Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Greg

“I’m who I say I’m!“ Film Londýnský gangster nejlépe vystihuje právě jeho název. Protože právě o gangsterech z prostřední zamračeného Londýna film je. Nefalšovanou a místy i dost drsnou britskou gangsterkou. Je pravda, že film místy působí pouze jako slepenina malých a na první pohled nesouvisejících scén, rozhovorů a konfliktů. Vše ale zvládl režisér William Monaghan zabalit do reálného a uceleného příběhu, že mně ta chvilková roztříštěnost ani nevadila. Celý film je pak korunován neuvěřitelným a překvapivým závěrem, který by čekal asi opravdu málokdo. Nejde o to, jak to skončilo, ale čí rukou… Geniální! Když takový film doplní tak úžasný soundtrack, který dokonale vystihuje atmosféru celého filmu, není možné už pak nad plným hodnocením váhat. Nejvíce mě ale z filmu potěšili herecké výkony. Colin Farrell stvárnil roli polepšeného zločince na životním rozcestí opravdu výtečně. Skvěle ho pak doplňovali David Thewlis (fakt občas vypadal jako Jarek Nohavica) a Anna Friel. Naopak Keira Knightley mně přišla docela nevýrazná (a ani neměla ve filmu moc prostoru). Pochvalu si jistě zaslouží i Ray Winstone – i takhle jdou hrát britští mafiáni. Pokud máte rádi nefalšované britské gangsterky, neváhejte ani minutu, a na film se podívejte. Pro vás ostatní je to určitě velmi povedený film, který rozhodně neurazí. ()

O.Peta

Tváří se to jako cool gangsterka, přitom je to ale prázdná slátanina, která nemá co nabídnout. Co tam měla za význam Keira Knightley taky nechápu, ničemu nepřispěla a zápletka se tak točí kolem blbosti jako je chuť pomstít bezdomovce, která se zvrtne? To je sakra málo. 50% ()

aluna

Mišmaš, kterej musel sponzorovat Philip Morris, protože tady hulí všichni víc než čarodějnická vatra narvaná pneumatikama. Není jedinej záběr, aby někdo tenhle kouřící zázrak nonšalantně, popřípadě drsňácky netřímal. Colin Farrell sice jistě leckoho rozpálil svým obrovským, dlouhým, mužným...Glockem, ale jinak všechno ostatní tady dostojí přísloví, že méně je někdy více... ()

Alementina

Trailer slibuje rychlou akci a spad a nakonec to vlastne dostanete, jen je to ale uplne jina rychla akce nez jste cekali. Vetsinu veci si proste musite domyslet a dost silne pochybuju, ze sam scenarista vlastne vi, co si domyslite, proste se s tim nikdo nemazli, hlavni je se tvarit tvrde a nemilosrdne a hodne světácky :) A nehrat v tom Colin Farrell, tak to skonci na dvou hvezdach, protoze tenhle kluk se pro tyhle role narodil, je presvedcivej, jak v tech dzinach a kozeny bundicce, tak v tom skvele padnoucim saku a myslim, ze ve chviili, kdy si jen tak chladne prijde v tom saku s bouchackou do loznice toho... (zadny spoiler :), tak ho vsichni vidime jako novyho Jamesa Bonda. Deluxe edition of Colin Farrell :) Narozdil od Keiry, ktery je tam temer prebytecna... A nejvic jsem se pobavila u sceny na hrbitove s bonusovou hlaskou "Ona netouzi po lasce, ale po tvem PINu"...ktera tady takhle napsana vubec nevyzni :( PS: V mistni fotogalerii z filmu najdete fotky, ktere ve filmu vubec nejsou. ()

Lum3n

Parádní obsazení. Colin Farrell, Keira Knightley a Anna Friel v jednom filmu, to byl hlavní důvod, proč jsem si London Boulevard vůbec pustil. Škoda, že Monahan jel celou dobu podle šablony a neprojevil trochu invence. Počáteční šeď, nevýrazná romantická linie, závěrečná povinná vyvražďovačka. Farrell hrál svůj standart (ten je naštěstí docela vysoko), Keira už měla zajímavější a výraznější role, Anna Friel byla i na malém prostoru vynikající. Film se naštěstí v poslední půlhodince probere k životu a trochu ospravedlní těch cca 100 minut co jste u něj strávili. ()

Compote

Ačkoliv první polovinka byla řečičky sem, řečičky tam (což neznamená, že neměla své kouzlo), druhá pro mě pozdvihla celý film na vrchol. Nikdo se s ničím nemazlil, brutaličky odsejpali jedna za druhou, jako by o nic nešlo. Proč taky po americku prodlužovat každou kravinu, když tenhle drsný, suchý styl sedne žánru nejlépe. Skvělý výběr herců, hudba mého srdce,.. Bang! 80% ()

blackrain

Film stojí na okoukaném příběhu. Máme tu chlapíka, kterého propustili z vezení a který už samozřejmě nechtěl být grázlem, ale všichni ho k tomu jenom znovu donutili. Tak dělá to, co je mu vlastní. Alespoň, že ten konec dopadl, tak jak dopadl. Hudební doprovod v retro stylu byl perfektní, ale spíše by se hodil k Tarantinovým filmům. Farrel v obleku vypadal jako James Bond i ten kukuč měl takový. Už jenom chybělo říct onu legendární hlášku, kterou je pan Bond pověstný. ()

kaylin

William Monahan si nejspíš řekl, že se pokusí zopakovat svůj úspěch s filmem "Skrytý identita", za jehož scénář dostal Oscara. Zůstal u gangsterských filmů, ale přesunul se do Londýna, kde se ale chlapec nenarodil. Je to ryzí Američan, což může být jeden z důvodů, proč snímek ne úplně funguje. Pravda, sice studoval alžbětínské a jakobínské drama, ale to ještě neznamená, že úplně chápe, jak by mohla vypadat gangsterka poanglicku. Život podobným filmům dal Guy Ritchie a v jeho šlépějích se Monahan snaží jít. Kromě toho, že sám napsal scénář, zároveň si střihl i svůj režijní debut. Je to trochu znát, protože film určitě nemá ten správný spád, v čemž je nesrovnatelný právě s Ritchiem, jehož starší, ale i novější kousky jako "RocknRolla" jsou přece jen tak nadupané, jako kdyby neměli ani a chvíli zastavit. V "Londýnském gangsterovi" nechybí akce, ale pořád se spíše jedná o konverzační film než film akční. A vlastně je to romantika, což je prvek, který zde hlavně funguje. Colin Farrell a Keira Knightley se k sobě vlastně docela hodí. Koho by to bylo předem napadlo? Druhým hodně funkčním prvkem je obletování herečky paparazzi. V tomhle smyslu jsou zde výtečné scény a je z nich vidět tlak, který je kladen na herce a herečky především. V ostatních ohledech ale film "Londýnský gangster" nevybočuje, jeho příběh je možná až příliš jednoduchý, i když úplná slátanina to samozřejmě není. Monahan se to ale snaží přebít pointou. Násilí je zde zobrazováno poměrně naturalisticky, což opět odkazuje na Ritchieho nebo McDonagha. Za mě průměr. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

Remedy

Nadupaný soundtrack, dobrý Colin Farrell, vyzáblá Keira Knightley a provařený příběh o gaunerovi, který se po návratu z basy snaží žít „správně“, načež ho minulost samozřejmě dožene. Pěkné lokace, režie úměrná výsledné kvalitě snímku. Nenadchne, neurazí. ()

Rosalinda

Ale jakože jo. Čekala jsem nějaký sh.., ale dobrý. Kdyby zmizla jedna třetina filmu, hodnotila bych ho i čtyřkou. Ale ona tam bohužel byla. Atmoféra dobrý, Monahan dobrý, hudba dobrý, Colin dobrý, Keira dobrý, obrázky dobrý. THE END. "Někteří jsou něco víc, někteří jsou barbaři." PS: Teď koukám, jak názor v danou chvíli může být subjektivní. Od té doby jsem zhlédla hodně průměru i podprůměru, takže na čtyři hvězdičky zvednout prostě musím. ()

Thomassi

V prvopočátku jsem tomu chtěl dát tři hvězdy, ale druhý den mě to vzalo a uvědomil jsem si, že ten film je skvělý. Správná britská stylovka po vzoru pana Ritchieho. Příběh mě celkem překvapivě vtáhl, protože jsem čekal neatraktivní film podle zdejšího hodnocení a komentářů některých uživatelů. Ale není to vůbec pravda. O to víc jsem byl po dokoukání spokojen. Suverénní Colin Farrell kopal snad do všech zadků, byl cool a proto se mi jeho role nadmíru líbila. Keiru jako herečku moc nemusím, ale tady byla k sežrání a sexy. Ovšem to, co film vynáší ještě výš, je soundtrack ve stylu sedmdesátek. Ještě teď ho pořád poslouchám a dívím se, že se mě ještě neomrzel. Pro mě velké překvapení z britských končin. 80%. ()

FilmFan24

Cool obrázky, cool oblečky, cool obsazení ale co cool teda v žádném případě není, že to nedrží pohromadě. Spousta zbytečností a naopak spousta tomu chybí. A závěr, který by měl být nečekaný zas tak nečekaný není... ()

grogodil

Jde to, dře to. Atmosféru londýnskeho podsvetia to má naozaj hustú, vizuálny kabát pomerne elegantný a pomalé, až na mieste prestupujúce tempo mi takistovôbec nevadilo. Scenárista si však očividne šlahnul z Thewlisových (jediná postava, ktorej vďaka drogám prepáčite to absurdné chovanie) zásob, pretože to čo tu nazliepal dokopy občas dávalo zmysel len preto, že som veľmi chcel. Dejová rovina s duchom neprítomnou Kierou Knightley je vyslovene zbytočná a keby bola neprítomná aj telesne, len by som to uvítal. Každopádne, nech už lezú tým figúrkam z úst akokoľvek pochýbné kydy, vždy je v zábere Colin Farrell, ktorý je v postave gangstra absolútne odzbrojujúci a fantastický, že by ten film utiahol, aj keby ho celý len presedel s Winstonom za stolom, vyhrážajúc sa jeden druhému. ()

TominoLa

V rámci žánru naprostý průměr. Až na pár scén jsem se nudil. Tohle nemůže zachránit ani takové herecké obsazení, 50%. ()

Skip

Jako byste v zimě startovali diesla se špatnou baterkou. Užuž se zdá, že to naskočí a zase nic. Tak nějak mi tenhle film připadal. Když už to vypadalo, že má nastartováno, ne a ne se rozjet. A za chvíli znova. Je to škoda, protože potenciál k dobré gangsterce tu určitě byl. Ale ve výsledku nejde o nijak vyloženě špatný film, pouze cítíte, že byla promarněna šance na něco, když už ne vynikajícího, tak určitě velmi dobrého. ()

K.B.L.

Tento film mi doporučil kamarád, že se jedná o skvělou komedii. Naivně bez kontroly, zda je tomu tak, jsem si v náladě na srandu pustila tohle. Inu bylo to překvapení, když jsem zjistila, že se kamarád diametrálně zmýlil, ale nakonec jsem ani tolik nelitovala. Film byl koukatelný, líbil se mi charakter Farrella a konec byl taky vcelku nápaditý. Jen si myslím, že je tohle přesně typ filmu, kdy za týden nebudu vědět, o čem to bylo. ()

Dont

Do těchto rolí drsňáků mi hrozně pasuje Colin Farrell, líbí se mi Keira Knigtley a respektuju um Davida Thewlise, takže základní vklad tady byl. Škoda jen, že ne všechno se v tomhle snímku podařilo. Romantické linii chyběla hlava i pata, jestli je láska slepá, tak ok, ale scénárista měl zřejmě zatmění mozku. Kdyby William Monahan zůstal v té gangsterské rovině, udělal by mnohem lépe. I tak se mi ale Londýnský gangster bavil, a když připočtu velmi dobrou hudbu, na čtyři hvězdy mi to stačí. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)