Nezvratný osud 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

• Cervenak

Už trojka bola celkom zbytočná... a štvorku má ospravedlniť prítomnosť 3-D atrakcií. Ungh! Ak má 3-D nahrádzať akýkoľvek príbeh či originálny nápad (a tu to platí), tak vravím, že táto technologická vymoženosť je Zlo. V kontraste s napínavou, atmosférickou jednotkou a zábavným gorefestom dvojky je toto iba sled načisto samoúčelných killovacích scén. Všetko medzi nimi je nudná, nezaujímavá, zle napísaná a príšerne zahraná vata. Samozrejme, niekomu budú jednotlivé "smrte" pripadať zábavné - pri vtipne vypointovanej scénke v kaderníctve či v bazéne sa ani nečudujem, sú chutné. Mňa však tých pár digitálnych mŕtvol nevzrušilo a najlepšou časťou filmu zostávajú úvodné titulky so súhrnom úmrtí z predchádzajúcich dielov v podaní röntgenových kostier... geniálne!(11.9.2009)

Je to sen? Nebo hlas v hlavě? Prostě jen vize nedávající smysl….. Může se zdát, že řetězové efekty způsobující již počtvrté divné nehody nepřinesou nic nového. Za sebe říkám: OMYL! Pokud k nim přistoupíte s velkou dávkou nadhledu a touhou bavit se morbidností a krásou úmrtí, budete-li s úsměvem na rtu očekávat ,,ten okamžik“, nemusí být těch 77 minut utrpením. Lituji jen, že jsem film neviděl ve 3D, protože je určitě zábavnější než Valentýn. Z celé série čtyřku řadím za úvodní film. Což stejně jako fakt, že NIKDO NEŽIJE VĚČNĚ vlastně nic neznamená. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(13.12.2009)

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 10/10/// +3D efekty, hezcí herci, některé smrti -je to pouze taková jednohubka, rozuměj, je to krátké a dělané pro efekt, nijak to mytologii série neprohlubuje, ve scénáři to nepřináší to nic nového/// Na tomto filmu je jasně vidět (kromě zmíněného 3D obrazu), že vznikl právě a jenom kvůli této technické vymazlenosti. Nebýt jí hodnotil bych film 50ti procenty, což mimojiné opět potvrzuje sestupnou tendenci této série. Navíc se skoro vytratila atmosféra. Jediná scéna kdy jsem opravdu cítil úzkost byla ta scéna v tom kadeřnictví. Ta se vyloženě vydařila. Ostatní úmrtí jsou takové, že nenadchnou ani neurazí. Chtělo by to příště přitvrdit, víc detailů, víc postav a větší stopáž. Ale abych jenom nekritizoval. Postavy jsou sympatické a hezké. Herci hrají dobře, akce je velmi slušná a efekty? Z nich jsem nadšenej. Pocit kdy jsem uhýbal odlétávajícím kouskům z auta byl neuvěřitelnej. Stejně tak i jiné 3D efekty. Navíc se tvůrci tento prvek snažili do filmu zapracovat kam jen to šlo, takže v tomto směru si užijete. A vlastně jsem z kina odcházel s dobrým pocitem. Tak co kde myslíte, že smrt udeří příště?/// Celkem 70%///(2.11.2009)

Čtvrté pokračování asi nejvíce ocení ti štastlivci, kteří čirou náhodou neviděli ani jeden předchozí díl této známé hororové série. Pro ty ostatní totiž tento díl nenabízí v zásadě o mnoho víc, než jeho předchůdci. Obehrané schéma však přesto dokáže v mnohém překvapit. Film má kvapíkové tempo a invenci v jednotlivých úmrtích. Zkušený scénárista Eric Bross a technicky zdatný režisér David R.Ellis si dali záležet a spolu s nejlepšími scénami filmu (úvodní automobilový závod, kino a finální masakr ústředních hrdinů v bistru) si rozhodně nechtějí připustit, že téma už je do jisté míry vyčerpané, ale pořád baví svým nemilosrdným a nelítostným pojetím, kdy se nešetří ani postavy ve filmu, natož diváci. 90%(12.10.2009)

• Němi

Čtyřka ztratila většinu atmosféry i efektnosti. Smrtka už není vychytralá mrcha, prostě vyleje benzín nebo shodí kámen. Příběh... příběh není. Jen oslí můstky, proč zrovna jít na místo, kde se dá fajn umřít. Přesto je ale pořád z filmu, stejně jako u celé serie, cítit sympatické nadšení pro věc (krev). A to je milé. Příště prosím zpět Wonga a bez té atrakce, které se obětoval scénář i režie. ___ (V porovnání s tímto vylezají kvality neprávem zatracované trojky)(28.11.2009)

• - První díl série vysílaný ve 3D. (TomikZlesa)

• - První Nezvratný Osud, který se nenatáčel v Kanadě. (Pumiiix)

• - Ve filmu se několikrát objeví číslo 180, které je odkazem na číslo letu z prvního dílu série. (nightstalker)