Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

mikinhoo

Když jsem viděl prvních deset minut filmu, tak jsem myslel, že to po chvíli vypnu a půjdu radši spát. Opravdu jsem tam neshledal nic zajímavého. Furt ty samé kulisy, akorát se měnilo počasí. Trapné hlášky hlavních hrdinů tomu také moc nepomohli. Pak mě to ale docela i chytlo, když se konečně změnily kulisy a hrdinní křižáci Cage a Perlman se vydali na svou cestu za dobrodružstvím. Ale opravdu nic světoborného to nebylo, a kdyby to člověk neviděl, tak určitě by o nic nepřišel. ()

ilemas odpad!

Chtěl jsem to vzdát hned v úvodu, pak jsem nevěřícně koukal co je to za kravinu a proč má zapotřebí v takových slátaninách hrát můj kdysi oblíbený Nicolas Cage, kterého už dlouho nemusím. Půl hodiny před koncem jsem to vzdal. Ale chápu, že takové ptákoviny mají u diváků velký úspěch nebo zde na čsfd je to samý magor. Pozitiva: kamera, přírodní scenérie, hrady... Negativa: zbytek. trapné digitální triky, scénář, Cage, fantasy... ()

mrksik

[SPOILER:] Nepamätám si, kedy ma naposledy film tak dokonale vytočil svojim nedotiahnutým koncom. 80% stopáže film explikuje sofistikovanú hru na kto z koho, pričom pomaly stupňujúce sa (sexuálne) napätie medzi Cageom a skutočne nevinne pôsobiacou modrookou Claire Foy prináša zvrátené uspokojenie zo zvádzania temnou stranou sily (viď Cageov sen). Zlo si vo filme nesie atribút rozkoše, ktorá nie je vulgarizovaná ako napríklad v Exorcistovi, ale omnoho viac pripomína podľahnutie Draculovi v Coppolovej adaptácii. No a po 80% filmu, kedy divák očakáva Cageove podľahnutie a pokojne i jeho následné precitnutie a heroickú smrť/vykúpenie, film pretransformuje dovtedy krásnu--desivú Claire Foy na smiešnu CGI postavičku dvaapolmetrového démona, čím sa celé dovtedy budované napätie odhodí bokom a pokračuje v kontexte filmu absolútne nezmyselným spektákloidným spôsobom. Záverečné vysvetlenie, ktoré popiera elementárnu logiku celého filmu (ak ten démon dokáže taviť železo, lietať etc. a zároveň ho tá kniha, citujem, zožiera po celé storočia, tak by sa tam rozhodne už dostal skôr a nepotreboval by na to transport v klietke), je už len bombónikom na torte. ()

lekr

Nicolase Cage mám rád, ale nemyslím si, že mu právě tenhle film prospěl. Na začátku jsem se celkem solidně bavil, ovšem čím víc se snímek blížel ke konci, tím byl horší, až jsem se na konci, kdy si to Cage rozdával se samotným ďáblem, musel opravdu smát. Na dnešní produkci tento film sice ještě ujde, ovšem vzhledem k peckám, které Cage točil v 90. letech, je to ostuda. Proto za herecké výkony, celkem pěknou výpravu a pár dobrých akčních scén dávám mizerné tři hvězdičky. ()

Hennes

Čekal jsem od tohoto snímku atmosféru středověku a vykreslení temné doby šířícího se moru. Po této stránce je snímek výborný a vtáhl mě do děsivé doby a děje stejně jako třeba JMÉNO RŮŽE. Exteriéry, interiéry, herecké výkony, to vše velmi zdařilé. Bohužel mystický konec mě trochu zklamal. Čekal jsem spíš rozuzlení děsivější a komornější, než "ďábelsky" akční. Když už tam ten ďábel musel být, proč se musel nechat vláčet 400 mil ? ()

M.i.k.e

trailer sliboval nikterak převratnou,přesto slušnou zábavu a o to větší je moje finální zklamání.Season Of the witch je tuze nepěkným paskvilem něčeho,co by chtělo být a)historickým thrillerem b)fantasy ve stylu Solomona Kanea (konečný souboj k tomu jasně svádí),aby nakonec nebyl ani jedním z nich.K tomu všemu je třeba připočíst nepovedený a slaboučký příběh (o finální pointě radši nemluvě),slabé triky,chudou výpravu a maximálně průměrné herecké výkony,ze kterých vybočují snad jen Claire Foy a hellboyovský Ron Perlman.Jako celek v pravdě bída,která není potřeba vidět v kině.Pokud je potřeba vidět vůbec...40% ()

rakovnik

Pěkná pohádka pro dospělé s pořádně americkým patetickým koncem, kdy jsem stěží zatlačil slzu. Trochu mě překvapuje přítomnost Nicolase Cage. To už bere opravdu všechno, nebo jsou ostatní jemu nabízené scénáře ještě horší? Ostatně, o slabosti scénáře podle mě trochu svědčí málo nápadů pro zápletky a poměrně krátká stopáž filmu, kdy to hlavní se v podstatě odehraje v posledních deseti minutách. Přičítám ale k dobru neočekávaný závěr. Slušná zábava na jeden večer, ale obávám se, že tento film již nevyhledám k opětovnému shlédnutí. ()

SallyZen

Co tu čtu a vidím, tak bych to zase jako takový průser neviděl. Sice děj byl očekávatelný, a jelikož Cage nemusím, tak jsem od něj nic moc nečekal i přesto to pobavilo a na odpočinkové odpoledne to bylo víc než obyčejný jednotvárný film. Jak jsem říkal Cage nemusím, ale mnohem víc se mi líbil Ron Perlman(Hellboy). A scénář mi přišel dost kvalitní. Zbytečného slova tam moc nebylo a objevili se tam i vtípky, které mě pobavili. Konec sice nic moc, ale i tak celkem slušná jízda. 75% ()

Chen

Taková drsnější rádoby atmosférická pohádka, do které si tvůrci vypůjčili ústřední monstrum ze Zlatého dítěte. Jednoho podívání nelituji, do druhého bych se musel hodně nutit. ()

Martin741

Reziser Dominic Sena /60 sekund, Kalifornie/ natocil nudny film. Ma sice dobru rozjazdovu prvu polku, ale ta druha priserne nudi a nijako film nezachranil ani Ron Perlman /Jmeno Ruze, Hellboy/ a ani legenda menom Christopher Lee /Lord of the Rings 1 - 3, Where the Devil Hides, Man with the golden Gun/. Kulisy su az podpriemerne : 35 % ()

Wiikii

Tohle je ten typ filmu, který si pustíte, když máte chuť na něco hodně jednoduchého ve stylu Blade, který by se odehrával ve středověku. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Figu

Nick to poslední dobou zkouší krapet jinou cestou, temnou, pekelnou a fantasy, nicméně stejně jak jeho nechuť k hraní v tomhle Honu na čarodejnici, já měl nechuť na to koukat... Tohle není nic pro mě. 40% ()

Sinn

SPOIL. Neměl by pokračovat, kdo se teprve chystá. Trošku nuda a zmatek, ne? Nejprve se musíme dozvědět, jak drsní hoši jsou ti naši hlavní hrdinové a jak špatné je vraždit nevinné. Aha. Pak se nám příběh slibně rozjede, road trip s klecí však zkazí očekávaný problém s mostem. Fajn, most jsme přežili (sice jsme ho kompletně rozmrdali, ale nač řěšit cestu zpět), jdeme dál. ČERNOBÝL? Pominu-li úšklebek na tváři, tady jsem se trochu bála, respekt vlci! Ale to už se dostáváme k cíly naší cesty, kde na nás překvapivě (!!!) nikdo nečeká! Závěr pro mě byl nejhorší. To, že bylo jasné, jak všechno zkončí, není tak důležitý. Ale TAKHLE si ďábla teda nepředstavuju (mého oblíbence z Constantina asi nikdo nepřekoná). Prcek a ještě k tomu slabej jak řízek ze školní jídleny, tady mě film kompletně ztratil. Navíc soukromá sauna mi nepřijde jako vhodná smrt velikána. Ale bavila jsem, ne že ne, v kině měly efekty fakt grády. Jen mi vrtá hlavou, jak je to teda s tou církví. Půlku filmu se řeší, že ta holka nic neudělala a hned je obviněna z čarodějnictví a mučena. Což pochopitelně divák (nebo aspoň já) odsuzuje. Ale pak se ukáže, že nejen že fakt byla zodpovědná za mor (a že ten týpek náboženskej, co je vyslal na výpravu, měl pravdu), ale byla dokonce posedlá samotným ďáblem, takže to bylo dobře, že ji hned uvěznili? Další aha. ()

Caym

To bylo... tak zvláštně béčkové, až to bolí. Ale na druhou stranu - když si vzpomenu na Kletbu bratří Grimmů... tak v trochu horším a komornějším podání nám svou hnijící fantasy podívanou naservíroval Sena. A Cage v první třetině vypadá, že do filmu nepatří. Nebojte, časem si zvyknete. ()

LTeez

Příběhově ploché jako vaše nepopulární spolužačka z 5.B, nezajímavé a tak trošku prázdné! První snímek, který ani Nicolas nedokázal zachránit - naopak zklamal! Není nesmysl, že ve 13. stol. by dostala čarodejnice sedativa? ()

MrPierc

Tajemná doprovodná cesta křižáků, kteří musí dovézt čarodějnici na boží soud. Sice film není věrně historický, oblečení mají z čistírny a vtipné hlášky křižáci trousí jako v Pulp Fiction, ale dobře se to sleduje. Má to cíl, magii i Nicolase Cage s nosem ve tvaru lodní kotvy. Nadnesené středověké dobrodružství. Je to made in Hollywood, ale nedrásá to oči ani nerozčiluje šíleným scénářem. Bavil jsem se. ()

Nautila

Prdlajz Solomon Kane, ten byl aspoň upřímnej, ale tohle je nelogický, nezvládnutý a směšný Cageoblivajz největšího ražení a nezachrání mi to ani hnijící Christopher Lee. Škoda písmenek, howgh. ()

bourec

Filmy z historickejch dob mám rád, a Nikyho taky, a nebylo co řešit. Dominic je veskrze zručnej rejža, tak proč ne. Je fakt, že právě výčet všech, který na tom makali mi trošku zaslepilo oči. Ale já to mám u vícero filmů. Tenhle ovšem opravdu nestojí za moc. Protože ten příběh tady prakticky není, a to málo, co z něj zbylo je slušně přiškrcený za vlasy. A to nemluvím o konci. Tady už se Cage začal pomalu sesouvat do hlubin. 40%. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor