George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

Trailer

castor

Ta délka je masakr, ať zvolíte jakoukoliv verzi. Tady sakra musí přijít někdo, kdo bude ve střižně nelítostný. Užvaněná taškařice stejně jako následná Čtyřicítka na krku naznačuje, že autor lehce stepuje u dveří serióznější látky ze života. George je sice filmový komik i bavič na obyčejném jevišti, trpí však vzácným typem leukémie. Na klasickou léčbu už není čas. George začne bilancovat, vzpomínat, a možná i proto najme Iru, který mu má psát vtipy a dělat parťáka na usínání. Postupně zjišťuje, že nikoho jiného vlastně nemá. A tak se pokusí i s Irovou pomocí obnovit vztah s bývalou partnerkou, která má zrovna na(ne)štěstí trable v manželství. Váhu to má, v komplikovanějších sférách se Judd Apatow neztrácí, ale opakuje své předchozí „chybky“ a „chybičky“. Otázkou je, zda mu narůstající ambice trošku neškodí. Chce toho říct hodně, ale ne vždy to tak úplně funguje. Adama Sandlera a Setha Rogena obklopují zajímavé komediální hvězdičky, seriózní herci (Eric Bana) i ti, kteří si jen v pár sekundách odkroutí své (Eminem). Někteří jsou tu proto, aby ukázali odvrácenou stranu všech těch reflektorů, za kterými jsou mizerné platy za štěky v pitomých televizních seriálech, jiní jen žvaní do větru. Škoda. Závažnější otázky a odpovědi jim moc nejdou. Naštěstí tvůrci svoje další dítko napěchovali celou řadou citací a narážek na okolní dění, opět mísí hrubozrnnou a romantickou linii, znovu vytahují nespočet povedených gagů a situací. Výtky ostatních uživatelů ale dokážu pochopit. Za sebe nevím, jestli Apatow zraje, stárne, blbne nebo se jím začínáme zajídat, ale u mě pořád dobré!! ()

KarelR

Judd Apatow ohromně filmařsky vyzrál a je radost sledovat, jak dokáže existenciální drama vycpat fóry o koulích, aniž by to působilo nepatřičně nebo lacině. Funny People jsou pro mě jedním z nejpříjemnějších překvapení roku, protože dokazují, že i současný král hrubozrné komedie dokáže točit citlivě, nevtíravě a vůbec v mnoha směrech jinak, než byste po jeho předchozích filmech čekali. V tomhle světě bych dokázal strávit i víc než dvě a půl hodiny. ()

H34D

Judd Apatow pohřbil veškerý komediální potenciál v při nejlepším vlažně úsměvných, zbytečně perverzních štěcích bez pointy (ne, nezasmál jsem se snad ani jednou a to jsem bezmezný milovník Kevina Smithe) výměnou za slušivé, avšak nijak extrémně oslnivé drama o staré lásce, která nerezaví a patolízalském přátelství na vedlejší koleji. Postava Sandlera, jeho profilování a následný psychologický vývoj je na filmu nepochybně to nejzajímavější, s ním dostává proces vyrovnávání se se smrtí/nesmrtí i vztahová linka uvěřitelný a vyspělý dojem. Zde Apatow zabodoval, ovšem ostatní materiál už jaksi sklouzl do nijakosti, ve níž byl navíc ušlapán obří stopáží. 6/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty jsi můj nejlepší přítel a to tě ani nemám rád!" Hvězda George a zelenáč Ira baví z pódia připravenými kecy natěšené publikum, ale mě tedy moc nepobavili. Kdepak. Mě tito týpci, kteří snaživě tlachají před přiopilým obecenstvem, prostě nikdy nepřipadali moc zábavní. Tím máme za sebou tu komedii a nyní přichází drama v podobě nemoci. A to je pro mě ještě o kousek horší, protože přilepit na pokus o komedii ještě dramatický ocas, tak to mi vůbec nevoní. Navíc je to nekonečně dlouhé, trošku nudné a na další pozitiva už si snad ani nevzpomenu. ()

Superpero

Něco jako Muž na měsíci, ale sympatičtější a civilnější s tím že Sandler neumře, ale dokonce se z toho dostane. To přináší zajímavý vývoj postavy, páč on už je smířenej se smrtí a když se uzdraví, tak vlastně nemá pro co žít. Což jsem snad nikde neviděl, protože vždycky když má ve filmu někdo chorobu, tak umře. Jevištní scénky jsou opravdu všechny vtipné. Ten film je opravdovou poctou stad up vystoupením. Problém ale je, že se snaží být moc komplexní. Střídá mnoho nálad, má příliš postav a je moc dlouhý. Nebýt sympatických herců, byl by to průšvih. ()

• Adam Sandler sa cítil previnilo, keď hovoril nechutné vtipy o ženách vo filme, kvôli svojim dvom dcéram. (Flipper)
  • Namiesto miniroly Jamesa Taylora na Myspace show, kde George a Ira vystupovali bol originálne zamýšľaný Bruce Springsteen. (Flipper)
  • Keď ku koncu filmu príde George Simmons k Irovi do supermarketu, na menu za Irom pri jeho odchode sa objaví nápis Chopped Liver (Krajaná pečienka). (Flipper)