Hon na čarodějnice

Hon na čarodejnice

Season of the Witch

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Námět akčního fantasy v hlavní roli s Cagem mě nalákal a já se tetelila nedočkavostí na dobrodružnou výpravu. Neodradilo mě ani místní hodnocení, jelikož jsem člověk, který se nepoučí a jde po hlavě do napohled jasných béčkových záležitostí. Nadšení mi vydrželo celkem dlouho. Ztratila jsem ho hned, jak přijeli do Severákova. Což bylo logické, když v tomto momentě ztratili i tvůrci svůj tvůrčí dech. Nemám přehled, jaký rozpočet na to měli, ale ze závěrečného boje s ohnivými démony bylo cítit zoufalství. Slabota, pánové ... škoda, škoda. Konec, který by měl vygradovat do epické bitvy dobra se zlem, zklamal. Závěr filmu, do té doby plného temnoty, čarodějnic, moru, pachu krve, se sám propadl do temnoty a já jsem musela přiznat, že se můj filmový vkus v tomto případě shoduje s většinovým.(7.3.2016)

Při úvodní digitální křižácké bitvě jsem si říkal, že to bude ještě větší béčko, než jsem čekal. Jenže to je jen nutný prolog a pak mě to fakt začalo bavit. Má to atmosféru a Cage, když zrovna nemá na hlavě nepadnoucí helmu, tak se do toho fakt hodí. Provařená scéna s vratkým mostem byla super a i to tajemství kolem čarodějnice mě bavilo. A jelikož mi to prostě takhle sedlo, tak mě nerozhodil ani ten digitální konec a fandil jsem Cageovi ať nakope zlu prdel. Je to lepší, než Solomon Kane i Ironclad.(24.12.2011)

• Ant

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak tenhle film hodnotit. Za ty roky totiž Cageovy filmy vytvořili svou vlastní kategorii, na které klasické hodnocení nestačí. Už ani nevím, kdy naposledy jsem viděla film, kde by Cage jen neparodoval sám sebe, ale ve skutečnosti něco hrál. Sám Hon na čarodějnice je absurdní film, kdy to nejlepší je prvních pět minut a pak to jde jen z kopce. Směšné dialogy zachraňuje Ron Perlman, ale to příšerné CGI nezachrání nic. Na poli Cageových filmů to bylo ještě ok, ale jinak bych šla s hodnocením ještě níž.(13.5.2011)

Je hezký, že Cage už jako malej si chtěl hrát na rytíře a sekat hlavy a proto se do tohohle hrnul, to bych mu nezazlíval, já taky vždycky chtěl sekat hlavy, jenže tohle po rozpačitým, i když vcelku zábavným začátku nabídne už jen naprosto nudnou cestu kamsi, kde se zabíjej čarodějnice a závěr, kterej by hůř nevymyslela ani ta cageova paruka. Já fakt doufám, že se dožiju ještě filmu, kde bude Cage v hlavní roli a ten film nechá zavzpomínat na pecky typu Face/Off, Skála nebo Con air.(21.3.2011)

• WANDRWALL

Cage si v poslední době vybírá špatné scenáře. Ale asi je to záměr, neb si myslí, že scenář je dobrý, ale výsledek, tedy film mu pak nastaví zrcadlo a on je zklamaný. Církevní hodnostáři, čarodějnice, vymítání ďábla apod., to vše je podáváno až příliš ospale, takže jsem usnul, jak jsem předpokládal asi v polovině nevzrušivého, banálního filmu, zajímavého asi jen pro děti a mládež a to kdoví jestli...(10.3.2011)(10.3.2011)