Hon na čarodějnice

Honba na čarodejnice

Hon na čarodejnice

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2011, 95 min

Lze Senovi opravdu vyčítat některé do očí bijící nedostatky, když jde ze snímku jasně poznat, že byl natočen zejména z lásky k divákům? Tahle fantasy s Nicem Cagem je nádherně béčková jízda, která nemůže urazit (nebo dokonce znechutit) snad nikoho. Hercovy pověstné příčesky jsou sice již tak ohrané, že samotný první záběr na Cage vyvolá salvu smíchu, ale je to opravdu jen na chvíli... Pak už se putuje napříč středověkou krajinou temnými lesy a krásnými dolinami, sem tam se povede nabušená akční scéna nebo lekačka, a než se jeden naděje, přijde finále. Finále, které mi až na slabší triky vůbec nevadilo - naopak. P.S. Úvodní prostřihy na rozličné bitevní události jsou velmi nápadité.(25.1.2011)

• johnn333

Indikátor guilty pleasure nezablikal ani jednou. Tohle je prostě jen všeobjímací, smrtící béčková nuda, která nefunguje v žádném směru. Na Cage (vnítřními démony pronásledovaný křižák potřistapadesáté?), Perlmana (rádoby vtipný středověký sidekick, to jako vážně?) a trikaře mor! (nebo aspoň zlaté maliny) 30%(29.7.2011)

Je hezký, že Cage už jako malej si chtěl hrát na rytíře a sekat hlavy a proto se do tohohle hrnul, to bych mu nezazlíval, já taky vždycky chtěl sekat hlavy, jenže tohle po rozpačitým, i když vcelku zábavným začátku nabídne už jen naprosto nudnou cestu kamsi, kde se zabíjej čarodějnice a závěr, kterej by hůř nevymyslela ani ta cageova paruka. Já fakt doufám, že se dožiju ještě filmu, kde bude Cage v hlavní roli a ten film nechá zavzpomínat na pecky typu Face/Off, Skála nebo Con air.(21.3.2011)

• Carol Pifková

Celé zle. Prišlo mi to úplne bezduché a o tých dialógoch ani nevravím. Mnoho z nich bolo zbytočných, úplne bezvýznamných. A síce ja si na dobré efekty nepotrpím ale lezúci mnísi po stenách ma vážne prekvapili, pretože som si myslela, že nič horšie v tom filme ako tí vlci byť nemôže. No ale čo! Môže. Na začiatku tá čarodejnica ma teda fakt rozosmiala, pretože skôr vyzerala ako siréna, už jej chýbal len chvost z kapra. Herečka, ktorá stvárnila "čarodejnicu" bola celkom v pohode. Ale Nicolas Cage a ten druhý "Hellboy" tak to bol skôr párik trapákov ako dákych ostrieľaných vojakov poznačených križiackimi výpravami. Ďábel na pitchu, koniec na pitchu, vtipné hlášky, vlastne vtipné neboli takže tiež na pitchu, Nicolas Cage a jeho vlasy na pitchu, efekty na pitchu, dialógy na pitchu a vlastne celkovo celý dej mi prišiel na pitchu. Jediná scéna z ktorej ma mrazilo bola tá na moste, pretože jediné čo ma trápilo bolo to či tie kone prežijú. Ale ponechám teda jednu slabšiu hviezdičku, kvôli maskérom, ktorí podľa mňa veľmi pekne zhovadili ľudí postihnutých morovou epidémiou. To asi fakt ako jediné stojí za zmienku.(29.5.2013)

Hon na čarodějnice je béčko. Zapomeňte na to, že by se tu tvůrci byť jen pokoušeli o ten emocionální rozmach a hořké poselství výborného českého Kladiva na čarodějnice (nanejvýš tu Cage pronese něco ve smyslu: "Ale vždyť přece víš, že církev má metody, jak je donutit k tomu, aby se přiznali."). Tenhle film si ale na nic jiného než na béčko nehraje. Líbilo se mi, že poměrně dlouho si nejsme úplně jistí, jak to vlastně s tou mladou "čarodějnicí" je. Líbila se mi ta nekomplikovanost. Tempo filmu rychle odsýpá, aniž by byl čas na nudná místa, odhalení nějaké hloubky postav nebo zamyšlení nad jednorozměrností děje a hlavních hrdinů. Ale přiznávám: já se bavila. A ani na chvíli mi nebylo za tvůrce trapně (narozdíl od Solomona Kanea, kde jsem na konci uhýbala pohledem nad trapností finálního bosse). Jen je škoda, že se tvůrci nedostali na rating PG17 a neukázali nám něco víc z té fešné posedlé dívčiny (víc z Cage tedy opravdu vidět nechci) a víc useknutých končetin (ideálně v podání Rona Perlmana). I přesto - guilty pleasure.(1.5.2011)

• - Svoj záujem o úlohu Behmana vysvetľoval Nicolas Cage aj tým, že sa nebojí zúčastňovať filmov, ktoré skúmajú paranormálne a nadprirodzené javy. (Greenpeacak)

• - Natáčení probíhalo v Maďarsku, Chorvatsku a Rakousku, konkrétně na rakouském hradě Kreuzenstein nedaleko českých státních hranic na dohled od rakouského hlavního města Vídně. Zmiňovaný hrad filmařům zároveň posloužil i jako všudypřítomná kulisa. (Butcher of Blaviken)

• - Na filmu se začalo pracovat už v roce 2000. (Terva)