poster

Nezvratný osud 4

 • USA

  The Final Destination

 • anglický

  Final Destination 4

 • Slovensko

  Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  **

  Tak (pod)průměrný, jak jen může čtvrtý díl nijak zvlášť výjimečné hororové série být. Nulový děj a postavy jsou takřka samozřejmostí, jenže ony nejsou nic extra ani ty scény úmrtí (o atmosféře a napětí se nedá mluvit vlastně vůbec). Učebnicový splatterový fast food. Po černohumorné dvojce už tahle značka nemá co nabídnout, ale tak hlavně, že penízky se nadále sypou... 40 %(9.6.2013)

 • Lateef
  *

  Béčkař David R. Ellis osud nezvrátil a proto přišlo pokračování, jehož cifra v názvu předurčuje k opakování již několikrát viděného, a také upozorňuje, že se pojede víc na efekt a akci, aby neustálé omílání původní teze (myšlenky) diváka neodradilo. Vzniknula tedy rychlá, bizarní, předvídatelná, samoúčelná zpatlanina, která mě vůbec nevtáhnula do děje, bylo mi úplně jedno koho a kdy osud dostihne, lidé, které jsem ve filmu viděl (slovo "herci" nenapíšu, protože tohleto je banda studentů sebraná dvě hodiny před natáčením na rohu školy), myslí a konají jednotvárně, šablonovitě a troubí do světa brutální věty, které kroutí ušní lalůčky do vývrtky. Navíc hybným činitelem všeho dění není osud, ale přehnané náhody. A efekty se až moc nebezpečně přibližují asylumáckým hrůzám. Nejpovedenějším zůstává ´rentgenový´ úvod a závěr. Jenže diváci na ultradigitální superbrutalitu zareagovali hyperneskutečně a ze 40 miliónů dolarů jich nakonec vykouzlili 152,5. A David R. Ellis si někde v obýváku před plazmou mne ruce a já doufám, že ta tlustá encyklopedie položená na poličce nad ním mu za pomoci prskající kočky, kterou sem vyhnal sousedův pes, schrastne rovnou na palici...(30.12.2009)

 • DJ Obelix
  ***

  Tak jsem se na návrat Davida Ellise na post režiséra těšil a začal jsem mít i nemalá očekávání. Ale takhle blbý scénář a toporného hlavního hrdinu neměl žádný z předchozích dílů. Úvodní sekvence suverénně nejslabší v celé sérii, včetně většiny "osudů" hlavních zúčastněných. Nebýt mohutného "kinofinále" a vyšperkované titulkové sekvence s odkazy na předchozí díly, musel bych jít s hodnocením dolů. Takhle jsou to tři hvězdy s odřenýma ušima a - nečekal jsem, že to řeknu - budu rád, když tahle destinace bude skutečně tou finální...(6.12.2009)

 • tron
  **

  Po výbornej prvej časti a adekvátnej, hoci tootálne neoriginálnej dvojke (ktorá bola skôr remakom, než pokračovaním), prišla strašná trojka, ktorá ma fakt nebavila. Štvorka je bohužiaľ skôr ako trojka – príbeh je reprízou trikrát videného, mladučkí herci budú radi, ak sa raz stanú aspoň seriálovými hviezdičkami, Tony Todd nikde nie je a 3-D triky sú hnusné. Našťastie je to príjemne krátke (hodina 22) a niektoré mordy sú v dobrom desivé. Ale so šikovným a atmosférickým originálom to veľa spoločného nemá.(27.5.2011)

 • Falko
  ***

  Tak aby sme si to zrekapitulovali. Kazda cast sa nataca kazde tri roky (2000, 2003, 2006 a 2009). Jednotku a trojku natocil James Wong a dvojku a stvorku kaskader David R. Ellis, co sa preukazalo aj v dvojke brutalnou havariou na ceste alebo terajsou havariou na pretekoch - proste havarie su Ellisove speciality :-) V jednotke vybuchlo lietadlo a v trojke sa povolili koliecka na husenkovej drahe, ak ste trojku nevideli, urcite si mozete domysliet, ake to malo nasledky. Vsetky dalsie casti nemozu priniest nic nove, jedine ak desiatky roznych necakanych brutalnych umrti, pri ktorych niektori ludia so slabsou povahou otacaju hlavou do vsetkych smerov hlavne prec od platna alebo obrazovky. Tak ako sa mi vlastne pacila stvorka? Mam zmiesane pocity, ale urcite viac, nez trojka. Ta explozia v kine nemala chybu a pacila sa mi viac, ako samotna havaria na zaciatku, kde bolo pouzitych az prilis vela citelnych alebo na dnesnu dobu nie prilis kvalitnych vizualnych efektov. Proste Ellisovi sa dvojka podla mna podarila lepsie. Zatial moje najoblubenejsie casti su teda dvojka a jednotka, ale uz by s tym asi mali tvorcovia skoncit, lebo to uz nic nove priniest nemoze, jedine by to mohlo ist dolu vodou, tak ako SAW. Reziser David R. Ellis natocil este napriklad CELLULAR (2004) s Kim Basinger alebo HADI V LETADLE (2006) so Samuelom L. Jacksonom. _________ Bobby Campo - (Nick O´Bannon) +++ Shantel VanSanten - (Lori Milligan) +++ Nick Zano - (Hunt Wynorski) +++ Haley Webb - (Janet Cunningham) +++ Mykelti Williamson - (George Lanter) +++ Krista Allen - (Samantha) +++ Andrew Fiscella - (Mechanik) +++ Justin Welborn - (Rasista) +++ (Videl v kine 08.09.2009) +++(9.9.2009)

 • - Když v autoservisu dojde k nehodě, tak vystřelená tlaková láhev přimáčkne mechanika k plotu a skrz něj procedí kusy těla. To by se ale ve skutečnosti nemohlo stát. (Duoscop)

 • - Také známý pod názvem Final Destination: Death Trip. (Chatterer)

 • - Auto které havarovalo na okruhu na sobě mělo číslo 666. (Pumiiix)