Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

MartinezZ

Jsou to další Piráti, ne že ne. ~ Jerry Bruckheimer má tu smůlu, že zakrsnul kdesi v devadesátkových seriálech. Od té doby totiž platí, že filmy, jež produkuje, když nejsou blbé, jsou minimálně průměrné. A tady se to znovu potvrzuje. Film to není blbý, ale prostě jen průměrný snímek, který uvidíte a zanedlouho zapomenete. Snímek vypadá hezky, takže ty prachy se někde utopily, zřejmě i v naprosto zbytečných zvířecích CGI animačkách, jenže typicky popcornově-výplachově nesmyslné zvraty v ději dělají film jaksi nudným. A když si indiáni hráli na Gandalfův útok v Helmově žlebu, už jsem čekal konec. Ale kdepák, film se táhl ještě dál až do takřka přepálené finální honičce a poněkud non-happy endovému konci, který sice dává tušit Jerryho modlitby za další díly, ale všem je snad jasné, že tentokrát zůstanou nevyslyšeny. Svou přízeň Bohů už Jerry promrhal na protahovaných Pirátech. Za zmínku tak snad stojí ještě Johny, který tu měl (v mých očích, jelikož ho po Pirátech už moc nemusím) tu výhodu, že byl jednak zmalovaný (jak taky z bělocha udělat domorodého indiána), takže nebyl zas tak moc poznat, a hlavně moc nemluvil, příliš se ani nepitvořil a neskopičil, tudíž byl snesitelný. Předpokládám, že hlavně díky němu, jako výkonnému producentovi, se k filmu přichomýtla i Helenka, která zde dostala možnost vytvořit naprosto nepodstatnou a zbytečnou postavu, naroubovanou do příběhu a děje tak nešikovně, že její jednání, byť opepřené laciným důvodem, bylo poněkud nesmyslně nelogické (a nebo s ní bylo všechno vystříháno). Arnie se zatím ve svých filmech moc herecky neprojevil, takže ho jen slušně opomenu zmiňovat :) ~ Film ušel, není nic extra, jen průměr. 151 minut je strašně přestřelená stopáž. ~ PS: Dejte mi vědět, až bude někde hrát William Fichtner vysloveně kladnou postavu ;) ()

SaNcHeZ_cz

Gore Verbinski a jeho Piráti z Divokého západu. Alespoň tak se to snaží vypadat a bohužel marně. Osamělý jezdec je nudnou přepálenou hovadinou, která si svoje největší trumfy vystřílela už během marketingové kampaně a jediné co tak za plnou cenu nabízí navíc jsou dvě a půl hodiny mdlého dobrodružného příběhu z divokého západu, který je zakončen vyloženě špatným finále. Čekáte li zábavu, poohlédněte se někde jinde. Tady ji moc nenajdete.[35%] ()

Alqarin

Zbytečně dlouhá koláž westernových inspirací a taškařice, stačilo by trochu šmiknout, zahrát víc na humornou notu a Lone Ranger mohl skórovat přinejmenším stejně dobře jako Piráti, možná i líp. ()

Paxxx.cz

Westernovka, která poměrně pravidelně běží v televizi a při jednom nudném víkendovém večeru jsem na ní (konečně) mrknul. Film samozřejmě těží především z přítomností Deepa, který se zhostil role s lehkostí podobně jako v pirátech z Karibiku. Když se tu něco děje tak jsem se skutečně bavil - našlo se tu hodně nápaditých momentů. Na druhé straně ,ale bohužel i docela dost hluchých míst, což v mých očích dělá film v celkovém hodnocení jako takový typický film za 3*. ()

javak810i

Takže, "Piráti z Karibiku", ehm tedy, "Rangeři z divokého západu"...Začnu s Johny Deppem, protože si troufám tvrdit, že u dosti lidí bude právě on tím důvodem, proč se na film půjdou podívat. Kapitán Sparrow tentokrát zahodil pirátské hadry a přesedlal na indiánské. Ne, nedělám si srandu, Depp zde totiž předvádí téměř identické herectví, což je rozhodně dobře, jelikož mu byla role Tonta očividně psána na tělo. Dokonce si neodpustil ani menší parodii na slavnou úvodní scénu prvních Pirátů z Karibiku, kde vystupoval z potápějící se lodi na molo. Druhé místo v pomyslném žebříčku herců bych rozhodně věnoval bílému oři, který byl příčinou mnoha výbuchů smíchu v celém sále. Zkrátka "ten kůň je nějakej divnej", opravdu talentované zvíře. Zbytek obsazení je spíš jen tak "aby se neřeklo". Armie Hammer se moc nepředvedl, ale v jeho roli to ani moc nevadí. Příběh je celkem ok, takový mix ohrané klasiky (indiáni vs Američani, stavba železnice), do kterého je vsazena lehce mysteriózní "legenda" o podivné dvojici indiána a osamělého rangera, kteří konají spravedlnost (povědomé?). Způsob vyprávění také není zrovna originální, ale to vem čert. Co mi vadilo, byla jakási rozpolcenost v prvních dvou třetinách filmu. Snímek jakoby měl dvě tváře. Jednu vážnou (nefér jednání s indiány, bla, bla - Amíci musí mít podle mě pořád černé svědomí) a jednu trochu ulítlou, kterou by asi měl brát člověk s nadsázkou. Jak jinak si lze vysvětlit fakt, že v roce 1933 by bylo Tontovi přes 100 let, nebo že králící žerou maso a škorpióny. Film jsem tedy sledoval s nejistotou a celkem rozhodnutý dát mu slabé 3* (i když to celé bylo mnohem lépe zpracované, než Lincoln, zabiják upírů). Ovšem Gore Verbinski šlápnul na plyn a v poslední půlhodině to roztočil tak, že se ani Tontův mrtvej havran nestačil divit. Efektní, vtipná a hlavně zábavná akce, celá doprovázena pochodovou hudbou "William Tell Overture" - zkrátka komu by se to nelíbilo. Hned mi bylo jasné, která tvář filmu je ta pravá a bylo mi jasné i to, že 3 hvězdičky by bylo málo. Za mě tedy nakonec solidní 4 hvězdičky, protože takhle jsem se v kině nepobavil už hodně dlouho. P.S. Zároveň se jedná o moje kulaté 1000. hodnocení! P.P.S. Co to v zadních řadách na čsfd projekci sedělo za opice? Nejlepší hláška: "Všichni o tobě říkaj, že seš děvka, já jsem o tobě řekla jen to, že seš přelétavá husa." Dobré vědět :D. ()

Praxis

Ale tak, co bychom chtěli? Přepálená akční jízda alá Piráti na Divokém západě. Zápletka není kdovíjak originální, to se ale v tomhle šíleném akčním schématu asi ani nechce. Deppovy debilní přetvářky ve Vás spíše vyvolají vzpomínku na nikterak originální parodické záchvaty Pirátského pitvoření. Hammer je těžce nevýrazný a vlastně jediný, kdo mě tady bavil byl výborný záporák Fichtner a senzačně ujetá Zrzka se slonovinovou nohou Helena Bonham Carter. Verbinski si akční stránku věci pohlídal, a tak (za vydatné podpory celé baterie hollywoodských počítačů) nám servíruje jeden úchvatný akční záběr za druhým. Naštěstí to u mě nedopadlo tak katastrofálně, a i když byla stopáž opravdu zbytečně dlouhá, myslím si, že účel tenhle film splnil - pobavit a nikterak u toho nepřemýšlet. 65% ()

KIT.HL

Bláznivá a dobrodružná zábava na způsob Pirátů z Karibiku...Pokud se chcete bavit a nepřemýšlet jste u správného filmu. A pokud máte rádi minimalistické hraní J.Deppa budete spokojeni o trošku víc.... ()

Soundtrack

Klasický blockbuster. Kdyby to vzniklo v roce 2004 místo Pirátů, asi by to mělo podobné hodnocení jako oni. Dnes už to ale nikoho neohromí. ()

kobejn

Dechberoucí filmařina a přitom naprosto nechutný spektákl, který byl zvláště ke konci už k nevydržení, takže jak ohodnotit? Jedna nebo pět nebo tři hvězdy? Vážně netuším. Líbilo se mi to i hnusilo zároveň, ale vzhledem k tomu, že z toho nejspíš nebude trilogie jako z Pirátů, kteří mě navíc nebavili, tak se tentokrát přikloním nahoru, filmařsky to teda bylo fakt brilantní, ale osobně tydle šíleně drahý a přehnaný spektákly fakt nemusim. S odstupem času se emoce zklidní, ale tím pádem jde dolu i hodnocení - jednou mi to fakt stačilo. ()

katasta

Těšila jsem se na něco podobného, jako jsou Piráti z Karibiku, jen v jiném - westernském, kabátku. Tohle se tomu ale ani trochu neblíží. Zábavné hlášky nečekejte, příběh vesměs také moc ne... a akci? ... taky ne. Na to, že Osamělý jezdec nic moc nepřináší je opravdu hodně dlouhý... a ten čas za to zkrátka nestojí. ()

Karlas

Jádro tohoto bláznivého westernu praví, že vítězství nad absolutním zlem nedosáhneme belgickou čokoládou, francouzkým šampaňským, italskými makaróny ani německým pivem, ale pouze rachotem amerických coltů, jež hrají árii spravedlnosti v rukou správných mužů. ()

