JackO.

Na české poměry určitě nadprůměr, snaha režiséra o americký styl, který je patrný už od úvodních titulků. Film ale moc staví na dohadech, kdyby byl případ vyřešen a vše už skončilo, tak by se to dalo vzít úplně jinak, takhle to ale nejde, pořád je tam ASI a MOŽNÁ. ()

4k7

Hlavním partnerem televize Nova, dalším Blesk... tomu říkám sázka na jistotu. Už jsem viděl utíkat z Alcatrazu Clinta Eastwooda, Tima Robbinsna z věznice Shawshank, seriál Prison Break a já nevím co ještě, ale Konstantina Lavroněnka coby drsného Kájínka, to byl teprve nářez. No a když se vyseru na tu ironii okolo, tak těžko hledám slov. Bohatě mi tenkrát stačila ta mediální masáž kolem filmu a výsledek dopadl podle očekávání. Lidi chtějí znát Kájínkův přiběh, co proč a jak... chtějí film natočený v americkém stylu "na úrovni", různé efekty, prolínačky a drsný akční příběh. Na to Petr Jákl hodně sází a takové to "based on a true story" je rovněž obrovským lákadlem. Jenže ve finále je úplně jedno, jestli je příběh pravdivý, protože film stejně působí strašně nepřirozeně... asi jako když to pěkná holka přepískne s makeupem a vypadá jako šlapka. Kamera je kolikrát jak v rukou epileptika a samotný Kájínek je tu takový drsňák, že by se i Chuck Norris schoval pod postel. Snad hvězdičku pro Vladimíra Dlouhého, kterému jedinému jsem tu roli opravdu věřil ()

Zaplo05

Vynikajících prvních pět minut se ale podle mě nevyrovná zdlouhavému zbytku. Jenže jak natočit zajímavě právní spor? Alespoň proloženo akčními party z příběhu. Ač je film poměrně zajímavý, dávám tak nízké hodnocení, protože jsem nebyl vtáhnut do děje/ty akčňáky nejsou nic pro mě :)/. ()

driftm

na český film velice dobré ale jinak úplně zbytečné,film je v některých částech hloupý a v jiných zase nečekaně rychlý,že nevíte co se ve filmu děje,absolutně nesimpatyčtí herci!!! ()

Marty20

Velká škoda, že Jákl musel vystříhat 40 minut materiálu, aby se vešel do stopáže 110 minut. Sice případ Kajínek zná v této republice každý, ale myslím, že scény jako rekonstrukce střelby a výpověď svědka který celou vraždu sledoval z okna své cely by filmu pomohly. Co ovšem tvůrcům neodpustim je jejich připosranost použít skutečná jména policistů a soudců zapletených v případu. P.S. Táňa vypadá skvěle. ()

Cashville

Celkom zaujímavý filmový zážitok. Dosť dobré spracovanie, čo malo za následok, že miestami som mal pocit, že sa dívam na americký film a nie na český. Tvorcovia si dali na Kajínkovi záležať, ale čakal som viac akcie. Moje hodnotenie 3/5. ()

Jager_JK

Vůbec ne špatné. Na české poměry vlastně dost slušné. A o lepších kvalitách filmu možná rozhoduje faktor jako jsou peníze. Vidím, že když se chce, tak to přece jenom v rámci možností jde. 3+ ()

Bendiys

Veskere udalosti jako by se dely nahodile, vse pusobi strojene. Ze stranky stylu se daji vyzdvihnout akorat prelety nad krajinou s veznici, jinak veskere ramovani, strihy, pohyby kamery spolu s onou unylosti scen nesedi. Film pusobi jako pokus o neco velkolepeho, co se vsak nepodarilo skloubit se stylem. Ta snaha z filmu neprijemne cisi. K takoveto latce by to chtelo jiny pristup... ()

vitac.

Nakonec to nebyl špatný film, jak jsem se během prvních pár minut obával. Brabec si dal celkem rychle vyprošťováka (nebo jsem si na tu divočinu zvykl) :), herci to vesměs zvládli, tak proč ne za pěkné tři. Snad jen ty holuby v našich věznicích dozorci ve volných chvílích nesestřelují, alespoň v to pevně doufám. P.S. Pro Malarkeyho - období příběhu bylo jasně dáno, zlatý hattrick po Moravcově haluzi byl jen jeden:) ()

greymon

Celkem dobré ztvárnění našeho nejznámějšího vězně Kajínka. Dobré napínavé akční scény. Obzvlášť jak Kajínek utíká z vězení. Celý film na mě působil jako film Václav studeným dojmem. Petr Jákl ml. jako začínající režisér natočil dobrý začáteční film a doufejme, že ještě něco pořádného natočí. ()

