poster

Náhlý úder

 • český

  Sudden Impact

 • český

  Náhlá zkouška

 • anglický

  Sudden Impact

 • slovenský

  Náhly úder

Akční / Krimi / Drama

USA, 1983, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ***

  Drsný Harry se nezměnil - jako vždycky dělá jen svou práci. Chladná kráska jde zatím bez slitování za svou pomstou ... a žádný z nich nemá na výběr. Tentokrát je děj přece jenom víc než jen trochu nevyrovnaný - jednotlivé scény jsou poskládané neúčelně a bez rozmyslu, takže plytké a lehce úsměvné momenty střídá doslova mrazivá atmosféra s těžkou vůní olova a střelného prachu. A ke slovu se opět dostává zcela zásadní a jasně definovaná otázka: Co má větší váhu - práva oběti nebo práva pachatele ? Kdybyste se zeptali Harryho, myslím, že by vám to vysvětlil - rychle a nekompromisně. Ráda jsem ho zase viděla - přála bych si, aby to byl právě on, kdo v reálu "pomáhá a chrání". Rozhodně bych se cítila líp - a tak mu věnuju s mírnou nostalgií 3,5*(21.11.2012)

 • blitzer
  ***

  Můj žebříček série o Dirty Harrym: 1. Magnum Force, 2. Dirty Harry, 3. The Dead Pool, 4. Enforcer, 5. Sudden Impact.(9.7.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Jsi mizernej živej magnet na průsery. Lidi kolem tebe maj blbej zvyk umírat." Tak to by sedělo. Harry je zkrátka svůj a tentokrát se nelíbí mafiánům, pouličním gaunerům, soudkyni ani nadřízeným. Mě tedy dost bavil tím, jak si z toho vůbec nic nedělal, v poklidu přednášel o psím hovnu, vyráběl mafiánům infarkty nebo prováděl pronásledování autobusem plným důchodců. Jen mi u něj chybělo trochu dedukce nad tím, že normální 96% chlap by jiného chlapa do koulí nestřelil, protože je to nečestné, nesportovní a bolí to. Nakonec se mi dostalo i poučení o nebezpečnosti jednorožců, za což děkuju a příště si na ně dám na kolotoči pozor.(28.9.2018)

 • otík
  ****

  Naprosto typický Dirty Harry - kudy chodí, tudy ho provází smrt. Ve svém čtvrtém dobrodružství nám sice chalan trochu zestárnul a změknul, scény už nejsou tolik brutální, ale stále má film napětí, spád a kouzlo Clinta Eastwooda a jeho tvrďáckého výrazu nic neztratilo ze své účinnosti. Jde prostě o podařený a kvalitní akční film ze staré školy. Hudba: Lalo Schifrin(10.7.2010)

 • choze
  ****

  "SROVNEJ SE S TÍM - DNESKA JE TO ÚPLNĚ JINÁ HRA." Po slabší trojce a následné sedmileté pauze se Drsnej Harry vrátil na plátna kin v nové dekádě a v konkurenci RAMBA, ROCKYHO, INDYHO a TERMINÁTORA se obávám nemohl ani s nově nafasovanou ještě impozantnější bouchačkou nabídnout víc než nostalgii po oblíbené postavě. Žánru, který v sedmdesátkách nakopnul, už v osmdesátkách neměl moc co nabídnout a nepomohla mu ani přeakčnělost první půlky jeho čtvrtého dobrodružství, ani určitý úkrok v sérii daný tím, že poprvé Harry nečelil hrozbě pro celé San Francisco a poprvé ze San Francisca vytáhl paty, ani to, že si to Clint zrežíroval. Navíc je i přes přítomnost komického psího parťáka a další várku vypečených hlášek čtyřka nejtemnější - od rape and revenge story hodící se spíš zpět do semdesátek, přes zvýšený počet nočních scén až po pochmurnější hudbu Lalo Schiffrina. Jako mladšímu mi ta temnost nesedla, s odstupem času mě naopak zaujala a film hodnotím z celé série nejvýš.(10.11.2012)

 • - Ve filmu Náhlý úder se opět objevuje několik charakteristických míst San Francisca, zároveň jde o první film ze série, jehož hlavní děj je soustředěn mimo metropoli, do fiktivního městečka San Paulo. (ClintEastwood)

 • - Eastwood se rozhodl, že pokud bude mít kvalitní scénář, film sám natočí. (ClintEastwood)

 • - Jediný díl ze série o Harry Callahanovi, který režíroval sám Eastwood. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace