Reklama

Reklama

George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (433)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Má to svoje úžasné momenty, mnoho výborne napísaných dialógov, sympatických hercov (všetko valcuje Eric Bana) a celkovo je od Apatowa odvaha ponúkať "svojmu publiku" takto poňatý film, ale... mal som dojem, že to nikdy neskončí!!! Najdlhší film tohto roka, bez ohľadu na minutáž. Je to rozbité a v druhej polovici to zrazu stratí pojem o tom, kam to chce kráčať a čo to chce vlastne povedať, takže sa z toho postupne stáva utrpenie, ktoré neprehluší ani Banova austrálčina a Leslieino džavotanie. Už dávno som nemal taký dojem veľkého tvorčieho potenciálu zmiešaného s obrovskou tvorčou bezradnosťou. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Často, když se dočítám stesky stran stopáže, obrací se mi kudla v kapse, ale zrovna Komici jsou příkladem mučivě dlouhýho (návštěva u ex je na prahu výdrže), nevtipnýho a žánrově nedomrlýho filmu, což je dost výhrad najednou, ale nemužu si pomoct. Tim upachtěnym maglajsem tentokrát Apatow úplně zapikává, co tim vším chtěl vlastně říct. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Panic měl necelý dvě hodiny, Zbouchnutá měla něco málo přes dvě hodiny, a Komikům naložil dvě a půl hodiny. Judd Apatow se vážně posral. Já fakt nevím, jak se k tomu jinak vyjádřit. Komedii naklopit na dvě a půl hodiny. Chápu nějaký epický akčňák, mega historický příběh nebo sci-fi pecku, ale komedii? Kdo u toho má vydržet. Režisér nás totiž zkouší, zkouší kolik vydržíme a Komici už pomalu přicházejí do extrému. Přiznám se ale, že u plna komedií si řikám, kéž by to neskončilo. Díky příjemné atmosféře a pohodovým lidem. Stejně tomu tak je i tady a tak vlastně příběh utekl jak klubko, se kterým si hraje kočka. Neskutečně rychle, s jako obvykle příjemným Sandlerem a kvalitním životním opusem. A proč jsem tomu dal nakonec tři hvězdičky? Protože stand-up komiky příliš nemusím a nijak závratně mě pobavit nedokážou. Jasně, chápu, že sedět před nima, tak se asi křehnim. Ale v pohovce mi to fakt nic neřiká. A když příběh vypráví o takovýchto lidech, tak je dost těžký se k tomu všemu dostat a probojovat. I když to Sandler drží jako klíště kůži. Jediný štěstí, že režisér dokáže delší filmy natočit tak, že se líbí stejně jako půlhodinový sitcom. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Adam Sandler -> Eric Bana: "Kdybych vypadal jako ty, byl bych celý den doma a j*bal sám sebe." Jeden z mála heftov, ktoré vás v tejto smutnej komédii parádne rozosmejú. Ale budete sa s jej postavami cítiť príjemne a o tom je. O vzťahoch, potrebe mať niekoho nablízku, o význame minulých lások a o tom, že byť slávny a bohatý nemusí znamenať nebyť osamelý. Skôr naopak. Apatow perfektne vypointováva väčšinu dialógov, odkrýva život za hollywoodskym pozlátkom a hercov necháva zažiariť "vnútorne". Ale dva-a-pol-hodinová stopáž je na daný žáner naozaj príliš. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Každého někdy opustí humor. Hůře, pokud se rozesmáváním druhých živíte. Opravdu bych nečekal, že zrovna Judd Apatow natočí smutný film o lidech, kteří za své poslání berou být vtipnými. Přirozeně nechybí vtipy na téma „když penis potkal vagínu“, camea známých, třebaže ne u nás, osob (tentokrát zejména stand-up komiků) a jen s malým pochopením napsané ženské postavy, které jsou přesně takové, jaké by je Apatow ve svém ideálním světě chtěl mít – tzn.: smějí se sexistickým vtipům a rády souloží. Jádro příběhu tvoří dva muži, Sandler a Rogen. Dobří komici, přesvědčiví také ve vážnější poloze. Rád jsem s nimi trávil čas a ani mi moc nevadilo, když jen žvanili do větru. Zdálo se, že film řeší i závažnější otázky a není v tom zcela nemotorný. Právě naopak, pár scén, kdy Apatow upozadí potřebu předvádět, jak umí být vtipný, mne… ano, skoro dojalo. Až ve druhé polovině, kdy nepřichází žádný zásadní obrat, pouze pár drobných ani-ne-překvapení, začíná být toho žvanění, jež by svým významem mělo spadat spíše mezi vystřižené scény na DVD (kterých je i tak přes hodinu), nad míru. Řeší se víceméně stále totéž a nic nového nepřináší ani postava Erica Bany, připsána nejspíš proto, že je pan režisér/scénárista fanouškem Hulka. Jestli chce Apatow dokázat, že zvládne více než „jen“ hodně vydařenou komedii, bude muset být příště nelítostnější při střihu. Už na základě tohoto nezdravě ambiciózního pokusu věřím, že dokáže natočit stejně vyvážený mix komedie a dramatu jako Woody Allen ve svých nejlepších letech. 75% Zajímavé komentáře: JFL, genetique, Traffic ()

Galerie (29)

Zajímavosti (16)

  • Soundtrack obsahuje skladby od bývalých členov The Beatles a ich sólových projektov, ale ani jednu od samotných Beatles. (Flipper)
  • Eric Bana udělal z Clarka Australana, aby se mu v mateřském přízvuku lépe improvizovalo. (JayZak)

Reklama

Reklama