Pravděpodobně to nebude dlouho trvat a dočkáme se filmu, který bude celý jednou velkou popkulturní referencí. Funny People se tomu zdárně blíží (nebo jím už jsou?), když v tomto duchu pracují i s hlavními postavami. Zhubnul především sám Rogen a jeho, charakterově stále stejná, postava s ním. Sandler skutečně vystupoval v Improvu apod. ____ Střet Sandlera a Rogena chápu jako vyjednání mezi zastaralým typem celebrity/komika, u kterého stále fungovala fascinace nedostižným superstar statutem, bohatstvím a děvkařstvím, a novodobým komediálním hrdinou z lidu - loserem, který o sexu spíš vtipkuje, než aby ho provozoval. Důležitý je také druh humoru, který každý z nich představuje - zatímco Sandler oldschoolově pracuje s hlasem, imituje a nejednou se vžívá do role otravné důchodkyně (není jeden z oblíbených filmů Apatowa Tootsie?!), Rogen spoléhá na popkulturní aluze a zosobňuje první dekádu jednadvacátého století jako desetiletí informačního bombardování, ve kterém právě odkazy na známá (byť omezenému okruhu lidí) fakta tvoří nový druh humoru a umožňují bavičovi pomrkávat na obecenstvo. Sandler potřebuje Rogena, aby doslova přežil v branži - když vezme zakázku pro MySpace, musí mít k disposici postavu nové generace, která se v záležitostech internetu orientuje, aby vůbec mohl dělat svoji práci. ____ Vzhledem ke zvolenému tématu stand-up comedy a hojně zmiňovanému židovství zřejmě nejosobnější Apatowův film. A taky nejvyspělejší; prozatimní vrchol jeho tvorby.(22.11.2009)

Film made by Funny people. Kanonáda přisprostlých vtipů "o koulích apod." protínající tíživé drama o člověku s nevyléčitelnou chorobou v režii Sandlera, Rogena a Apatowa. Ústřední trio, stejně jako třeba Kevin Smith, dokáže povznést snímek do dojemných a uvěřitelných sfér, které za žádnou cenu nepůsobí jakkoli nuceně či uměle. Ba co víc, obsahuje momenty přímo dojemné. Po Panicovi a Zbouchnuté dosud nejvyspělejší Apatow, zdatně balancující na vtipné a vážné rovině.(24.11.2009)

• Pepinec

Chce se mi ve stylu Chandlera skákat, máchat rukama nad hlavou a křičet "proč, proč, proč, proboha proooč?!" Já sice miluju filmy, které začínají po snídani a končí, když trubač na návsi oznamuje půlnoc, ale zrovna tak rád obědvám, svačím a večeřím. Takže mi pánové do pošty hoďte adresu a já vám z další výplaty koupím prášky na hlavu a nůžky.(19.12.2012)

• kleopatra

Často, když se dočítám stesky stran stopáže, obrací se mi kudla v kapse, ale zrovna Komici jsou příkladem mučivě dlouhýho (návštěva u ex je na prahu výdrže), nevtipnýho a žánrově nedomrlýho filmu, což je dost výhrad najednou, ale nemužu si pomoct. Tim upachtěnym maglajsem tentokrát Apatow úplně zapikává, co tim vším chtěl vlastně říct.(17.12.2009)

I've seen new Harry Potter Movie. Harry is getting old! Judd Apatow má velké srdce a ještě větší talent. Svým neotřelým humorem ve stylu "Smithovek" dokázal stvořit jednu z nejlepších komedií posledních let, jenž je vtipná jak šíleným, tak inteligentním způsobem a zároveň po romantické stránce nepůsobí vůbec kýčovitě. Hlavní hrdinové trousí fórky či životní pravdy v každém dialogu, takže ani přes nadprůměrně dlouhou stopáž (jedná se o letní komedii) film nenudí a svižně plyne skrze opravdu dobře napsaný scénář (naprosto nepředvídatelný). Co se týče hereckého obsazení, tak nemohlo být lepší. Adam Sandler balancuje na hraně mezi Reign me Over a Punch-Drunk Love, čímž se jeho postava stává sympatickou a nehorázně vtipnou již od první sekund (ano sekundy, ten začátek je vynikající) a do závěrečných titulků se na tom nic nezmění. Seth Rogen září jak Chernobylská elektrárna, ten kluk má nekonečné zásoby pozitivní energie! Zástupce ženského pohlaví Leslie Mann hrdě drží krok s hlavními hrdiny. Třešničkou na dortu se pak stává Eric Bana a jeho šílený akcent. Shrnuto a podtrženo, Funny People je nejlepší komedie tohoto roku (promiň Bruno).(26.8.2009)

• - Eric Bana udělal z Clarka Australana, aby se mu v mateřském přízvuku lépe improvizovalo. (JayZak)

• - Začiatočná scéna z telefonovaním je reálne video natočené Judd Apatowom, keď bol Adam Sandler aj on mladší. Ostatní dvaja ľudia na videu sú Janeane Garofalo a Ben Stiller. (Flipper)

• - Keď ku koncu filmu príde George Simmons k Irovi do supermarketu, na menu za Irom pri jeho odchode sa objaví nápis Chopped Liver (Krajaná pečienka). (Flipper)