Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

Neuroxerus

Trošku naivní film, na druhou stranu nádherná podívaná....Efekty jsou fakt krásné a i když to nemělo příliš velkého ducha, a byla to spíš taková trochu slátanina, tak se mi to líbilo.¨..ale víc jak 3 hvězdy si to nezaslouží... ()

JihadJoe

Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Za vše mluví jen jedna scéna: v zajateckým táboře se zemníma vládcema. Malej čong co by avatar shodí kapuci a odhalí totožnost...kurva podobnej motiv jako u Gladiátora, kde Crowe shodí masku před císařem. U téhle scény v Gladiátorovi mě mrazilo a pamatuji si slovo od slova co řekl. U scény Airbenedera se jsem se smál a cítil trapně, když to svým hláskem říkal. A vytlemili se mu všichni ohnivý bojovníci okolo, takže směšné to bylo. No a samotný boj, vypadal také směšně. Avatar + plno uvězněných zemních vládců se bojí deseti ohnivých, ale nakonec bojou stylem že: avatar na jednoho zaútočí - 50 komparzistů kouká, jeden zemní zaútočí - avatar a 49 komparzistů kouká, nic, nic, útok jednoho ohnivýho na jednoho zemního, v rohu kamery si povídájí dva ohnivý a dávaj si brko, prostě hromadná bitva, která musela stát neuvěřitelných 100 dolarů!!! ()

Wladimir78

Musim konstatovat, ze malina za rezii a scenar je jednoznacne ve spravnych rukou :). ta za ten herecky vykon - no tezko soudit, pac ten slovek nehral, alebrz statoval v zaberu, takze to je mozna az prilis prisny. Ale vazne, je to smutny, ponevac atmosferu to chvilema melo solidni a rozhodne i potencial (byt me strasne lezlo na nervy, jak tam vzdycky pul hodiny tocili to desny tai ci nez vypotili nakej ten fireball, misto aby to do chlapa naprali sipem z kuse - ale budiz, toz to sem ochoten akceptovat jako pravidla toho vesmiru ...). Ovsem z rezijniho hlediska takhle zprasenej film, to se jen tak nevidi - nulova expozice, diry v pripehu, skokovej prenos dejem bez jakykoli provazanosti, no bes .) ()

Trinculo

Tento film se očividně nepovedl - vypadá to celé jako festival tai či - ve kterém hrají tři (čtyři) týmy a soutěží v disciplínách sborového a individuálního cvičení v různých věkových kategoriích a v různých kulisách. K tomu nějaké kecy a bendování. ()

bonovox

Fantasy, ktorú Shyamalan evidentne nezvládol. Prečo?, to vie iba asi on sám, ach aká škoda, že tak nádejný tvorca takto dopadol. ()

ZeeZee odpad!

Ak je nejaký film zlý od hlavy po päty tak je to bohužiaľ tento. Veľmi som sa na filmové spracovanie tešila a priznám sa, že (to sa jednoducho nedalo) som väčšinu filmu od hanby pretáčala. Dialógy príšernéééé!!! Bojové scény bolo snáď jediné dobré na tomto filme. ()

Nandemaru

Herci hlavních rolí jsou vybrání excelentně a trailer se pěkně vydařil.. A tím to hasne. Nechci srovnávat film se seriálovou předlohou, ale dynamičnost tohoto výrazně podprůměrného filmu se bohužel blíží stavu Annga pár let před začátkem filmu. Pomaleji se pohybující živly jsem opravdu ještě nikdy v životě neviděl a to vídám každý den poklidně ležící hlínu před domem. Herecké výkony chabé, příběh slušný (podle předlohy). Opravdu slabých 20% - a to jenom ze sentimentu. ()

faktor_xx

M. Night Shyamalan si zobral dosť ťažkú úlohu...zobraziť dokonalý rozprávkový anime svet s hlbokou myšlienkou na filmové plátno a pokúsil sa zachytiť to (podľa neho) najpodstatnejšie z prvej knihy (t.j. z 20 epizód) do cca 2 hodinového filmu....bohužiaľ, nepodarilo sa mu to najlepšie...jediné pozitívne čo sa mi páčilo boli bojové scény a vizuálne efekty, ktoré boli na slušnej úrovni, ale tam to aj skončilo...herci neprekvapili, nemôžem povedať, že by sklamali, ale rozhodne mali na viac, dialógy boli príliš okresané a jednoduché a niektoré scénky divné (hlavne správanie postáv)...buď sa to malo rozdeliť do menších sekvencií resp do niekoľkých filmových pokračovaní (plán bol spraviť trilógiu zo 60 epizód....to je ako keby z Pokémona niekto chcel spraviť tetralógiu alebo pentalógiu...., samozrejme Pokémon nemá až takú hĺbkovú myšlienku) alebo sa mal scenára chopiť niekto skúsený a naozaj dobrý a nie Shyamalan ... takže celkovo hodnotím na 35-40% ()

FincherD.

Aj, tak málo zábavy za tolik peněz (150 mil.!!!) Po ženě ve vodě přišel chlapeček ve zmrzlé vodě, aby zabránil válce mezi národy živlů. Bohužel zjistí, že ovládá pouze větry.......... Film má slušnou výpravu a výbornou, epickou hudbu J. N. Howarda. ()

Eygam

Mělo to super efekty, ale tím to končí. Všechno ostatní bylo prostě strašný. Nemám k tomu co dodat. Strašný. Edit: Na druhou stranu se to musí brát jako film pro děti o tom, že konflikty se dají řešit mírovou cestou...nicméně i tak to podle reakcí na internetu kreslené předloze nesahá ani po paty. ()

sergiokish odpad!

Poslední vládce větru je dobrej,ale jako animovaná pohádka,udělat na to film to asi nebyl moc dobrej nápad,a jak se tak ukázalo je to pravda,Poslední vládce větrů získáva ocenění největší propadák roku 2010,já osobě si teda myslím že právem. ()

mseet

Kdyby v kolonce "řežie" nestálo M. Night Shyamalan a kdyby tento tvůrce za sebou neměl Šestý smysl nebo Znamení, bylo by celkové hodnocení mnohem vyšší. Na rozdíl od mnohých si nemyslím, že Shyamalanova kariéra jde tak úplně do kopru, líbila se mi do jisté míry Vesnice i Happening. Vládcem větru přesedlal na jiný žánr, který sám o sobě v dnešní době táhne, ale vlastní film se tolik nepovedl. Není to odpad, spíše podprůměr. Shyamalan vsadil na špatné, protivné herce, nevymyslel příliš silný příběh, povedlo se mu pár triků a bojových scén. Kdyby byl Vládce jeho debut a on se postupně propracovával až k Šestému smyslu, kdyby zkrátka jeho filmografie měla zcela opačný směr, byl by dnes vynášen do nebes a na slabší filmy by se nahlíželo jako na přirozený vývoj. ()

Cvachetka

Velké zklamání. Seriál je úžasný, ale ten film.... V některých částech jsem měl pocit, že se dívám na Xenu. Opravdu škoda, protože jsem se na tento film těšil. Neříkám, že je vše špatně, ale ten obrovský potenciál co to mělo nebyl vůbec využitý. Dávám snad i ze soucitu 55%. ()

gpx

Představte si, že máte žízeň a rádi byste ji spláchli dobrým pivem. Přijdete do krámu, koupíte pivo v cool láhvi s vystajlovanou etiketou a když ho otevřete, vyteče z něj hnus chutnající jako Stella Artois. Tak nějak na mně působí Last Airbender. ()

Vala

Nevím co se všem nelíbí a schválně dávám 5 hvězd. Efekty byly skvělé,film nenudí a soundtrack je skvělý. Jiné kraviny jsou v červených polích a tenhle film by si zasloužil nejméně 60%.No tedy nechápu podle čeho zdejší uživatelé občas hodnotí.Mě se to líbilo. ()

knight7

Musím se přiznat, že na ten to film jsem se velmi těšil. A před tím než šel do kin jsem shlédnul všechny tři knihy kresleného seriálu pod názvem Avatar: Legenda o Aangovi. Ten to seriál mě, tak namlsal, že jsem se filmu nemohl ani dočkat. Ale po shlédnutí musím vyjádřit velké zklamání čekal jsem od toho nádherný příběh putování Aanga a jeho přátel na severní pól jako v první knize. Proto pro mě bylo velkém zklamání, když jsem zjistil že děj příběhu byl osekán a efekty to nezachránily. Jedině plus pro mě byla závěrečná hudba při vstupu Aanga do avatarského stavu. Je vidět, že i režisér jako je M. Night Shyamalan, dokáže zazdít a zničit příběh a film, jenž mohl patřit mezi megafilmy srpna, ale bohužel to nezvládl a neustál proto mé hodnoceni je jen dvou hvězdičkové a to jen kvůli tomu závěru a hudbě. ()

ariari

škoda, že sa vníma len to, čo je vpredu... To, že si film vymieňali mladšie ročníky dodnes v škole namiesto pokemonov , a majú ho aj na mobiloch...veď to hovorí za všetko....patrí k top fantazy..treba vidieť a dotočiť najmä pokračovanie, aby to niekam viedlo. určite nemôže byť ani reč o odpade, to je len niekto naštvaný bohvie prečo. ()

kacer4

To Shyamalan klesol tak, že toto pustí do postprodukcie? A nehovorím ešte o kinách. Pre mňa bolo dosť veľké utrpenie dopozerať to. Jednu hviezdičku som dal za efekty ale inak to bola úplná katastrofa. Vzťah medzi Zukom a otcom mi prišiel ako z telenovely... No proste celé to nestálo za nič... ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011