Dorian Gray

Dorian Gray

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Velká Británie, 2009, 108 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $22,870,000║ bez pevného podkladu a zázemia, lepšej dejovej výstavby stavené len na tváričke Bena Barnesa, ktorý ako herec moc toho nezmôže /35%/(22.7.2010)

Obraz Doriana Graye byl vždy mou nejoblíbenější knihou, a tak není divu, že jsem na film čekala s velkým napětím. Ovšem dočkala jsem se jen jednoho - největšího filmového zklamání vůbec - a ani pohledný Ben Barnes nedokázal můj pocit z filmu nijak napravit. Film nevhodně se vymikající původní předloze, povrchní, až směšný.(12.5.2012)

Já nevím, po shlédnutí tohohle filmu jsem měl tak nějak vymalováno, žádné pocity, nic, prošumělo, vyšumí a zapomenu, což je možná hlavní problém, který s Dorianem Grayem mám...totiž že s ním nic nemám:) Není to ani špatný ani výborný film, není dechberoucí, ale ani nudný, není takový ani makový. Nepoznamenán knižní předlohou ( chyba asi) nemohu tedy ani srovnávat. Vcelku příjemně se dívalo na herce, zejména Colina Firtha, ale už méně příjemné bylo pro mne ploché, nenaturální zobrazení ( asi jsem maličko voyer:) Dorianových eskapád. Čili za lidovku.(5.2.2012)

75%(25.2.2014)

Docela zevrudné převyprávění Wildeovy novely, kde mladý a krásný muž ukryje svou smrtelnost do obrazu a ten stárne a strádá místo něj, zatímco on zůstává mladým. Notoricky známý příběh anglického spisovatele, který je vskutku originální. Nemyslím si, že by scénář sám byl nějak silný, ale dosti zajímavý. Nicméně průměrné podání už tak známého díla z něj dělá slabší snímek, který se nedočkal většího ohlasu, i když herecké obsazení není až tak neznámé. Na kostru původního díla je namontováno něco navíc a ze samotného Doriana dělá jen požitkáře, který by ojel vskutku cokoliv, co se hýbe a vykouřil i smotanou ponožku. Znehodnocení postavy ale ani tak neubírá moc, a tak hodnotím lepším průměrem za výborný výkon Firtha. Příjemné pokoukání, ale nic geniálního. 65%(23.2.2012)

• - V knižnej predlohe má Dorian kučeravé blond vlasy. (Momo_desu)

• - Dorian Gray (Ben Barnes) hrá v scéne s klavírom jazzovú pieseň "The Crave" od Jelly Roll Mortona, ktorá bola prvýkrát nahraná v roku 1939 aj napriek tomu, že dej filmu sa odohráva okolo roku 1880. (mips_)

• - Jedná sa o druhý film herečky Rachel Hurd-Wood (Sybil Vane), v ktorom má hlavná mužská postava večný život. Prvým bol Peter Pan (2003). (stefi7773)