Nezvratný osud 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

• iamek

Zbytečné pokračování, ale proč nenatočit pokračování, když snímek pořád a pořád vydělává těžké peníze ? Námět je stejný jako v předchozích třech dílech a ničím vás tudiž nepřekvapí. Originalita úmrtí je rovněž na nule a jejich provedení je v některých situacích trapné a efektově nepovedené. Snad se nedočkáme dalšího pokračování.(19.10.2009)

Ellis se vrátil a já se opět královsky bavil. Nechápu to mizerný hodnocení tady. Pravda je to už hodně velkej provar a recyklace toho co jsme viděli v předchozích dílech, ale to vůbec nevadí, protože to tempo je tak vražedný, že se prostě nemůžete stihnout nudit. Navíc úvodní a závěrečný titulky jsou prostě naprosto vymazlený. Ellis tu opět potvrdil, že prostě uměl (věčná škoda, že už není tento znamenitý a osobitý režisér mezi námi) a přišel tu znovu z některými svými typicky černohumornými prvky a kreativními a zábavnými smrťáky (hlavně ta smrt rasisty je fakt best) Jinak je to jeden z mála filmů na kterým jsem byl v kině na 3D a fakt jsem si to maximálně užil. Skutečně jeden z mála snímků kde je to 3déčko opravdu kvalitně využitý a vylepšuje divácký zážitek. Úvodní katastrofa průměrná, možná mohla být lepší, ale zbytek filmu včetně tradičního konce už je pak naprosto ok. Musíte prostě jenom zapomenout na to, že už je to čtvrtý díl a z toho velmi originálního původního námětu se přeci jenom začíná trochu stávat klišé. Prostě to chce vypnou mozek, nic neřešit a jenom si to užít. Poslední vydařený díl série, na pětku už se měli radši vysrat.75%(12.4.2014)

• Malarkey

Pointu nezvratného osudu si dost dobře pamatuju. Dvojka byla dokonce prvním filmem, který jsem měl na cdčku v podobě AVI souboru jako malej prcek a čuměl na tu první brutální scénu, která mě absolutně odrovnala reálností. Co ale dokázala tahle scéna, tady jsem se držel za hlavu. Absolutně a brutálně nesmyslný smrti, kde se klade důraz na to, aby z mrtvoly zbylo co nejmíň a pokud možno, bylo vidět co nejvíc. S koncem samozřejmě jakým? No jasný...je to nezvratnej osud a jelikož se osud nedá ovlivňit...je to docela jasný.(15.7.2011)

• heyda

Totální stupidita, která už není vůbec ničím zajímavá ani originální. Náhodné smrti jsou tak překombinované, že už je to skoro na totální výtlem. Ale co, prostě jednička i dvojka měly ještě slušnej potenciál a bavilo mě to. Trojka i tento blivajz už nikoli. Byla to totální ztráta času. Díky Bohu (a internetu), že jsem na to nešel do kina. Sorry, ale to bych ty peníze dal radši bezdomovcům na chlast.(4.11.2009)

Stačilo sa od úvodu správne naladiť a bolo to. Tu vyčítaná blbosť je prvoplánovaná a znamená to nadsádzku, takže s tým som nemal najmenší problém a radšej sa nechám unášať záživnejšími Ellisovými príspevkami ako nudnými Wongovými dielmi. Má to vraždy, sú krvavé, je ich dosť, herci sú sympatickejší ako v trojke, a že to nič nového neprináša? A čo tá záverečná halucinácia akú sme mohli do teraz vidieť len v úvode, alebo postava čo sa chce zabiť sama a nedarí sa jej to pretože smrť pre ňu má pripravený efektnejší odchod zo sveta. 3D necháva spomenúť na tie prvé „3D“ 80tkové horory ako Friday the 13th Part 3D či Jaws 3D kde sa všetko možné pchalo do kamery a rovnako protestujem jednou hviezdičkou navrch ako ešte väčší protestant choze.(1.12.2009)

• - První Nezvratný Osud, ve kterém si nezahrál herec Tony Todd. (Pumiiix)

• - Ve filmu se několikrát objeví číslo 180, které je odkazem na číslo letu z prvního dílu série. (nightstalker)

• - Hladina vody v pohári počas scény v kaderníctve sa každú chvíľu mení. Od takmer prázdneho pohára v okamihu, keď je pokladaný na stôl, cez poloprázdny počas strihania až po takmer plný, keď okolo neho "prejde" lak na vlasy. (Methodix)