Nezvratný osud 4

Nezvratný osud 4

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

• Fiftis

Jediným plusom, ktorý tento film ponúka je zostrih smrteľných zranení postáv z predošlých dielov vo forme rontgenových snímkov. To je však na film,kde koniec poznáte už na začiatku filmu a, ktorý neprináša ani po obsahovej, ani po formálnej stránke nič nové menej než málo. A tak skutočným dôvodom, prečo sa to ešte natáča, sú ako pri nekonečnej sérii SAW, peniaze. Kým to mladých baví a budú prinášať peniaze do kina, dovtedy sa budú oba série nakrúcať.(10.12.2012)

Je libo smrt hned, nebo si ji necháte naservírovat během následujících dní? Přesně o to jde v téhle sérii, která se k dnešnímu datu dočkala už pěti dílů. Tenhle film je o tom, že každý máme na výběr. Jak už nás naučily předchozí díly, smrt nikdo z nás neoblafne, a tak jde jen o to, jestli uvěříme zvěstem proroka, který nás varuje před tragickou smrtí a rozhodneme se z místa budoucí tragédie odejít, a nebo jestli zůstaneme na místě a budeme to mít za sebou rychle a bezbolestně. Být to na mně, tak si asi raději vyberu tu bezbolestnou smrt, protože způsoby, jakými v tomto filmu umírají lidé, kteří přežili na základě varování hlavního hrdiny tragédii na závodním okruhu, nejsou ani trochu pěkné a už vůbec (tedy v některých případech) nejsou bezbolestné. Toliko vyjádření k tomu, co bych dělal, kdyby se mě to týkalo. Jako divák však musím konstatovat, že rozhodně bylo nač se dívat, a že některé způsoby smrti byly opravdu velice rafinované a neotřelé, například smrt na koupališti nebo smrt v autodílně určitě stály za to. A apokalyptická představa z nákupáku byla jedna z nejúděsnějších vizí a z nejstrašidelnějších scén, jaké jsem kdy v hororech viděl. Zkrátka tohle byla nadprůměrná jízda, která si lepší tři hvězdy rozhodně zaslouží.(19.9.2011)

Celkově vydařený díl ! Čekal jsem horší podle méně zavádějících recenzí,které jsem četl než jsem šel na to do kina. 3D bylo celkem dobrý , ale podstatný je film,který už je trochu ohraný a nepřináší nic nového , je to furt o tom samém,ne že by mi to vadilo,ale mohlo by být něco jinak :) Začátek se povedl a konec byl taky dobrý.Nehody byly spíše celkem dobré,ale mohlo jich být víc. Srovnal bych tenhle díl s trojkou,ale přeci se mi tento díl líbil trochu více jak trojka. Už se těším na pátý díl. Takže mé hodnocení je 81%(10.11.2010)

Čtvrté pokračování asi nejvíce ocení ti štastlivci, kteří čirou náhodou neviděli ani jeden předchozí díl této známé hororové série. Pro ty ostatní totiž tento díl nenabízí v zásadě o mnoho víc, než jeho předchůdci. Obehrané schéma však přesto dokáže v mnohém překvapit. Film má kvapíkové tempo a invenci v jednotlivých úmrtích. Zkušený scénárista Eric Bross a technicky zdatný režisér David R.Ellis si dali záležet a spolu s nejlepšími scénami filmu (úvodní automobilový závod, kino a finální masakr ústředních hrdinů v bistru) si rozhodně nechtějí připustit, že téma už je do jisté míry vyčerpané, ale pořád baví svým nemilosrdným a nelítostným pojetím, kdy se nešetří ani postavy ve filmu, natož diváci. 90%(12.10.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $66,477,700Tržby Celosvetovo $186,167,139Tržby za predaj DVD v USA $10,197,326 //počet predaných kusov 648,326║ Klesajúca úroveň tejto série sa nezastavuje a rázne klesá takmer na samé dno únosnosti, dejovo nič nové, atmosféra žiadna, trikovo jeden veľký otras, samo o sebe samoúčelná zbytočnosť. /20%/(6.10.2010)

• - Kavárna, ve které se na konci filmu sejdou přeživší, má v názvu slovo „Death“ („Smrt“). (Duoscop)

• - Když v autoservisu dojde k nehodě, tak vystřelená tlaková láhev přimáčkne mechanika k plotu a skrz něj procedí kusy těla. To by se ale ve skutečnosti nemohlo stát. (Duoscop)

• - Při závodě Nascar hraje „Devour“ od Shinedown. (Duoscop)