George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

Blazis34

Velice povedené komediální drama. Každý druh má své zastoupení. Humor se ukrývá po celý film a hlavně ve scénkách, kde oba hlavní hrdinové vystupují po barech se svými vystoupení. Drama má taky značnou roli v tomto filmu. Jde o to, že hlavní hrdina George má smrtelnou nemoc a v duchu už počítá se smrtí. Naštěstí se díky doktorům vyléčí a další rodinná zápletka může začít. Judd Apatow utvořil silný příběh, který vždy těžkou situaci ulehčí nějakými vtípky a vše to vypadá tak uceleně, že se nedá říct, že by to byla spíše komedie či drama. Dále se mi líbil velice příjemný soundtrack. Na druhou stranu mi přišlo, že režisér film až zbytečně natahoval a zhruba dvě a půl hodinky mi přišlo až moc. Jinak vše dobré, dávám čtyři hvězdy - 70%. ()

Honziik17

Nevím, Sandler je celkově super, ale v tomhle filmu mi ten humor moc nesedí. Jestli takové vtipy opravdu ti komici v americe říkají, tak to mají fakt zajímavý hůmor. Podívat se na to dá, ale že bych se těšil, až si to pustím znovu, to ne..... ()

asader

Tenhle film sem dlouho očekával,protože v něm hrajou oblíbení herci a režíruje ho oblíbenej režísér,ale trošku to pro mě bylo zklámání.Čekal jsem,že to bude větší sranda,ale bylo to moc vážný a nakonec ta sranda zůstala jen u těch výstupů komiků v kterých se mluví jen o koulích,ptácích a o prdech a nad tim se maximálně pousmějete.Je to dobrej film,ale čekal sem,že ho budu hodnotit 5 hvězdičkama,ale nemůžu protože sem od toho očekával větší zábavu. ()

zbynacz

Celý film mi přišel příliš zmateně podaný, nedokázal jsem se vžít do žádné z postav, vyjma Iry, který se mi jako jediný zdál přesvědčivý... Celý film jsem přemýšlel nad tím, co tomu chybí... ()

kenny79

Nemám moc rád filmy, kde se děj natahuje do více jak dvou hodin. Najde se pár vyjímek a komici mezi ně patří, jasně není to kdoví jak vtipné, ale zase taková nuda to také není. Příjemné zpestření sobotního mrazivého odpoledne. 60 % ()

OGJon

Uff... upřímně u Adama Sandlera nejsem na vtipy založené na ptácích nebo šoustání zvyklý v tomto směru je to pro mě velké zklamání, ty vtipy byly opravdu trapné, obecně v rovině komedie ten film byl nemastný, neslaný a příšerně dlooouhý. Jenomže jako drama se Funny People ukázali jako velmi dobrý film. Adam ukázal, že není jenom trhlým kadeřníkem nebo zoufalým svůdcem ženy bez přítomnosti. Umí i vážnější role a byl bych rád kdyby jich přibývalo. Suma sumárum tři a půl hvězdičky. ()

aggatka

Bezpochyby je Adam Sandler úžasný herec ale toto?Film som si musela rozložiť na 45minútovky, pretože v celku som to nemohla pozrieť, to by som sa asi unudila, ale kedže Adama milujem tak moje vnutorné ja mi akosi nedovolilo sa na tento film vykašľať. Nabudúce ale počúvnem svoje vnútorné ja :-)V tom filme bolo úplne všetko. Zomierajúci hlavný predstaviteľ, pokus o návrat k bývalke, pokus o lezenie na city, vzťah medzi dvoma priateľmi. Do toho tam vtesnali drámu ale i komediálne prvky. Bolo v tom filme všetkého veľa a napriek tomu dohromady to človeku nedalo nič...veľká bublina všeličoho, ktorá spľaskne vo veľké nič. Čo sa v konečnom dôsledku ukáže hlavne poslednú polhodku filmu. Ach jaj dobre že na filmy nechodím do kina..pri tomto filme by ma akurát bolel zadok a viečka.A ešte niečo..rozosmiali niekoho tie vtipy tých akože komikov?lebo mna absolútne nie :-( ()

ShortyIC

Mal som sto chutí dať tri hviezdy, no premyslel som si to a rozhodol som sa dať tie štyri. Je pravda, že je to miestami dosť zdĺhavé, no na humore to neuberá. Pred tým než som začal pozerať tento film som očakával od Setha Rogena, že to proste rozvalcuje so svojimi skvelými schopnosťami v komediálnom žánri, niečo ako v 50/50. No dočkal som sa postavy o niečo rozumnejšej a menej hlúpejšej, bol som celkom spokojný. Adam Sandler opäť ukázal svoje "kvality" podľa mňa, by sa mi nikto nehodil na postavu Georgeo Simmonsa lepšie. No vráťme sa k filmu. Hudba k filmu bola super. Jediné čo môžem tomuto filmu vytknúť bola fakt dá zdĺhavosť a miestami menšia nuda. Moje hodnotenie 8/10.. ()

VanBradley89

Trochu jsem se bál té délky. Ale nakonec to bylo v pohodě. Příjemnej film. Neřezal jsem se smíchy, ale párkrát se od srdce zasmál a většinu času usmíval. ()

thePivl

Proti tomuhle stylu humoru ani celkovému námětu nic nemám, ale to, že to roztáhnou na 2 a půl hodiny, kde už to vážně nudí, mi opravdu vadilo nadmíru. ()

Lula.cz

Komici komediální teda nebyli. Zřejmě to ani nebyl záměr, spíš jsme měli nahlédnout a pochopit život komika jako takového, ne vidět jen tu vtipnou tvář, kterou vystrkují na lidi. Ale i tak je dvě a půl hodiny příliš. Očima jsem posouvala ručičky na hodinách v naději, že bude líp a ono nebylo. Nejlíp na mě působil Jonah Hill, zdálo se mi, že moc nehrál a byl celkem sám sebou. Nemám nic proti Sandlerovi, ale měl by se držet rodinných komedií, kde se nemusí moc používat mozek. Tohle už bylo moc velké sousto. ()

Davemix

Od tohoto filmu jsem v podstatě vůbec nic zásadního nečekal. Navíc Sandlera moc nemusím, ale ve finále to bylo dobře zahraný a role mu fakt sedla. Na můj vkus, ale jde zbytečně o dlouhou stopáž, kde v posledních 45 minutách kvalita filmu dost stagnuje. Celkově, ale jde o film velmi chytrý a místy i hodně vtipný a určitě trochu změní i váš pohled na svět...68% ()

Dimie

Sandlerovská tragikomedie?Nebo snad drama skryté za hromadou nevtipných vtípků o ptácích a koulích?Pokus o hluce myšlenou komedii,který nevyšel.Nuda.... ()

AdamK.

No promiňte, ale tohle si v žádném případě nezaslouží mít větší hodnocení, než 40 let panic, či Zbouchnutá. Snad 2 dobré gagy za celou, mimochodem příšerně přestřelenou, stopáž. A stejně tak, jak to není komedie, tak to není drama. Je to jako jakési siamské dvojče. 2 styly, ale ani jeden nefunguje pořádně. Sorry Apatowe, tohle jsi posral. ()