Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

iamek

Po dlouhé době poměrně kvalitní česká komedie s příjemným hereckým obsazením. Myslím, že Robert Sedláček vyždímal ze scénaře a celkového námětu maximum. ()

dopitak

Zázračné vyléčení ze zadrhávání, přítomnost Železného Zekona a dalších rádoby ikon českého showbyznysu toužících po zviditelnění spolu s několika vyloženě trapnými momenty ublížily jinak docela dobrému záměru podpořenému dramaturgií brněnského pana Aujezdského (v cameo roli nevidomého muže). Mimochodem, poznali jste polského myslivce, v civilu varšavského zpravodaje ČT Miroslava Karase? Tož kurňa, příště né tak zbrkle. ()

marhoul

Sedláček si zkusil zahrát na Menzela? Snad na Formana??? Cha! Ani omylem. Muži v říji: více zajímavých záběrů a scén zažívám, když koukám na náš iRobot v akci. ()

lena60

Politicko - sportovní taškařice z malé moravské vesnice..., které po druhém zhlédnutí už bez váhání přidávám poslední hvězdu do plného počtu. ()

triatlet

Vyrovnaný scénář sice s nadsázkou karikuruje maloměsto nebo vesnici, ale velice přesvědčivě zachycuje bodrost, přátelství, přetvářku. V mužském příběhu mají své místo i "malé velké ženské osudy" (krásné role pro Martu Vančurovou a Evu Vrbkovou). Film nejen že stojí za zhlédnutí, ale i za zamyšlení. ()

Šandík

Muži v říji jsou nesmírně kultivovaně natočená nuda. Občas se sice poněkud zableskne, ale to se stane asi tak pětkrát, možná desetkrát za celý film. V tom zbytku člověk může maximálně obdivovat slušné herecké, režijní či kameramanské řemeslo, ale nic moc víc. Scénář se příliš nepovedl a humor je sice inteligentní, občas potěší, ale po většinu filmu je natolik plachý, že si jej divák vlastně ani nevšimne. Škoda... Celkový dojem: 65% ()

Nettrass

Chlapi jsou v řiji myslím celý rok. Horší je, když není s kým, pak nejsou v řiji, ale jsou někde úplně jinde.... Slovo je to dost podobné. ()

duklak2

Byl jsem na tom v kině a říkám na rovinu, že ta částka za vstupenku, měla jít raději na charitu. Snímek trpí nudným příběhem a bezduchými hereckými výkony. I když vlastně z toho nastoleného příběhu se asi více "dostat" nedalo. Proto nehodnotím odpadem a dávám horší dvě hvězdy. Tento český film řadím mezi šeď české filmotéky. ()

Kimon

Co dramatického v tom hledat? A komedie? Svým stylem nepodařeného humoru bych přirovnal ke kolekci "Kameňáků". Snad ke konci se dojem "komediálního" snímku maličko zlepšil, především příjezdem Předsedy vlády se svými tvrďáky "bodyquardy". Jeho výstup na pódiu, stejně tak jako výstup všech hovořících do mikrofonu, však zvukař evidentně nezvládnul. V těch okamžicích jsem se musel obejít u svého plasmového Panasonicu bez rozpoznatelného zvuku. Nic nepomohlo ani uživatelské nastavení zvuku. V ozvěně se slovo totálně ztrácelo. Co mi snímek dal? Pouze informaci, kterou jsem už dávno věděl. Že mnozí politici jezdí na setkání s lidmi jen proto, aby se zalíbili a něco dobrého snědli, aniž by za to něco pro lidi udělali. Poslední vteřiny filmu to jasně naznačily - odhozené nepotřebné věci v kukuřičném poli. ()

jhrasko

Typický príklad toho, ako može filmu uškodiť nedobre zvolený trailer. Nebyť mojho naj kamaráda, ktorý ma v Blave na Mužov v Ruji (ftipná SVK verzia) vytiahol, obišiel by ma tento kúsok na míle, v pohode i celých maratónskych 42195m. Našťastie nie a pripomenul mi i legendárnu školskú hlášku, ktorú sme si na základke písali a čítali zľava doprava a naopak: JELEN-OVI P-IVO NELEJ:-))) k tomu slivovička - "ještě do druhé nohy a dáme poléfku. Fajn. A to já dnes budu klidně za stonožku." * * * * a ja skandujem: NECH ŽIJÚ TETKY Z KYJOVA ! P.S. Treba vyDRŽAŤ pomalšiu prvú pol hodinku, potom už to ide samo. ()

Terva

Říjen. To jelen na krev troubí, laně se zachvívají v tříslech svých. Ach, jak se zachvívají v tříslech svých laně, když jelen na krev troubí. Ve filmu je zvláštní hláška a to je " AKUSTICKÝ SMOG ". Nejdřív jsem to pořádně nechápal, ale pak mi to došlo. Dnes, když vlezete do jakékoliv prodejny, pumpy nebo na záchod, všude vám do uší cpou hudbu. Převážně takovou hudbu, kterou neposlouchám. Proč a kdo jim dal právo nás tím otravovat ? A proto tleskám pojmu akustický smog. Jinak film samotný mně moc nezaujal, takový vesnicky jednoduchý a spíš k pláči než k pobavení. Tahle silnice nikam jinam nevede, jen do Mouřínova : http://mourinov.unas.cz/ ()

Johny_fork

Srovnávat Muže v říji s dědictvím či dokonce se Slavnostmi sněženek by bylo velmi troufalé, ale právě atmosféra života v obci na konci silnice, jež Sedláček vystihl skvěle, mi dala zavzpomínat na tyto skvosty. Musím uznat, že suchý humor mi sedí a několikrát jsem se upřímně zasmál (a potom jsem si pro sebe řek: "Ježiš, to je píčov*na", ale myšleno v tom nejlepším slova smyslu). Právě tento kontrast řadí Muže v říji mimo všechny kategorie a přiznávám se, že dávám 3* jen proto, že netuším jestli to bylo dobré nebo vyjímečné. Každopádně pocit, že se jedná o další pravý český film mi možná jednou donutí zvýšit mé hodnocení, tohle potřebuje čas. ()

amirgal

Robert Sedláček se zúčastnil soutěže prvoplánovosti a uspěl. Využil k tomu veškerých příležitostí a to beze zbytku, neunikla mu jediná scéna, kde by nepoužil tu nejvíce se nabízející repliku. Gratulujeme. -------- o několik týdnů později -------- Doplňuji tento komentář, aniž bych jej smazala, protože jsem byla upozorněna na to, že jsem "nepochopila Sedláčkův koncept". Abych tvůrci nekřivdila, pustila jsem si tedy víc jeho filmů, snad proto, abych prozřela. Z tohoto prozření pak vzniklo doplnění předešlého komentáře, hodnocení bohužel zůstává. Pokud je konceptem, to co si myslím, že jím je, připadá mi velmi nuceně a mechanicky naplňován. Jakoby Sedláčkovi chyběla lehkost, zřejmě proto mne ani nenapadlo, že by mohlo jít o uskutečnění propracované myšlenky. Teoreticky propracovaná myšlenka to patrně je, to ano, ale bohužel už ne její realizace. I trapnost, topornost, prvoplánosvost a banalita se přeci dá zasměšnit lehce. Pokud ve filmu nejde vyloženě o onu vynucenost ... Chybí mi tu jakási intuitivnost ... Nebo se jednoduše mýlím a Sedláček prostě jen není a zřejmě ani nikdy nebude můj šálek kávy ... ()

Jakubisko

LFŠ 2011 ... Šílená píčovina, ale k mému překvapení si ani na nic jiného film nehraje. Prostě lehce úchylná satira českého (moravského) venkova, protknutá celkem povedenými vtípky (kolotočový kůň = LOL), místy i hezkou nenucenou myšlenkou a hlavně v podstatě vůbec nepůsobící trapně či křečovitě. Ideální oddechová volba. ()

SaNcHeZ_cz

Poměrně zábavná satira vesnického života v čechách zaobalená tématikou mistrovství ve vábení jelena. Celkem slušných 120 minut je podáno zábavnou formou kde vynikají postavičky jednoho maloměsta a premiér vlády v podání Igora Bareše. ()

Rosana

Samotný pan režisér se nás diváků ptal, proč nemáme jeho filmy rádi. Odpovědi se však nedočkal, protože ti, co jeho filmy nemají rádi, ze sálu už odešli :) Já jsem tak do poloviny filmu měla podobné zaječí úmysly, nakonec jsem ale zůstala ze zvědavosti, jak film dopadne. Bohužel mi nesedlo pomalé tempo, zdlouhavé scény a nedotažené příběhy hrdinů - přiliš postav a všechyn měly velmi málo prostoru k projevení charakteru. Nejde popsat, v čem mě Sedláčkovy filmy štvou. Tento konkrétní byl jakýsi mix Hoří, má panenko (v pohledu na vesnickou zábavu) a Kaurismakiho filmů (hrdinové nic nedělají, jen čumí a divák si jejich pocity sám uvodí) a nakonec byl natočen podivým stylem, kdy kameramanovi vůbec nevadí, že má v záběru 2 minuty záda hrdiny a nic jiného... ()

Alqarin

Muži v říji jsou hodně sympatickou podívanou, která se nebojí inteligentně rýpat a důstojně a zároveň humorně kritizovat. Škoda, že jí chybí pevnější dějové schéma, které by podtrhlo ústřední motiv, a že se osobnější roviny vinou své kvantity příliš ředí a takřka nikam nespějí. S menším počtem odboček a zředěnou stopáží by to podle mě všechno šlapalo o hodně líp. ()

kobejn

naprosto plytký a zbytečný film, který má potenciál akorát tak zapadnout...srovnávat toto s Dědictvím je pro mě jen dokladem nesoudnosti toho, kdo todle může tvrdit... ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží