Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

VvV14

Skvěle uklohněnej oddychovák. Zábava od začátku až do konce. Předlohu nemám nastudovanou ale asi bych se o to měl začít zajímat. Seth Rogen hraje v blbinách a tahle mu sedla.Christoph Waltz jako už starší mafián který se rozhodne jít s dobou mne opravdu pobavil. Jediná věc co mi trochu vadí je nesmírná podobnost s filmem Kick-ass. Jiné výhrady nemám. ()

nicneznam

Zkoušeli bořit klasická superhrdinská klišé s uchlastaným Hancockem a zmrvili to. Pak to zkoušeli s frajerským Iron manem a byl to ještě snesitelný průměr. Do top výšin se chtěl přiblížit teenage Kick-ass, přesto nakonec zabřednul v tom, od čeho se chtěl distancovat. (Malá holka s pistolí revoluční přístup taky nedělá.) Od Zeleného sršně jsem po všech těch rutinních nudných kouscích čekal s největší pravděpodobností alespoň dokoukatelný film s otravnou kupou klišé, jednou dobrou akční scénou, jednou hláškou a přívalem nudy s tupými dialogy. Název filmu, superhrdina v nabušeném autě, který se postaví na stranu dobra... tohle se odsuzuje dopředu automaticky. Přesto jsem věřil, doufal a vyšlo to. Nehorázně vtipný, skvěle obsazený (hlavně ústřední dvojka, Diaz, trochu slabší Waltz a zbytek menších, ale podstatných roliček), napsaný, ozvučený a zrežírvaný film. Bytová bitka mezi dvěma hrdiny, automobilové honičky, rotačák ve dveřích, dvouhlavňová bouchačka, začlenění neokoukaného bullet-timeu druhé generace z Maxe Paynea 2, dokonalá práce s filmovým klišé od keců až po celé očekávané scény, která s přehledem trumfuje zmíněnou "konkurenci" a mnoho dalších momentů a scén, na které nezapomenu. V té změti filmových "nářezů" s nabušenými trailery, které jsou ve výsledku vhodné maximálně tak k uspávání, je tohle mistrovský kus. Ale nejen ve srovnání s tím přehršlem nepovedených rychlokvašek. Tohle si s chutí postavím do filmotéky vedle nejblyštivějších titulů a budu se k tomu rád vracet. Nevím, co dodat, našlo by se toho mnoho, ale hodnocení to snad dořekne. ()

TEKAS

Absolutně hloupý nevtipný nesympatický ignorantský hlavní hrdina, pro mě zobrazení průměrného Američana po boku s všeumělem, který si pro mě více méně společně s velice inteligentní blondýnkou vzali film pro sebe. Je vlastně pravda, že auto a úvod s Jamesem Francem taky za něco stály. Čekala jsem víc. ()

filip289

Pre mňa určite prekvapenie, ktorého pozretiu som sa ani neviem prečo tak dlho vyhýbal. Samozrejme škoda nie celkom využitého Christopha Waltza, určite mohol dostať viac priestoru. Nepovedal by som, že Gondry niekedy natočí takúto akčnú komixovku. Réžia skvelé zvládnutá, naháňačky, bitky a efekty perfektné. Rogen mi pripadal, ako keby hral vlastne seba. Nenudilo, pobavilo a to je to hlavné. ()

vZeč

Nečekal jsem půlhodinový explozivní finále. To byl nářez. Jinak moc blbý a nijak vtipný. Rogen je nesympatický hovado, čínan je frajer, ale trochu podivnej. Cameron Diaz hraje postavy, jejíž důležitost mě vskutku překvapovala. Ale natočený hezky, akce moc fajn. ()

Godhaj

,,Armani, another Guci, tailor made. This is what you need to get to top today. No hard work. No dressed like disco Santa Claus." Sršeň je pěkně a svižně natočený, takže se u něj nejde moc nudit, ale velká zábava to teda také není. Hlavní duo je fakt divné, flákač a megasuperultrahyper číňan nejdou moc do sebe. Postava Cameron Diaz je naprosto zbytečná. Proměny vzathů mezi hlavmími hrdiny působí hrozně uměle a nepřirozeně (přáleství - krize - přátelství). Z herců je jednoznačně nejlepší Waltz, který ale bohužel nedostává mnoho prostoru a také jeho postava nemá dostatečný šmrnc. Jedinými klady jsou tak Waltz, občasné vtípky Rogena a některé vizuální vychytávky, jinak je to tuctová komiksová komedie. ()

maruli

Bylo to úžasné, vtipné, ironické, hravé - přesně takové, jaký má komiks být! Nevím, jestli jsem nááhodou nekoukala na něco jiného než zbytek čéesefďáckého osazenstva.. Vždyť je to geniální! Jenom v sobě člověk musí probudit děcko a přistoupit na tu úžasnou hravost, kterou nám Gondry servíruje. Nehledat logiku a přijmout příběhové zvraty a postupy jako fakt. Ostatně, stejně jako u všech jeho filmů. Monsieur Gondry, merci. ()

misar3

Skvělý akčňák se zajímavou zápletkou (vzhledem k akčním filmům). Cameron Diaz film příjemně zpestřila a dodala mu šmrnc. Celkově dobrý film až na občasný "trapný" humor. ()

hamir0

Je to vtipné, šílené a má to spád. K naprosté spokojenosti tomu chybí jen ještě více vtipnosti, šílenosti a mnohem lepší soundtrack. ()

Ashnobe

Narozdíl od mnohých mám Setha Rogena a jeho humor docela rád, ale tohle je spíš takový odvar... žádná třeskutá a geniální parodie to není, akčňák to není, buddy komedie to není... má to trošicku od všeho a výsledek mi přijde takový rozpačitý. ()

El Patron

Podobný jako Kick-Ass? To rozhodně ne. Jediné společné je nápad páru magorů, bez schopností stát se superhrdiny. Možná je lepší výraz, velmi vzdáleně podobné. Samo o sobě je to zábava i když závan vůně "parodie" jsem cítil jenom velmi slabě. Cameron to oživila a Asiat s volacím znakem Kato, který vaří super kávu z přístroje, nemá chybu. ()

BUBO26

Stupídny film s totálne priblblými postavami, trápnymi scénami a žiadnou logikou. "Humor" som absolútne nechápal a keďže väčšina filmu sa snaží byť vtipný, tak som nechápal ani film. ()

JohnZ87

Originálně pojatá hra na superhrdiny, která boduje hlavně neotřelými vtípky a skvělou chemií mezi hlavními hrdiny. Film nicméně občas působí malinko kostrbatě. 65% ()

vieriX

Tak přátele máme tu první blockbuster sice v mini provedení, ale přece.Je vidět že všichni účastnici si to náramně užívají a do puntíku plní to co od filmu už z traileru bylo patrné a do dobrá akce, ujetost a humor. Ale nějak celkově se nemůžu dostat nad 3* dát víc než tři hvězdy by bylo nefer vůči jiným filmům viz Kick Ass, který se odehrává v hodně podobném duchu. ()

Kellerman

Moje Kick-Ass! Zatímco Vaughnův opěvovaný film se mi sice líbil,ale nijak významně odvařený jsem z něj nebyl,Gondryho obracení žánru mě dostalo na všech frontách.Počínaje naprosto netypickým hrdinou,pokračuje chytrou blondýnkou Cameron Diaz a sidekickem schopnějším než hlavní hrdina,konče pak naprosto anticool padouchem.Obával jsem se,že Gondry si neporadí s akční stránkou filmu,ovšem nemohl jsem se více mýlit.Akce je dokonale přehledná,skvostně technicky ošetřená,prostě paráda.Zelený sršeň je prostě nehorázná pecka,která mi zvládla spravit náladu za celý loňský rok,který nebyl dvakrát filmově vydařený,a zároveň dát naději,že letos to bude mnohem,ale mnohem lepší.Díky za to. ()

HChinaski

Slátanina a dílo nehodné Michela Gondryho. Demence hlavního hrdiny dosahuje Homero Simpsonovských rozměrů, ale vtip Spriengfieldského génia by jsme v něm hledali marně. Některé pasáže Chrise Waltze jsou jediným pozitivem nadprůměrně podprůměrného filmu. No a Jay Chou mě sral zhruba stejně jako Jar Jar Binks a ten smrad z Indiana Jonese dohromady. Veliké zklamání, znechucení a škoda vyhozených doláčů… ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)