Jezero smrti

xavierr13

No konečne dobre natočený horor. Angličania sa fakticky vytiahly. Dej nás zavedie do lesa k jazerukde manželia trávia chvíľku svojej dovolenky do tej doby než ich stretne partia mladistvých, ktorí sa nudia. Začnú sa do manžeľov navážat a začne fakt hustá zábava. Za zmienku stojí to, že tí mladý v partie nemajú žiadne zábrany. Zaujme vás aj to ako sa manželka pred nimi schová do kontajnera. "Kde to voní", ale aj to čo je milujúci človek urobyt a obetovat pre záchranu toho druhého. Záver filmu vás, ale dostane do kolien. No, kto ma rád horor, kde realita je nám všetkým tak blýzka, tak vám ho môžem doporučit. ()

Hrosko

Druha polovica filmu mi nedala vydychnut. Genialne obsadenie anglickych deti, su totiz takí "jeblí" aj v skutocnosti, a o ich hnusnych xichtoch ani nevravim. Plne som prezival to napatie s Jenny, a to sa mi pri filme uz davno nestalo. ()

mala_kea

Tak takovéhle horory já můžu, takové mi nevadí, navíc dokážou příjemně pobavit. Jedná se sice o menší variaci na Red, ovšem napětově a příběhově je to o něco slabší¨. Ten týpek to dokázal zahrát skvěle, ona se na něm jen lehce povozila. Při přimhouření očí to do sebe více než zapadá a zároveň se kryje. P.S. Ona řvát vážně umí ()

jura-roy

Naprostá blbost! Jak může někdo vytvořit film, kde není logika? Když mě bude chtít někdo zabít, beru roha a pádím z lesa na policejní stanici. V edenu zjevně v lese zůstanu a budu si hrát na hrdinu. ()

DHDV

Nebudu brát v potas logiku situací. Beru to, že tohle je docela originální téma a pro starší lidi se může zdá, že tenhle film je daleko od reality. Bohužel není a je velmi blízko (stačí jen občas více prozkoumat internet a otevřít oči). Film je krutý a drsný. Po zhlednutí se mi svěřilo pár lidí, že tenhle film už dlouho vidět nemusí. Na rovinu přiznám, že tenhle film na mě zapůsobil a neměl jsem z něj nejlepší pocit. Horor ano, ale spíše by sem ho přirovnal k hodně hnusnému dramatu o přežití… ()

Lyžař

Eden lake..zajímavej filmek. Několik měsíců před tím, než jsem se na tenhle snímek podíval, mě do toho doslova přemlouvali všichni kamarádi. Básnili o něčem naprosto unikátním a navíc s překvapivým koncem. Vždycky se na takový film vůbec netěším, ať už má hodnocení jak chce vysoké. Bojím se, že mě zklame. Tentokrát to ale nebyl tento případ. Snímek mě nadchl svou energií, konečně se zase po dlouhé době někdo doslova "vycajchnoval". Zavzpomínal jsem na filmy typu Pach krve (a po debatě s jedním kamarádem vlastně) i Pád do tmy. Jediné, co má ale tento film navíc, je ta možnost, že se vám tohle opravdu může stát. Opravdu - může. Závěr jsem však čekal trochu jiný; tak nějak jsem si říkal, že snad tolik inteligentní dívka, která zvládla všechno předtím na jedničku, neudělá to, co udělala - myslím tím tu volbu domu. Bylo mi skoro jasné, že tam bude nějaký háček. Ale co se tam stalo, to nemůžu ani naznačit.. ()

Puol

Táto drsná story o nekonvenčnej zábave anglickej mládeže na vidieku ma moc nechytla. I keď uznávam, že tá partička sa chovala hnusne uveriteľne a záver bol tiež dobrý. Zbytočne krvavé, ale bohužiaľ taký je trend. 5/10 ()

sadlokan

Odehrává se to kde?V Anglii?Tam teda sou taky takhle neuvěřitelný vidláci?Asi jo,ty sou všude.Pán much,když se ucho utrhne, a nakonec co oči nevidí...Chu,vůbec se mi to nelíbilo. ()

bery71

Klasický horor (ve svém žánru na vysoké úrovni). Nemám rád klasické horory. Bál jsem se. Nerad se bojím. Proč já se na to koukal? ()

Hapretor

Tento film mě ve svém žánru naprosto "odstřelil". Jak vypadá nedůvěryhodně a třeba nadsazeně, působí i zároveň sakra reálně. Dokonalý mrazivý pocit z nejistoty pravého světa, ve kterém žiji. Stačí si pustit zprávy na Nově, a už věřím, že tvůrci si zde nesáhli na dno své "fantazie". ()

Faila

Je zvláštní, že banda pubertálních výrostků dokáže vzbudit daleko větší hrůzu než zamaskovaný vrah s motorovou pilou či nechutný zmutovaný netvor. Bohužel všechno, co se ústřední dvojici přihodilo, je až mrazivě reálné. ()

Elbarto08

Ti malí stupidní parchanti. Tací jsou teď úplně všude. Neviděl jsem moc filmů, vlastně asi jenom dva, kde dospělí lidi jsou terorizování těmahle usmrkancema, co jsou hrozně vělcí frajeři a mají nejdrsnější gangy. Masky u paní Kelly Reilly chválim a chválim i agresi toho Bretta ()

Akana

Nečekaně sugestivní. Strašně pomáhá, že místo krvelačného psychopata tady zlo představuje partička pubertální omladiny z ne právě příkladných rodinných poměrů. Díky tomu totiž příběh působí realisticky, divák snadno podlehne pocitu, že tohle by se klidně mohlo zítra stát i jemu a v tom je ten pravý děs. Fakt jsem se chvílemi kroutil napětím a to se mi u hororů a hororových thrillerů nestává i když mě jinak baví. Především v první polovině je rostoucí pocit ohrožení a přechod od psychického teroru k fyzickému nadávkován mistrně. ()

FilmWave

Michael Fassbender mě opět utvrdil v tom, že patří mezi nejtalentovanější herce současnosti. "Jezero" diváka úplně zdeptá svým mrazivým a realistickým terorem. Scénu, kdy Fassbender a Reilly na chvíli zastaví v dřevěné boudě, aby zkontrolovali zranění a pokusili se je ošetřit, považuji za jednu z nejděsivějších a nejromantičtějších scén žánru vůbec. Škoda, že se film v poslední třetině přece jen zvrhne spíš v klasický slasher (chování postav pak přece jen přestane být tak realistické). ()

IGNI

Při vzpomínce stále mrazí, a to už je to nějaká doba co jsem to viděl. Navíc mi tenhle snímek otevřel exploitation scénu a já konečně pochopil, že u filmu se může človék i utápět v depresi. Tak uvěřitelné. Hvězda dolu za nějaké ty logické kopance.... ()

P.J.2

Mno tak tohle byla darda, ještě teď jsem nas...nej. Film své kvality určitě má, herecké obsazení je skvělé a i včetně výrostků ale nesnášim filmy, které stavějí svou logiku na debilitě. V normálním životě by jste těm harantům prostě rozsekali držku, ale Amíci maj ty svoje debilní práva atd., děcka je tam pomalu žalujou za to že jim daj facku a když už je nějaký od rodičů šikanovaný tak se z něj stane takovejhle magor, ale to už tady mluvim o (de)mentalitě USA a i jiných států, GB nevyjímaje, a přesně tohle sráží výsledné hodnocení celkově dolů, já vim že je to neobjektivní ale s tímhle se prostě nesmířím. ()

Heroine

Oproti hororům, které vídám většinou, je Jezero smrti poměrně slušný film. Ale když tady vidím všechnu tu chválu, cítím se trochu podvedeně, jako bych viděla jiný film. Nepřišlo mi to ani děsivé, ani se mi nezvedal žaludek, dokonce jsem se chvilkama nudila. Děj je jedno klišé za druhým, postavy se chovají hloupě a nepravděpodobně, a navíc je to 100% předvídatelné. Takže ne, zase tak moc mne to nenadchlo, jako tady většinu. Ale má to slušné obsazení, docela dobrou hudbu, ale ty mezery v logice se nedají ignorovat. Ve scéně, kdy se Jenny snaží schovat před útočníky v nějaké lesní boudě, dokonce v bleskové rychlosti vyleze nepozorovaně na střechu tak asi 3 metry vysoko. Docela by mne zajímalo, jak to vypadalo, když tam lezla :-) ()

Doomedx

Par spoileru: Bezne se vkradate do cizich domu ? Bezne usnete na plazi a nekdo vam meanwhile co spite ukradne tasku ve ktere jsou klicky od vaseho Jeepu a nasledne se vas nejakej 13ti letej faggot (Brett tusim) pokusi prejet ? Protoze to tu je zcela normalni. Nebo hlavni typek - Bear Grylls - zapichne (nevim ani jak když nůž měl v ruce někdo úplně jinej) tomu faggotovi co se ho pokusel prejet v jeepu psa, faggot zacne brecet ze mu umira pes tak da Gryllsovi zpatky kliče od auta, až on i s jeho pritelkyni dojdou k autu a zacnou startovat, tak hlavni faggot rekne "bezte za nema !". Potom co se borka konecne rozhodne pripojit pres bluetooth k telefonu a zavolat na cajty ji call samozrejme failne a ona je odhalena a nasledne pronasledovana tzv. gangem malých faggotů na bicycklech coz byla jedna z mala funny scenek ve filmu. Dalsi zajimava scena je napriklad ta jak borka stoji za buňkou a z ničeho nic se teleportne na střechu a nikdo nic neslyšel a neviděl i když jsou 3 lide v té buňce uvnitř která má 2x2 metry. Potom to uz zacina byt trochu lepsi, zhruba od pulky, jak se oba schovaji do jezera pod prkna od chaty. Jinak asi jsem udelal chybu ze jsem film videl az po "I spit on your grave" (ISOYG) proto mi neprislo nic ve filmu vylozene hnusneho a drsneho az na moment kdy se borka zapichne do chodidla ten zeleznej trn, kterej si pro me z nepochopitelnych duvoda vyndala druhou stranou (wat). Jinak mi film chvili i pripominal ISOYG až samozrejme na nééé až tak pěknej konec. Filmu davam 60% a to jen za zajimavej konec. ()