Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Lum3n

Namaskovaný Depp č. 296 sice není úplně špatný film, ale chybí mu vtip a lehkost prvních pirátů a závěrečná divoká vlaková přestřelka není dostatečný důvod pro strávení 150 minut u průměrného blockbusteru. ()

Alementina

Takova blbost, ze na to by me nikdo nedonutil koukat podruhy. Preplacena blbost. Vubec jsem nepochopila, co to bylo za scenar, mela to byt parodie, komedie, western, mystika, film urceny pro Disney channel vysilany v dopolednich hodinach...? nefungovalo to z ani jednoho pohledu, proste blbost, ktera je navic neuveritelne dlouha, ze jsem se nemohla dockat konce. A Depp uz je starik, co dost pribral. 2* jen za tu krasnou prirodu. ()

Tirion

Předlouhá nuda. Tak bych označil Verbinskiho frašku ála Divoký západ. Ve filmu se neděje takřka nic (respektive nic, co by stálo za to, vměstnat do 151 minut). Naopak se tam objevuje množství scénáristických nelogičností, zbytečných postav a naopak (což bude znít na tu délku filmu asi paradoxně) žádná z postav nedostane tolik prostoru, abychom dokázali pochopi její motivy. Hlavní hrdina v podání Hammera si srdce diváka rozhodně nezíská a motivy svého chování také jen tak neodhalí. Co se Deppova indiána týče, tak tomu režisér Verbinski dává dost prostoru a dokáže mu naservírovat situace, aby je Depp mohl s chutí rozehrát. Avšak, mrzí mě, že Depp vykrádá sám sebe, coby Jacka Sparrowa. Až se bojím, že kdysi variabilní herec mnoha tváří se tak zaškatulkoval, až se mi zdá, že se už nikdy nevyškatulkuje. Obávám se, že Verbinski dokázal tématiku westernu uchopit mnohem lépe ve svém Rangovi, kde naopak karikaturně vypiplal své postavy mnohem lépe, než v delším a dražším Lone Rangerovi. Pozitivem filmu tak zůstávají akční scény, kde se Verbinski doslova vyžívá (je jich však oproti pojetí filmu poskrovnu) a také v hudbě, která atmosféře filmu sedí. Tím ale výčet toho nejlepšího končí. Bohužel... ()

kaylin

Příběh není špatný, ale je přece jen trochu moc roztahaný. Dobře jsou zde ale narafičeny všechny prvky, které definovaly divoký západ - krásná krajina, dřevěná města, železnice, indiáni, Číňané, vztah bílých k těmto menšinám, touha po zlatě, pardon, po stříbře, atd. V tomhle směru se snímku nedá moc vytknout. Také pobaví, to je dobře, ale ono je to všechno tak prvoplánové, snímek se tak moc chce zalíbit, doslova se vnucuje, že to nakonec bude jeden z těch, které zhlédnete, pobavíte se a zapomenete. Je to trochu škoda, protože příběh má potenciál, stejně jako hlavní hrdina, jen by se musel pro dnešní dobu pojmout trochu jinak. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/174-osamely-jezdec-2013-60.html ()

Tony.cs

Verbinski v nejlepší akční podobě. Spousta humoru a to hlavně díky Deppovi. Je prostě fantastickej. Na tyhle šílený postavičky on se hodí. Film je prostě mix popcornový akce a nehorázný srandy. Už dlouho jsem se tolik nenasmál a valná většina lidí v kině měla očividně stejný názor jako já. ()

buldock

Dle mého vynikající a bohužel podhodnocený blockbuster letošního filmového léta, ve kterém režisér Verbinski spolu s Johnym Deppem občas z lehka recykluje některé nápady a gagy ze společných filmů o pirátech, ale na druhou stranu přidává vynikající akční sekvence, spoustu nápadů nových a doslova tunu nadhledu. Musím pochválit casting hlavních rolí, který se povedl na výbornou a vyzdvihnout záporáka v podání Williama Fichtnera. Pokud by zasáhla ruka střihače a snímek se podařilo ještě o nějakých 10 - 15 minut zredukovat, neváhal bych s hodnocením nejvyšším, protože jsem se bavil královsky. "Never take off the mask." , "There is something very wrong with that horse" Film: 82% ()

Makky

Prepálená opičina prvého kalibru, no je vidieť, že si to všetci zúčastnení naplno užívali. Našťastie tá neskutočná nadsázka je všade cítiť a tak to treba brať. Pobavil som sa. ()

Žralok

Příběh indiána Tonta a jeho parťáka Johna mě bavil naprosto skvěle. Především díky hláškám a vtipům Johnnyho Deppa. Příběh o pomstě, honbě za ďábelskym zločincem a navrh neustálé neshody mezi hlavními hrdiny dělá z toho snímku super podívanou na klidně prožitej večer. jako western je to nadprůměr. Jako komedie perfekt. Kombinace obou=sranda plná krkolomnejch eskapád ;) Místy mi to dost připomínalo styl Pirátů z Karibiku. ()

ABLABLABLA

What's with the mask? Tento snímek byl velmi komický, velmi nevšední, ale taky velmi dlouhý a někdy až přehnaně hrál na humornou stránku. I přesto mu dávám 4*, protože, ač trval 150 minut, tak jsem se nenudila a po většinu času se bavila. Nejvíc film vystihují různé směšné situace, gagy a hlášky a tak tady následuje nějaký ten slet toho všeho, nijak neřazený. Prostě, co se mi líbilo, to tu bude zmíněno. "Is it steril?" - "Yes, I make urine on it." Když uvidí koně, jak stojí na větvi s Johnyho kloboukem "Something very wrong with that horse." Jeho strach z koček byl komický, aneb jak si nasadil na hlavu ptačí klec. "I can´t decide if he is stupid or just pretend to be stupid." Aneb chudák kůň. Skvělý střih vyprávění byl v okamžiku, kdy ten klučina vtrhl Tontovi do řeči a on ve skoku zastavil vyprávění a jen otočil celý zkamenělý hlavu. Zajímalo by mě, co to bylo za děsivé zajíce v té poušti, rození kanibalové. "We did happen noticing number of serious health code violations." - "Is it the house of sin." - "Yes, but with evidence of livestock on premises, missing mark fire escapes and fairly sinister looking jar pickles on the bar." - "Pickles?" - "Unrefrigerated." Slonovinová noha jako puška.. jasně:D A jinak co to měl ten Tonto furt s tím zrním? John: "But you can't talk to a dead horse, can you? You know what? Let me try. Hello. If you could just point us in a right direction, we'll take it from here. What's that? NOTHING!" A Tonto mu před očima zase sype zrní. Make his point. ()

gogos

Když se sejde v jednom filmu nezajímavý scénář, nenápadný ústřední hrdina (jezdec), nezajímavá hudba a kolosální závěr filmu, který je tak přeplácaný, že pohltí sám sebe, tak z toho prostě nemůže vzniknout dobrý film. Depp sice funguje na jedničku a u některých gagů jsem se od srdce zasmál, ale to je dvou a půl hodinový film za čtvrt miliardy dolarů prostě zatraceně málo. Osamělý jezdec nezajímavý a zbytečný film, který dokáže takhle zgargantuovatět snad jen Verbinsky. Ten by se měl asi vrátit k animákům a raději natočit druhého Ranga. Hraný dobrodružný western mu totiž nefunguje. Snímek má sice i světlé stránky a v pohodě se dá shlédnout, ale nadšenej z něj nejsem ani za mák. Pomezí 2-3*... ()

harfuska

Nikdy by som si nemyslela, že budem pri westerne plakať (to sa mi dosť často stáva pri záchvatoch smiechu). Ale pošahaný indián so zdochlinou na hlave ma dostal. Dokonca sa mu podarilo zatieniť hlavného kovboja v maske (čo ma pri Deppovi moc neprekvapuje..), ale hlavne mi pripomenul, že mám dať andulke granule. Potešila ma samozrejme aj „krvavá“ Helena Carterová. Kostýmy, efekty aj príbeh boli výborné… možno to len trošku skrátiť a bolo by to skoro tak dobré ako Rango.. ()

suicide

Johnny Depp někde uprostřed mezi Deppem Sparowovským a Deppem Burtonovským - a je to i logické, když je Depp tak poznamenaný léty spolupráce s Timem Burtonem a stejně tak léty práce na Pirátech. Co se týče Osamělého jezdce tak místy jde spíše o oneman show právě Deppa a občas si k sobě tedy pustí i svého hereckého kolegu. V místech, kde není on tou jedničkou se pak rozvíjí příkrý akční příběh, který právě Depp narušuje svým humorem a trochu ten spád brzdí, což je jedině dobře. Škoda, že podobně tomu nebylo i na konci, kde se divákovi skoro nedostalo v proudu akce alespoň mírného vydechnutí. Jediné co mě skutečně hodně štvalo bylo pojetí příběhu jako vyprávění starce, starého stoletého Tonta - neustále skoky do "současnosti" byly neskutečně rušící a zbytečné. Ale jinak je ve filmu množství dobrých vtipů, gagů a scén, minimálně pro které stojí film vidět. A protože nemám rád westerny a tohle naštěstí western nebyl snad ani náznakem, tak je poupravím zařazení filmu na: dobrodružná a akční komedie, která se odehrává na divokém západě. ()

