Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Traffic
  *****

  Pravděpodobně to nebude dlouho trvat a dočkáme se filmu, který bude celý jednou velkou popkulturní referencí. Funny People se tomu zdárně blíží (nebo jím už jsou?), když v tomto duchu pracují i s hlavními postavami. Zhubnul především sám Rogen a jeho, charakterově stále stejná, postava s ním. Sandler skutečně vystupoval v Improvu apod. ____ Střet Sandlera a Rogena chápu jako vyjednání mezi zastaralým typem celebrity/komika, u kterého stále fungovala fascinace nedostižným superstar statutem, bohatstvím a děvkařstvím, a novodobým komediálním hrdinou z lidu - loserem, který o sexu spíš vtipkuje, než aby ho provozoval. Důležitý je také druh humoru, který každý z nich představuje - zatímco Sandler oldschoolově pracuje s hlasem, imituje a nejednou se vžívá do role otravné důchodkyně (není jeden z oblíbených filmů Apatowa Tootsie?!), Rogen spoléhá na popkulturní aluze a zosobňuje první dekádu jednadvacátého století jako desetiletí informačního bombardování, ve kterém právě odkazy na známá (byť omezenému okruhu lidí) fakta tvoří nový druh humoru a umožňují bavičovi pomrkávat na obecenstvo. Sandler potřebuje Rogena, aby doslova přežil v branži - když vezme zakázku pro MySpace, musí mít k disposici postavu nové generace, která se v záležitostech internetu orientuje, aby vůbec mohl dělat svoji práci. ____ Vzhledem ke zvolenému tématu stand-up comedy a hojně zmiňovanému židovství zřejmě nejosobnější Apatowův film. A taky nejvyspělejší; prozatimní vrchol jeho tvorby.(22.11.2009)

 • mcb
  ****

  Film made by Funny people. Kanonáda přisprostlých vtipů "o koulích apod." protínající tíživé drama o člověku s nevyléčitelnou chorobou v režii Sandlera, Rogena a Apatowa. Ústřední trio, stejně jako třeba Kevin Smith, dokáže povznést snímek do dojemných a uvěřitelných sfér, které za žádnou cenu nepůsobí jakkoli nuceně či uměle. Ba co víc, obsahuje momenty přímo dojemné. Po Panicovi a Zbouchnuté dosud nejvyspělejší Apatow, zdatně balancující na vtipné a vážné rovině.(24.11.2009)

 • Pepinec
  **

  Chce se mi ve stylu Chandlera skákat, máchat rukama nad hlavou a křičet "proč, proč, proč, proboha proooč?!" Já sice miluju filmy, které začínají po snídani a končí, když trubač na návsi oznamuje půlnoc, ale zrovna tak rád obědvám, svačím a večeřím. Takže mi pánové do pošty hoďte adresu a já vám z další výplaty koupím prášky na hlavu a nůžky.(19.12.2012)

 • kleopatra
  **

  Často, když se dočítám stesky stran stopáže, obrací se mi kudla v kapse, ale zrovna Komici jsou příkladem mučivě dlouhýho (návštěva u ex je na prahu výdrže), nevtipnýho a žánrově nedomrlýho filmu, což je dost výhrad najednou, ale nemužu si pomoct. Tim upachtěnym maglajsem tentokrát Apatow úplně zapikává, co tim vším chtěl vlastně říct.(17.12.2009)

 • Arachneuss
  ****

  I've seen new Harry Potter Movie. Harry is getting old! Judd Apatow má velké srdce a ještě větší talent. Svým neotřelým humorem ve stylu "Smithovek" dokázal stvořit jednu z nejlepších komedií posledních let, jenž je vtipná jak šíleným, tak inteligentním způsobem a zároveň po romantické stránce nepůsobí vůbec kýčovitě. Hlavní hrdinové trousí fórky či životní pravdy v každém dialogu, takže ani přes nadprůměrně dlouhou stopáž (jedná se o letní komedii) film nenudí a svižně plyne skrze opravdu dobře napsaný scénář (naprosto nepředvídatelný). Co se týče hereckého obsazení, tak nemohlo být lepší. Adam Sandler balancuje na hraně mezi Reign me Over a Punch-Drunk Love, čímž se jeho postava stává sympatickou a nehorázně vtipnou již od první sekund (ano sekundy, ten začátek je vynikající) a do závěrečných titulků se na tom nic nezmění. Seth Rogen září jak Chernobylská elektrárna, ten kluk má nekonečné zásoby pozitivní energie! Zástupce ženského pohlaví Leslie Mann hrdě drží krok s hlavními hrdiny. Třešničkou na dortu se pak stává Eric Bana a jeho šílený akcent. Shrnuto a podtrženo, Funny People je nejlepší komedie tohoto roku (promiň Bruno).(26.8.2009)

 • - Eric Bana udělal z Clarka Australana, aby se mu v mateřském přízvuku lépe improvizovalo. (JayZak)

 • - Začiatočná scéna z telefonovaním je reálne video natočené Judd Apatowom, keď bol Adam Sandler aj on mladší. Ostatní dvaja ľudia na videu sú Janeane Garofalo a Ben Stiller. (Flipper)

 • - Keď ku koncu filmu príde George Simmons k Irovi do supermarketu, na menu za Irom pri jeho odchode sa objaví nápis Chopped Liver (Krajaná pečienka). (Flipper)