• CheGuevara

Nebudu zapírat, že to, co mě na Apatowovi vždycky bralo, byl talent skloubit vážné drama s hrubozrným humorem. Tentokrát však tento pokus vyšel až trestuhodně naprázdno. Komici měli být zrcadlem, sebezpytem či osobní zpovědí, ale místo toho se rozplynuly v páru nad hrncem, která je však ve výsledku až příliš zaměnitelná a vlastně i podprůměrná. Nestěžuji si, že Apatow točí dlouhé filmy, ale vadí mi, že když už jde film do grandiózního finále, kdy jedině silná deziluze vyvrcholí v onu očekávanou katarzi a ospravedlní i vývoj jednotlivých postav, tak pán režisér nám podstrčí již namilionté přežvýkané tofu. Tfuj. PS: Wilco včetně milostné scény, kdy Apatow dokáže rozechvět divákovi struny, jsou samozřejmě k sežrání.(8.7.2010)

Tohle je hodně zvláštní. Lepší spojení sprosté komedie a dramatu v takhle nenásilné formě jsem ještě neviděl a už asi neuvidím. Mimo tradičně výtečného Rogena, Hilla nebo Schwartzmana mě mile potěšil Adam Sandler, který taky jednou konečně hraje a jeho stand-up výstupy patří k nejlepším momentům filmu. Dlouhé stopáže se nebojte.(4.1.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Ty jsi můj nejlepší přítel a to tě ani nemám rád!" Hvězda George a zelenáč Ira baví z pódia připravenými kecy natěšené publikum, ale mě tedy moc nepobavili. Kdepak. Mě tito týpci, kteří snaživě tlachají před přiopilým obecenstvem, prostě nikdy nepřipadali moc zábavní. Tím máme za sebou tu komedii a nyní přichází drama v podobě nemoci. A to je pro mě ještě o kousek horší, protože přilepit na pokus o komedii ještě dramatický ocas, tak to mi vůbec nevoní. Navíc je to nekonečně dlouhé, trošku nudné a na další pozitiva už si snad ani nevzpomenu.(15.4.2016)

pri všetkých tých schematických, predvídateľných a klišéovitých komédiách, ktoré hollywood produkuje, je apatowov počin veľmi príjemné sčerenie vôd žánru; aj v rámci sandlerovej filmografie, z ktorej si tu uťahuje a strieľa, je to vybočenie do kvalitnejšej kategórie; rogen (schudnutý a nezhulený) je dojímavý a skvelý, hill - ešte neschudnutý a schwartzman - schudnutý až veľmi, sú veľmi príjemné a trefné doplnenia inak celkovo sympatického a silného castu plného skvelých cameí ("I´d think everybody love you!"); scenár je vtipný, odsýpa i napriek dĺžke, nenudí, pár fórov naozaj pobaví a pár ide naozaj na kožu; bol som taký spokojný, že keby som to videl v kine (rozumej - neprerušovane a vo veľkolepom audio-vizuálnom podaní a atmosfére) asi by som sa veľmi silno bránil nedať plné hodnotenie;(18.9.2012)

Asi to nejlepší, co značka "Apatow/Rogen" vytvořila. Sandlerovi bych se nestyděl předhazovat dobré scénáře; hraje sice umírněně, nevyčnívá, ale je v něm taková samozřejmost, že zapomenete na všechny ty věci, které s Robem Schneiderem nebo bez něho natočil. Judd Apatow netlačí na pilu, totiž přisprostlé věty a vtipy, které ať už v jeho filmech, či v jeho produkci, padají zcela v každém druhém dialogu, zde v podstatě vakuoval do prostoru Stand Up Comedy Show nebo do prostoru, kdy hlavní hrdinové vymýšlí vtipy pro vystoupení, což byl velmi chytrý tah. Tato kulisa tak žene dramatickou část a jestli se něco povedlo, tak to, že se to netluče. Taky jsem velmi vděčen, že film nevydírá (a že jsem se toho bál) ani nijak extra nemoralizuje; až by se možná dalo říct, že si na nic nehraje, a proto jë mi sympatický. HarryPotterovská stopáž může vyděsit a nevím, co by se stalo, kdyby to stlačil pod dvě hodiny, ale těch 146 minut je bez vaty a já si to příjemně užil.(22.9.2009)

• - Referencie na seriál "Everybody Loves Raymond", môžete nájsť vo všetkých filmoch Judd Apatowa. (Flipper)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 154krát což je 1,01krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Keď ku koncu filmu príde George Simmons k Irovi do supermarketu, na menu za Irom pri jeho odchode sa objaví nápis Chopped Liver (Krajaná pečienka). (Flipper)