Děj hororu se odehrává v ospalém městečku Riverton ve státě Massachusetts, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači. V den, kdy zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily (říká se jim Rivertonská sedma). Patnáct let to byla jen povídačka pro děti - až do šestnáctých narozenin dětí z Rivertonské sedmy, kdy je neznámý útočník začne jednoho po druhém vyvražďovat. Zrodil se rozparovač znovu v těle jednoho z nich, nebo snad tehdy vůbec nezemřel? Přežil snad pád do řeky v hořícím voze ambulance? Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, policie tedy věřila v logické vysvětlení, že leží na dně řeky - ale je to tak opravdu? Vše závisí na jednom šestnáctiletém chlapci: musí záhadu rozluštit dříve, než bude on i zbytek Rivertonské sedmy mrtev. (oficiální text distributora)

SOLOM.

No nevím, ale řekl bych, že od začátku nového „tisíciletí“ to jde s Wesem z kopce. Neviděl jsem zatím všechny jeho filmy, ale ty poslední stojí za hovno. Moc se mi nelíbil ani Vřískot 3 ani 4 a tohle už vůbec ne. Cravene, Cravene, to zas byla kravina. Horor natočený snad pro dvanáctileté publikum by možná ještě dokázal zaujmout svou myšlenkou (pointou), ale to by to muselo být natočené úplně jiným způsobem. Další teen vyvražďovačka, která se nás snaží zaujmout především kupou nudných dialogů, toporných hereckých výkonů a minimem zajímavých scén nemá šanci na úspěch ani náhodou. Zvlášť když se většina mord scén opět odehrává mimo záběr kamery a ještě nám jsou nabídnuty tak uspávajícím způsobem, že to snad ani není možné. O logice se tu raději ani bavit nebudu. Přitom začátek, zas až tak hrozný nebyl. Připadal jsem si jak při sledování seriálu Dawson's Creek – tady taky většina lozila oknem… Charakteristika jednotlivých postav byla tak ubohá, až se mi za ně chtělo „brečet“. Atmosféra až na pár okamžiků nulová a o napětí, bych taky raději nemluvil. Bylo tu sice možné narazit na několik zajímavých momentů, jenže ty to už prostě nedokázali zachránit. Zatím nejhorší režisérův film, jaký jsem měl možnost vidět.30% ()

eraserhead666

Věkem se prostě jisté schopnosti opotřebovávají a mizí v nenávratnu. Zdá se, že to aktivně poznal i Wes Craven. Po výborné první dvacetiminutovce, opravdu výborné, až jsem se při ní divil těm nízkým hodnocením, Craven celý film zmačkal a hodil do záchodu. A když se objevil zřejmě nejsměšnější záporák, kterého jsem za posledních cca 10-15 let viděl, mohl jsem se potrhat smíchy. Jestli se někdy odvážím ten film pustit znovu, určitě to musím udělat s titulkama, abych zjistil, jestli takové kraviny pronáší i v originále. Přehlídka těch nejsterotypnějších "pestrých a barevných" stereotypů, tak odpudivým pro mladé postavy (nejvíc zapůsobila ta zdánlivě nejzlejší). Už je to pár hodin, co jsem to dokoukal a nevybavím si, jak že to vlastně skončilo. A ještě jedna věc, Wes Craven, jeden ze zakladatelů, budovatelů a svým způsobem i teoretiků slasher žánru by měl moc dobře vědět, že by slasher neměl být dlouhý skoro dvě hodiny, ubírá mu to na tempu, důrazu i svižnosti. ()

ARI50

Od tohohle filmu jsem jsi moc sliboval a hodně jsem čekal ale nedostal jsem to. Můžu říct že Screamu se to nemůže vyrovnat, přesto dostane ode mě 3. Mělo to v sobě něco schované ale Wes Creven se to bál pustit ven, přes některé scény ( se dalo koukat ).Odsoudit se to zas úplně nemůže pokud nečekáte moc budete spokojeni pokud čekáte příliš nedostane skoro nic. ()

Terva

CITÁT - Není to monstrum, je duševně nemocný......... Osobnosti zemřou, když zemře pacient, duše žijí dál - je to jen pověra ? Prvních deset minut pěkně navnadilo : krev, akce, dobrý děj - boj se rozparovače. Scéna z kondorem byla zajímavá a veselá (33 minuta). Okolo 60 minuty to začalo dostávat obrysy. DIALOG : BAD (Max Thieriot) - Dáš si něco k pití ? ALEX (John Magaro) - Máš jed na krysy ? BAD - Ne, právě došel. Přinesu ti vodu........... Další urban legend tentokráte z Livertonu ožívá na filmovém plátně. Možná je to tak trochu průměr, ale dá se to na delší dobu zapamatovat. CITÁT - Chcípni, chcípni,chcípni.......... ()

corpsy

Značne nevyrovnaný snímok, ktorému podlamuje nohy všetok ten teeneagerský bulshit okolo. Avšak v mnohých momentoch je nadovšetko jasné, že Wes Craven to má s točením hororov ako s bicyklovaním. Nikdy to nezabudne. ()

Ten Druhy

Veľký vták bez štipky fantázie, to je skutočná nočná mora. Podobne je na tom aj rozparovač z Rivertonu, ktorý sa za takého operenca prezlieka, bohužiaľ nemá invenciu. Akýmsi štepárskym nožom monotónne podrezáva svoje obete, rovnako jednu za druhou akoby pracoval v ovocnom sade. Problém nebol v jednoduchosti, ktorá sa spája s tínedžerskou vyvražďovačkou, ale v tom, že sa tejto jednoduchosti vzdáva. Najmä v spôsobe, akým prezentuje rozdvojenosť osobnosti, prevteľovanie duše mŕtveho rozparovača. Mal som z toho guláš, Craven to prekombinoval, prestával som sa v tom skrátka orientovať. Už v úvode som začínal tušiť, že zámer autora môže aj nevyjsť. Rozprarovača zabili veľakrát na to, aby znova ožil. Postavy tínežerov boli šedou nediferencovanou masou. Jedinú, ktorá sa ako-tak odlišovala - náboženskú fanatičku Penelope (Zena Grey) - skolil vrah medzi prvými. ()

Astaroth12 odpad!

ÚVOD-Začalo to solídne,muž z rozdvojenou osobnosťou zabije manželku,a ďalších ľudí a chce aj svoju dcéru,pritom je zastrelený a v sanitke zázračne ožije a sanitka havaruje.Po 16 rokoch na mieste,kde je vrak sanitky decká usporadúvajú niečo ako zahnanie vraha do rieky,ale to je len hra pre ich namyslené ksichty.JADRO-Už to punc solídnosti stratilo,jasné že to hra nie je a decká začínajú zomierať,a už začína byt iste že ich vraždí niekto s ich radov.ZAVER-Už to nadobudlo punc koko...y,veľmi nelogické správanie deciek-napr.za jednou s tých holiek uteká namyslený debilko,a nie žeby utekala niekde k ľuďom a ona utiekla do lesa,a že zomrie no keď je sprostá tak jej treba.A tých totálných nelogickostí,je tam omnoho viac.Jeden z tupých vyvražďovákov bez kúska logiky a s dehonestujúcim hereckým obsadením a totálne trápnymi dialógmi.Keď zomriem a tam hore mi budu chcieť uložiť trest,tak im poviem že všetko zvládnem len nech ma nenútia zas pozerať tento trápny film o ničom. ()

Tryskomyš

Podle zdejšího hodnocení jsem původně vůbec nechtěla zhlédnout. Pak mi byl film někým doporučen. Přesvědčil mě režisér a hlavní představitel. A nebyla jsem vůbec zklamaná. Holt dnešnímu divákovi se těžko zavděčíš. ()

Kryton

Odpad tomu nedám, protože jsem viděl daleko více horších hororů. Tohle tvrzení má však i svojí druhou polohu. Viděl jsem totiž i daleko lepších hororů. Tohle je snad nejhorší horor od slavného Wesa Cravena!!! Pokud si odmyslíte hloupou historku o zlé duši (jak se dokáže přenést do někoho jiného?), tak je to Vřískot jak překopírák. Děcka + nůž + zabíjení v malém městečku = není to až moc nápadné?! Je a až moc. Jenže tam, kde Vřískot baví i straší zároveň, tak VSMD (zkracuji pro urychlení) nebaví a nestraší. Ty okaté a klišovité lekáčky člověk dříve čeká. Ba co více postava, postavy a vlastně vše kolem je od první vteřiny bezvýznamné. Nikdo mi nebyl sympatický a pokud někdo zemřel, tak jen zemřel. Jedno se však povedlo. Tento film sebral mých 107 minut! ()

schizmo

Lehce překombinovaný a na sílu hnaný slasher, navíc v poměrně generickém duchu, na druhou stranu po formální a řemeslené stránce v klidu a nikterak vybočujicí teenage vyvražďovák. Do kontrastu však přichází srovnání s předchozí Cravenovou filmografií (srovnání se Scream nesnese v žádném případě) a na druhou stranu až přehnaně nízké hodnocení na CSFD. ()

MartinezZ

Standardní nezajímavá tupá a hloupá teenagerská rádoby hororová vyvražďovačka, v níž místy chybí elementární logika (pachatel ten převlek s sebou nosil v kapse, nebo co?). ~~~ Chtěl jsem dát alespoň 1,5*, ale když se podívám, čím vším režisér zaplevelil svět filmu, tak i * je moc. ()

Freemind

Nic, dámy a pánové - je na čase pohlédnout pravdě do očí. Wes Craven, ikona horroru, je špatný režisér. Hodně špatný. Na jeho nejnovější počin se prostě nedá koukat - širé pláně nudy a hlouposti. Jeden z mála horrorů, u kterých bych byl schopen usnout. ()

blackrain

Asi je něco špatně, když mi z celého příběhu přišel nejzajímavější nůž, který používal vrah. Nejsem žádná obdivovatelka chladných zbraní, ale takový jsem dlouho neviděla. Připomínal tak trochu rytuální dýky. Neznámé tváře v rolích dětí mi nevadily, škoda, že alespoň jeden z těch herců nebyl něčím výrazný. Určitě by to prospělo. Tenhle film je bohužel jen další obyčejnou vyvražďovačkou bez špetky nápadu. ()

slunicko2

Pohodový thriller na pozdní noční hodiny. 22letý Max Thieriot (hlavní postava Bug), 27letý John Magaro (Bugův partner Alex) a 22letý Nick Lashaway (šikanista Brandon), který zahynul při autonehodě ve věku 28 let, jsou důvodem hvězdičky navíc ke zcela zapomenutelnému a vskutku již zapomenutému příběhu. ()

stration

Řemeslně to nebylo špatný až na jednu věc, a tou je scénář. Chvílemi se ty kecy fakt nedaly poslouchat a závěr byl tak blbý, že mi skazil všechnu radost z neškodné vyvražďovačky. A navíc tam byli všichni nesympatičtí, hloupí a zakomplexovaní. ()

salalala

Je to smutné, ale je to tak. Craven natočil tohle. Těžko říct, co to bylo. Začátek je jakž takž fajn, sice žádná pecka, ale na horor dobré. Pak se to ale rozplyne. Atmosféra nikde, vraždy nic moc a hrozně, ale fakt hrozně keců. Bohužel ani herci neoplývají charismatem a jsou tak šíleně nezajímaví, až je to bída. Logika tu chybí úplně, komplikovaný scénář taky nic moc, hudba standardní hororová. Ani nevím, jestli to Craven myslel vážně. Někdy mi přišlo, že z toho má velkou srandu, jindy ale, že to je smrtelně vážné, kde je pravda, se asi nedozvím. Nevim, co k tomu moc říct. Navíc jsem moc nepochopil účel 3D, které jsem skoro vůbec nepoznal. Málo vražd, nulová atmosféra a dementní dialogy i záporák, blbé vyústění = jedna hvězda a 20%. Je mi to líto. ()

grogodil odpad!

Po tomto by som Cravenovi nenechal točiť už ani reklamu na vložky, nie to mu zveriť Vreskot 4, pretože po tejto ultranudnej srajde bez štipky napätia fakt začínam uvažovať, či ho chcem ešte vôbec vidieť. Ťažký scenáristický výgrc bez zmyslu a logiky v ktorom je zlé a zároveň smiešne úplne všetko, od neskutočne stupídnej zápletky, cez samotného opereného šaša s kudlou, až po postavy, ktoré sa chovajú a vedú dialógy ako absolútni idioti. Toto nemôže vystrašiť snáď ani deti v predškolskom veku. Horúci favorit na blbosť roku. ()