Dorian Gray

Dorian Gray

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Velká Británie, 2009, 108 min

Já nevím, po shlédnutí tohohle filmu jsem měl tak nějak vymalováno, žádné pocity, nic, prošumělo, vyšumí a zapomenu, což je možná hlavní problém, který s Dorianem Grayem mám...totiž že s ním nic nemám:) Není to ani špatný ani výborný film, není dechberoucí, ale ani nudný, není takový ani makový. Nepoznamenán knižní předlohou ( chyba asi) nemohu tedy ani srovnávat. Vcelku příjemně se dívalo na herce, zejména Colina Firtha, ale už méně příjemné bylo pro mne ploché, nenaturální zobrazení ( asi jsem maličko voyer:) Dorianových eskapád. Čili za lidovku.(5.2.2012)

Další z klasik světové literatury promítnutá na plátně. Nejdřív jsem si plánovala jít si dát během filmu šlofíka ale nakonec jsem si to rozmyslela a byla jsem ráda. Přesvědčil mě jak příběh a ponuré prostředí tak krásný Ben Barnes :) Bohužel jsem však z filmu necítila to co jsem očekávala, pocit touhy po věčném mládí a ztrachu z odhalení pro mne nevyzněl tak silně jak bylo zamýšleno. Film dobrý, obsazení také, body navíc za to že jsem mohla očumovat Bena ... dobrý film k polední kávě nebo před spaním.(8.3.2010)

• Skrk

Na film jsem se těšil už delší dobu a čekal jsem vynikající film, který skvěle přenese Wildeovo mistrovské dílo na plátno. Jelikož to režíruje Oliver Parker (kterému se tak skvěle povedlo natočit další Wildeovo dílo "Jak je důležité míti Filipa"), film se povede. - Řekl jsem si naivně. Bohužel jsem se zmýlil. Hůř se to natočit nedalo: Vymýšlí si jen co se dá. Tím myslím, že z Doriana udělali "kurevníka", homosexuála (v knize to rozhodně nebylo tak okatý); nové postavy a např. nalezení Basilova těla WTF?). Kromě parádní atmosféry je bohužel film příšerně nudný - měl jsem co dělat, abych vůbec vydržel. Téměř konec (metro) a závěr bylo snad to nejhorší ve filmu. Oscar Wilde se musí obracet v hrobě! P.S. -> Ben Barnes je dřevo a Colin Firth v roli Henryho příšerně nesympatický. Ovšem má to i své světlejší stránky a tou je dokonalá atmosféra doby, kterou jsem si představoval. Takže alespoň něco.(28.12.2009)

Pamätam si, ze uz davno v detstve som videl podobny film o muzovi, ktory nestarnul, ale za to jeho tvar na obraze ano a ze na neho ludia ukazovali prstom, ze ako je to mozne, ze je stale mlady a pytali sa na jeho tajomstvo. Uz v detstve ma tento namet fascinoval, bal som sa toho obrazu, pretoze tam vyzeral ten clovek ako zombie-mrtvola a preto som si ten film az dodnes zapamätal a tuzil som ho znovu vidiet, avsak nikdy som si nevedel spomenut, ako sa ten film volal a netusil som, ze bolo natocenych viac verzii. Az teraz vdaka tejto novej verzie sa mi to vsetko pripomenulo. Avsak privital by som viac napinavych alebo az hororovych chvil, trosku viac zobrazit tie roky, pocas ktorych sa doma neukazal a zvysil by som na 80%, takto to ma u mna slusny priemer. Bavilo ma to, ale cakal som trosku viac. Zamaskovaneho Colina Firtha som vobec nespoznal. Ani na chvilku mi nepripomenul koktaveho krala z KRALOVEJ RECI (2010). Aj to svedci o tom, ze je to skvely herec - chameleon, ktory dokaze zahrat vselico a vselikoho. _______ Ben Barnes - (Dorian Gray) +++ Colin Firth - (Lord Henry Wotton) +++ Pip Torrens - (Victor) +++ Fiona Shaw - (Agatha) +++ Ben Chaplin - (Basil Hallward) +++ Caroline Goodall - (Lady Radley) +++ Michael Culkin - (Lord Radley) +++ Emilia Fox - (Lady Victoria Wotton) +++ Hudba: Charlie Mole +++(28.8.2011)

Docela zevrudné převyprávění Wildeovy novely, kde mladý a krásný muž ukryje svou smrtelnost do obrazu a ten stárne a strádá místo něj, zatímco on zůstává mladým. Notoricky známý příběh anglického spisovatele, který je vskutku originální. Nemyslím si, že by scénář sám byl nějak silný, ale dosti zajímavý. Nicméně průměrné podání už tak známého díla z něj dělá slabší snímek, který se nedočkal většího ohlasu, i když herecké obsazení není až tak neznámé. Na kostru původního díla je namontováno něco navíc a ze samotného Doriana dělá jen požitkáře, který by ojel vskutku cokoliv, co se hýbe a vykouřil i smotanou ponožku. Znehodnocení postavy ale ani tak neubírá moc, a tak hodnotím lepším průměrem za výborný výkon Firtha. Příjemné pokoukání, ale nic geniálního. 65%(23.2.2012)

• - Dorian Gray je již třetím snímkem podle předlohy Oscara Wildea, který režisér Oliver Parker natočil. Předcházejí mu filmy Ideální manžel a Jak je důležité míti Filipa, natočené podle Wildeových slavných divadelních her. (July)

• - Po snímku Lekce neslušného chování (2008) se jedná již o druhý film, na kterém spolu spolupracují Ben Barnes a Colin FIrth. (skinny)

• - Dorian Gray (Ben Barnes) hrá v scéne s klavírom jazzovú pieseň "The Crave" od Jelly Roll Mortona, ktorá bola prvýkrát nahraná v roku 1939 aj napriek tomu, že dej filmu sa odohráva okolo roku 1880. (mips_)