DH3Factor

Co tohle mělo ksakru být? Piráti z Karibiku ala western? Režisér ale asi nikdy neviděl dobrou kovbojku. Hodnotit se to dá snad jen přívlastky jako nudné a zbytečné. Roli Deppa s ptákem (pro fajnšmekry s havranem) na hlavě jsem vůbec nepochopil, nejspíš ho tam naprali jen tak pro pobavení. Záporáci na mě působili jako po duševní obrně a hlavní hrdina s homomaskou a bělostným kloboukem vypadá jak gigolo. Hudbu k tomu asi taky skládal nějaký psychopat se zalíbením v kabaretních vystoupeních. U závěrečné extra akční scény jsem se už musel hodně přemáhat, abych to nevypnul. Je sice hezké, že tam máme generála Castra, kulomet z Posledního Samuraje, scénu z Pána prstenů (bez Gandalfa a Rohanů), pár narážek na Tanec s vlky a Pegase, ale dívat se na to opravdu moc nedá. Člověk s průměrnou inteligencí předpokládá většinu dějových zvratů dopředu a vtipy na mě působily strašně nuceně. Doporučuji nekoukat. Leone při tomhle musí v hrobě rotovat jak větrák na nejvyšší rychlost. ()

italka63

Absolutní směsice žánrů všeho možného, o čemž lze říci, že to nemá ani hlavu, ani patu, doprovázené perfektní hudbou Zimmera a různými mixy.No ale jak já se bavila:-) Tak neuvěřitelné hlášky a humorné scénky jsem jen přivítala, protože toho vážného je všude kolem nás dost. A tak až budete chtít potkat mírně samorostlého komanče Tonta, jak krmí svoji mrtvou vránu na své hlavě ptačím zobem, je to vlastně famózní Johnny Depp a pokud bude vedle něj jezdec s maskou na očích a bílém klobouku, je to ruka zákona, která bez něj nedá ani ránu. Ale ten kůň, duch bílého koně, pozor na něj, leze po stromech, tahá pálenku z beden a lije si jí rovnou do krku. Určitě cestou přeskočí masožravé králíky,kteří cení zuby a nejraději loví štíry. Jak říká Tonto -příroda je nějaká divná:-) :-) ()

Dzin01

Musím říci, že jsem nečekal nic extra. Jen takové lehké pobavení bez přemýšlení. A bohužel jsem byl zklamaný. Tenhle film je strašně nevyvážený. Celý děj je dost nudný, takový nesourodý, jako by pospojovali několik filmů dohromady. Ani předpokládaná "popcornová zábava" se nekonala. Asi bych tomu dal maximálně dvě hvězdičky, nebýt finále. To je přesně takové, jaké by měl být celý film. Tedy naprosto uchvatné. Od chvíle, kdy zazní první tóny předehry Viléma Tella až do konce je to úchvatná akční jízda, která nemá chybu. Dokonale tu je vyvážená akce a humor a vše ladí právě s notoricky známou hudbou, navíc jsou zde oba hrdinové správně hrdinští a všichni tři padouchové dostatečně padouští a je s nimi po zásluze naloženo. Jedním slovem geniální. Proto je jen škoda, že se to nevztahuje na celý film. ()

Remedy

Podivný mix velkoleposti a pitvořivosti, který ovšem docela dobře funguje. Johnny Depp je zde sice už v lehkém  "sandlerovském" módu, ale v podstatě do puntíku splňuje šablonovitost své postavy. Gore Verbinski je megaloman jako z partesu, ovšem v porovnání s takovým Michaelem Bayem dokáže být vlastně celkem originální a nemám u jeho tvorby pocit otravné repetitivnosti (což u Baye zkrátka často mám). [75%] ()

Vampireman

Vyprávění senilního indiána pětiletému dítěti, které je plné sentimentu (obrovské množství odkazů na westerny, ale i jiné dobrodružně/fantasy laděné) a hrozivě pitomých fórů (na úrovni, jakými by chtěl xy dědeček rozesmívat svého vnuka) se vším leskem (pro mě) a bídou (pro všechny ostatní). Z hlediska zábavy s Osamělým jezdcem de facto nemám problém, všechny stereotypy podává s nadsázkou, 151 minut vyváží a celý bláznivý koncept mi není nekomunikativní. Detailní kamera Bojana Bazelliho je vynikající - obrazotvorná a rozhodně podporuje kino zážitek. Osamělý jezdec je sympatický i v povzbuzování diváků ke sledování klasických westernů a boření zdí a jedná se o film, na který bych s velkou radostí zašel se svým potomkem. ()

Helo

4 věci na které si vzpomenu, když uslyším název filmu - králíci, kůň, Depp a zbytečně přílišná délka filmu. ()

Thomassi

Typický a hlavně nechutně překombinovaný Gore. Nechci to srovnávat s Piráty, ale zřejmě se tomu nevyhnu. Westernový háf sedl dobře, ale jinak vše zůstalo při starém. A bylo to poměrně dlouhý. Kdo ale rozhodně stojí za zmínku, je Johnny Depp, nečekaně. Postava indiána Tonta se povedla daleko více než Jack Sparrow. Pokaždé, když byl na scéně, věděl jsem, že to bude zábava. A potvrdilo se, že se v takových rolích Johnny nadmíru vyžívá. Bohužel on jediný drží tento film v průměru. Vizuál sice precizní, ale někdy ho bylo až moc. Vím, že tento film by měl pouze pobavit. To se také z určité míry povedlo, ale nenabízí zhola nic nového, proto jsem nucen dát slabší hodnocení. Tonto je ovšem nejlepší dobrodružná filmová postava za posledních pár let. A kdyby jenom kvůli němu, tak to stojí za vidění. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt