Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

baronGrga

Klasika: parta studentů, mezi nimiž nechybí neatraktivní exhibicionista, klaďas, nerd, sexbomba, hysterka a správňačka, si vyjedou na výlet do opuštěné chaty, v jejímž okolí se srocují místní bubáci. Død snø přesto není tak docela tuctovou vyvražďovačkou a vnáší do tohoto subžánru vlastní (třebaže absurdní) nápady. Nejenže tu po horských hřebenech mašírují zmrtvýchvstalí Einsatzgruppen, což samo o sobě je již řádný úlet, ale jejich vražedné počínání doprovází veselé trylkování z Peer Gynta, případně jiná naprosto nevhodná hudba. Dějově je to celé nesmírně ujeté, od legendárního aktu na latríně, přes plán na záchranu života strhnutím laviny, až po závěrečná jatka se srpem, kladivem a motorovkou. Kladně hodnotím záporáky, kteří tu nepůsobí nijak trapně; na rozdíl od mnohých zombie hororů tu není vidět žádná špatná imitace Fulciho zombielook a zombiewalk, naopak, byť nejsem fanda zombíků, se mi tihle hoši šedé pleti s jemně odhalenou čelistí a pevným držením těla celkem zamlouvali. A rada na závěr podle Wirkoly: při běhání po lese pozor na větve (a vnitřnosti). 50% ()

pekos

Keď som videl prvý krát film Sam Raimiho, Lesný duch, natočený v r. 1981, bol som nadšený. Toto nadšenie ma neopustilo ani v súčasnosti, pretože tento film je vzorom kvalitne natočeného hororu aj pre iných filmárov. A tak si ho vzali za vzor aj Nóri, ktorí sa snažili vyťažiť z odkazu S.Raimiho čo najviac. Banda nemeckých vojakov, živých mŕtvych, tu ako veľké zlo kosí mladých budúcich doktorov. Samotný film je dobre natočený, no akoby mu niečo vo výsledku chýbalo. Možno to bude atmosféra strachu a hrôzy, ktorá tu chýba asi najviac. Ako komédia to však nebolo tak márne a rozhodne si tento film ešte niekedy pozriem, najmä jeho záverečnú jazdu. ()

r6AndrEw

Je to sice opravdu blbůstka, ale ve finále docela sranda, určitě stojí za shlédnutí, pokud vám tenhle žánr něco říká.. ()

Corek

V posledních dvaceti minutách jsem se i zasmál, zbytek filmu je zbytečný. Když už tam ty fašouni byli, chtělo to z nich vyždímat víc srandy. Takhle bylo úplně jedno, jestli to jsou fašouni, mutanti, ufoni...... Tak možná v druhým díle. ()

kratajirka

Parádně vtipná zombie komedie v prostředí krásného Norska a s nádechem nacismu. Ano zasmáli jsme se u toho na koleji dostatečně. 75% ()

Onanista

Nakonec sem se docela dobře bavil. Je tam sice spousta WTF ale tak co vždyť je to komedie. Určitě je film originální a toho si cením. Neni to žádná bestoffka co bych musel vidět znova, ale určitě nelituju toho, že sem skouk tuhle věc. ()

Scorpik87

Normální partička na výlet do hor kde to skončí malým sexem na toaletě a pak to začne zombie potvory je začnou masakrovat po jednom kvůli mincím které získali během války.ale už pak konec. No líbilo se mi to ušlo toale dvojka byla přeci lepší. :) ()

Edwin44

No stylově to bylo docela dobrý. Ten kontrast sněhu a krve byl dobrej, i náckovský zombíci nebyli k zahození, ale to bylo asi tak všechno. Hlavní parta byla naprosto tupá a levá, že si vážně zasloužili všichní umřít nejvíce z nich Stig Frode Henriksen. Co bylo mnohem tupější byla hlavní pointa toho, že ty zombíci šli po zlatě. Proboha a proč zrovna ted?!! Nechápu jak to mohlo mít takovej ohlas ve světě!..... dodatek, kde ku**a vzal Lasse Valdal ten kulomet? ()

Aimeel

Sice to nevypadá moc jako horor, ale dívat se na to dá :D Nacistický zombie, týpek co se bojí krve a pak se v ní doslova koupe :) docela v poho filmík ()

brutalbagr

Jedna hvězdička za to, že jsem větší blbost opravdu dlouho neviděl. Jinak to to nestojí za nic. Výplach mozku savem by byl zábavnější. Celý film je v podstatě jen sbírka divácky sexy klišé (nacisti, mladí na tripu. rozhlehlá norská divočina, dva a půl hektolitru krve, kterou si nikdo z obličeje nestírá, ale naopak si ji tam pro efekt nechává, ...). Postavy jsou neuvěřitelně ploché (scénáristi se vůbec nemuseli otravovat s vymýšlením jmen, bylo by stačilo pojmenovat je "zavražděná holka 1", "zavražděná holka 2", "zavražděná holka 3", ...) a logických nesmyslů je tam tolik, že se to ani nedá do jednoho komentáře všechno sepsat. Například nácko-zombíci se na své oběti vrhají zásadně holýma rukama, ačkoliv si ve své jeskyni už sedmdesát let pečlivě udržují kulomety. WTF? Teď se asi budu muset ožrat, abych tu vlezlou blbost dostal z hlavy. Nebo se podívám na pokračování, protože by mě děsně zajímalo, jestli se dá taková hovadina prodloužit. ()

vrch07256732

Pozreté po sýtom 2 diely - veľký úpadok oproti 2-ke. Klišoidné 1000 krát otrieskané téma o gebule divákov - parta teenes niekde v rit..i natrafí na zombíkov (tentoraz v nazi uniformách). Ani ten sneh to nezachránil. 2 hviezda len za to že film nakopol natočenie bohovskej 2-ky, inak bieda - nízky rozpočet vyčuhuje z každej minuty filmu. ()

Archvile

Nápad to bol dobrý, ale prevedenie amatérske. Naviac v popise sa píše okrem iného že to komédia čo som tam nenašiel. Dám šancu ešte dvojke. ()

DavidAAAA

Průměrnej horor s několika dost komickejma situacema. Fašistický zombie solidní, chvílema hustá atmosféra, ale jinak nic extra k zapamatování. I tak - nenáročná oddychovka. ()

PORTER44

Ze začátku nic moc ,podobné jako spousta vyvražďovaček ,parta mlaďochů se vydá na horskou chatu užít si volna,ještě první oběť nic moc ale pak to začne být ulítlé nejdřív sex v kadibudce a pak se toho esesáci dají,ten tlusťoch byl dobrej triko Braindead a zombie esesák mu roztrhnul hlavu na půl.Některé scény docela vtipný. ()

Wiceman

Totální volovina, ale kde jinde lze vidět Nazi zombie, kulomet na sněžnym skůtru, šukačku v kadiboudě (první případ, že by filmovej maniak a ještě k tomu tlustej, jako jedinej zaskoroval u té nejvíc kočky z celýho filmu) a řezání končetin?! Pokud Vás všechno tohle bere, tak berte tenhle film všema deseti :D ()

Hextall

Filmu by viac pristál žáner horor, ako hororová komédia. Veľmi nevyužitý potenciál, škoda. Začiatok ma veľmi milo prekvapil. Možno málinko otrepaný scenár partie ľudí na chate, kde nie je signál však tvorcovia veľmi dobre zvládli a film svojou tuhou atmosférou nechával diváka v napätí. Rovnako tak nápad s nacistami, ktorí stále hľadajú svoj poklad má určite hororovému žánru čo ponúknuť. Ak by bol film pokračoval v tomto duchu, určite by si zaslúžil aspoň štyri hviezdy. To, čo sa však začalo diať zhruba od polovice filmu nemožno nazvať inak, ako odpad. Veľmi nevhodné vsunutie pseudo "komediálnych" scén do dobre rozbehnutého filmu mu uškodilo viac, ako pomohlo. Všetko pôsobilo skôr trápne, ako humorne, až človek miestami nechápal, ako niekto mohol takto zdehonestovať celkom dobre rozbehnutý film. Končené hodnotenie odo mňa teda dve hviezdy, aj to s prižmúrenými obidvomi očami. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic