Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

salalala

Hrůza, děs, jiná slova nemám. Nuda k uzoufání. Strašně "debilní" film, který bohužel ani není tak "debilní", že by byl směšný. Scénář tragický, Cage taky, nechutně digitální. Těžko hledat něco, proč to vidět. Všechno už tu bylo a lépe. Dvě hvězdy dávám za částečně přítomnou atmosféru, Rona Perlmana a hudbu. Jinak fakt hrůza, která by se dala ohodnit i třemi hvězdami, kdyby to celé nezabil konec. Ten je tak strašně hloupý a zbytečný, až to není hezké. Nevím, co víc k tomu říct, psát recenzi bude zase utrpení. Děs běs. 40% ()

kovi55

Příjemná oddechovka. Žádný větší děj, žádný dobrý nápady, žádný větší akčnější scény. Film má tak v rukou Cage, který si odehraje svůj nadprůměr a tak tento film kráčí ve šlápějích Čarodějového učně. I když si myslím, že Cage má navíc a tyto jeho oddechovky nejsou pro něj vhodné. ()

Aiax

Tenhle film si IMO pod 60 % nezaslouží. Jistě, je to béčková agitka o hodných křesťanech a zlých čarodějnicích, ale ti křesťani nejsou zas tak úplně hodní a čarodějnice nejsou zas tak úplně zlé a nakonec je to podstatně méně blbé, než by se mohlo zdát. Má to atmosféru, napětí, vzhledem k rozpočtu povedenou výpravu (až na úvodní bitevní scénu, ale i tu lze kousnout) a navíc dva hlavní plusy - Rona Perlmana a Claire Foy, která je nádherná i jako špinavá a rozcuchaná čarodějnice. Jako odpočinková blbinka na líný večer určitě fajn volba. ()

m@rz

Trochu tajemný, strašidelný, akční snímek, který sice nemá kdovíjak inteligentní zápletku, ale pokud u toho trochu vypnete a necháte se unášet temným lesem, pak vás určitě nezklame. ()

jurama525

Hodně příjemné překvapeni. Cage hraje skvěle jako vždy.. Film je v zásadě velice jednoduchý. Hudba skvěla . Jediný problém jsem mněl s tím že tohle téma je už opravdu ohrané takže jsem věděl co od filmu mužů čekat jinak pohodové zpříjemnění Sobotního večera ()

TominoLa

Ještě v roce 1999 by Nicolas Cage nechyběl v mé TOP10. Teď je mi po jeho filmech špatně a smutno zároveň. Po tomhle už si říkám zda ďábel neovládl spíše jeho. Vždyť je to hrůza a nepomůže mu ani ta bradkai ani žádná modlitba. ()

Dexter1

Hláškami nabitá béčková jazda po fantasy stredoveku. Čert ber hnusné a miestami vyložene vtipné CGI. Film má svoj dej, ktorý sa skvelo graduje v príjemnom queste akoby vytrhnutého z nejakého fajného RPG-čka. Nečakal som od filmu veľa, podľa väčšiny komentov skoro nič, o to väčšie je preto moje nadšenie z tohto kúsku. ()

dee-key

Tak nechápu moc tady to nízké hodnocení, protože mě to zas tak špatné nepřišlo. Kostýmy dobrý, exteriéry dobrý, interiéry dobrý, vykreslení špinavého středověku dobrý, vykreslení pointy křížových výprav dobrý, zabíjení dobrý, honění dobrý, herci dobrý. Ok, bylo tam pár nelogických scén, ale ty by se nějak daly logicky zdůvodnit. Hodně to kazí ten konec (SPOILER), kdy se čarodejnice promění v super ultimátního DIabla, vzkřísí mrtvý mnichy a nakonec praskne jak pouťový balónek. A poselství filmu? Kdybychom nezabili Ďábla, celý svět by zemřel na mor... No, i to je interpretace. Sice pitomá, ale je. A navíc mě to v tom kině bavilo. ()

rastlinka

Nevydarená grafika, hlúpe dialógy a príbeh, ktorý nemá s názvom filmu takmer nič spoločné (ak nepočítam úvodnú scénu a pár minút z celého filmu). Oceňujem ale, že to tvorcovia nenatiahli na dve hodiny, to by už bolo asi nepozerateľné. ()

fmash

Mohla to být výborná fantasy, která v lecčems předčí Solomona Kanea. Ale ne nadarmo se říká, že mnoho psů je zajícova smrt. V tomto případě je to ale spíš případ, kdy tvůrci mířili jednou flintou na příliš mnoho zajíců naráz. Mělo to mít rating (cudně vynechané zhoupnutí čarodějnice na mostě v úvodu), nebo nemělo (detaily hromad hnijících mrtvol)? Měla to být syrová fantasy (na což bylo slušně našlápnuto), nebo cukrová limonáda pro Amíky (proč, doprdele, ti dva křižáčtí rabijáti po deseti letech dobývání měst náhle s hrůzou zjistí, že zabíjejí ženy a děti? To jako aby v očích diváka zůstali hrdiny bez bázně a hany? Nebo aby Arabáši tolik neremcali?)? Já mám našlápnuto na ukecaný vysvětlující komentář, ale přijde mi to zbytečné. Vypadalo to, že uvidím, jak fantasy verze Johna Matrixe vykostí mraky nepřátel, aniž se u toho zapotí a já zajásám, protože neprudící přímočará fantasy akce už tu dlouho nebyla (ubrečeného Kanea nepočítám). Ale je to jen další sračka v pořadí. A je to škoda.                Poznámka na závěr: nechápu nadšení místních polovzdělanců nad těmi „odsudky církve“. Já byl naopak po (mimochodem úplně kontraproduktivní) úvodní scéně docela konsternován, s jakou naivní odvahou tvůrci posvětili hony na čarodějnice. A ty povinné řeči o chamtivosti církve? Ale jděte... Snaha o politickou korektnost – nebo ještě lépe (a hůře): vyplývající dvojakost je největším problémem Honu na čarodějnice. Přitom stačilo vytvořit si vlastní svět a nesnažit se křečovitě vysvětlovat ten náš. Mohla to být krásná béčková pecka v áčkovém kabátku. Za tuhle oblbovačku jsou ale dvě hvězdičky fakt až moc. ()

Genryuusai

Celkem v pohodě low cost béčko. Pokud si pouštím takovejhle film, nečekám, že budu muset přemýšlet - a taky se mi to nestalo.. ()

buchli

Dala bych 3*, ale ten film je tu tak šíleně podhodnocený, že jsem mu prostě musela přidat... Každopádně je to zábava, postavy jsou zajímavé, triky ucházející a místy to má i skvělou atmosféru. Ano, je to plné klišé (hlavně druhá polovina) a ten závěr je opravdu lehce pitomý - ale nebýt toho, je to opravdu dobrý film. A pod 50 procent si rozhodně nezaslouží... ()

berusche

Tak jo, přiznávám, že Cage halt nemá v poslední době zrovna štěstí. Jsem ochotna taky přiznat, že zas tak mrazivé to nebylo, a taky dodat, že scénář není žádná sláva. Dokonce, že tak polovina věcí byla nuda. Ale pardon, mně se to teda líbilo, bavila jsem se. Pointa je dobrá. Chudák děvče čarodějnický, já pořád čekala na upálení za živa a ono nic, vyvrcholení se teda dle mého zdařilo. Trochu mi to bohužel připomíná Van Helsinga s exorcismem ze středověku, ale to nemění nic na tom, že to je divácky poutavé. Efekty považuji za vydařené, čarodějnice řádně šeredné, vrchol za skutečně dokreslený a mor v těchto podobách mu dává decentně ne-historický nádech. Tak ale já se musela sebezapřít už s tím upalováním čarodějnic za dob křížových výprav v takových rozměrech. Takže, je to slabší 4, dejme tomu 3 a půl. Pokud mohu doporučit, kino a tmu, bude to mít větší grády. ()

maverick10

Uz pomalu zacina byt tradici, ze kde se objevi Nicolas Cage, tam ocekavejte blbinu. A mozna i diky tomuhle ocekavani jsem byl mile prekvapen. Jedna se sice opet (co se tyce scenare) o kycovity, blbymi hlaskami prekypujici, humus nicmene vcelku neotrely pribeh s par zvraty dela z tohohle filmu koukatelne becko. ()

Taninaca

Hodně lidí na tomto filmu nejvíc řeší Nicolase Cage, ale ten byl v honbě za čarodějnicemi zdaleka to nejlepší (a to není myšleno jako pochvala Gageova hereckého umění v tomto snímku). Docela by mě zajímalo, jak tvůrci zamýšleli jakým způsobem má film fungovat, protože několikrát mi rozum říkal, že teď by se měl člověk asi bát nebo být alespoň trochu napjatý, ale spíše se mi stávalo, že mi scény přišly k smíchu. Největší vinu na tom mají určitě nepovedené efekty, někdy mi připadalo, jako by hrdinové kráčeli počítačovou hrou. Nevěřila jsem, že snímek je tak špatný, jak jsem o něm četla, ale on je snad ještě horší. ()

Fíla

Já si za názvem Hon na čarodějnice představoval, jak je Cage a spol budou chytat a ono nic?! Tohle mi nepříjde jako dobrý název filmu , pokud se jedná zrovna o tento film. Já ani nemám co vytknout, zřejmě mě to tak nebavilo, že jsem toho moc nepochytil. Já nevím, ale tohle měl být o dost lepší film. A zároveň film naprosto o něčem jiném než je! S odřenýma ušima. 2* ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor