Hon na čarodějnice

Honba na čarodejnice

Hon na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Když zapomenu na tu opravdu nepovedenou bitvu na začátku, jsem ochotna nazvat tento film průměrným. Jsem spokojená s tím tajemnem a celkovou atmosférou. Jen scénář byl trošku mimo. Chvíli jsem se nudila. Pak jsem nestačila zírat nad tím, co je člověk schopen vymyslet, když neví jak dál. Konec se po tom představení nedal brát moc vážně. Mám pocit, že se tvůrci přecenili. Slabší 3*.(9.9.2011)

No v podstatě hodně podobné jako Solomon Kane a podobně zbytečně zabité. Tzn - strašně moc bláta, hnijících mrtvol, hnisu, hnijících mrtvol ... hnisu, hnijících mrtvol ... a obtloustlý Nicolas Cage, který se tváří jako by právě dostal nabídku natáčet hned novou trilogii svého hvězdného filmu Rituál (chápej jako by mu opět ulítly včely). P.S. Duel Hellboy vs. Ďábel je cool.(15.1.2011)

S čerty nejsou žerty! Dokonca ani s tými digitálnymi. Ale, pravdu povediac, nevadili mi. Tak ako celý film. Vysoko pozerateľná béčková dark fantasy s obstojnou stredovekou atmosférou, hláškujúcim Perlmanom a Cageom, ktorý tentoraz nepredviedol nič zo svojho seriálu "loosing his shit". Prirovnanie k Solomonovi Kaneovi celkom sedí, hoci ten mal omnoho lepšiu hlavnú postavu a podstatne viac krvi. V rámci cageovskej mizérie naozaj jeden z tých lepších filmov.(8.3.2011)

• gudaulin

Dobrodružná historizující fantasy, díky které už víme, že hon na čarodějnice pořádaný inkvizicí byl naprosto v pořádku, protože ty potvory spolčené s ďáblem škodily, kde se dalo. Ďábel měl plné ruce práce zavléct mezi nebohé křesťany co nejvíce zla včetně ničivé epidemie a kdo jiný se může takové spoušti postavit než hrdinný Nicolas Cage doprovázený hromotluckým Ronem Perlmanem. Podobné produkce mají slušný rozpočet, a tudíž i výpravu, které v nejednom případě dokážou zakrýt, že scénář a příběh jsou jen splácaniny, které při hlubším pohledu neobstojí. Taky v tomhle případě leccos zachraňují, přinejmenším je pravda, že u téhle kategorie filmů se obvykle nenudíte - pořád se tam něco hýbá, šklebí, utíká nebo útočí, vybuchuje, hoří, zkrátka akce, triky a podívaná. Pokud ale chcete, aby film fungoval jako celek, nedokážete vypnout mozek a dokonce hnidopišsky hledáte logické zkraty, tak se Honu na čarodějnice raději vyhněte. Celkový dojem: 45 %. Hon na čarodějnice je přesně ten typ filmu, ze kterého by byl nadšený můj devítiletý syn.(20.6.2011)

Nicky Klec veze klec a v té kleci Bimbula aneb which witch is which.. Solomon Cage a Hellboy Perlman se z minuty na minutu rozhodli seknout s vražděním bezvěrců a jali se funkce eskorty nebezpečné čarodějnice. Boží odpuštění a spása pro unavené křižácké oči v podobě pohledu na nahé tělo náctileté dívky je na dosah.. Vůbec ne špatný raut a na něm stoly prohýbající se blátem, morem a digitálními efekty, leč na mrazivý příběh, temnou atmosféru (s výjimkou prostřední přepravní části), či nezdolný dobový pesimismus páni kuchaři jaksi zapomněli a já tak na středověkou žranici, co by mi právě toto nabídla, musím pořád marně čekat. Nicméně se musí nechat, že obtloustlý Křižák Nicholas měl na 13.století docela dobré léčitelské schopnosti. To jak se dokázal zbavit vlka..(17.1.2011)

• - Pro některé scény bylo zapotřebí také divokých zvířat. Proto filmaři najali Zoltana Horkaie, který v Maďarsku chová přes dvě stovky zvířat - vlků, medvědů, kanců... a trénuje je právě pro účely filmování. (Taninaca)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2000. (Terva)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 26. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)