Alois Nebel (M. Krobot), obyčejný nádražák v zapadlém místě jesenických hor, je mlčenlivý muž, kterého pronásledují vzpomínky z dětství, z doby, kdy poválečné Sudety opouštěli Němci. Jako dítě byl svědkem něčeho, co se mu neustále v mysli vrací. Násilí jednoho starousedlíka, jehož objektem byla mladá německá žena Dorothe. Jsme ale v období krátce po sametové revoluci, místní ještě kšeftují s ruskými důstojníky ze sovětské posádky a krajem se potuluje „Němý“, mladík, který se hodlá pomstít. Atmosféra bohem zapomenutého kraje s jeho věčně deštivou a mlhou zahalenou tváří houstne… Adaptace stejnojmenného komiksu vznikla kombinací hraného a kresleného filmu – metodou tzv. rotoskopie. (Česká televize)

mison505

Lynchovsky divné, Kaurismakiovsky poetické a přitom (Česky) melancholicky syrové. Vynikající Krobot a Noha. Silný zážitek. ()

JohnJa

Celý film jsem byl fascinovaný tím, jak si jeho tvůrci pohráli i s absolutními detaily, třeba se skleničkami nebo se stolním kalendářem... Vydařeně jsou vystiženy i charaktery postav, které by se nechaly dopodrobna rozebírat, a to jen na základě filmu... Zajímavé může být i nedívat se předem na herecké obsazení a tipovat herce ve vedlejších rolích... Někteří totiž jako by si z oka vypadli, jiní si zase ve své "nebelovské podobě" až tak podobní nejsou (např. Tereza Voříšková). Příběh je zajímavý, správně ponurý, místy velmi vtipný se skvělými hláškami (snad nejsem jediný, komu se i v tomto filmu Leoš Noha chvilkami spojoval s jeho rolí v Okresním přeboru). Chápu, že znalci a fanoušci komiksu, který se už při zběžném prolistování jeví jako něco dosti jiného, mohou být tímto zpracováním zaskočeni, já jako neznalec jsem se ale pro Aloise Nebela nadchnul. ()

snowcube

Alois Nebel je moula od drahy jez si nese nejaka traumata. Do hlavy mu neni videt, nijak jinak se neprojevuje. Neni vysvetleno spousta veci, na ktere by si divak aby je pochopil musel koupit komiks. Krom absence deje a pribehu davam hvezdicku za atmosferu a graficke zpracovani. ()

Mzetko

Jedna strana mince - velice zajímavě zpracované a graficky zajímavé. Druhá strana mince - naprosto nedotažený a poměrně nudný příběh, podle mě i s poměrně slabou zápletkou. A bohužel ta druhá strana mince je výrazně těžší. ()

barons

poeticky nudný film, bohužel ničím mě nezaujal, scénář nula, film si hraje na to co není, hlavní hrdina tam vlastně nemusel být, film se točil okolo nikoho jiného, škoda, potenciál měl, herecký výkony slabší, velké plus ovšem je grafické zpracování. jinak velké zklamání. + klady - zpracování filmu - zápory - scénář, herecké výkony 40/100 ()

matkoslav1

Excelentní film. Nepochopí jen ten, kdo je celý život zalezlý v díře jménem Praha či Brno a nikdy nezažil život mimo "velkoměsto". O způsobu ztvárnění není pochyb - tohle je mistrovské dílo! Tenhle film ale není o ději. Je o tom, jak se dá čelit nepříjemným vzpomínkám, samotě, falešnosti. O tom, jak se dá bojovat o to, aby člověk nebyl spláchnut samotou v opuštěném kraji jesenickém. Nejlepší český film od Pelíšků! Bezpochyby! ()

Mezerník

Děj 20 %, atmosféra a originalita 80 %, takže výsledek průměrný, ale - pro mne jako fanouška Priessnitz i Jeseníků - při prvním shlédnutí příjemný. ()

zhulosek

Na animaci jsem prostě ujížděl, děj filmu je sice pravda dost zdlouhavý, ale při besedě s animátory a Jaromírem 99 po promítání filmu mi došlo kolik práce se muselo udělat. Na tuzemskou tvorbu velmi nadprůměrný počin... Bio Oko 3.11.2011 ()

RebelMe

Naprosto chápu, proč se to spoustě lidí nelíbí, ale mně to prostě dokonale padlo do noty. Vypíchnul bych hlavně skvělého Krobota a světový soundtrack. ()

karmalat

Dávám body za originalitu, ale jinak příběh nic moc a celkově zklamání. Dobrá hudba. Nechápu jak někdo může mít větší ambice , formátem je to pouze dobrý krátkometrážní film. ()

Durward

Chtěl bych dát 4, ale vzhledem k tomu, že autoři nebyli schopni srozumitelně vysvětlit ani tak jednoduchý děj, jaký zde byl, tak to prostě nejde. ()

wiercza

Jako rodák z Lipové-lázní (Jeseník) tento film zbožňuji. Pamatuji si, jak kolem našeho domu jezdil filmový štáb. Při každém vyslovení „Bílý potok“ mi sice automaticky naskočilo slovní spojení „Lipová-lázně, horní zastávka“, ale pak jsem usoudila, že je to jen malý detail. Konec konců pro tento film se stal předlohou komiks. Film má úžasně zpracovanou kompozici barev při animaci – černá a bílá – jedním slovem „nádherné“. Ty lesy Jeseníků – jsou divoké, drsné, temné, krásné, noční scénky si pohrávají se světlem a stínem. Také se stále můžu nabažit krásně zpracovanými detaily hlavního nádraží v Praze. V roli Aloise Nebela si ani nikoho jiného nedokážu představit než Miroslava Krobota. Kdo jiný by mohl hrát takého introvertního samotáře? Prolínání 2 časových linií (Sudety, 1989) je zdařile a realisticky zpracováno, ale stále se ale nemůžu smířit se samotným dějem filmu a jeho zápletkou. Kdyby tahle struktura filmu byla propracovaná jak animace, byl by to dokonalý film, můj top film. ()

CrazyWolf

Nedá se říct, že by to byl dobrý film. Ale ani se nedá říct, že by byl špatný. Komiks jsem nečetl, ale i tak mám pocit, že ve filmu spousta věcí chybí. Ale z nějakého důvodu ho nemůžu pustit z hlavy. Takže to nebude zase tak špatný film. Připadá vám to zmatené a nejasné? Přesně takový je i ten film. Většinu věcí jen tušíte, ale v tom je kouzlo tohoto filmu. ()

Dodge-I

Musim priznat, ze mne dostal zvuk (nejen pisnicky, ale treba "wartas"), animace (nejen tvare osob, ale treba dest odskakujici z plastenky), do plneho poctu se mi plete scenar, ktery celemu dilku ubira a zatapi - skoda, velka skoda... I tak si myslim, ze je to zajimavy meznik v nasi kinematografii a snad neupadne do zapomeni. Zcela jiste diky panu Neckarovi. Urcite by bylo zajimave videt neanimovanou verzi, jak by asi ta skutecna hrana podoba filmu vypadála, vyznela a dopadla? To by asi bylo zcela jine hodnoceni ;-) ()

litllewitch

Z tohoto filmu mám značně rozporuplné pocity. Dostala jsem něco jiného než jsem očekávala. Film prakticky postrádá jakýkoliv děj. Je to pouze několik k sobě poslepovaných obrazů, ze kterých si při troše přemýšlení možná poskládáte, o co sakra mělo jít. Animace byla hezká, ale na hodinu a půl to nestačilo. ()

Jiljí

Začátek vypadal hutně, ale nakonec mne to zas tak za vemeno nechytlo. Technicky lehce odfláklý, epicky zakrnělý, lyricky (pro mne) nepřesvědčivý. Zapšklej sotva průměr. Ačkoliv v dnešní český kinematografický vodnatosti snad lehce nad ním. OK, tak teda tři hvězdnatý. I když spíše z milosti a soucitu, než-li z přesvědčení... po letech musim dvě hvězdy ubrat, vždyť je to zoufalost. navíc jsem viděl Valčík a tím se tento amatérský pokus ocitá v hnoji. ()

PrcekTK odpad!

Po celou dobu filmu jsem si v kině říkala, kdy ten film už sakra skončí. Nelíbí se mi tyhle předělávaný filmy, je to na nic, většinu diváků to nezaujme, člověk z toho nic moc nepochytí stejně tak jako z celého filmu, který byl prakticky o ničem. Vůbec jsem nepochopila pointu a děj filmu a gratuluji ostatním, pokud ji pochopí. Další věc, která na filmu velice ruší, jsou detailní chyby... Myslím, že tímto filmem akorát tak vyhodili peníze a čas nad tím strávený do koše... 2/10 ()

MH77

Animace tomu nijak nepomohla a z filmu pro mě ani nic nevyplývá. Jediné co mi zpříjemnilo náladu byla hudba. 52%. ()

Inhoofer

Viděl jsem celý film, i přes nudu a celkem nezábavnou zápletku, jejíž řešení jsem odhalil cca do 20té minuty filmu...Jak krásně by se ta zápletka dala rozvést a tím celý film okořenit, ale to se nestalo. Herecké výkony jsou průměrné. Asi nejsem dostatečně chápavý, ale tyto filmy se točí pro diváky a ne pro nějakou pochybnou akademii poskládanou bůh ví z koho.Herecké výkony jsou průměrné. Přesto dávám hvězdu za grafické zpracování, ale říkám, nudil jsem se celý film. Nic moc. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny

10.05.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014