Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

kklepkaa

Na Paula jsem se vůbec netěšila. Mým hobby rozhodně komedie nepatří. Ale Paul mě překvapil, zasmála jsem se a klidně bych si to pustila znovu. Dokonce jsem zatoužila zúčastnit se Comic Conu :) ()

V.Silver

Já jsem se skvěle bavil - Simon Pegg a Nick Frost prostě vědí, jak na mě :) Rogenův ufoun byl sice místy trochu ujetej, ale celkově se mi líbil ten nápad i provedení, byla tam opravdu spousta skvělých vtipů, ale něco tomu chybělo. 70% ()

vyfuk

Řekni co se s Wrightem mohlo stát? Tento film byl znatelně slabější než Hot Fuzz a Shaun, jo Wright nezklame. Asi se na chvíli chtěli Pegg a Frost malinko osvobodit a to se jim i docela povedlo. Není to nic příšerného, ale také noc extra. Nová verze E.T. byla jenom odvárna a to jisté míry hlavně i nuda, téměř bez humoru. Krví se opět nešetřilo, jak jsme byli zvyklí již z prvních dvou filmů. Konec docela příjemný, ale spíše odvar jiných filmů ze setkání s mimozemšťany. ()

Autogram

Blízke stretnutie štvrtého druhu. Milý mimozemšťan fajčiaci, chľastajúci a nadávajúci, takáto sci-fi paródia tu chýbala. Nie je jednoduché namiešať paródiu tak, aby bola vtipná, bláznivá a aspoň trochu inteligentná. Tu sa to podarilo a našiel som si niečo na zasmiatie skoro v každej scéne a keď nie, tak som sa dokázal aj zamyslieť. Nie síce nad tým, že tri kozy sú bomba, ale štyri by boli zvrhlosť, ale skôr na tým, ako satirické pohľady neobišli nič, ani filmový priemysel. A veľký šéf je postavou na správnom mieste, tajne som to očakával, ale neveril som, že to príde, keďže obsadenie som nečital. Prišlo to. ()

Madlene

Parádní vycizelované béčko s tolika klišé hláškami a scénkami, až to chvílemi nebylo možné dosledovat:-). ()

latvar

Průměrná komedie o malém ufounovi jménem Paul, který narazí při autonehodě na Greama a Cliva a vyráží s něma na bláznivou jízdu. 55% ()

BuryGol

Nejsem úplně fanda sci-fi, ale jsem fanda Simona Pegga. Námě t jako u E.T, britskej humor a americkej venkov posloužily jako dobrý prostředí a příjemnej film. Plus je to plivanec do ksichtu křesťanům, co neuznávaj evoluci, což mě baví o to víc. Pohodová komedie, která dovolí vypnout mozek a užívat si film. ()

HomeAlone

Trailer som na to nevidel a ani som tento film najako neocakaval . No musim uznat , ze o to viac som bol prekvapeny ake to bolo fasa . Paul bol mimoriadne zabavny a vsetko slapalo ako hodinky . Vyborna zabava ()

Pecival

Poctivě snaživá zábava, která mě ale nevzala za srdce. A ani toho smíchu zase nebylo tolik, tu nejlepší scénu (ptáka) jsem znal z traileru. Také mě vadily některé opakující se vtipy a občasná hluchá místa. Průměr. ()

Lenulinka

Silnější 3 hvězdy. Konec klasicky okoukaný a vsuvka těsně před závěrečnými titulky až dětinsky trapná. Jinak se našlo pár opravdu vtipných scén, proto to nebyla až taková katastrofa, jakou jsem čekala. ()

jenik71

Ulítlá sci-fi komedie se sympatickým mimozemšťánkem, která na jedno zhlédnutí pobaví, ale těžko se k ní budu asi vracet. Se Simonem Peggem jsou totiž zábavnější kousky než je tenhle. Je tu několik dobrých vtípků a narážek na jiné filmy, ale poté, co se na scéně objevila jednooká Kristen Wiig, jsem zjistil, že je to právě ona, kdo tuhle komedii drží nad vodou. Samozřejmě kromě samotného Paula. ()

nickfisher

Když chcete vidět astrokoule musíte si pustit Íteho Paula, stále kleje. Pěkný film, od začátku do konce je pln překvapení, hlavně vtipy jsou prudce "ynteligentní", tak samo jako hlavní protagonisté. Ale představte si mít stejné schopnosti jako má Paul....... ó to by se děli věci. ()