Popluh

Kromě rozvleklého tempa v prostřední části (problematický blockbuster se stopáží 151 minut?) je hlavní problém filmu spíš morální. Hodně neuctivý přístup k jedné z největších a nejtrvalejších genocid v kombinaci s infantilním humorem Osamělého jezdce hodně sráží. Podobně laděný film s židy ve vedlejší roli by si jen tak někdo nedovolil, ale s indiány je to v pohodě. Jinak oddechový blockbuster, který si až na stopáž Verbinski zkušeně pohlídal, fungující jak po stránce humoru, tak i ve vážnější rovině, které se ale dohromady nedoplňují, ale spíš podrývají. Jestli ne tak úplně klasický western s Deppem, tak jedině Mrtvý muž. ()

Mr. Filuta

Nepředstavuji si, že ucházející snímek lze udělat pouhým "načuměním" klasických westernů s slepením jejich zajímavých prvků a odkazů. Při každé takové chvíli se mi sice přes tvář mihl nenucený úsměv, ale jednalo se vždy jen o jakousi jiskru utopenou ve dvou a půl hodinové kaluži netrpělivého ošívání a pohledů na hodinky. Jako stěžejní myšlenku moralizačního děje jsem si odnesl pouze to, že krvácí vždycky jenom good guys a s poctivostí nejdřív dojdeš (to má být Disney?). Nedokázal mě vtáhnout ani žádný z hereckého osazenstva, protože Fichtner je příliš jednolitě odporný (a to si jeho postava ani nezasloužila nějaké famóznější sprovození), Hammer je přímočarý ňouma a Depp (!) se snaží popáté vytřískat maximum z jeho pirátských tanečků, což už mě nebaví. Strávit s tím o hodinu méně, výsledný dojem by byl třeba lepší. ()

nirvanafan

Není to tak strašné, jak avizovaly hysterické recenze, ale není to ani nijak úžasné, jak se tu snaží deklarovat jiní. Lone Ranger zůstal napůl cesty mezi skvělou oddychovou zábavou a čímsi, co není vyloženě blbé, ale je to dost času prostě divné. Na jednu stranu tu máme scény, u kterých bych asi potřebovala sitcomové publikum, abych pochopila, co bylo vlastně míněno jako vtip. Občas se ale zadaří a člověku to připadá vlastně takové milé. Pak se ale vytasí těžký kalibr v podobě ultranářezové vlakové scény, při níž se skutečně mohu bavit přesně tak, jak celou dobu očekávám. Tarantinova reakce na film mě nepřekvapuje, protože jestli v dnešní době někdo ještě neobjevil kouzlo střihu, pak si můžou s Verbinskim vřele potřást rukou. ()

Jillen

Westernový popcorn toho nejhrubšího zrna se všemi klady i zápory. No a kdo má westerny rád, nemůže jít pod 3*. Výborné efekty, skvělá doslova vypiplaná výprava a pasující hudba (Zimmer posouvá Rossiniho na úplně jiný level) , která vynikne hlavně při závěrečné vlakové honičce. Bál jsem se moc, ale nakonec příjemně a zatraceně zábavně strávený čas. Druhé shlédnutí ještě více utvrdilo můj dojem, že se jedná o výjimečný film. Vše, co miluji na westernech a dobrodružných filmech tu je a Verbinski po Rangovi opět dokazuje, že pro tyto žánry má obrovský cit. ()

zipper111

Co tím chtěl básník říci? dvě a půl (!) hodiny jsem se díval na další produkt holywoodu s naprosto nulovou hodnotou. Depp, i když dělá po stý to samí, byl pořád celkem vtipnej, nejlepší hlášky byly s koněm... ale, přece nemůžu vystavit film o 150ti minutách na pár hláškách od Deppa, pěkný H.B.Carter, slizkym Fichtnerovi a naprosto tragickym Hammerovi... nebo můžu? Kde jsou ty časy tance s vlky, ach jo...jo a Rango je asi tak 1000x lepší western, tady se jenom očividně někdo snažil vytřískat prachy... zbytečnost 2* ()

Macejko

Patrím k ľuďom, ktorí si užili tretích Pirátov z Karibiku. Áno, bolo to dlhé, bolo to ukecané, avšak mňa Verbinského bizarná megalománia, ktorá z pôvodne ľahkonohého pirátskeho dobrodružstva urobila rozšafný a dramaticky sa tváriaci epos, oslovila. Potom ale prišiel Rango, ktorý aj napriek svojej bizarnosti už zábavný ktovieako nebol. Lone Ranger ale ku koncu trailerovej kampane vyzeral ako trefa do čierneho. Lákalo sa na monumentálne prestrelenú akciu a na hromadu vtipu, a priznám sa, že aj napriek počiatočnej skepse, spôsobenej správami o škrtaní rozpočtu a oneskoreniami pri natáčaní, som sa začal vcelku tešiť. V kine ale prišlo kruté vytriezvenie. Toto už nie je zábavná megalománia. Toto už v podstate ani nie je megalománia v pravom slova zmysle. Je to skôr čisté pominutie zmyslov, ktoré si ja osobne nedokážem nijako odôvodniť. Stopáž dve a pol hodiny?! Načo? Prečo? Kto to dovolil, a prečo mu ostatní okamžite nehodili do hlavy tomahawk? Pri Pirátoch to ešte ako tak dávalo zmysel, predsa len sa tam rozohrávalo niekoľko zápletiek a malo to viac postáv. Ale koho pre Kristove rany napadlo roztiahnuť takýto primitívny námet a jednoduchučkú zápletku na 150 minút? Bez akejkoľvek nadsádzky alebo zlomyseľného znevažovania - príbeh je tisíckrát videná klišoidná báchorka o tom, ako je bohatý biely muž veľmi veľmi chamtivý a v dôsledku toho veľmi veľmi zlý, a preto musí prísť veľmi veľmi morálne čestný hrdina a takpovediac "zrobiť porádek". S tým rozdielom, že tu sa ešte potáca Johnny Depp a robí humory. A aj keď nie som apriori proti recyklovaniu archetypálnych zápletiek, mojou podmienkou je, že to musí fungovať. Bohužiaľ, s výnimkou dvoch epických akčných scén (jediných v celom filme, ale aspoň dlhých), ktoré sú parádne natočené a majú naozaj skvostné tempo a dobrodružný náboj, výborného Williama Fichtnera (ktorého je ale zúfale málo) a oku lahodiacich scenérií v tom filme nefunguje skoro nič. Hammerova postava je nezaujímavý panák, ktorý nedokáže diváka primäť, aby s ním zdieľal svoj zmysel pre spravodlivosť (alebo pre čokoľvek iné), a Johnny Depp na tom nie je o nič lepšie. Jeho Tonto mal byť novým Jackom Sparrowom, avšak vykľula sa z neho iba postavička s minimom osobitosti, ktorú Depp hrá približne v štýle "musím predviesť kapitána Jacka nejakým otravným školákom a hovadsky sa mi nechce". Vďaka ich nezaujímavosti sú nám osudy postáv ukradnuté, pokusy o humor v 90% prípadoch nefungujú a buddy chémia je nulová. Pri filme, ktorý mal na týchto zložkách stáť väčšinu stopáže, je to naozaj veľký prúser. Takže nie, zázrak sa nestal. Lone Ranger naplnil všetky zlovestné predzvesti, ktoré ho predchádzali. Verím, že toto si Bruckheimer vyžerie až do dna. ()

Freemind

Mohlo to být mnohem horší - Lone Ranger je sice blockbusterová pitomina, ale díky Verbinského hravosti jsem se kupodivu příliš nenudil, tu a tam jsem se zasmál a dokonce jsem ani jednou nezačal surfovat na mobilu, s čímž jsem před projekcí téměř stoprocentně počítal (na tenhle film jsem šel z donucení). Komiksová pitoresknost je zde vkusně namíchána s vizuálem spaghetti westernu, děj je sice předvídavý jako trám, ale v detailech pobaví. Akčních scén je sice pomálu, ale zato stojí za to - závěrečnou symfonii na dva vlaky lze přirovnat snad jen k adrenalinové honičce z Příšerky s.r.o. (a Frigovi). Kdybych byl dítě, tak radostí kvičím jako podsvinče, ale ... nejsem, bohužel. Za tři. ()

erased

Překvapivě kvalitní návrat pitvořícího se Deppa k filmovým kvalitám prvního dílu Pirátů. Lone Ranger funguje, a to i přes zbytečnou roztahanost, kdy zhruba v polovině filmu příběh překvapivě neskončí, ale teprve se rozjede. Verbinski v něm kombinuje romantiku naivního divokého západu jako vystřiženého z Mayovek, víceméně fungující disneyovský humor, zábavnou a efektní akci a překvapivě i tragickou vážnost historického problému. Bohužel ani jedno nefunguje perfektně a dohromady tvoří docela nevyvážený mišmaš, který chvíli baví, chvíli dojímá a chvíli nudí. Proto jsem byl celý film rozhodnutý hodnotit jen čestným průměrem. Za povedenou hudbu (i když vůbec bych se nezlobil, kdyby na ní pracoval původně lanařený Jack White) a ty kouzelně dojemné závěrečné titulky ale moc rád přidám. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt