Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

Morloth

O filmu jsem slyšel veskrze samou chválu, proto jsem se i těšil. A ejhle, zklamán jsem nebyl. Tuhle se mne kamarádka ptala, jaký český film bych doporučil. Jedním z kritérii, dle kterých jsem měl vybírat, byl i fakt, že děj se má odehrávat co nejblíže současnosti a má se k této době nějakým způsobem vyjadřovat. Tehdy jsem si nebyl jist. Po zhlédnutí Mužů v říji bych pravděpodobně neváhal. Samozřejmě, že se zde sem tam najdou mouchy, ale všichni víme, že nobody's perfect. ()

rakovnik

Já tedy nevím, ale mě tento film přišel neuvěřitelně nudný. Možná to bylo mým očekáváním, ale legraci jsem si rozhodně neužil. Několik světlých momentů potěšilo, ale u mě tento film směřuje k zapomění a neochotě podívat se něj znovu a hledat to dobré. ()

MartinNDL

Tak mně miláčkové vysvětlete, proč v souboji dvou filmů o moravském venkově tady na čsfd vedou Bobule. To opravdu tolik z vás dává přednost píchání nafukovací panny před skutečnou ženou? Ono je to asi snažší, co? ()

Martin741 odpad!

Zas dalsi krasny dokaz toho, ze ceska filmova tvorba po roku 1989 ide do hajzlu a nasledne do najhlbsej zumpy. Fakt sa oplati sledovat vacsinou len kvalitu prichadzajucu z EU /Aki Kaurismaki/. 0 % ()

bourec

Nevim jak to říct,ale jsem v rozpacích.Začátek mi trochu připomněl starý dobrý vesnický komedie,ale jak přijel premiér a začala ta soutěž,film ztratil glanc,a občas sklouznul až k nudě.Jinak je ale pravda že přesně vystihnul tu podstatu návštěv politickejch špiček na podobnejch akcích.Nažrat se ,nachlastat,naslibovat a pak s pohrdavym úšklebkem hodit do hajzlu/pole/.Hodnocení?Zatim 60%. ()

shyster

Oproti předešlému filmu Pravidla lži, je to trochu krok zpátky, ale pořád jsem se u toho dobře pobavil, herci mi tu nepřišli jako banda ochotníků a i ten scénář tak neskřípal. Škoda, že mi takovéto hodnocení u českých filmů stačí. ()

Vignette

První polovina slabší, tenhle "buranský" (či jak to nazvat) humor mě moc nebere, druhá o poznání lepší- kéž by tak vypadal celý film. Každopádně jsem se přesvědčila o tom, že žít na venkově by mě asi nikdo nedonutil... a to přítel tvrdil, že je to ve skutečnosti ještě horší! :-)) P.S.: Mimochodem, zkazila jsem si iluze o Robertu Sedláčkovi, před i po projekci ve Varech se taky projevoval jako takovej buran... a navíc ještě rebel bez příčiny (většinou bych to brala jako lichotku, ale ne v tomhle případě), hrozná kombinace. Doufám, že jen neměl svůj den ;-) ()

Dannysek4U

Se spetkou konvencnosti, treba ze to zni strasne, to mohla bejt jedna z nejlepsich komedii za poslednich X let. Takhle se ale nejde ubranit obcasnejm rozpakum, protoze styl "nova nova vlna" nefunguje stoprocentne. I tak jsem se ale kralovsky bavil a par konverzacnich segmentu je tam pro me na hranici geniality. Sedlacek velkej respekt. ()

zette

Alespon podle me, je toto zarivy priklad dekadence ceskeho filmu v poslednich letech. Jen nevericne kroutim hlavou a nechapu, ze tato parodie (?) dokazala oslovit tolik uzivatelu... Naprosto tragicky zvuk a scenar. Jen herecke obsazeni me odradilo od odpadu. ()

Maty85

Konečně taky jednou zase klidná typická česká komedie s výborným hereckým obsazením a k tomu ty parádní sprostý hlášky :-D To už i docela připomíná starý český pořádný komedie :-)) ()

mortak

Těžko hodnotit film, který je těžko čitelný pro kohokoliv, kdo nestrávil část života na vesnici. Sedláček se sice vyhýbá estrádnosti a pokleslému humoru, herci se nepitvoří, nepřehrávají, a jsou sympaticky civilní, jenže v jádru scénář nahrazuje lidové přízemní Troškovo čecháčkovství, jakousi obskurní vznešenější formou: pseudo-intelektuálním čecháčkovstvím. Většina postav má nějakého ulítlého koníčka, který jim naplňuje život, a pomáhá jim přežít jednotvárnost vesnického života. Sedlaček své postavy miluje, miluje českou vesnici, a proto tu nenajdeme jediný skutečný konflikt, všichni jsou vlastně hodní a dobří, jen občas nešťastní, nenajdeme tu dramatický oblouk, protože vše je podřízeno láskyplnému pohledu na tu NAŠI vesnici. Během filmu jsem si zapsal tento sylogismus: (1) Češi se zabývají prkotinami a uniká jim celek (2) Sedláček je Čech (3) Sedláček se zabývá prkotinami a uniká mu celek. ()

blitzer

Po včerejší projekci Švankmajerova Přežít svůj život jsem si myslel, že mě nemůže nic překvapit, ale tohle byla taky pěkná bizardnost (v dobrém slova smyslu). Příjemná vesnická atmosféra, perfektně zahrané postavy a nenásilně plynoucí děj s celkem originálním námětem jsou hlavními devizami Mužů v říji. Kromě toho musím ještě vypíchnout tři momenty, které mě nadmíru pobavily: 1) polský trubadůr Mirek Karas, 2) hláška "To bude Saigon", 3) "evropská hymna". ()

papaJA21

Trefná, pravdivá, vtipná a přitom vůbec ne podbízející se sonda do dnešní české společnosti. Velmi nedoceněný snímek, který by měl mít své místo vedle Postřižin a Na samotě u lesa........... po několika letech a několika opakovaných zhlédnutích musím dodat můj nejoblíbenější český film. ()

sir-dave

Zřejmě jsem nepochopil nějaký hlubší význam tohoto filmu, jestli nějaký měl a nebo jsem ještě nedospěl do věku, kdy bych měl nad tímto filmem skákat nadšením. Několik povedených scének to mělo ale většinu času dlouhé délky to nudilo! Herci (až na pár vyjímek - Bareš, Dulava,...) byli nemastní neslaní, že bych to snad i já zahrál lépe. 30% především za tu maškarádu na konci s Csakovou, Zekonem a premiérem. ()

sator

Ve scénáři to možná vypadalo zajímavě, ale realizace se vymkla.. A kdyby se dával plyšák za zvuk ,tak zvukař tohoto filmu by ho měl jistej.. Trnavský v roli Reného byl nejlepší, a možná jediný výkon který za něco stál... ()

czejny

Musím se přiznat, že poslední dobou, když se někde řekne česká komedie, zpozorním a většinou se strachem v očích očekávám nejhorší. I v případě Mužů v říji jsem k nim přistupoval podobně nedůvěřivě. Stále s velkou nedůvěrou jsem sledoval i začátek filmu, kde když se to začalo motat kolem politiků, čekal jsem něco hrozného. Naštěstí s ubíhajícími minutami získával film stále větší důvěru, až do té míry, že jsem po skončení musel uznat, že jde o opravdu povedenou českou komedii. Jednak už střelený námět s mistrovstvím ve vábení jelenů, satirický podtón všech těch politických panáků, vesnické prostředí v čele s místním mafiánem Jaromírem Hanzlíkem, netrapné vtipy nebo herci z divadla Husa na provázku mě opravdu potěšili. Dokážu si představit možná ještě lepší výsledek, kdyby se vynechali opravdu profláklí herci (pan Zedníček promine), zase na druhou stranu i přes to jsem se dokázal naladit na režisérovu hru. Takže jen tak dál pane Sedláčku. ()

wendelin9

Nemohu říct, že by film byl špatný nebo že by mě nebavil, ale žádna pecka to taky není. Táhlý děj s pár vtipnými postavami, scénami a gagy, hromada českých herců a hlavně nevyužitý potenciál celého snímku.. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží