Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Diego

Colin má style a charisma, dokud nezačně umírat :D Jinak je je vše kolem něj nuda. P.S. : ne každej velkej mafianskej boss musí mít prupovídky z dětství, aby byl víc drsnější... ()

hroubek

Od scénaristy Skrytý identity jsem čekal trochu víc než hodinu a půl ukecané drama, ve kterém se hodí z jednoho místa na druhé a zace zpátky.Je fakt, že Colin Farrell budí respekt jen tím, že se na někoho zle podívá ale to z něj automaticky nemusí dělat největší borce co chodí po ulici.Hodně mě potěšila Anna Friel, která jakoby vůbec docelýho filmu nezapadala, protože se choval přirozeně a částečně normálně.Což se nedá říc o roli Keiry, která v jednom kuse kouří, pije, nadává nebo maluje.David Thewli a Ray Winstone působí jako by je chvilku natáčení bavilo a potom zas ne.Slabí tři hvězdy za Londýn,Farrella a nakonec za Friel. ()

JohnSmith

Londýnská gangsterka,tak jak ji vidět moc nechceme. Farrell je sice fajn, ale filmu rozhodně kraluje Winstone. Za to Knightley je naprosto strašná. Nicméně film velice nápadně připomíná jiný letošní britský film a to The Veteran. Jen je tu rozdíl v tom, že místo vysloužilého vojcla je tu propuštěný vězeň. ()

VasaX

Lepší kousek, než by se mohlo zdát. Farrell válí, sekne mu to a jde mu to. Prostě frajer. Za ním dost pokulhává neméně hvězdná Keira. Bohužel jí stačí na odehrání jen průměr a neviděl jsem snahu o jakýkoli lepší výkon. Což je trošku smutné, ale i tak díky za ni. Příběh je takový... ano, melancholický. Poslední dobou sleduji že melancholie je opět v akci, tak se jí v hollywoodské kuchyni nešetří a místy až plýtvá. Ale tady je fajn. Film trochu sráží hrbolatý scénář a to, že režisér veškerý potenciál filmu - herce, příběh, zpracování - narval do kárky, tu odbrzdil z kopce a cesta od začátku ke konci připomíná spíše křečovitou snahu o řízení. Škub sem, škub tam, marný pokus o přibrzdění, dost kulhavé projetí zatáčky... Každopádně film vás hybnou silou téhle kárky protáhne těmi 108 minutami jako blesk. A člověk zjistí, že to nakonec nebylo tak hrozné, jak se bál. Na gangsterskou oddychovku s melancholickým rozměrem až nadprůměrné. ()

Beatle

Je to možná i trochu na pomezí 3-4*, protože zase úplně do vzduchu vyhozený čas to nebyl. Klasická gangsterka, dějově stojící za starou belu, avšak herecké výkony a charaktery tento zabitý scénář relativně zachraňují. Hlavně tedy Ray Winstone a David Thewlis....65% ()

chubaka

Očekávání byla veliká, zklamání o to větší. Velmi dlouho jsem se, tak nenudil, jak u tohoto filmu, který se má žánrově zařadit k mým milovaným gangsterkám. Dějově to postrádá hlavu i patu. Jediné pozitivum bych snad viděl ve výkonu Davida Thewlise, ale víc opravdu asi ne. ()

Fakipics

Film má za úkol pobavit(něco na způsob "V Bruggách"). Žádnou hloubku jsem v tom nehledal, já u toho močil nepřetržitě. Hudba dle mého gusta. Collin - minimalistický drsňák, Keira - vystihovaná sexbomba. Erekce za originální zápletku, nečekaný konec, anglický dialekt a především za skvělý herecký přednes vedlejších postav. Pravá ukázka povahy slušného člověka,statečného,idiota neboli burana. Prostořeké uklidňující dialogy plné nadsázky,sarkasmu,ironie a fuck off. Romantika byla na správném místě, ve správnou dobu(pár vážnějších pohledů s vyměněným úsměvem a trocha definice trapného ticha). Charismatický záporňák s poetickým přednesem historek o ničem. William Monahan jakožto scénárista i režisér si vytvořil ideální filmový debut, na který bych já osobně byl právoplatně hrdý a veškerou negativní kritiku bych poslal do ... k šípku. 10/10 ()

zdenny

Film o navrátivším se ne už mafiánovi z vězení, kde prim hraje vždy skvělý Collin Farell. Jeho přáním je skončit s životem na šikmé ploše. Jenže vaše minulost si vás vždy najde, dožene vás. A vy, když už jste se na to jednou dal, nejste schopen z tohoto vlaku vystoupit. Třebaže jste vyměnil pár vagónů. C. Farell zná vše, co se jeho města týče. Pro lidi z jeho prostředí něco znamená a oni ho mají rádi. Jenže když se něco posere, zůstane stejně sám. A sám taky... ()

blackJag

Ukázka slibovala ritchieovsky odlehčený styl, no výsledek má trochu vážnější kontury. Vidím to jako zápor filmu? Ani ne. Farrellovi role skvěle sedne, špatně nejsou obsazeny ani další úlohy a způsob, jakým byla tato londýnská gangsterka zprostředkována mi sedl téměř dokonale (debatu o přínosu postavy Davida Thewlise připouštím). Žádné kudrliny, cool prostřihy nebo jiné zbytečnosti, které sami o sobě nejsou špatným filmovým výrazivem, jen je jich v poslední době nějak moc. Scéna Farrell vs. Winstone v restauraci se mi třeba líbila hodně. Celkově spokojen. 85% ()

headcrab

Ničím zajímavá a (ničím) originální gangsterka, která chce být zatraceně stylová asi jako pecky od Ritchieho, jenže s takhle plytkým, ohraným, průměrným a milionkrát viděným (samozřejmě v daleko lepších zpracováních) příběhem to prostě nejde. Celou stopáž jsem se přemlouval k 4* kvuli mým oblíbencům Colinovi a Knightley, ale ne, nejde to, je to zatraceně šedivej průměr bez nápadů. A nepomohl k tomu ani všudypřítomnej britskej přízvuk, kterej miluju. Samozřejmě Colin je opět frajer a je radost ho sledovat každou vteřinu, stejně tak Keiru, ač ta tady zas tak vidět nebyla, jak jsem očekával. Anyways, když si budu chtít kdykoliv pustit nějakou gangsterku znova, rozhodně nesáhnu po tomhle.3* a radši to rychle ukončíme. ()

strelenaL

Prima oddechový film. Líbilo se mi pojetí filmu doplněnou hudbou ve stylu gangsterky. Colin Farrell byl úžasný, taková role mu byla snad ušita na míru. Něžná a mile plachá Keira byla ve filmu Colinovým stínem. ()

Kosmik 1

Mě se to líbilo. Sice si na pořádnou akci musíme počkat až do samotného závěru, ale celou tu dobu jsem byl v napětí a očekávání, kdy vypukne ta pravá vřava. Pár akcí uvidíme sice i dříve, ale ve směs jde jen o zastrašování a nějakou tu šarvátku. Proč se všichni Colina tak báli mi však taky nešlo do hlavy. Ale jelikož víme, že před uvězněním už gangstera dělal, tak je předpoklad, že mohl mít již dříve vážené jméno mezi gangstery a proto se ho každý obával a měl z něj respekt. Závěr mě fakt odrovnal, proto dávám 4 hvězdy, ale jsem si zcela jist, že na podruhé už by bylo mé hodnocení nižší, jelikož už bych nemusel vydržet znovu to tlachání až do konce a závěr už by mě tolik nepřekvapil, tudíž ani neodrovnal. Na poprvé ale musím dát 75%, už jen proto, že tu hraje má oblíbená Keira, ikdyž jí moc prostoru dáno nebylo. Přesto velice potěšila. ()

mkubalikova

Prošedivělý Colin F. v pokusu o gangsterku ala Guy Ritchie. Nadprůměrné, ale dvakrát to vidět nemusím. 70% P.S. Někdo by měl Keiře dát najíst!! ()

TheRoller

Príliš slabé na De Palmu. Málo vtipné na Ritchieho. Atmosférou nesiahajúce po členky ani jednému. Príliš málo Keiry. Príliš slabý dej vyrozprávaný ešte slabším režisérom. Vlastne toho "príliš" v negatívnom zmysle slova bolo viac, ako sa patrí. Dal som si 5 minútovú pauzu čistého rozmýšľania a vážne ma nenapadol žiaden film, ktorý by bol tak zle vyrozprávaný a k tomu bez akejkoľvek snahy zachrániť aspoň niečo. Colina mám síce celkom rád a naozaj sa snažil (aj keď toho veľa urobiť nemohol, keďže bol znemožňovaný skoro všetkým naokolo), ale keď už príde na lámanie plagiátorského chleba, uprednostním scénu s Al Pacinom... Jednotlivé postavy, alebo skôr herci, veľmi fajn, ale znovu je veľmi citeľné, aká katastrofa sa diala na pozícii scenárista/režisér. Hudba skvelá, Londýn pekný, Keira lovely ako vždy. Myslel som si, že dlho sa nestretnem s väčšou "zaujímavosťou" ako je hra "Dych" od S. Becketta. Stalo sa, a táto blbosť navyše trvala 250 krát dlhšie. Nechápem, ako tak dobrí herci ako Colin a Keira mohli vliezť do niečoho, čo sa hodinu štyridsať plazí do "originálneho" konca, po ceste pokazí všetko čo sa dá a charakterizuje úplne nový rozmer spojenia "o ničom". 55% ()

Madlene

Nemám ráda Colina Farella! Umaštené vlasy a ležérní cigárko v koutku jsou na mne až moc "napřesdržku". Ale tady velmi mile překvapil! Nejen, že dobře hrál, ale ještě mu to i slušelo - vskutku nevídaná věc! Jinak taková žánrová klasika - ničím nepřekvapí, ani neurazí. Od každého trochu, scénář zřejmý a tak dááále... Stejně to ale bylo fajné! ()

Styxos

Hrdina sice nedrží každou minutu v ruce knížku, ale i tak v něm zůstalo hodně z Bruenovy předlohy. Glosy jako: "Jo, jsme všichni v hajzlu." "Kdyby neexistovala Monica Belluci, byla by nejznásilnovější herečkou v Evropě." "Prý jsi mě sháněl!" si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Collin Farrel by mohl jít z fleku hrát Bonda, kdyby Craig nemohl. Ray Winston je jako mafián boží a konci říkám pořádně bolestivej kopanec. ()

BuryGol

Těšil jsem se na solidní kriminálku z Anglie, ale dostal jsem krimi-romanticko-komediální paskvil. Od půlky už nic nedávalo smysl, já se ztratil, logika šla někam na vejlet a konec mě ještě ke všemu namíchnul. Colin si odehrál svoje, Keira taky (i když tady mi přišla jakási...nehezká), David Thewlis si mě svym výkonem získal nejvíc a zbytek byla snůška rádobyherců co přehrávala ostošest. Že jsem nedal jen dvě hvězdy má na svědomý skvělej soundtrack a moje láska k anglickejm kriminálkám. Ale jinak to byla bída. ()

sellsakul

Nemastné, neslané a okopírované. Myslím, že Renton to vo svojom komentári jasne vystihol, ale ako oddychovka môže byť. ()

Thunair

Pár nudných pasáží, celkem zbytečná Keira Knightley, ale na druhou stranu úžasnej Farrell a David Thewlis. Rozhodně to není film bez chyb, ale závěr celkem příjemně vyhrocenej a uplněj konec je takový to anglický plivnutí do ksichtu. Za mě ok ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)