Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

matab

Po pravdě velké překvapení. Takhle dobrou romantickou komedii jsem už dlouho neviděl i když to romantická komedie vlastně úplně není. Velice nápaditý scénář, grafika a velice dobrá hudba. Dokonalé to není, ale určitě dost nadprůměrné. ()

gicous

Málokterému filmu se podařilo tak pravdivě zachytit vyvojové fáze milostného vztahu se všemi strategickými body jeho rozkladu. Bajný grál čili fungující recept na jeho udržení se totiž poštěstí najít jen těm, kdo si v sobě pěstují dostatečnou míru sebezapření a tolerance. Láska je prchavá a když zmízí, zbyde jen málo pojítek, které dokažou udržet tak rozdílné stvoření, jakým muž a žena jsou. Tom měl zakladní předpoklady pro udržení vztahu. Bohužel potkal tu nepravou. Pod vedením Marca Webba vznikla naprosto originální a vcelkovém vyznění úplně antiromantická romance hýřici nápady. Nezapomenutelnými momenty pro mně zůstávají muzikálové čislo a zachycení rozdílu mezi očekáváním a realitou. Jednoduchý vzorec - schopný režisér + dobrý scénář + typově přesně vybraní herci + zbytek (dobrá hudba,střih.....) - tentokrát znovu pomohl stvořit inspirativní, inteligentní a působivý film. 8/10 ()

Wooke

Prečo? Ako mohli...toto nemôže byť pravda. Skvelý film, o tom niet pochýb. Len keď človek by sa nemal stotožňovať s postavami, lebo predsa len je to len film. Nevadí, hlavne že skvelí herci odviedli kus roboty a dodali tomu tú reálnosť, ktorá sa teraz odráža v našich (diváckych) srdciach a my dúfame, že nám sa takéto niečo nestne. Chudák Tom, ako mu mohla Summer takto všetky jeho sny zničiť. Dobre dosť. Určite si to pozrite, pretože medzi romantickými filmami, tento nemá konkurenciu. ()

eileen9

"If Tom had learned anything... it was that you can't ascribe great cosmic significance to a simple earthly event. Coincidence. That's all anything ever is. Nothing more than coincidence... Tom had finally learned there are no miracles. There's no such thing as fate. Nothing is meant to be. He knew. He was sure of it now. Tom was— ... He was pretty sure." ()

rezistence

Pár sympaťáků, spousta životních klišé a délka tak akorát. Fajnovka. Navíc mi vykradli písničky z mého playlistu! 75% ()

kubilov

„They used to call me Anal Girl.“ Velice úspěšné romantické drama, které vlastně nemá s normálním romantickým dramatem / komedií mnoho společného. Marc Webb totiž ve své režijní prvotině natočil nechronologicky vyprávěnou antiromanci s nádhernou antagonistkou a politováníhodným hlavním (ne)hrdinou. Ovšem zcela mistrovsky. Zooey Deschanel ve své pravděpodobně nejlepší roli hraje tak trochu mimo svoje všeobecné herecké zařazení a musím přiznat, že si mne těmito novými polohami naprosto získala. Joseph Gordon-Levitt je pak na romantického ňoumu jako dělaný. A do třetice cool sestra hlavního hrdiny, mladá ještě ne úplně proslavená herecká hvězdička Chloë Grace Moretz. Osudový závěr naprosto fatální, silný a zdrcující. ()

subic

Ženy jsou cuchty a mají svá tajemství a ještě hůř, když si dělají, co chtějí. Asi jsem tak nějak čekal trochu víc i s ohledem na zdejší hodnocení. Zooey Deschanel mě přišla strašně nudná šedá myš a kvůli ní víc prostě nedám. Tak si říkám, kde je chyba. Asi ve mě, prostě mě to nějak zvlášť nechytlo. Ale konec to vylepší, žen je spousta tak jako je to s těmi rybami v řece, není tam jen jedna. ()

mrclTV

Normálne takýto filmový žáner nevyhľadávam, ale tento film ma zaujal a dokonca sa mi páčil! Pôvodne som si myslel, že to bude ďalšia tuctová, dvojhviezdičková, rádoby vtipná vzťahová komédia (preto ich veľmi nepozerám, lebo sú všetky na jedno kopyto). 500 Days of Summer sa ale dá najlepšie charakterizovať slovom - nápaditý. Jednoducho som sa bavil (malý futbalový mudrc bol skvelý) a ten čas ubehol ako voda. Navyše, vždy sa mi film páči o niečo viac, keď hudba padne do môjho hudobného s(h)luchu. Dokonca som si po skončení chcel film pustiť okamžite znovu. A to je znak, že to nie je márne. Pri scéne v galérii "moderného umenia" som sa neudržal a spustil som hurónsky smiech. Part vampire part giant....best movie title ever :D Jednoducho dobrý film. ()

Ostra

Silně alternativní záležitost, která místo ušmudlané, ubrečené melancholie servíruje výborně vygradovaný šmrncovní děj. Vyzdvihnout lze také skvělou práci s nechronologickým zpracováním a zejména velmi kvalitní scénář. Joseph i Zooey překvapivě zahráli na jedničku a když se k tomu přidá vhodně vybraný soundtrack, nemůžu váhat o účasti v mé top 10. ()

JosefTomas

Pokud se někdo s vámi rozešel z důvodu, u kterého nevíte proč, nebo si myslíte, že nikdy tu pravou nenajdete, či po rozchodu myslíte, že nikoho lepšího nenajdete, tak si pusťte tenhle film, tak asi vše a 85% ()

Mkartaylas56

Velice hravě a příjemné natočená romantická komedie se sympatickými hlavními postavami a nenudícím scénářem, ve kterém se po většinu snímku tvůrci drželi dál od klišé a i díky tomu na mně zapůsobil vcelku originálně. Za mně solidních 80% ()

l.enik.c

Spoilerový komentář. Skvělé, že taky jednou vznikl romantický film pro normální lidi, které opustil milovaný člověk, ale ukazuje, že život tím nekončí a nedává plané naděje, že se ten člověk znovu zničeho nic zjeví ve dveřích a bude z toho láska až na věky věků. Nevěřila bych, že může vzniknout tak kvalitní film se šťastným koncem, přestože se hlavní sympatický idylický pár rozejde. Za to palec nahoru + za ještě pořád celkem originální zpracování. ()

Prubner

Nudný, nezajímavý a banální milostný příběh ze života se autoři snažili vyprávět jakože hravě, nechronologicky a pomocí zcizovacích momentů, ale tu banalitu a nudu tím nezakryli. Ale dobře, kdyby vybrali lepší herce, možná by to nějak fungovalo, ale Zooey se mi nelíbila ani jako herečka, ani jako žena, chemie mezi herci byla navíc nulová, takže jsem nevěřil ani tomu, že by se ti dva mohli do sebe zamilovat. A to je u milostného příběhu průšvih. Nějak nechápu kultovnost tohoto filmu. Tvůrci si hráli na Woodyho Allena, ale neměli na to. ()

curfew77

Víc než tři hvězdy nedám, přestože je (500)DOS velmi pravdivý a velmi trefný film. Nebo vlastně možná právě proto. Úplný konec je sice snaživě (a vlastně i povedeně) milý, jenže s dějem předtím moc nekoresponduje. A vzato kolem a kolem, je celý tenhle příběh spíš docela depresivní. Docela dost. Pokud si chcete připomenout, že láska bolí, prosím - ale já si ze stejného důvodu nerad pouštím třeba horory. 60 %. PS: Zooey Deschanel v hlavní roli mi vůbec nesedla, JG-L byl prima. ()

PeterJon

Krásny, pohodový a svižný film o vzťahoch. Obvykle si rozdelím film na dve časti, tento sme s Lenkou dali na jeden dúšok. ()

hrumsrt

"Víš co je blbý? Když si uvědomíš, že všechno, čemu věříš, jsou hovadiny." Hlavní dvojice je výborná, kdy obzvláště J. G-L. mi tady parádně sedl. Nevím snad mi je beznadějný romantik, který věří v osudovou lásku nějak blízký. Ale ani Z. Deschanel neztrácí, kdy jsem hrozně rád, kolik ještě neokoukaných tváří, se hodí to romantických komedií. Trošku mi vadil ta zvláštní struktura času, ale po chvíli si zvyknete. Dokonce je i škoda závěrečného -nevyužitého- build-up(u). Skvělá neokoukaná milá oddechovka. 80% ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)