Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

Walley

Děte s těma rádoby kritikama už do prčic. Nevím co jste vy, odpaďáci, na české poměry a ještě k tomu na Nově čekali. Děj má nějaký spád, postavy se vyvíjí, herci dělají svou práci dost dobře. Už po shlédnutí pilotního dílu jsem se bez problému odhodlal k pravidelnému sledování a i po odvysílání třetího dílu nehodlám své rozhodnutí měnit. A to nejen díky šťabajzně Čvančarové. ()

Profík

Silné 4*** a to nenadsazuji. To mi připadá proti pravidlům. I když jsem skoro dal 5, abych trošku vyrovnal odpady lidí, kteří viděli 5 mihut prvního dílu z rychlíku. (uznávám, první díl, možná 2 nebyly tak dobré). Dobře zpracované charaktery, z nichž některým bych rád dal více prostoru (produkční Vanda např.), inteligentní scénář, vtip, nadhled. ()

jaja01k

V porovnání s ostatními českými seriály to ještě jde, ale ta Tereza Brodská je tak strašně špatná herečka. ()

josefina

Pokud se všechny seriály budou hodnotit odpadem, nemá ani smysl hodnocení otevírat. První díl byl skutečně podivný, teď jde ale o naprosto rozjetý, vtipný, "světácký", na mezinárodní úrovni seriál, který přeci jen dělají lidé, kteří vědí, co je in, v čem se bydlí, kde se nakupuje, jí a co se "řeší". A to je přece dobré ocenit, ne? To byl vždycky jeden z hlavních nedostatků české tvorby, že byla jaksi "mimo mísu"? ()

cachanell

S každý dalším dílem se bavím. Sice mě dějová linie nijak neuchvacuje - ale jednotlivé scény to ano. Vidět svět s naprostým nadhledem ženských očí a ženské mysli. Chápu, že budou vykřikovat něco o povrchních ženských paničkách aj. , ale proč ne? Musím tleskat Jitce Čvančarové - její Michell je naprosto dokonalá ( scéna s novou kabelkou - jak vyšitá z některých ženských srdcí ):-)) Prostě se bavím - někdy více, někdy méně - ale kupodivu první seriál, kdy čekám na další díl a čekám u TV a ne že se podívám až někdy. ()

OŠmíd

Je to kravina, ale má to nadhled a nebere se to vážně. Jo, a Tereza Brodská je naprosto tragická a nemá nejspíš žádnou mimiku. Možná by si mohla nechat udělat plastiku, aby se stále netvářila, jako kdyby měla v zadnici zabodnuté vidle. ()

L_Into

Dokonalý svět nasadil vysoko. Zajímavě a až nečesky natočený seriál z atraktivního prostředí plný skvělých herců mě příjemně překvapil. Scenaristicky bohužel postupně neustále klesal, až se některé slibně rozjeté zápletky rozmělnily do ztracena. Je ale dobré mít na mysli, že se jednalo o prvotinu Mirky Vopavové. A vůbec... který český seriál má koule na to, aby jako podkres pustil jednu z nejúchylnějších pecek od Muse? Už za to si zaslouží pořádnou porci hvězdiček. ()

jvk

Tímhle seriálem si to u mě Nova načas vyžehlila. Pro mě objev. Příjemný překvapení kam se podívám. ()

henny2010

Další seriál z produkce TV Nova, který bysme mohli nazvat pořadem pro ženy. Možná že tomu tak není....,ale možná taky ano. Z prvních dílů jsem tak trochu z udivením odcházel od televize, že to docela ušlo. Jenomže čas plynul a následující epizody už začali poklesávat na kvalitě jako u všemožně opěvované ordinace a velkého nekonečného "hororového dramatu" ulice. Herecké obsazenstvo není zlé, pokud vezmu v úvahu spíše starší generaci. Ta mladší sebranka i s Vojtou Dykem (nevím co na něm lidi tolik viděly) trošku kazí jinak vcelku slušný seriál. Povídat si o tom, že by to mohlo být to lepší z dnešních utahaných seriálů - no to nedovedu říct, leda že by se stal zázrak. Na druhou stranu nápad v tom je, i když opět nemůžeme hledat myšlenku tohoto seriálu z českých hlav, to si musíme zajet za oceán. Bohužel tahle myšlenka byla u nás vší silou rozdrcena a tak nám z toho vzniklo pouze jakési okrajové náznaky. Dokonalý svět by byl dokonalý, kdyby trošku obměnil zastupitelstvo a hlavně trošku scénáři přidal na kvalitě a režie by musela být vzhůru. Za občasný dobrý vtip a velice vítanou dámskou společnost ty 2* dám, ale pokud bude vytvořeno pokračování stejným stylem jako posledních 10 dílů, budeme muset jít možná až k samotnému dnu se slovy,, Jak se z částečné sračky, stala úplná sračka". ()

BellaRagazza

Asi to nejkvalitnější, co za poslední 3 roky Nova vytvořila. Točil to evidentně někdo, kdo věděl O ČEM točí. Dobré obsazení, vtipné postavy, jakž takž příběh, který mě bavil. ()

Vevy

Mě to bavilo, byla to celkem sranda a dokonalý relax. U tohoto opravdu nemusíte přemýšlet :-) byly by ovšem tři hvězdy, kdyby hlavní představitelka nebyla tak šíleně nesympatické, afektované stvoření. ()

Milinka84

V tomhle seriálu mě naprosto odzbrojila Jitka Čvančarová, s jakou nóblesou a humorem se ujala svojí role :) Děj o módě, vztazích.....baví mě to. Po dlouhé době dobrý český seriál. ()

leeeeda

5 *. Jeden z nejlepších českejch seriálů. Češi se prostě pořád držej při zemi, nejdou s dobou, architekturou, uměním ani s novýma modníma trendama (uvědomme si, že byla Praha nazývána druhou Paříží!). Prostě je to tu zrasovaný komunismem, všichni si myslej jak nejsou světový, a když už se sejdou lidi, který chtěj českýmu národu připomenout, že život není jenom všednost a šeď a natočej dobrej seriál, kterej by se v zahraničí neztratil, tak se to najednou polovině národa nelíbí a ty "chytrý" z čsfd, který si myslej, že nejvíc rozuměj kinematografii tady daj odpad!. Tenhle seriál by si měli všichni vzít jako inspiraci a dát minimálně 4*!!! ()

Chriss_tyne

Proč 5*? Jednoduše proto, jak dobré herecké výkony účinkující odvedli, za to, že se kolikrát hodně nasměju a za to, že narozdíl od jiných nekonečných seriálů, u toho tvůrci věděli, že nejlepší je skončit v nejlepším, dokud nezačne seriál lézt všem na nervy, jako některé jiné seriály stejné televize. ()