Wlck

Paul je hrozitánský sympaťák, akorát... všichni ostatní mě dost srali, dokonce i duo Pegg - Frost. Pravdou ale je, že jsem nepobral spoustu vtipných narážek nerdovského prostředí. Všehovšudy jsem pro sebe samého napočítal tři vtipné vtipy. Ne. ()

Soweek

Líbí se mi, že Mottola dokáže i přes velký rozpočet a velké hvězdy zůstat stále komorní se svým humorem a nesnaží se z toho dělat extra ujetou komedii s debilními vtipy. I přesto mu to ale nesvědčí a měl by zůstat komorní i co se týče příběhu. Adventureland byl prostě uplně někde jinde. ()

Šakalík

Tomuto filmu jsem se chtěl původně vyhnout úplně, pač já ty rádoby „cool“ komedie nerad, ale když jsem slyšel vesměs chválu a zkazky o vtipných odkazech na klasiky sci-fi, více méně z povinnosti jsem jako fanoušek žánru překonal počáteční odpor. No popravdě – nestálo to za to. Prvních řekněme dvacet minut je ještě docela vtipných, především návštěva Comic Conu a vůbec putování dvou britských nerdů po místech „blízkých setkání“ jsou docela fajn (na ten Comic Con bych se taky někdy rád podíval). Jenomže jakmile se ve filmu zjeví alien Paul, začne to povážlivě drhnout a ve chvíli, kdy do děje vstoupí jednooká Ruth, je celý film zralý na ránu z milosti. Jako jo, některé hlášky nejsou špatné, třeba diskuze Ruth s Paulem o Darwinově evoluční teorii je opravdu vtipná, ale v globálu je to jen tupá naháněčka s imbecilními agenty plná přisprostlých gegů, nad jejichž úrovni zůstává rozum stát. Něco takového jsem ale přesně čekal. Akorát teda nechápu, jak tohle někdo může považovat na „skvělou komedii“. ()

Luksa

Do půlky celkem příjemná geekovská komedie s osvědčeným duem Pegg & Frost, škoda je, že časem převládající sprostý humor vytlačuje ten chytrý a postava fanatické křesťanky je v ději spíš ke škodě než k užitku. Ve srování s Galaxy Questem je film vlastně hodně slabý... 50% ()

The Viper

Jakoby všechno to kouzlo předešlích filmů vyprchalo. Na to, že film má tak průměrnou stopáž, se najdou místa která budete muset holt přetrpět. Pár dobrých vtipů, hezký mimozemšťan, i tak veliký pokles od Hot Fuzz. ()

ZkuKol

Velmi povedené goodfeel-movie plné odkazů pro filmové (hlavně sci-fi) fanoušky. Nejde vysloveně o řachandu, ikdyž gagy jako "spaceballs" mají šanci letos být v top10. Pegg a Frost spolu fungují na jedničku, Rogen resp. Paul je kouzelný a americká parta se drží. Triky a akce vzhledem k rozpočtu nemají chybu (poslední honička je fakt řemeslně bezchybná), soundtrack tlačí na pohodu a přes pomalý rozjezd film ani chvilku nenudí. Geniální to asi není, ale pokud máte alespoň trochu v tomhle žánru nakoukáno, bavit se budete - nemáte-li, tak vás tahle anglo-americká sebranka komiků pobaví také. Cestou mezi Roosveltem a oblastí 51 vezmete "na stopa" mimozemšťana a máte hned do zábavu postaráno... 75% ()

Cejny

Zajímavý nápad se spoustou narážek na jiné filmy, v britském podání Simona Pegga a Nicka Frosta. Příjemně jsem se u toho bavil, spousta scén bylo skvěle natočeno a taky samotná postava mimozemšťana Paula, který si s ničím nebere velké servítky, se mi zalíbila. Graeme a Clive se dobře doplňují a dodávají všemu ten správný náboj, takže s touto komediální sci-fi road movie jsem spokojen, akorát teda chudák Sigourney. 75 % ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team