Zatímco pro mě jednička byla na lepší 3, tak tento druhý díl mě docela zklamal a dávám sice taky 3, ale slabé! Hlavní zápletka mě vůbec nenadchla, akční scény jsou ale dobré, jen ty úvodní, kde se nám opět představují hlavní hrdinové jsou snad až příliš dlouhé na to, že nemají nic společného s hlavním dějem.(4.1.2010)

Povedené pokračování dobré jedničky. Akční scény jsou dobré a bojové scény jsou excelentní. Když k tomu připočteme sympaťáky v hlavních rolích stojí film za podívaní. Vypněte mozek a jen se kochejte akcí.(12.9.2009)

Akcia, hrdinovia a humor skvelé. Aj celková dravosť a drzosť filmu fajn. Príbehovo béčkovo blbé, ale vzhľadom na žáner francúzskeho adrenalinoveho filmu, nadpriemerne funkčné...(8.9.2012)

• Real Tom Hardy

"THEY ARE CRIMINALS PASSING THEMSELVES OFF AS COPS." ---------- Po geniálnej jednotke som sa veľmi tešil na expanziu parkourovej akcie, francúzskeho rapu a ďalší pohľad zvnútra do pekla na Zemi - Okrsku 13. Udiať sa udialo. Príbeh v jednotke nebola síce nejaká extra trieda, no tu to bolo až tak zúfalé, že akčné scény som si nedokázal vychutnať tak intenzívne, ako predtým. V prvom filme sa držali relatívne v medziach reálnosti, tu boli ako Jet Li - odtrhnutí z reťaze. A tá rapídna rasová zmena obyvateľstva Dištriktu 13 v úseku troch rokov, to radšej komentovať ani nie je potrebné.(15.11.2017)

Paříž 2016...Okrsek 13 II je bohužel o něco slabší než první skvělý díl, ale naštěstí jenom o trochu slabší. Sice věřím, že kdyby to točil Morel byla by to větší jízda a snad míň řečí, ale i tak to režisér Alessandrin zvládl docela dobře. Kvalitní francouzské béčko :-).(9.9.2009)

• Chrustyn

Dřívější skvělý režisér, nynější neúnavný producent rychlých, bezmozkových akčňáků Luc Besson před lety s režisérem Pierrem Morelem přinesl slušný akční snímek, který oproti jiným prostoduchým mlátičkám přinesl osvěžení v podobě parkourových vychytávek (pro nezasvěcené se jedná o sport ve kterém se efektivně zdolávají všemožné (převážně městské) překážky). Film měl slušný úspěch a proto bylo pokračování nevyhnutelné. Tentokrát má ústřední dvojice podobný problém jako v předchozím díle a opět musí zachránit v názvu zmíněný okrsek před zničením. Rozhodně jsem nečekal zázraky ale samotného mě překvapilo, že i když se ve filmu pořád něco děje, akce a vůbec všeho je více dost, hodně jsem se nudil a už teď tři minuty po shlédnutí mě nenapadá část, která by mě jakkoliv výrazně zaujala nebo snad dokonce strhla a nezachrání to ani fakt, že Belle umí dobře skákat a Raffaelli kopat. Ultimátní slabota.(13.8.2009)

Ak som dal prvej časti ***** tak musím aj tejto. Asi nieje veľa užívateľov, ktorí dajú plný počet, ale v rámci takej akčnej podívanej to uspokojí na 100%. Ja osobne nemám nič, čo by som mohol tomuto filmu vytknúť. Akčné scény (všetky) sú krásne prehľadné, dynamické a rychlé. Nenašiel som žiadne hluché miesto alebo pauzu, kde by film stratil na obrátkach. Veľmi odporúčam všetkých, ktorí majú radi akčné filmy tohoto typu. 85%(31.8.2009)

• honajz

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Ani když vykradeš námět Johna Carpentera a spojíš to s moderní akcí, střihem a filtry. Remake klasiky Johna Carpentera o útoku na 13. okrsek, ve francouzském a lucbessonovském podání (Luc psal scénář) si našel hodně odpůrců, ale mně se líbil z toho důvodu, že ctil pravidla žánru, měl nečekaný twist před koncem a celé to bylo natočené i slušně filmařsky a co se akce týče. (Ano, a milovníci parkourů si přišli hodně na své, nakolik už nejde o disciplínu pro koně, ale atleticky nadané mladíky.) Jenže tahle věc připomíná ze všeho nejvíc film Fantomas se zlobí, s moderní akcí na půl plynu a naprosto bez vtipu. Všichni jsou tam tak strašně cool, až je to neskutečně směšné samo o sobě. A co teprve pohádkový závěr, kde se spojí gangy Asiatů, skinheadů, Afroameričanů, cikánů (ve Francii a celé jižní Evropě nemají Romy, ale cikány, sorry), myslím tam byli ještě nějací Arabové - a všichni strašně spolupracují a mají se rádi... Přitom v okrsku 13 mají tyhle gangy svá ghetta, hranice, kam ti druzí nesmějí, ale najednou, když jde o blaho Francie a bezpečí prezidenta, jsou kamarádi až na půdu. Ano, všechny tyhle pitomosti, které by měly být podle tvůrců nejspíše angažovaným sociologickým sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti (odehrává se v r. 2016), film totálně shazují. Hlavní dvojka pak může být jak chce cool, a hlavní Asiatka zabíjet copem přesily vojáků, celé to vyznívá jako nechtěná parodie. Ani jedna z postav se neusměje, všichni to berou tak strááášně vááážně, že z toho pak vzniká akorát tak nuda. Příběh se motá kolem toho, že vlivná skupina generálů chce okrsek 3 srovnat se zemí a nechat tam pro finančně spřátelenou firmu postavit nové a moderní skleněné mrakodrapy. Zástupci zde sídlících ghett proti tomu bojují, aby - POZOR NUTNÝ SPOILER!!! - v závěru stejně nechali svou čtvrť srovnat se zemí, jako že se tam postaví parky. Není to stupidní zakončení? V podstatě ani té akce zde není tolik - proskoky úzkými dveřmi jsme viděli už před dvaceti lety u Jackieho Chana, skoky po střechách dokonce u Belmonda, i když pod tím nezněl francouzský rap, a jízdu autem po chodbách úřadu v Denní hlídce.(11.10.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 4.12.2010, réžia slovenského znenia = ŠTEFAN MANDŽÁR+PREMIÉRA NA JOJ = 27.2.2015, réžia slovenského znenia = - Som fanúšik a vyznavač parkouru. Nemôžem ísť teda pod 4. Napriek tomu, že príbeh nie je o nič originálnejší než prvá časť, akcie sú na hranici dokonalosti. (6.4.2009)(6.4.2009)

podle mě,vrchol moderní francouzké kinematografie.naprosto neskutečný a dech beroucí akční kreace,v čele se dvěma nejlepšíma představitelema parkuru na světě,zasazený do vynikajícího prostředí pařižské budoucnosti,rozkládajícího se 13tého okrsku,doplněný o vynikající francouzký hipec.zatím co v jedničce si to všechno teprve zkoušely,tak do dvojky vletěly naplno a se vší parádou.málokdy se stane,že druhý díl přebije ten první,u okrsku 13 se to povedlo takovym hřebikem,že by rozmrd i přehradu.bravo!opravdu ultimátní podívaná:(12.11.2009)

Těšil jsem se nezkutečně moc ono to není zlé ale dost slabé ano pokračujeme dál ale kde je ta nezkutečná zábava jedničky.(4.9.2018)

Konci se vysměje asi každý.....Škoda ho, protože jinak jsem se náramně bavil!(25.8.2009)

Ústredná dvojica mne osobne v tomto druhom pokračovaní svojimi duchaplnými dialógmi pripadala ako starý manželský pár. Skvelý soundtrack, kamera, akčné scény - zachované. Až na better storyline.(13.11.2011)

Paříž 2013, ho, ho, akční sci - fi začíná. Povedená čtyřminutová úvodní kamerová a hudební "scéna" mě zlákala ke sledování tohoto snímku. Ale pak už to pomalu upadalo. Ty nová fára velice kontrastují z celkovým prostředím filmu. A co teprve ty melouny, jak se tam to zboží dostalo? Vyrostlo tam? Rybolov je dobrá scéna, ale ty bojové prvky až moc připomínají Jackiho Chana. No a pak už ten film tak nějak dojede sám a ani scénář do toho nemusí moc zasahovat. V závěrečných titulcích je i informace, kdo dělal parkours.(18.11.2009)

Je to fakt nářez, ale jedničce se to nevyrovná. Určité pasáže člověka nudí, ale když se ozve akce, je čas na to koukat s otevřenou drškou.(15.10.2011)

Tuctový príbeh plný klišé, no veľmi pekne natočený, hlavné akčné scény.(4.3.2015)

Já si nemůžu pomoct, ale mě se dvojka líbila podstatně více. Zejména díky závěru, která prostě neměl chybu a u kterého jsem se fakt zasmál.(17.6.2012)

Nebylo to tak dobré jako jednička, ale i tak jsem byl spokojen. David Belle alias Leito je týpek a já ho obdivuju. Akce i srandy tu bylo dost a přiznivci parkouru si taky přijdou na své... pro mě 75%.(5.9.2009)

Divokejšie typicky francúzsky prehnanejšie viď Kuriér 2..ale stále vymakané pokračovanie, aj keď si sú borci v Okrsku 13 vo veľkej forme, mohli aj ukázať viac..ale mne toto stačilo úplne(26.9.2009)

Pokračovanie šialenej jazdy, ktorá naberá nové kontúry. V podstate platí u mňa to isté, čo pri prvom filme. Je to akési pokračovanie, ktoré zároveň propaguje le parkour. Opäť šialená jazdy, ktorá si ma dostala.(6.9.2012)

Odlehčená věcička na jedno odpoledne.Dějová linka v 2. půli značně uvadá.Příběh je z 80% v pořádku,jen ten konec je totální píčovina.Jinak tyhle filmy beru s rezervou a celkem jsem se bavil.(7.9.2009)