jafuska

velmi,kontroverzní téma, pojem Kájínek ten zná snad každý, ale spíš bych se zaměřila na ztvárnění našich scénáristů jestli se jim povedlo natočit kvalitní čeký pravdivý film, nebo byli nějaká nedostatky, Prvně obsazení,našich herců bylo vybráno moc dobře, herec konstantin Lavroněnko, toho po prvadě vůbec neznám ale třeba po této roli ho budou přijímat do stále větších rolí, tuto roli zahrál moc dobře, i když neměl lehký pojmout dlouhosáhlý příběh, který je velmi známí, Co se týče nedostatků tam bych vypíchla snad jen závěr, mohlo to být víc rozvinuto, ale jinak nevidím žádnou velkou chybu, kterou bych snad mohla zkritizovat. O čem jsem ale po filmu přemýšlela na který také jen tak nezapomenu jak je možné, že naše policie by nás měla chránit a přitom je tak zkorumpovaná, a neumí vzít na sebe vinu, kterou udělala? jak je možné, že se neudělala reknostrukce vraždy, když je to samozřejmé, po každém činu? Ve filmu jsou moc nezodpovězených otázek, ale jedno je mě jasné, at už Kájínek ve svém životě udělal hodně špatných věcí, nevěřím že má na triku i dvojnásobnou vraždu,,a jsem přesvědčena, že sedí právě za toto nevině, a budu mu moc držet palce, aby pravda a justice vyšla najevo a on vyšel z vězení a když se pomstí všem lidem kteří ho neprávem odsoudily, nebude mě to vadit, ()

nula87

Jákl se snaží vnést do českého prostoru americký styl a celkem se mu to daří, protože Kajínek má styl, spoustu vychytávek a momentů, které musí zaujmout tím, jak jsou natočeny. Bohužel to, jak má Jákl jasno v tom, jak to vlastně bylo, a bez jakýchkoliv pochyb to do diváka tlačí, je dost otravné. Navíc v příběhu jsou podstatné trhliny. 60% ()

Prubner

Tvůrci chtěli natočit film po americku a v případě režie, kamery a střihu se jim to podařilo. Jenže co je platná nablýskaná forma, když scénář stojí za prd. Dialogy jsou místy napsány dost amatérsky, nejvíc to schytává Vilhelmová s Lindou, jejichž postavy taky dopadly nejhůř. Zkrátka scénář měl radši napsat člověk, který scénáře opravdu psát umí. Herecky to táhne Vladimír Dlouhý a v menší roli se blýskne Hynek Čermák. A mimochodem - z filmu jsem se o Kajínkově případu nedozvěděl nic, co bych nevěděl už předtím. ()

Mr.nachos

No....musím přiznat, že mě celý film tak trochu zklamal. Nemůžu říct, že bych se nudila, to ne, ale to, jaký byl kolem něho humbuk, na masivní reklamu a všudypřítomné plakáty, jsem čekala něco víc. Scénu s Bendovou a sexem bych klidně vynechala, nejenom, že mi to přišlo absurdní, ale podle vyprávění skutečné paní Černé a Kajínka samotného to bylo při útěku trochu jinak. Ale na druhou stranu chápu, že filmaři tam nějaký ten sex mít museli kvůli zajímavosti. Nicméně konec je zklamání největší. Ne snad proto, že konec to nemá, to víme všichni, ale závěrečná scéna s právničkou nabízející se Kajínkovi mi přišla vážně hloupá. ()

viktor.danek

Hodně, ale opravdu hodně dobrý zvuk. F. A. Brabec se taky snažil. Jinak ale nudný, až směšný spektákl. Jeho snaha jít až na dřeň nejnižšího vkusu (fail#1) působí často smutně kostrbatě a nuceně (fail#2). Herecké výkony byly směšně nevěrohodné, nikoli však vinou jinak špičkových herců, jako spíš přičiněním necitlivého střihu a příliš akčně uspěchaného scénáře. Nominaci na českého lva za střih proto nerozumím (stříhat hodně snad neznamená ještě dobře, ne?). Především však snaha autorů zjednodušit příběh na primitivní pohádku s charismatickým dobrem v hlavní roli, které se nevzdává a zlotřilým prohnilým zlem s vlasy ulízanými dozadu je levná, až to bolí. ()

KucC

Jeden z nejlepších, možná nejlepší český film posledních let. K tomudle není třeba se rozepisovat, každý by si to měl zkouknout. ()

Aildrin

Mystifikace mixnutá glorifikací. To vše takřka v Hollywoodském stylu. Být to čistě fiktivní film, hodnotím jinak. Takhle mi obsah přišel obscéní, přitažený za vlasy. Měl jsem problémy na něj vůbec koukat a místy se mi chtělo skřípat zuby.. Lavroněnko super. Drsný a charizmatický skoro jako Bruce Wayn převlečený za Batmana. Hrdina. O to míň to celé mělo kontext s realitou. Když jsem v práci slyšel, jak nad tímhle filmem kolegyně hýkají blahem a prakticky mluví o Kájínkově nevině, udělalo se mi zle. Jak píše Aluš: "Na české poměry rozhodně maximálně vydařený film." Ano, ale je třeba hodnotit i obsah. ()

henrycruel

Čekal jsem od toho hodně a to byla asi chyba, protože je to opravdu špatný film. Celé je to taková slátanina, která působí dost televizně... Škoda! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý