Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

Tomulka

Scénář a režie tohot snímku vůnec neoslovují, ale všechno dokáží utáhnout herci když se jim daří. Colin Firth je výborný herec to už víme avšak jeho role byli vesměs kladné. V tomto filmu se mu podařilo ztvárnit tak trochu jinou postavu není to úplný klaďas, ale taky to není úplný záporák no to si každý musí zvolit sám. Každopádně Ben Barnes nám v tomto filmu ukazuje, že jeho herecké nadání není také k zahození tomu to mladíkovi bych rozhodně dal ještě šanci zazářit. ()

BillieM

Knihu Oscara Wilda jsem sice nečetla, ale film se mi opravdu zalíbil. Je dost možné, že za to může Ben, kterého jsem v tomto filmu objevila. Samozřejmě Colin Firth nezklamal a zahrál si zde pěknou roli ovlivnitele. Pochmurný Londýn v této době působí opravdu depresivně až děsivě. Změny v Dorianově chování jdou hezky po sobě a stupňují se, až se z něho stane vrah. Konec jsem čekala, dobro zvítězilo nad zlem. Na tento film se určitě vždy ráda podívám. ()

Terman

Gratuluji autorům filmu za vytvoření téměř naprosto jiného příběhu, než který vypráví kniha. Ano, hlavní prvky jako obraz a postavy byly zachovány, nicméně filmový Dorian se stále chová jako přihlouplé dítě a největší zloduch je Harry. Když pominu knihu, ani filmových kvalit se tomuto filmu přehnaně nedostává. Skvělý je Colin Firth v roli Harryho, nicméně kýčovitost efektů (krev, obraz, plameny) mi nejednou během filmu vykouzlila úsměv na rtech. Celkově se mi ani nelíbil divný střih a chudák Dorian, který byl ve filmu víceméně nástrojem orgií a ostatní hříchy (spousta lidí, které zabil/se kvůli němu zabili) byly poněkud opomenuty, i když ne zcela. Jakožto konzervativec milující knižní předlohu Oscara Wilda hodnotím pouze dvěma hvězdami. ()

demovka

Pokud chcete vidět opravdu hezkého chlapa, tak běžte na tento film. A navíc ani herecky Ben Barnes nezahálí. Colin Firth je herecky výraznější, ale tak markantní rozdíl mezi jejich výkony to není. Celý film je o zkaženosti, postupné změně čisté duše na krutého prostopášného vraha. Nedokážu se zbavit dojmu, že tato proměna šla udělat režisérksky i scénaristikcy ještě o trochu lépe. Další výtka je vůči první polovině filmu. Děj má se má uvést, rozvíjet se, vrcholit, skončit. Když se začátek táhne, tak se vám ani nechce čekat na vyvrcholení. Muži jsou vykresleni ve filmu trochu moderněji, ženy staromodněji (i co se týče oblečení). Jediná moderní žena je trochu ošklivá. Má snad někdo z tvůrců něco proti ženám? ()

robbez

Obával jsem se, že to bude nějaká připitomělá karikatura původního díla s lacinými hororovými efekty ve stylu Kletby Bratří Grimmů, ale naštěstí se mé obavy nenaplnily. Silný příběh a atmosféra zachovány. ()

Standa95

Knihu jsem si vypůjčila před rokem v knihovně a po 10 stránkách jsem ji zaklapla a už neotevřela. Vůbec mě neoslovila, ale po shlédnutí tohoto filmu zkusím další pokus o přečtení, abych mohla srovnávat kvalitu knihy a kavlitu filmu - co odpovídá knižní předloze a co ne, cco se mi líbilo víc. Film se mi moc líbil, Dorian velmi fešný herec. Obraz, který měl vypouštět hrůzu, svou roli také splnil. Na film se podívám ráda znovu! ()

CzShenny odpad!

Tak to ne... Prosím řekněte, že je to pouze jen sen a nikdy tento film nebyl natočen. Obrovský odklon od knižní předlohy. Zkrátka, v díle pana Wilda je zapotřebí zužitkovat každý detail, což se v tomhle případě nepovedlo. ()

Zofinka2

Četla jsem knížku o Dorianu Greyovi před skoro 20 lety a představovala jsem si Greye jako blonďáka s modrýma očima. Proto přišlo zklamání, že vypadá jinak než jak jsem si ho kdysi představovala. Každý si krásu představuje jinak. Ben Barnes mi není sympatický, ale citlivě a ovlivnitelně vypadá a hrál od druhé třetiny dobře. Víc by se na roli Doriana hodil James Marsden, ale tak před 20 lety, když byl mladý. Měl a má stále hezkou fasádu a pod ní nevím, co. Ale zahrál by to taky dobře, myslím. Colin Firth hrál jeho "přítele". Lord Wotton negativně ovlivňoval Doriana, proto se choval tak, jak se choval. Kniha mi připadala lepší. Vadily mi tam hororové krvavé scény. Reakce na burtona - mně tam to šuk*ní nevadilo. A to mám pocit, že jako jeptiška žiju. Vždyť to bylo jenom jako - hraný. ()

Zaba

Knihu znám velice dobře a proto mě už ani nepřekvapilo, že filmová adaptace je příběh docela jiný. Těšila jsem se na filozofické debaty, ztvárnění hříchů všeho druhu a v neposlední řadě detailní zobrazení proměn obrazu... leč nedočkala jsem se. Herecké obsazení mi až na Sybilu sedlo. Spád filmu dobrý, ale jednoduše nemohu překousnout přílišné odklonění od knižní předlohy... Hodnotím *** z pohledu knižní předloha - filmové zpracování. Film jako takový je celkem příjemná podívaná ;) takže pro nečtenáře doporučuji. ()

Wez

Film není vyloženě špatný,ale je to tak na jedno podívání..Předně mi na něm vadilo,že je to jen volně natočené podle vynikající literární předlohy(není to ovšem kniha,jak se většina domnívá,jen trošku delší povídka) a dále,že se až moc zaobíral pouze Dorianovými sexuálními eskapádami-na druhou stranu se mi hodně líbil Londýn viktoriánské doby a ztvárnění jeho chudinských čtvrtí-a taktéž obraz samotný,který byl dobře udělán(tedy kdyby se nehýbal a nepadali z něj červy,ale namalován byl dobře-hlavně ve finále).Celkově je film průměrný,nebo slabě nad,ale jestli mohu doporučit,tak ČB verze z roku 1945 se mi líbila mnohokrát více...P.S.-chtěl bych vidět zpracování této předlohy od studia hammer,jestli něco takového vůbec natočili... ()

Feacher

Film je takový divný. Zpracovává známé téma, ale děj je takový kouskovaný, chybí mi v něm nějaká příjemná plynulost. Scény jsou velmi drsně oddělovány a informace o čase téměř chybí. Zajímavé, ale především díky známému námětu, nikoli jeho filmovému zpracování... ()

Nataniel73

Dorian Gray je film o mužovi, ktorý chcel zostať navždy mladý. Ja mám tiež rovnaký cieľ a zatiaľ to vyzerá dobre. Hlavný hrdina je fešák ako sa patrí hoci má pokrivený charakter. Knihu som nečítal takže porovnávať neviem. Čo ma na filme upútalo najviac je gotická atmosféra s erotickým podtónom podkreslená výraznou kamerou a podmanivou hudbou. Do toho veľmi vkusne zasadené dialógy učiteľa a žiaka, ktorému zachutí rozkoš a vášeň natoľko až sa prestane ovládať. "To já jsem ten plamen." Čo taktiež oceňujem je plynulý spád deja, pri ktorom režisér rovnako nezabúda na dôležité momenty filmu, ktoré si divák vďaka spomalenej kamere naplno vychutná (vražda maliara, starnutie portrétu, či záverečný boj s vlastným svedomím). Temný a psychologický thriller, ktorý si vždy rád pozriem znova. A ten kasting plus kostýmy je takmer dokonalý. Vizuálne pôsobivý snímok a zaslúžených 85%. ()

NikiVai

Docela mě zklamalo, že Dorian snad jen souložil a souložil, myslím, že přesně takovou proměnu charakteru Wild nepopisuje. Excelentní byl Colin Firth, málem jsem ho s těmi vousy ani nepoznala. Celkově je film uchopen tak nějak umělecko poeticky s hororovými prvky, co pro mě bylo docela nudné. ()

Chicharron

Nevím, nakolik je film poplatný předloze, protože jsem ji nečetl. Ve své době musela být story Oscara Wilde jistě bombou explodující do tváří (pseudo)puritánské společnosti, nicméně ve filmu je to podstatné - proměna Doriana Greye v monstrum, která je vidět jen na jeho portrétu, skryta až do posledních minut filmu. Místo toho je tam hodně digitální vaty a Londýn chvílema připomíná Ostravu s kouřícími komíny. Smrt Dorianovy skoromanželky proběhne tak rychle, že na divákovi nezanechá hlubší emoční dojem, za to se tam donekonečna opakují jeho další milostné avantýry, které k děj neposouvají nijak dopředu, zbytečně natahují stopáž a...nudí... Škoda. ()

Margotka

Zajímavé zpracování Wildovy předlohy. Banes přesvědčivě zahrál obě Dorianovy tváře, myslím, že ten chlapec se mi začíná líbit :-) Firth v roli proutníka lehce netypický, leč přesvědčivý (ze začátku nesympatický, časem zrál jak víno :-) uřčitě stojí za shlédnutí. dávám tomu 70%, moc pěkné výtvarné zpracování a zajímavá hudba ()

senoritar

Od začátku na mě zapůsobila silná atmosféra a už se mě nepustila až do konce. Film se až na pár detailů více méně drží knihy (velice mě to potěšilo, protože jsem knižní předlohu četla) a i ty odlišnosti nepůsobí nijak rušivě. Ben Barnes podává výborný výkon a Colin Firth je jako vždycky vynikající. Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. ()

Lockeroom

Nejhorší adaptace, kterou jsem viděl - velmi špatné. I ta verze z roku 2004 režiséra Rosenbauma, odehrávající se bůhvíproč v Bulharsku, ctí více ducha knihy a je alespoň zajímavě šílená. Tohle byl céčkový horor pro mainstreamové diváky a teenagery a doslova zneužití a znásilnění geniální předlohy. Docela jsem se těšil a bohužel jsem byl velmi zklamán ........ Snad jenom Rebecca Hall se mi opravdu líbila a kvůli ní dávám hvězdičku ..... ()

cachanell

Knižní předloha - Oscar Wilde - je pro mě krásná, promyšlená, záživná a strašidelná. Film se o to trochu snažil, ale něco mu chybělo. Snad až moc velká snaha o umělecké zpracování, mnoho soulože a nahých těl. Nějak se to zvrtlo. I když musím uznat, že kvůli Colinu Firthovi se klidně podívám znovu. Ale to je pouze má pozice fanynky tohoto herce. ()