"Jsi mizernej živej magnet na průsery. Lidi kolem tebe maj blbej zvyk umírat." Tak to by sedělo. Harry je zkrátka svůj a tentokrát se nelíbí mafiánům, pouličním gaunerům, soudkyni ani nadřízeným. Mě tedy dost bavil tím, jak si z toho vůbec nic nedělal, v poklidu přednášel o psím hovnu, vyráběl mafiánům infarkty nebo prováděl pronásledování autobusem plným důchodců. Jen mi u něj chybělo trochu dedukce nad tím, že normální 96% chlap by jiného chlapa do koulí nestřelil, protože je to nečestné, nesportovní a bolí to. Nakonec se mi dostalo i poučení o nebezpečnosti jednorožců, za což děkuju a příště si na ně dám na kolotoči pozor.(28.9.2018)

Naprosto typický Dirty Harry - kudy chodí, tudy ho provází smrt. Ve svém čtvrtém dobrodružství nám sice chalan trochu zestárnul a změknul, scény už nejsou tolik brutální, ale stále má film napětí, spád a kouzlo Clinta Eastwooda a jeho tvrďáckého výrazu nic neztratilo ze své účinnosti. Jde prostě o podařený a kvalitní akční film ze staré školy. Hudba: Lalo Schifrin(10.7.2010)

Syrovost a ve své podstatě i lehkost sedmdesátek je ta tam, nastupuje těžkopádnost osmdesátek a je to znát i na v pořadí už čtvrtém pokračování Špinavého Harryho. Callahanovi přibývá vrásek, ale rozhodně neztrácí dech a hláškuje pořád jako za mlada, pravda tady už to přece jen nemá tu správnou šťávu, na druhou stranu krásný westernový konec tuhle drobnou vadu na kráse bohatě vyváží. Silná trojka, kterou zaokrouhlím směrem nahoru.(28.9.2018)

• dobytek

Jakmile do nějakýho filmu Eastwood protlačil tu svou starou, tak to stálo za hovno. Sondra Locke jednak neni moc dobrá herečka a hlavně já chci vidět drsnýho Harryho, jak likviduje padouchy a hláškuje u toho, a né nějakou krávu, která má trauma z toho, že ji někdo znásilnil. Tady jsou všechny akční scény takový nemastný, neslaný a obvykle navíc natočený po tmě, takže je tam hovno vidět. Z filmu se navíc vytratila ta 70-ková syrovost, která se mi líbila u předchozích dílů Harryho. Naopak přibyla 80-ková hudba, která se mi nelíbila a do filmu se vůbec nehodila. 45%(14.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $67,642,693Tržby Celosvetovo $67,800,000║ Séria o drsnom Harrym sa mi začína čím ďalej viac páčiť, má to štavu, skvelého Eastwooda, svižný dej, dravú akciu a šikovné prestrelky ako z divokého západu. /80%/(24.4.2009)

• - Jediný díl ze série o Harry Callahanovi, který režíroval sám Eastwood. (ClintEastwood)

• - Hudební skladatel Lalo Schifrin se vrátil k cyklu o Drsném Harrym a složil hudbu, která splývá s akčností snímku, ale její tón je víc pochmurný. (ClintEastwood)

• - Pro natáčení bylo vybráno město Santa Cruz. (ClintEastwood)