I've seen new Harry Potter Movie. Harry is getting old! Judd Apatow má velké srdce a ještě větší talent. Svým neotřelým humorem ve stylu "Smithovek" dokázal stvořit jednu z nejlepších komedií posledních let, jenž je vtipná jak šíleným, tak inteligentním způsobem a zároveň po romantické stránce nepůsobí vůbec kýčovitě. Hlavní hrdinové trousí fórky či životní pravdy v každém dialogu, takže ani přes nadprůměrně dlouhou stopáž (jedná se o letní komedii) film nenudí a svižně plyne skrze opravdu dobře napsaný scénář (naprosto nepředvídatelný). Co se týče hereckého obsazení, tak nemohlo být lepší. Adam Sandler balancuje na hraně mezi Reign me Over a Punch-Drunk Love, čímž se jeho postava stává sympatickou a nehorázně vtipnou již od první sekund (ano sekundy, ten začátek je vynikající) a do závěrečných titulků se na tom nic nezmění. Seth Rogen září jak Chernobylská elektrárna, ten kluk má nekonečné zásoby pozitivní energie! Zástupce ženského pohlaví Leslie Mann hrdě drží krok s hlavními hrdiny. Třešničkou na dortu se pak stává Eric Bana a jeho šílený akcent. Shrnuto a podtrženo, Funny People je nejlepší komedie tohoto roku (promiň Bruno).(26.8.2009)

• CheGuevara

Nebudu zapírat, že to, co mě na Apatowovi vždycky bralo, byl talent skloubit vážné drama s hrubozrným humorem. Tentokrát však tento pokus vyšel až trestuhodně naprázdno. Komici měli být zrcadlem, sebezpytem či osobní zpovědí, ale místo toho se rozplynuly v páru nad hrncem, která je však ve výsledku až příliš zaměnitelná a vlastně i podprůměrná. Nestěžuji si, že Apatow točí dlouhé filmy, ale vadí mi, že když už jde film do grandiózního finále, kdy jedině silná deziluze vyvrcholí v onu očekávanou katarzi a ospravedlní i vývoj jednotlivých postav, tak pán režisér nám podstrčí již namilionté přežvýkané tofu. Tfuj. PS: Wilco včetně milostné scény, kdy Apatow dokáže rozechvět divákovi struny, jsou samozřejmě k sežrání.(8.7.2010)

• predators

...nechci se chlubit, ale myslím si, že rozumím srandě. Funny People jsem ale nerozumněl vůbec! Ani jedno vystoupení, jediný záběr, žádná rozumná věta nevedla k tomu, abych se trochu zasmál. Je fakt, že od Setha Rogena nic jiného, než koule, péro, shit, ass a suck, čekat nemůžu, ale že k něčemu podobnému klesne i Adam Sandler, to už je i na mě moc! Byl bullshit, celý film a funny people vůbec nebyli funny :-) 20%(27.11.2009)

Spíš existencionální drama než komedie. Sandler navíc tyhle týpky umí a je radost sledovat jeho slovní přestřelky s Rogenem. Trošičku mi možná vadila lehce přestřelená délka (už jsem se lepil na křeslo), ale na druhou stranu nevím co bych vynechal protože jsem se celou dobu opravdu dobře bavil. Potěší i camea spousty hvězd. Mě osobně nejvíc dostal australský australan Eric Bana. :-)(9.12.2009)

• Sonnery

"Přijde kytka do baru a barman řekne: Vodu jemně perlivou nebo bez bublin?" - tak nějak v kostce to bylo vtipný... Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak nějak v kostce se to táhlo... A nudný to bylo jako tenhle koment, v kostce(19.5.2010)

• - Soundtrack obsahuje skladby od bývalých členov The Beatles a ich sólových projektov, ale ani jednu od samotných Beatles. (Flipper)

• - Adam Sandler sa cítil previnilo, keď hovoril nechutné vtipy o ženách vo filme, kvôli svojim dvom dcéram. (Flipper)

• - Začiatočná scéna z telefonovaním je reálne video natočené Judd Apatowom, keď bol Adam Sandler aj on mladší. Ostatní dvaja ľudia na videu sú Janeane Garofalo a Ben Stiller. (Flipper)