Liv a Emma jsou nejlepší kamarádky, jež si nemohou být blíž a zároveň nemohou být víc rozdílné. Liv jako úspěšná právnička ví, co chce a jak to získat. Emma je obětavá, velkorysá učitelka, která myslí především na druhé. Obě se dokonale doplňují, pasují k sobě jako jing a jang. To vše se změní, když nešťastným omylem připadnou jejich svatby na jejich vysněném místě na tentýž den. Vdavekchtivé nevěsty jsou rozhodnuty použít všech mazaných prostředků, aby té druhé její velký den překazily. Zdá se, že jedno dlouholeté přátelství spěje ke smutnému konci. Ve svatební den obě napadne, že se usmíří, když ale Emma zjistí, že Liv vyměnila její svatební video za video z divokého večírku, napadne Liv a obě nevěsty se poperou. Během rvačky jim dochází, jak hloupě a nedospěle se chovají. Nakonec se usmíří a vzájemně se omluví. Zatímco Livina svatba pokračuje, z Emminy svatby sešlo. Emma se však své červnové svatby v hotelu Plaza také dočká. O rok později se jejím vyvoleným stává Livin bratr, který ji už dlouho miluje. Příběh ale ještě zdaleka nekončí, obě přítelkyně jsou těhotné, termín porodu mají ve stejný den... (TV Nova)

oLí

No tak zadna rozsekavacka branice to neni, ale ja se bavil fakt pohodove. Docela jsem si to s tema dvema krasavicema rad prozil, byla to takova fajn romantika smrncla dobrodruzstvim, coz mi sedi a u podobnych filmu si s tim i plne vystacim :-). [5.5/10 květen 2009] ()

Avalon820

Ano - je to blbina, děsivá. Tolik klišé na jednom místě aby jste pohledali, je tu však jedno velké ALE - mě to bavilo. Přesně tak. U tohoto snímku platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Příjemné vtípky, příjemné protagonistky, příjemný film. Pokud chcete zkrátka jen na chvilku vypnout a nehledáte nic světoborného, mělo by jít o standart ve vašem vybírání. Navíc si odnesete cenné ponaučení - se solárkem se to nemá přehánět :) ()

Terez.S

po "Four Christmases" druhý film, od kterého jsem čekala daleko víc. Nemělo to jiskru, šťávu, vtip a bohužel to nijak zvlášť nezachránila ani Kate Hudson, ani moje oblíbená Anne Hathaway. Co se s těmi "romantickými komediemi" poslední doby děje? To už se ty "na úrovni" fakt netočí? ()

moviesfan

Na rozdíl od mnohých jsem tuto komedii příliš neřešil. Našel jsem samozřejmě řadu neduhů, sentimentálních řečí, pár ,,vad na kráse", ale stále mi vychází příjemný průměr. Válku nevěst je třeba sledovat s nekritickým nadhledem a s čistou hlavou. Možná jsem byl na snímek momentálně naladěn, ale i tak se mi to líbilo. ()

Kryton

Holky si pobrali hvězdičky(kouká se na ně pořád dobře) a co ten zb(l)ytek? Nic! Nuda,klišé a jedna velká nuda (opakování matka blbosti). Tradiční uséjej polívka v prášku. ()

katasta

Válka nevěst je pohodový filmek na odlehčení po všech těch dramatech, kterými se to všude jen hemží, nic víc, nic míň. Každopádně místy to bylo srandovní, sem tam nápadité, na druhou stranu to bylo občas moc roztahané. Nic velkého jsem od toho nečekala a dostala jsem přesně to co jsem chtěla, trochu zábavy, u které si člověk nemusí zavařit mozek, aby se vůbec zasmál a odreagoval se u filmu, nad kterým nemusí přemýšlet, protože mu tam všechno šoupnou přímo pod nos, a mám z toho takový pocit, že to ani nic víc snad být nemělo, takže já sem spokojená. ()

Lukrecie

Pipkoidní, klišoidní, jednoduché  ve stylu, "když jsme byly malé holky, vysnily jsme si svatbu jako středobod a nejdůležitější věc našeho života". ()

numi

Je težké říct, co je na Válce nevěst aspoň trochu dobře. Už casting samotný se nepovedl, protože rádoby sebevědomá Kate Hudson působí před kamerou asi stejně uvěřitelně jako Čunkovy plány na zažehnání finanční krize. Ale Anne Hathaway do role padne, takže alespoň pro ní věta chvály. Bohužel právě ona je součástí největšího podvodu na diváka, který Gary Winick přichystal - vyústění jejího vztahu na základě patnáctisekundového rozhovoru, u kterého navíc musíte stát na straně "obžalovaného", si to v míře absurdity může na férovku rozdat s antickými deus ex machinami. A platí to obecně. Všechny situace jsou tak neuvěřitelně neuvěřitelné, neskutečné a z prstu vycucané, psané prostě bez logiky, co nejjednodušeji a na míru, že padání do kaluží v groteskách Charlieho Chaplina je proti tomu do detailů promyšlený a naplánovaný komplot. Nechte válčit Amíky s terorismem, Topolánka s Paroubkem i Kate Hudson s Anne Hathaway bez vás. Nemáte to zapotřebí. [květen 2009] ()

Makky

Absolútna hovadina, kde sa dá priebeh filmu odhadnúť desiatky minút dopredu. Našťastie túto jednoduchú blbústku zachraňuje duo Hathaway & Hudson, kde u mňa čo sa týka sympatií viac zažiarila práve Anne Hathaway. Veľky problém asi je, že som chlap a tie ich "problémy" mi miestami pripadali pritiahnuté za vlasy. Aj dve hviezdy sú priveľa... ()

blackrain

Není to bůhvíjak originální komedie a totální průser taky ne. Všechno je předvídatelné od začátku do konce. Holky si nezůstávaly nic dlužné. Každá vymýšlela nejlepší způsob, jak by druhou odstranila z cesty. Ani jedna nechtěla té druhé ustoupit. Došlo i na bitku ve svatebních šatech. Tu si budu pamatovat nejvíce, jinak všechno se pomalu rozpustilo v mlze. A ženiši? Tak, ti mi taky nějak splynuli do jednoho, takže nevím koho si která vzala. Ale to je asi zřejmě úplně jedno, protože o ně tu vůbec nešlo. ()

kaylin

Bože! Tohle je vážně jeden z nejpitomějších filmů, které jsem za poslední roky viděl. Když to srovnám s filmem "Ženy sobě", chce se mi brečet. "Válka nevěst" je tak neskutečně nevtipný film, že to snad ani možné není. Obsadit Kate Hudson je na první pohled sebevražda, protože umí hrát asi tolik jako její kostymérka (nic proti její kostymérce, ale není to herečka) a jen dokazuje, že je hvězdou filmů jen proto, že má hezký obličej a je hubená, i když zbytek postavy je zajímavý jako flek od kafe na starém ubruse v restauraci nižší třídy. Anne Hathaway mám rád, ale i její role je protivná jako parta Němců, co má na dovolené pokoj hned vedle vás. Nakonec z toho nejlépe vycházejí ženichové, kteří jsou nejsnesitelnější. Všechno je tady špatně. Ubohý scénář, který se nás snaží ohromit finálním zvratem, za který by potřeboval někdo profackovat. Už jenom chybělo, aby se hlavní hrdinky chytly za malíčky a blbě se u toho culily. A úplné finále? Dejte s tím pokoj. Tohle "Happily Ever After" je vážně příšerné. Film měl šílený rozpočet 30 milionů dolarů, ale přitom v televizi je denně možné vidět podobné zběsilosti za méně peněz a možná i lepší. Děs a hrůza. Tohle rozhodně není směr, kterým by se svatební komedie měla vydat. Ať žijí "Ženy sobě". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/kocour-v-botach-jedna-hodne-blba-svatba.html ()

René.girl

"Sometimes, you really can find that one person who will stand by you no matter what." Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle film prostě hrozně sednul. Od hereckého obsazeni přes hudbu až po sentimentální (nepřekvapující) závěr. A budete to ještě horší, protože po shlédnutí tohodle filmu si v hlavě přehrávám pouze jednu myšlenku - "Já se chci taky vdávat!" :-D 95% ()

Mikita

Jako bývalá nevěsta i holčička snící o pohádkové svatbě bych to šílenství mohla chápat.... Ovšem stalo se, že nedokáži s rozhádanými kamarádkami/nevěstami soucítit: Ani nemohu najít nějakou racionální či alespoň pochopitelnou iracionální pohnutku. Vzhůru mě udržela jen hlavní ženská dvojice úžasných hereček. I když tady jsou trošku za pipiny, stále jsou skvělé. ()

FilmFan24

Jestliže byla "Kamarádova holka" na vagínu, tak "Válka nevěst" je pro změnu na granát. Oba filmy shodou okolností s Kate Hudson. Nevím jak vám, ale mě se zdá, že v poslední době jsou romantické komedie na ústupu a útočí na diváky zbraněmi nabitými slepými náboji. Jak jinak si mám vysvětlit, že pár dobrých herců v první linii nedokáže s režisérem a generálním štábem scénaristů zaútočit a vyždímat co se dá. Pár podařených komických situací, hlavně ta s Anne Hathaway v barvě krvavého pomeranče tančící v klubu či modře šmoulová Kate Hudson, prostě ke spokojenosti nestačí. Prostě a jasně došla munice a zbyly jenom úžasné svatební šaty od věhlasné návrhářky Wery Wong! ()

togaf odpad!

Jediný důvod, proč jsem se dívala byla Anna Hathaway, ta by přece nehrála v úplné blbosti. A ejhle, hrála. Kate Hudson byla tradičně příšerně nesympatická kráva, pánské obsazení nevýrazné a zženštilé (nebo vykastrované?). Děj...no děj nebyl. Pokud se chcete někdy vdát, tak se na tuhle blbost raději nedívejte. A vlastně i pokud se vdát chcete, je to prostě Blbost. ()