Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Honzíno

Tříapůlhvězdičkový průběh potkal šestihvězdičkovou závěrečnou půlhodinku, která je napěchovaná zábavou, nápady a adrenalinem k prasknutí. S prvními piráty to nejlepší, co Verbinski v dobrodrůžu vypěstoval. Všechno totiž šlape jak vyhraná bluegrassová kapela. Já jsem jen opět pobaveně smutný, jak my, Češi, jdeme ihned s davem a přeceňované věci automaticky schvalujeme, opěvujeme a podceňované ihned odepisujeme. Nezaslouženě zavrhnutá jízda, co jednoduše cílí na pobavení a navíc to dělá chytře a svižně. ()

Barvoj

Opět jeden z filmů na který bych do kina sám od sebe nešel, jelikož už z traileru je dost patrná ta absurdnost některých scén a celkově zvláštní pojetí. Ale stalo se a já se přece jen v kině na Osamělém jezdci ocitl.. A musím říct, že jsem byl velice příjemně překvapen! Jak už mnoho lidí řeklo, ve filmu kontrastují vážné scény s těmi ne-vážnými, velice bláznivými a to tak bláznivými, až se člověk musí smát. A to i já, kterého obvykle takto ujeté filmy nudí.. asi už stárnu mno..:) ()

neoBlast

Osamnělý jezdec trpí spoustou nemocí, s většinou se již rodil a vyrůstal, když mu taťka Disney a strýček Bruckheimer jasně rýsovali cestu. Ale skoro všechno naštěstí zachraňuje Gore Verbinski, jež opět dokazuje jak výborným filmařem je. Díky němu dvouhodinová pustá prérie uběhne rychle, Johnnymu ta jeho jen lehce pozměněná variace na Piráty prochází a hlavně ústřední dvojce skvěle funguje komediální timing. Gore Verbinski je řemeslnický drahokam, který by si měli u Myšáka hlídat jako oko v hlavě. Nebo jim jednoho dne odcválá do západu slunce směrem k úplně cizímu ranči. 75 % ()

ywo666

Hmm. Tak toto moc nevyšlo. Ako rozhodne to nie je nuda. Záverečná céna s vlakmi slušná. Masaker indiánov prekvapivo drsný, Fincher ako záporák výborný a celé je to preložené občasným vtipom. Depp z 1/3 pôsobí trápne, z 1/3 kopíruje Piráta a z 1/3 je skvelý. Ale jeho postava mohla byť aj lepšia. Čo je problém, že hlavný hrdina je sráč. Nemal som ho rád. A kazil my film. A vyzeral ako žaluď. A dej mal slabé miesta. Rozprávacia časť starého Tonta úplne zbytočná. Na tri hviezdy to vyjde určite, rozmýšlal som aj o štyroch (ale nedám!), ale proste nie je to ono. Uvidíme, čo to spraví s Goreho kariérov. Lebo toto sa dalo sfušovať asj lepšie. 65-70%. PS: Tie zajace boli čo? Geniálne! Ale koho to napadne? ()

marvan

Film je silný ve vizuálním zvtárnění akce, bohužel je jí zde tolik, že rozbíjí příběh. Plus ty nadbytečné vsuvky s malým chlapcem. Hans Zimmer vykrádá Morriconeho způsobem, že se nabízí otázka: je to myšleno jako Zimmerova pocta italskému skladateli, nebo je to jen ukázka tvůrčí impotence? ()

venison

Setsakramentsky dlouhé, ale jelikož Disney hodně investoval do výpravy, tak se na to dalo příjemně koukat.. Ten, kdo dá praštěného piráta Jacka Sparowa v Pirátech z Karibiku, s chutí dá i poťapaného komanče Tonta. Vážně obdivouju masky a charaktery hlavních postav - zejména padouch, který měl xicht jak kdyby se na něm vyřádila smačka šavlozubejch tygrů byl přesnej.. Spousta moderního humoru i toho na hlavu postaveného a ne vždy kvalitního, ale většinou úsměvného (bláznivý kůň, masožravý králíci - co to jako má být???).. Příběh je na spoustě místech natahován věčným unikáním záporáků.. Celé dění a konání hlavních hrdinů vystihuje věta "Neboj, ti dva neumí zůstat dlouho mrtví" :-D ()

lennyd

John Reid (Armie Hammer) se po dostudování právnické školy vrací zpět do rodného města, za svým bratrem Danem a jeho ženou Rebeccou. Ve stejné vlaku je převážen i odsouzený zločinec Butch Cavendish (William Fichtner) a indiánský bojovník Tonto (Johnny Depp). Cavendishovi se ale podaří uprchnout, a John se se svým bratrem Danem, místním rangerem, vydává po jeho stopě. Zde se ale stávají obětí léčky, Dan je zabit, a John přežije jen díky rychlému zásahu Tonta. I přes rozpory v jejich náhledu na svět se z Johna a Tonta stávají přátelé a společníci v cestě za pomstou ... I kdyby člověk netušil, že tento film má základy v tvůrcích Pirátů z Karibiku, už po prvních pár scénách je to naprosto zřejmé. Vizuálně téměř dokonalé, každá scéna vypilovaná do naprostých detailů (a může jít klidně jen o okno v muzeu) - snad jen závěrečná dvacetiminutová vlaková honička byla už fakt moc (v několik předchozích scénách dochází ke stavbě železnice, a najednou tady jsou dvoje koleje pár metrů od sebe?). Herecké obsazení očekávané, byť Johnny Depp vykrádá sám sebe (a jako Jack Sparrow mne oslovil víc), a i vtipu mezi oběma hlavními hrdiny není tolik jako by mohlo. Kdo ale ve svém umění nepolevil je rozhodně Hans Zimmer - hudební doprovod je přesně takový, jako lze od H.Z. očekávat, a po dlouhé době opět něco, co si rozhodně vychutnám i bez filmu. Takže sice mne film vyloženě nezklamal, ale Piráti jsou Piráti... ()

Ivuse

Nemůžu jinak než dát plnej počet. Proč? Protože Johnny :-D. V podobných rolích se prostě vyžívá a proč ne, když mu to sedne. Celej film jsem se náramně bavila, vůbec mi nepřišel tak dlouhý jaký je - uběhlo mi to velmi rychle a musím se přiznat, že jsem se vlastně ani chvíli nenudila. Na záporáka jsem se skoro ani nemohla podívat jak mi byl odpornej, za to na dvojici Tonto a John se mi koukalo velmi dobře. ()

noriaki

Od Verbinského jsem neviděl ani ty jeho vychvalované Piráty, takže kdyby byl Osamělý jezdec jejich westernová kopie, vůbec by mi to nevadilo. Těžko říct co režisér natočil, protože to vypadá, že si tím nebyl jistý ani on sám. Film bloudí mezi čtyřmi nebo pěti žánry, čímž není jen vnitřně nesoudržný, ale rovnou i zmatený. Srozumitelnosti nepomáhá ani rozvláčný styl vyprávění - stopáž doopravdy nemá přes tři hodiny, jak se mi v průběhu zdálo. A rozhodně nepomáhá ani to, že se scénář radši věnuje čemukoliv jinému, jen aby nemusel nic vysvětlovat. Celé to působí jako slepence mezi parodií na westerny, jejich poctou, zběsilou groteskou a halucinogenním snem. Jediná pasáž - závěr, která se celá nese v jednom a tom samém duchu je jednoznačně nejzábavnější a dokonce i napínavá, což se o předchozích dvou hodinách bohužel říct nedá. Johny Depp se nechal slyšet, že postava Tonta byla jednou z nejzajímavějších které si kdy zahrál, což má vzhledem k plejádě jím ztvárněných podivínů určitou váhu. Pojal ji zvláštním mixem mezi minimalistickým herectvím a střihorukým Edwardem, který mě nepřestal fascinovat až do závěrečných titulků. ()

MikyAff

Neuvěřitelně mi mrzí, že kvůli dlouhé stopáži a spoustě zbytečným scénám to během sledování kleslo na zábavnosti. Johnny Depp s ptákem na hlavě je totiž naprosto famózní a pomalu co scéna, to nějaká hláška. Jenže k poměru s délkou to nějak nevystačuje. Je to půl na půl. S indiánem je to sranda a jakmile se řešilo cokoliv kolem, tak spíš nuda. Udělat nějaký kraťas o Tontovi, stálo by to určitě za to! Ten kůň je opravdu velmi divný. ()

Brandon

Kovbojská jednohubka. Nenadchne, neurazí. Člověk by spíš čekal od hvězd jako jsou Verbinski, Depp, Zimmer něco mimořádného. ()

philip.j.fry

Jelikož jsem se před chvílí vrátil z kina,zážitek je čerstvý a syrový jako vyříznuté srdce jednoho z hrdinů.Tak zaprvé- Verbinski umí točit filmy setsakra dobře,o tom žádná!Když se chce,tak to jde,a o tomhle filmu to platí dvojnásob.Nejprve mně trochu rozladily negativní recenze filmu a malé výdělky,ale pak jsem se rozhodl že si na to zajdu a podívám se co je film zač.Pak už jsem se jen zabořil do sedadla s popkornem a enerdžákem v ruce a sledoval úvodní titulky k filmu.Z počátku jsem byl nadšený Deppovým stařičkým indiánem,a akceptoval jsem jeho výstřední vyprávění malému dítěti o jeho životě.Pak nastaly konečně sekvence Divokého západu a já si připadal jako malý fracek hrající si s vláčky a figurkami kovbojů a indiánů z levného špatně nabarveného plastu a mnohokrát jsem vzpoměl na Poklad na Stříbrném jezeře který jsem jako malý sledoval na hranaté televizi..Tak jsem si to užíval a liboval si až do chvíle,kdy mi film dal hrubě přes držku a neskutečně násilně se vrátil do roku 1933.Tím jsem byl opravdu nas.rán a byl jsem ještě rozlícenější když mi takhle Verbinski v průběhu filmu dal přes hubu ještě několikrát.Každý časový posun(a že jich bylo) mi připadal jako kdyby dítěti vzali oblíbenou hračku,na chvíli ji nahradili jinou a po minutce dítěti zase vrátili jeho oblíbenou.Na to jsem se ale snažil během projekce nemyslet a užívat si vtipů.Ve filmu bylo dost sekvencí humorných samo o sobě(kůň všude možně,Deppovy hlášky),od srdce jsem se ale zasmál jen v jednom momentě filmu a to ve vlaku s panenkou kdy jsem se rozchechtal na celé kino a dlouhou chvíli jsem si utíral slzy.Nenudil jsem se ani pět minut.Po délku trvání filmu mi ale vadila jistá roztěkanost a nespojitost scén,které jsou charakteristické právě pro Verbinského a které mi taky docela dost vadili(viz.absolutně neposloupná scéna s odpálením mostu) a které filmu pro mně také ubíraly na kráse.Chyby ale vyvážila poslední dvacetiminutovka,u které jsem si genialitou ucvrnkl do gatí a s neskutečným pocitem dokonalosti sledoval vyvrcholení filmu které u mně aspiruje na jednu z nejlepších scén filmu za dlouho let a která mi taky připoměla genialitu Friga na Mašině.Dojem z kina mi kazil jen malej asi 8-mi letej smrad,který se pořád jak mentál z Bohnic neskutečně debilním smíchem řehtal snad každé i nehumorné scéně a kterému jsem měl chuť kopnout do sedačky vší silou až by mu vyletěly brýle až k promítacímu plátnu.Mentál.Jojo....Prostě,abych to shrnul,filmová lahůdka pro malé i velké kovboje na kterou se určitě vyplatí si zajít do kina. ()

majkl44

Taková odlehčovací westernovka na prázdniny. Příběh mě začal více zajímat až někdy po polovině a opravdu je zbytečně zdlouhavý, ale dobře zahraný. Propojení minulosti s ještě starší minulostí mi ve filmu přišlo zbytečné. Ty chvíle hudební parodie byly trefné. A bitky na vlacích, ve vlacích i pod vlaky se mi líbily.. To dnes při prodrátovaných železnicích jen tak neuvidíme;-) ()

harryy

Scenár je na 149 minút príliš štedrý a občas má hluché a nudne miesta. Niektoré dialógy slúžia iba na dokreslenie atmosféry a dej vpred neženú.Zakomponovanie niektorých vedľajších postáv je samoúčelné autori chcú, aby sme sa zabavili na banditovi v ženských šatách, podobne ako na pirátoch na Čiernej perle. No funguje to iba zriedka. Úvodná polhodina predstaví množstvo postáv, no rýchlo sa ich zbaví.Johnny Depp je ako Tonto samoúčelná postava, no autori jej nevenujú maximum priestoru. Osamelý jazdec bude mať širokú škálu hodnotení, niektorí si ho obľúbia, iní nevydržia do konca...65% ()

hroubek

Hodně dlouho jsem se rozmýšlel zda má cenu jít na Osamělého jezdce do kina.Trailery se mě líbily, poslední zářez režiséra Verbinskiho se mi taky líbil, ale byl tu "malý problém" jménem Jack Sparrow.Prostě jsem Jacka malinko přejedený a bál jsem se, že celý film bude stát na něm jakož to na hlavní atrakci, kvůli které jdete vůbec do kina.A některé recenze zrovna taky nebyly nejmilejší.A právě proto jsem se mu rozhodl dát šanci.Šanci, kterou využil co to jen jde.Osaměly jezdec je pravý dobrodružný film se vším co k tomu patří, jen má bohužel smůlu v tom, že více mluví než činí.Stopáž utíka rychle, přesto jsem se několikrát kouknul na hodinky a párkrát jsem si zívl(potichu).Film mě přišel zbytečně dlouhý, jakoby tvůrci prostě chtěli být co nejdéle ve světě, který právě stvořili.A z jistého úhlu pohledu se jim nedivím.Je vidět, že tvůrci jsou fanoušci žánru, jelikož různě odkazují na westernové, ale hlavně to dokazují nádhernými záběry na prérii a s jistou úctou jakou přistupují k příběhu.Ve spoustě westernech se hrdinové chovají lehce chaoticky a nepředvídatelně.Gore Verbinski umí točit filmy, v malíku má vizuální stránku a také používá triky pro zlepšení příběhu.Johnny Depp s mrtvou vránou na hlavě kupodivu nepůsobí otravně, ale předvede, že umí zahrát taky něco jiného, než bláznivého piráta.Armie Hammer celý film působí jako skaut čestný, poctivý a neuvěřitelně naivní.A díky tomu to mezi ní a Deppem funguje, jelikož se navzájem doplňují.William Fichtner je správně slizský, Tom Wilkinson předvádí svůj standart.Nakonec nejotravnější postavou je Ruth Wilson, která toho nemá moc na práci(odhánět nápadníky, truchlit, být naštvaná a nechat se zachránit) a přitom by stačil jeden flashback, který by vysvětlit proč je jaká je.Slovní humor je fajn, ale akce je akce.Verbinsky zvládá prodat obě akční scény s přehledem i s nadhledem.Nechybí jim dynamika, kouzlo a vtip a hlavně jsou delší, takže když už na ně dojde, tak si krásně užijeme.Osaměly jezdec rozhodně není bez chyb a některé věci jsou dost na hraně(králíci,délka filmu), ale pořád je to letní podívaná, které se jisté chyby odpouští.Příjemné westernové dobrodružství.PS:Je velice pravděpodobné, že při dalším zkouknutí půjde jedna hvězda dolů, nebo se taky může stát, že mě film přesvědčí, že jsem volil správně.Čas ukáže pravdu. ()

Trustme

Pocta americkému filmu nemůže mít jinou volbu než spojit žánr westernu, akce, dobrodružství a grotesky. Johnny Depp jako Buster Keaton s bíle natřenou poker face v roli malého velkého muže. Armie Hammer jako Tom Mix s čistou duší jako jeho klobouk. Jerry Bruckheimer a jeho jeden z posledních nesplněných klukovských snů - stvořit poctu hrdinům Divokého západu. Stálo ho to hodně úsilí a peněz, leč žánr westernu je ošemetná produkce a návratnost. Gore Verbinski, režisér s úžasným talentem, který zazdívá v pirátských hrátkách, které jsou snad ještě víc out, než kovbojové. A Hans Zimmer, který stvořil náramnou hudbu, kdyby opět dokolečka nevykrádal Morriconeho a sám sebe (Rango). The Lone Ranger je filmem za který strašně moc děkuji. Je to až nechutně vypiplaný spektákl s mistrovskou kamerou (záběry krajiny), superprecizním střihem a s množstvím pomrkávání pro westernové labužníky (např. Leoneovská perspektiva snímání postav pistolníků, scéna vyplašených koroptví atd.). Díky Jerry za tvou čtvrt miliardu dolarů a natočení filmu, který mě učaroval a splnil přání do poslední titulky a Tontova kroku. ()

VanTom

Ti dva kokoti v hlavních úlohách svými hloupými vtípky a chováním brzy nepříjemně otravovali (nekňubácký idealista víc než bláznivý indián, Depp měl své momenty), neustálé přeskakování mezi nevázaným blbnutím a vážně míněnými emocionálními scénami pak zabránilo se na film jakkoliv smysluplně napojit. Klopýtající děj, slabý záporák, mdlé tempo a totálně nijaké vedlejší postavy pak rozhodně nezachránila komiksově nereálná, předigitalizovaná akce na úvod a závěr, přestože spásná Zimmerova hudba a nákladná výprava / kamera tradičně dosáhly vysokého standardu. ()

romajz15

Příliš mě nepřekvapuje hodnocení tohoto filmu. Lidi westerny moc nemusí a Osamělý jezdec je z hodně velké části příšerná nuda. Celý film stojí pouze na Deppovi, který je opět zábavný jako ve všech jeho filmech. Depp mě ve filmu tak pobavil, až sem musel dát filmu 4* ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt