháňalo strach a hrôzu bol scenár jednotlivých vrážd a ich originalita. A ešte to, že by snáď niekedy mohlo prísť aj pokračovanie. Táto séria totiž začína naberať úroveň série 'Saw', takže pokiaľ sa reťaz nepreruší, tak budú mať jej tvorcovia na svedomí veľa divákov. A ak sa predsa len dočkáme pokračovania, tak zostáva dúfať, že si ho David R. Ellis a James Wong prestanú pohadzovať ako horúci krumpeľ a prenechajú ho niekomu nádejnejšiemu. 30%.(15.10.2009)

Na čtvrté pokračování docela překvapivě koukatelné, přemýšlel jsem možná i o čtyrech hvězdách, ale to už by bylo asi moc. Trochu mé hodnocení ovlivnila blu-ray verze, která do detailu ukázala každou drsnější scénu. Co docela sráží atmosféru byl konec, oproti předešlým dílům nebyl tady příběh tolik promyšlen a poslední dojem z filmu upadá. Jinak určitě za zhlédnutí to stojí a doufám, že pátý díl už nebude, to ať radši vymyslí něco jiného, ale kdoví třeba už je to dávno nezvratný osud a sním si není sranda zahrávat. ( Hodnocení: 5/10 )(26.1.2010)

• - Auto které havarovalo na okruhu na sobě mělo číslo 666. (Pumiiix)

• - Jedná se o první díl této série, ke kterému neskládal hudbu Shirley Walker. (Pumiiix)

• - Reklama na Clear Rivers Water, která se ve filmu objevuje, je odkazem na Clear Riversovou, jednu z hlavních postav celé série. (pajik)