Kanonáda hlášek („Já a Panna Orleánská už nejsme kolegyně.“) a neuvěřitelně hravé holčičí dobrodružství, které v žánrových mezích funguje lépe, než většina současných teenagerských záležitostí ze všech koutů světa. Člověku se ani nechce věřit, že něco takového vzniklo u nás a v době, kdy se k nám pomalu chystaly tanky spřátelených zemí. Škoda toho konce, kdy jednotlivé příběhy bez výjimky vyšumí do ztracena. Všechny ostatní složky bez výtky. 4 a ½.(18.4.2010)

Originalne, zabavne, satiricke, velmi atmosfericke (hlavne scena striptizu so skvelym hudobnym podfarbenim by svojou kvalitou obstala bez mihnutia aj v dnesnych casoch). Slovensky film v plnej sile...(22.8.2004)

Tak trochu (česko)slovenské prcičky. Svůdné, vtipné, nápadité. Vlastně jedinou chybou je ten konec, kdy jednotlivé příběhy zůstávají neuzavřeny. Prostě tam nezapadá. Velmi dobrý Hanzlík, Labuda a Ivana Karbanová. Souhlasím, že se jedná o jeden z nejlepších slovenských filmů.(10.7.2011)

Až neuvěřitelně plodná, novovlnící se (copyright Snorlax) 60.léta, mají na svědomí i tuto téměř dokonalou, československou spolupráci. Překrásně rozjeté a jedinečnou atmosféru navozující seznamovaní se s pěticí pannen, které již, natruc, nechtějí býti pannami, je doprovázeno výbornou, hippísáckou melodií od mistra Lišky, krásnými účastnicemi tohoto protestního jednání (ta Sedmikrásková mně dostala podruhé, a doufám, že né naposledy...) a opravdu výjimečnými rolemi. Hanzlík bravurní, na Labudu jsem koukal jako na zjevení, Stela pobaví zapálenou soudružkou a Pepík Hlinomazů to bohužel od*ral nešťastným dabingem, jak zmiňuje Adam Bernau. S lehce roztržitou a nedotaženou linií děje, musím také souhlasit. Ovšem skvostný slovník, perfektní politické popichování, humor a závěrečné drama, drží film jasně v nadprůměru.....a půl. V současné době asi neodpustitelné (jak vidím) srovnání s neskutečně stupidním, pubertálně a sexisticky laděným, americkým, či německým obrazem toho, jak může mládež řešit podobný "problém", podle mně tento film ponižuje. Vynikající a jedinečná komedie i drámo.(24.6.2013)

• nascendi

Stále dúfam, že časom naďabím na nejaký starší, neprávom zabudnutý domáci film. Aj pred zhliadnutím tohto som dúfal. Naďabil som však iba na film starší, lepšie povedané predčasne zostarnutý, pri sledovaní ktorého som sa často cítil trápne.(11.7.2009)

Kritikám "žánrové nevyváženosti" apod. se obvykle vysmívám, ale tentokrát si říkám, že na tom něco bude. Škoda, že tento film chce být vším a není ničím. Skvěle hrající krásné slečny, krásná, zajímavá kamera, některé vynikající scény, spousta skvělých drobných motivů i "krutých hlášek" (třeba: "má dobrů výchovu... kresťansků... a socialisticků" - to by v českém filmu nebylo možné). Mohly by z toho být dva nebo tři vynikající zcela rozdílné filmy. Po skvostném úvodu se to rozbíjí do utahaných, při sobě absolutně nedržících minipovídek, v nichž se nápadité dialogy střídají s hloupými, vyznění jednotlivých etud jsou vesměs nulová, celková pointa zoufalá. Celek je zvláštní nepřesvědčivá směs přepálenosti a nudné průměrnosti. Podivné, vždyť v jednotlivostech to má na mnoha místech skvělou atmosféru. Ještě jsem neviděl film, kde by se snoubila tak vysoká nadprůměrnost s tak hlubokou podprůměrností, ať už mám na mysli srandu, satiru nebo umění. Když jsem se při sledování soustředil jen na dílčí kvality a vykašlal se na nepodařený celek, bylo to fajn. Taky se mi líbilo "pozadí" - jakási dobová pohlednice tehdejšího Českoslovenka. Každopádně "nejčeskoslovenštější" film. Nechápu ovšem, proč tam do drobné rodičovské role obsadili předabovaného Hlinomaze - vždyť bez svého osobitého hlasu tam byl zbytečný, hotový antihlinomaz.(5.6.2011)

"Kolko je hodín? No, zdá sa, že je devet hodín, pán Karásek. Návštěva je skončená. A po druhý ráz prídem len v tedy, kým sú rodičia doma. Chápem?" .... "Jasné? A pred dialšou návštevou vyhladám holiča, pán Karásek" .... je osloven po příchodu rodičů mladistvý (J. Hanzlík) rodičem (F. Dibarbora) navštívené dcery. Tak, tohle je bomba, tohle se nedá přehlédnout. Tohle si pustím jistě nejednou. :-)(30.9.2010)

Zmluva s diablom je jeden z najlepších filmov o dospievaní aké som mal možnosť na poli slovenského filmu vidieť. ani nie tak svojou sociálno - výchovnou hodnotou, ale ľahkosťou akou sú tieto fakty posúvané k divákovi, čo má za následok, že film nenudí, zaujímavo sa na neho pozerá a je plný svetlých, komických momentov, ktoré vás donútia sa s chuti zasmiať, ale rovnako aj momentov, ktoré sú nezabudnuteľné silné - striptíz a samozrejme všetky scény z Menšíkom. Síce ma troška mrzí, že rodičovská fáza príbehu nebola viacej pestrejšia, pretože rozhodne prvá polovica sa môže pochváliť skvelým komickým načasovaním, ktorému kraľuje František Dibarbora. pre mňa jeden z nezabudnuteľných skvostov slovenskej kinematografie. " bohatý páni prehrali v kartách peniaze ťažko pracujúceho ľudu" " a čo mali robiť keď im nešla karta?"(26.11.2009)

Neviem si pomôcť, film vo mne vyvoláva silno ambivalentné pocity. Snímka je totižto skvelá v detailoch: komentároch ohľadom ideí politického režimu, "takej rozprávky pre dospelých, symbolov vtipne pointujúcich scény, pri hádke s otcom prestrelenie klobúku ako narušenie neotrasiteľnosti autority alebo neprehliadnteľnej hry s čiernou a bielou, avšak základná nosná kostra, od ktorej sa odvíja celý naratív, pôsobí, najmä pri zakončení záverečného flámu, strašne umelo, vypočítane a neprirodzene. Hra dievčat je súčasťou ďalšej, vyššej hry ( ktorá sa hneď javí ako príliš pritiahnutá za vlasy), o čom od začiatku vieme, ale záverečná konfrontácia oboch skupín "hráčov" a vyústenie celej situácie je nepresvedčivé, nepôsobivé aj so spätnou platnosťou. ................ Chalan s protekciou má možnosť cestovať a sledovať "hnitie kapitalizmu", čo ho v konečnom dôsledku modeluje ako hedonistického cynika, na ktorého celá hra nepasuje pre svoju prílišnú detinskosť- od daného charakteru by sa čakalo niečo určite dômyselnejšie, ak by sa niečím takým až nechcene smiešnym vôbec zapodieval. Vyplýva z toho nepríjemné narúšanie inak šarmantnej uvoľnenosti,, typickej pre 60-te roky. ................... Zmluva s diablom sa mi najviac podobá na rezkého psíka priviazaného na obojku. Chce sa besniť a do istej miery sa mu to darí, ale obojok mu zabraňuje v plnom rozlete.(18.3.2014)

Výborný slovenský film (sakra túto vetu som už tak dlho nepoužil). Perfektná atmosféra, skvelá hudobná zložka a celkovo je to nápadité, hravé a dobre zahrané (M.Labuda tak cool ešte nebol :)). Prirovnal by som to k dielkam novej vlny typu Chytilovej Sedmikrásky alebo Slnko v sieti od Uhera, ale páčilo sa mi to z tejto trojky najviac. P.s. Vďaka za dobrý typ dňa na čsfd inak by som si tento film asi nevšimol.(12.4.2005)

Škoda, přeškoda toho závěru, který byl až trapný. Pro mne velmi příjemné překvapení, film, který rozhodně patří k těm nejlepším ze slovenské líhně. Svým velmi hezkým komentářem za mne vše podstatné už napsal fragle.(28.3.2015)

Tak skvěle rozjetý film, komedie s nadhledem a jakoby jen bokem utahující si ze socialisticko-katolicko-maloměšťácké společnosti slovenského městečka, s partou dívek, která ani trochu nezaostává za dívčím gangem ze Zločinu v dívčí škole (zvláště Sedmikáska Ivana Karbanová svou kreací trhlé adolescentky zastíní i krasavice Sylvii Turbovou a Zuzanu Kocúrikovou), s celou plejádou skvělých herců (jen to předabování Josefa Hlinomaze jsem nepochopil), s takovým nákladem hlášek a gagů - a skončí to tak trapným a nedomrlým závěrem a vysvětlením, které ten film shodí.(30.12.2014)

Svěží komedie z 60. let s výbornou dobovou atmosférou i pěticí hereček, která však trochu doplácí na rozklíženou strukturu, která doznívá jaksi doztracena. Námět sliboval trochu více, než jsem se ve výsledku dočkal. Ale i tak příjemný návrat do nevázanosti šedesátých let, v čekoslovenském filmu dosti ojedinělý.(18.2.2010)

Začalo to velmi slibně, mělo to myšlenku i nápad, už jsem chtěl film vychválit, ale druhá polovina, a zejména moralistický závěr, směřovala a řítila se čím dál víc a více do kelu.(12.2.2015)

Film, na kterem je krasne videt generacni rozdil... Na zaklade teto filmove zapletky by uz dnes takovy film vzniknout nemohl. Zmluva s diablom je plna vtipu, sveziho tempa a hezkych mladych herecek. Po technicke strance rovnez nemohu nic vytknout. Bavilo me to a zase se nekdy rad mrknu!(4.10.2012)

Nestačím se divit, jaké poklady přede mnou ještě zlatá šedesátá skrývají. Vynikající herecká sestava a nečekaná zápletka, kterou jako by si patentovaly až teenagerské komedie o třicet let a 9000 km jinde. Nenásilné proplétání dějů a scén končí ani nezamotané ani nerozmotané, jak je již ve filmech z té doby obvyklé. Tady to ovšem není úplně to pravé, má-li to být aspoň z části komedie, čekal bych nějakou zásadnější pointu. Nevadí, přesto je to velmi zaznamenáníhodný film.(8.4.2013)

Povazujem sa za mylovnika ceskoslovenskej kynemtagorafie a furt si myslim, ze najlepsie diela vznikali v neprekonatelnych 60. rokoch. Namet o 5 dievcatach je fajn, krasne su, a aj hrat vedia, tak oko divaka hned pookreje. Ucast znamych hercov ako Mensik /Happy End/ a pani Zazvorkova /tuna sa predstavuje ako zapalena sudruzka/ ma tiez potesila. Slusne, ale stale iba priemer, za rok 1967 by som urcite dal vyssie Lipskeho Happy End, Marketu Lazarovu alebo hoci aj Konec Agenta W4C prostrednictvim psa pana Foustky. 66 %(31.5.2014)

Bylo to takove neurovnane, prekotne, nedisciplinovane. Proste takove, jake mlade a nevyrovnane studentky jsou. Pekna hracicka.(28.3.2015)

Skvelý čiernobiely slovenský film z prostredia malomesta, strednej školy a hlavne dospievajúcich mladých ľudí. Potešili ma hlavne výborné herecké výkony, ale aj scenár, ktorý posúval jednoduchý príbeh míľovými krokmi bez toho, aby niečo veľmi zdržoval a vysvetľoval... Ináč, dievčatá (resp. mladé herečky) vo filme sú veľmi pekné a aj z tejto stránky je radosť film pozerať. Vrele odporúčam, dávno ma slovenský film tak nepotešil.(31.7.2009)

Na slovenské pomery famózne...ale kde je slovenská kinematografia že? Celkom milé a vtipné však Kracherlici...(19.8.2013)

(156/2017) / Začiatok nadupaný hláškami a vtípkami za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani moderné výstavné komédie. Bohužial ako minúty odsípajú ubúda aj humoru a záver odfláknutý. Ten herecký zoznam je ale tak silný, že v pohode prekryje nedostatky. (6/10)(22.10.2017)

Výborný film, bože aký sú všetci mladučký, krásna Zuzka Kocúriková , výborný Marián Labuda.... Dávam 85%.(4.10.2012)

Je to příjemná komedie a výstižná společenská satira o stavu morálky. V těsném spojení s falešnou přetvářkou a pokryteckou výchovou. Prvotním impulsem k zápletce je nuda a její škodolibé vyřešení. Hořký pocit nespravedlnosti se mění v zatvrzelý vzdor a snahu o protestní čin z opoziční nerozvážnosti. Smlouva s ďáblem nabývá svých konkrétnějších tvarů k dosažení cílů. V hlavní úloze je pětice dívek z maturitního ročníku střední školy. Češka Marcela Pavelková (zajímavá Ivana Karbanová) rozehrává nebezpečnou hru rozverné smyslnosti dráždivě anonymního prostředí autostopu. Zkušená Oľga Dvorská (půvabná Zuzana Kocúriková) si především užívá života a všech jeho intelektuálních a tělesných radostí. Blondýnka Ička Borošová (sympatická Marta Rašlová s hlasem Viery Topinkové) se snaží mnoha prostředky dohnat k cíli svoji již tříměsíční známost. Nesmělá Emka Ďurčeková (příjemná Viera Šimeková) se pouští ve společnosti své zkušenější kamarádky do víru dráždivé smyslnosti s křehkou hranicí bezpečnosti a momentálního nebezpečí. Jen černovláska Aja Trnková (pohledná Sylva Turbová s hlasem Božidary Turzonovové) téměř dojde svého vzdorovitého cíle. Z dalších rolí: morálně přísný i pokrytecký ředitel školy (rozhodný Dušan Blaškovič), na konci spravedlnost marně hledající třídní profesor (Anton Trón), na povýšení cílící Ičkin ochranitelský otec (příjemný František Dibarbora), před Ičkou dojemně kličkující věčný školní rebel Miki Karásek (dobrý Jaromír Hanzlík), nepříjemně zaskočený Marcelin otec (Martin Gregor), po ctnosti volající Marcelina matka (sympatická Stella Zázvorková), nekompromisně a tvrdě trestající Ajina matka (Anna Grissová), výbušná a přísná Emkina matka (Mária Hájková), se stavem reality smířená Oľgina matka (Gizela Veclová), vytrvalý a dotěrný loudil s neukojitelným chtíčem Robert (skvělý Vladimír Menšík), energický hradní průvodce v toužebné naději Peter (zajímavý Ivan Mistrík), zkažený a nudící se vysokoškolák se světáckou umanutostí Čupy (pozoruhodný René Gabzdyl s hlasem Slavomíra Zahradníka), jeho lačný a destruktivní kamarád Miloš (dobrý Marián Labuda st.), či nebezpečně nadržený závozník (Eduard Bindas). Je to trefné a adresné. Kamera i příběh si rozverně hrají se slovem i předměty. Společně, rivalsky i samostatně. Je to vtipné a energické. A prosvětlené hravostí slunce.(26.8.2016)

• vitekpe

Ja si s sedesatkama nerozumim, a asi uz rozumet nebudu. Prestoze pohled na mladou Zuzku je fajn, tak vydrzet tresteni, jeceni a hratky party pubescentnich divek je nad moje sily. Asi uz jsem starej. 2+(24.4.2015)

• sator

Hm...(20.10.2017)

Kvalitní dílko ze slovenské koliby je menší psychologickou sondou do svědomí mládeže pozdních šedesátých let. Z filmového hlediska je zde pak zajímavý fakt, že se zde sešli přední slovenští i čeští herci (byť v menších rolích) a dále pak patero půvabných mladých hereček, z nichž některé se rovněž zapsaly do hereckého světa. Jen mi je líto, že k dokonalosti něco schází, takový skvělý námět si zasloužil hlubší psychologii postav a využití individuality každé z pěti dívek, což se bohužel nestalo. Jaká škoda, hodnocení mohlo být ještě vyšší.(26.11.2013)

Jeden z najlepších slovenských filmov.(1.11.2004)

Jeden z najlepších slovenských filmov minulého obdobia v podobe pravej tínedžerskej komédie. Vďaka času vzniku ešte pred augustom 68 je atmosféra krásne uvoľnená, pri mnohých situáciách a vtipoch by sa dokázal červenať trochu prudérny človek aj v dnešnej dobe voľných mravov. Scenár hoci miestami naivný je zaujímavý, škoda len, že sa príbeh občas rozpadáva do samostatných nesúvisiacich liniek. Napriek tomu je zážitkom vidieť začiatky známych herečiek a hercov práve v tejto podobe.(8.4.2013)

Takový nenápadný slovenský klenot. Nejvíc mě bavil Hanzlík, z holek byla zase nejvtipnější "Kleopatra" Ivana Karbanová a za připomínku stojí i krásná slovenská MM Marta Rašlová a její Kracherlíci.(1.2.2015)

zuzana kocúriková bola v šesťdesiatom siedmom naozaj krásna. len ten jej hustý podpazušný porast mi v kontexte dnešnej doby bárs nešmakuje. a nakoniec sa ani nevyzliekla, čo je vlastne tiež dobre. inak toto je skvelý film. už vtedy všetci vedeli že nie je nič lepšie ako kvalitná, láskyplná a pravidelná j*bačka. a v čom bol teda problém, hlavný rozpor, úmysel postáv a pointa filmu? REALIZÁCIA!(31.3.2013)

(2x) ,,A čo vy, súdruhovia, ste nezažili ešte žiadny menší malér?" Jedinečná atmosféra 60.rokov bola ako stvorená pre vznik mnohých vynikajúcich filmov a ani Slováci nezostali pozadu. Svieža, vtipná komédia o bláznivých maturantkách (Američania by to označili výrazom teen-movie) dokumentuje nielen svet dospievajúcej mládeže vo vtedajšej dobe, ale i prispela ku spoločenskej kritike proti smiešnym socialistickým až malomešťianskym názorom "súdruhov" profesorov a rodičov. Neherečka Ivana Karbanová vo svojich hláškach i prejave priamo nadviazala na svoju zkaženou žábu z filmu Sedmikrásky (,,Proboha, proč chceš něco dokazovat?" ,,Já a panna Orleánská už nejsme kolegyně."). Dokonca viacej momentov pripomína spomínaný polo-šialený výtvor Věry Chytilovej, ale vďaka ucelenému príbehu a reálnejšiemu vykresleniu postáv je Zmluva s diablom lepšie stráviteľná. A samozrejme rozhodne neminulo účinkom ani česko-slovenské obsadenie, hlavne Vladimír Menšík opäť nezabudnuteľný. ,,Tomu říkám Interhotel, vy jste tady chtěla oheň a oni dělají rovnou peklo." K tomu mládenec, ktorý roznáša po školských laviciach pornofotky, ďalší mládenec schovaný v skrini alebo psík, ktorý prinesie na povel papuču i vytiahne prístroj zo zástrčky :-) O nič menej humoru než v tých nemeckých a amerických béčkových "teen-movies". Horké chvíle prichádzajú viac menej až k záveru, striptýz dievčiny za doprovodu dramatického šansónu Hany Hegerovej Blázen a dítě naznačuje úplnu zmenu atmosféry a vývinu príbehu... Inak súhlasím s Isherwoodom: koniec bol z ničoho nič trochu predčasný a osudy zvyšných štyroch hrdiniek a ich lások ostávajú bohužiaľ otvorené, ale kvalitu snímku to myslím nejak neuberá.(30.9.2017)

Tak tomu hovorím Zlaté 60-te roky československého filmu. Podobne ako film Kým skončí táto noc patrí Zmluva s diablom do klenotnice slovenskej kinematografie. Scenár, herci, kamera a réžia silne inšpirovanaá vtedajšou francúzskou a talianskou kinematografiou. Vrelo odporúčam toto skvelé intro do maturitných čias naších mamičiek-babičiek.-) 90%(20.11.2009)

Takyto film natocit za komunizmu bola teda odvaha. Skvele hlasky, obsadenie, vykony a v neposlednom rade aj hudba (striptiz za sprievodu Hany Hegerovej bolo riadne kombo). Kam sa hrabu americke komedie?(13.6.2012)

Zivot sa sice za tych 60 rokov od nakrutenia filmu radikalne zmenil, no mladi ludia ostavaju stale rovnaki. V podstate je to decentna teenagerska komedia, s mnozstvom znamych tvari, ktore boli v tom case este mlade ucha. Herecke vykony na jednotku. Co sa tyka pribehu, celkom ok, len skoda toho nedotiahnuteho zaveru [27/2014].(22.5.2014)

Hodně originální film, nejen přítomností Ivany Karbanové evokuje Sedmikrásky, z mého pohledu ovšem dost nevyrovnaný.(8.4.2013)

• Pitryx

No co to bylo za Slovensko – český pokus? Ani jednou jsem se nezasmál, nebavilo mne to a silně jsem se nudil. Proč se takový herec jako pan Menšík vrhl do štěku v této blbině, mne taky překvapilo. Pro mne jednoznačná zbytečnost, kterou netřeba vidět.(7.1.2016)

má to jeden společný rys s teen-komediemi amerického typu. I zde byly do rolí naivních, nezkušených dívek obsazeny holky, které už zjevně mají leccos za sebou. V tomto smyslu tedy byl film značně nevěrohodný, naivistický, což podtrhovala svým hereckým výkonem Ivana Karbanová. Myslím, že ani před 50 lety nebylo typické, že by holky kolem 20 teprve začaly uvažovat o ztrátě panenství a to ještě jenom v rámci vzpoury vůči autoritám. Zajímalo by mě, která z představitelek těch pěti dívek byla v době natáčení pannou, patrně žádná. No, jinak měl film některé velmi dobré momenty . nejvýraznějši byla scéna s Labudou, jiné momenty byly naopak výrazně slabší. Nevyrovnaný film, s trochu nenaplněným potenciálem(6.8.2013)

• brumbrum

Prva polovica mala spad, hefty, dynamiku - ta druha sa nekonecne tahala, same pubertalne naznaky akoze hravej erotiky ci jak to nazvat ten chaos cely. Temer som zaspal pri tom, takze 2*. Herci vyborni inak, dobra atmoska, blazniva hudba - ale zasa raz to poorali so scenarom, coz je zasa raz velikanska skoda.(16.9.2015)

• Prubner

Je to takový slovenský předchůdce Prciček, ovšem nudný, rozvláčný a vesměs nevtipný. Film se rozpadá do čtyř historek s otřepanými pointami, z nichž vyniká jen linie s Menšíkem. A to proto, že Menšík je prostě Menšík a jeho partnerka Karbanová předvádí docela zajímavý výkon. Zaujalo mě, že režisér nechal české herce mluvit česky, což tehdy nebylo zvykem, tak jako dneska.(13.7.2009)

Czechoslovak Pie, aneb Prci Prci Prcičky of ´67. Až na to, že oproti svojmu nepriznanému americkému remaku to teda nie je vôbec vtipné a páčiť sa to môže asi viacmenej len z nostalgického hľadiska a najmä ľuďom, čo vtedy boli vo veku hlavných hrdinov. V 67 určite medzi mládežou blockbuster, dnes nuda.(15.10.2012)

Komedie, drama, trapnost? Prostě sled scén. Co tím chtěl autor říci? Film s herci a potenciálem, ale pejsek s kočičkou z toho udělali dílo, které se dá se sebezapřením dokoukat. Příště si pustím jen vybrané scény.(5.4.2015)

• Drslw

Bohužiaľ, ani keď uvážime dobu vzniku, ničím zaujímavé. To je tak, keď ľudia bez zmyslu pre humor robia humor.(28.2.2017)

• kisho

Premrhane ostali vsetky prilezitosti zabavit divaka. Az moc som bral vazne odporucania na tento film. velmi nesikovne nahodena story, ktora sa vlecie do poslednej chvile ako sane v lete a na konci sa vsemozne snazi strhnut pozornost. samotne rozuzlenie filmu je velmi chabe a ukazuje v celej nahote jeho nedospelost (scenarista, reziser ani ostatni k nicomu tymto filmom nedospeli). a mozno je to tym ze som si dal pred par dnami cierneho petra a ten dal latku predsa trochu inde. za zmienku stoji monolog pana labudu: Cupiho fotrik chodi studovat do zahranicia zahnivanie kapitalizmu, a kedze to zahnivanie nepostupuje tak rychlo ako sa predpokladalo... :D(4.1.2010)

• Evelyn02

Zápletka je stejně stupidní jako u prciček a jim podobných. Jediný důvod, proč tenhle film vidět, je absolutně perfektní striptýzová scéna, která je podle mě nepřekonatelná. Možná by ten film byl lepší, kdyby byly jednotlivé příběhy dívek nějak ukončené.(2.2.2016)