Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Eldrick

Impotentní plagiát jak sviňa. Ohraný songy, který jsme předtim slyšely už v jinejch gangsterkách. Okopčená dějová linie z Kosťova BODYGUARDa, ikdyž v tomhle případě se o nějakym ději ani mluvit nedá, spíš jde o sled víceméně nudnejch scének. Keira je šeredná a plochá. Naštěstí to buzík Winstone drží nad vodou, až na to, že hlášky, který pouští, nejsou ani moc vtipný, natožpak cool, jako spíš trapný. Slabej odvar z Ritchieovek. SPOILER: Konec stejnej jako v o několik tříd lepším LAYER CAKE. ()

Vessper

V první řadě mi Colin do role největšího gangstera ve městě moc nesedí, v druhé řadě byla první půlka nudná a nezáživná a naopak druhá byla zbytečně přeplněná a ve třetí řadě vlastně ani moc nevim o co zde šlo. Na druhou stranu bych pochválil soundtrack a líbil se mi i trochu vyšinutý David Thewlis. Když to všechno tak nějak srovnám, přijdu na průměrnou gangsterku, která sice neurazí, ale ani nijak nenadchne. 50% ()

Parlay

Předně se musím zmínit o hereckém obsazení, zřejmě největší devíze snímku – Chaplin, Thewlis, Bhaskar a Winstone v čele s hlavními představiteli Colinem a Keirou podávají vynikající výkony a zejména oni snímek pozvedávají do vod „áčkových“ kvalit. „Londýnský gangster“ (třikrát sláva geniálním českým překladům názvů…) se vyznačuje zvláštní, naturalistickou a mnohdy krutou atmosférou. Děj nemá nijak zvlášť rychlý spád, ale nudě rozhodně nedává šanci a jeho závěrečné rozuzlení mě velmi potěšilo… Motivy a charaktery hrdinů jsou bohužel načrtnuty velmi schematicky, což minimálně v případě Colinovy a Keiřiny postavy opravdu zamrzí. Suma sumárum u mě ovšem při sledování závěrečných titulků zavládla spokojenost - snímek tedy rozhodně za vyzkoušení stojí :-) ()

Sheldra

Tohle je teda úlet. Ono se na to nekouká špatně, ale pořád se mi v hlavě ozýval tenkej hlásek, kterej se ptal "o co ksakru jde?" Přijde mi to jako koláž splácaná z kousků gangsterky, slaďárny, dramatu a drsný komedie, což by sám o sobě nebyl problém, kdyby si ovšem rejža a hlavně scénárista sehnal kvalitní lepidlo (Kasabian, Yardbirds a Box Tops to sami holt neutáhnou...). Nebejt luxusních herců (s výjimkou v tomto případě pro změnu mátožný Keiry) a bohovský hudby, tak teda nevím, jestli bych to ustála. Colin je tady ale tak sexy, že by to mělo bejt nelegální, takže to smáznem na tři a nebudeme to rozrejpávat, ne? ()

berusche

Coline, Coline, ty seš teda pro mě odteď ten nejkrásnější holywoodskej herec, jakého znám. Když začal stárnou Geer, byl ohraný, když Connery , byl 20 let stejný, když Crow, zošklivěl...no a to tady nebudu rozebírat, že když stál opřený o futra v tom bílém tričku, bicáky vypnuté, skoro jsem byla bez sebe--->tak jo, dost, i když je pravda, že díky němu jsem to hodnocení evidentně na zdejší poměry dost natáhla. Omlouvám se tady našemu vedoucímu smečky, drahému, a jsem na něj strašně naštvaná, protože jsem právě chtěla napsat, že to, proč se mi tolik líbilo, je originálnost námětu. Teď už to teda jako říct nemůžu, jo? V tom případě mám v záloze geniální roli Thewlise a opravdovej spád, já se nenudila ani minutu. SPOILER: já jako chápu, že kdyby to nedopadlo takhle, bylo by to o ničem, ale já bušila pěstičkama do polštáře a ptala se: scénáristi, krucinál proč?! ()

Carlossss

A já nevim... někdo má slabost pro béčkový seriály... někdo rád horory nebo jiný věci s Julií Roberts.. já zas rád tyhle gangsterky o napravenejch parchantech, co ať se snaží jak chtějí, stejně si je ta minulost najde. Farrell je tady výbornej.. čekal jsem, že při tomhle obsazení dostane větší prostor i zbytek herců, ale pravdou je, že jsou to všechno takový větší camea.. ale to mi vůbec neva. Jak už jsem řekl.. mám rád tyhle skoro až belmondovský hrdiny typu: "Dobrý den, nakopu vám prdel, nehnu svalem v ksichtě a ještě budu cedit cool hlášky..." Zlatýho bludišťáka by si navíc zasloužil parádní výběr soundtracku.. ()

maverick10

Rozhodne ne spatna gangsterka s paradnim obsazenim, ale k dokonalosti ji preci jen neco chybi. Urcite prubojnejsi scenar s par nezapomenutelnyma hlaskama. Slapnout trochu na plyn a pridat v urcitych sekvencich tempo. Hodila by se i hutnejsi atmosfera, nevyvetraneho studentskeho pokoje!!! Takhle vam jen London Boulevard prosumi kolem hlavy!!!! ()

M.i.k.e

minimálně hodně svérázná záležitost,která pořádně neví čím by doopravdy chtěla být.Celkově působí poněkud neuspořádaně a minimálně dějová linka s Keirou Knightley,která je mnohde prezentována jako nosná,je spíše nijaká a vlastně celkově zbytečná.Tvůrci se zřejmě inspirovali dortem pejska a kočičky a výsledkem je tenhle chvílemi fungující a velmi dobrý a chvílemi zase drhnoucí a diváka matoucí eintopf.Eintopf,který vás pobaví jednou,ale podruhé asi sáhnete jinam...70% ()

Marqta

"Nejsem gangster a nikdo ani nechce abych byl gangster - protože bych nepřestal, kdybych začal." Cigaretový kouř, Colin, cigaretový kouř, cigaretový kouř, pár stupidních dialogů, cigaretový kouř. - Neskutečně rozvleklý film, kde se většinu doby neděje vůbec nic. Slabší 2 hvězdičky. ()

Bublinicek

Zajímavý, působivý film. Ukázka, jak je život vcelku tragický a že ne každý špatný člověk bude někdy potrestán. Jinak celkem zajímavé zpracování, poutavá cesta gangstera, který poté, co vyšel z vězení, hodlá být částečně "dobrý". Ovšem minulost má dlouhé nohy. Pro mě tak 55%. ()

MartinNDL

Pár věcí bych měl, Coline. Jednak je to už moctej film v posledních letech, kterej je maximálně průměrnej, ale ty magore snad schválně lezeš do moře nudy (a pak tu nudu měníš v sebe), abys tam plaval jako když Severina souloží. Druhá poznámka je k tvůrcům, Kasabian a Stouni jsou úžasní, ale to, že mám po filmu nutkání hodit na facebook song s francouzským jménem, kterýmu nerozumím, ale o tom emoce (ne)jsou, co?, ještě neznamená, že si neskládáme puzzle jenom s oblohou, který má ale fakt dost málo dílků. A třetí výkřik zase zpátky k Farrellovi. Znáš ty reklamy na whiskey, který pochopily, že drsnost a nekompromisnost není v tuně svalů? Jasně, že víš, kam mířím, ty dokonalá reklamo na Irsko. A nakonec dohoda. Pokud mě někdo dá dohromady s Keirou, splním mu sedm až dvanáct přání jako bych byl nějaká zkurvená ryba. (psáno v šťastné opilosti) ()

SallyZen

Sušší krimi gangsterka s zajímavými dialogy. Celkově si myslím, že film nemá atributy na to aby zaujal do nejvyšší míry, jelikož podobných věcí už tu určitě pár bylo. Přesto jsem se bavil. Sice ne moc, ale Farella mám rád, Thewlise taky a díky nim to byla určitě větší show. Náznak originality je tu zjevný. Konec se mi moc líbil. Snímek už si asi jen tak sám doma nepustim, jelikož mi to jednou stačilo, ale nebylo to tak špatný. A dokonce ani absence Keiry tu neškodí. 60%(Skvělý výběr písniček) ()

Skleena

Ritchie to není, přestože by asi částečně měl být... Farell je kůl přesně tak, jak jsme u něj zvyklí... akorát averzi vůči Keiře jsem se ani po tomto snímku nezbavil a tak nějak se nemohu ubránit dojmu, že kdyby v celém filmu vůbec nebyla a jen se o její postavě třeba mluvilo, o nic bychom nepřišli - považme sami, o nějaké pseudoromantické dějové linii přece nemohla být řeč. I přes zajímavou roli Davida Thewlisa a snad především díky pochybnému konci šedivý průměr, utopený ve vlnách očekávání. ()

Elyssea

Může obsahovat spoilery: Už dlouho jsem neviděla film, který by se takovým způsobem vykašlal (a to se ve výrazech držím hodně zpátky) na jakýkoli dobrý konec. Abych pravdu řekla, čekala jsem něco jiného (ona ten obsah je dost zavádějící) a dostalo se mi šoku, jaký mi naposled tuším způsobily Bruggy. Abych to shrnula: mafiáni jsou všichni šílení, bulvární novináři jsou zmetci a nadějným mladým fotbalistům bych zlámala nohy. David Thewlis byl v téhle roli prostě skvělý. ()

bourec

Poměrně zdařilá ukázka podsvětí mafie a gangů v Británii,celkem drsně natočená,dobře obsazená,sice už jsme toho na podobný téma viděli stovky,ale tohle patří spíš do tý lepší poloviny.Ale ten konec,to bych ustřihnul,tak násilně vsazenej špatnej konec se vidí jen v Evropě.Přesně to jsou angličani,aby se trošku vyhranili od amíků,tak konec bez happy-endu,i když to působí trapně a debilně.Ale jinak dobrý.60%. ()

Crawler-D

Monahan se nezapře. Už to, že Ray Winston je reminiscencí Jacka Nicholsona, díky čemuž to vypadá, že jsou nevlastní bratři, z nichý jeden zamířil do Ameriky, jeden do Británie, svědčí o faktu, že Londýnský gangster je slabý odvar Skryté identity, a to prosím Skrytou identitu vůbec nemám rád. Filmu nejvíce ubližuje, že se v něm pohybují postavy bez duše a motivace. Jejich vztahy nejsou vysvětleny, jejich charakteristiky naznačeny způsobem, že i z abstraktního obrazu vyčtu víc. Farrell má bláznivou a prostoduchou sestru jenom proto, aby ji měl, ale zachází se s ní, jako by existoval nějaký předchozí film, v němž je její postava a chování nějak vysvětleny. Stejně tak není zřejmá náklonost Farrella k bezdomovci, potutelné přátelství s indickým doktorem a neustálé záplétání do kriminální činnosti, i když o ni vůbec nestojí. Jsou to detaily, které Monahan do filmu nevnesl, možná je ponechal svému životu v původní knize. Pokud vztahy, z nichž film vychází a staví na nich podněty k dalšímu jednání, vysublimovaly neznámo kam, může si gangster pobíhat po kterékoli metropoli a nic se tím nezmění. Nakonec tak blbé jak Na hraně temnoty. ()

bukowski83

Tak přátelé moji, žádná hitparáda se opravdu nekonala, slabé tři hvězdy a to musím hodně přihlížet k oblíbenosti Colina Farrella.Scénář by nemusel být vůbec špatný, ale proboha co ten střih, to nelogické přeskakování ze scény na scénu a celková nelogičnost chování většiny postav. Keira by se měla někdy taky najíst, protože na její zombie ručičky není moc pěkný pohled a její sex-appeal zůstal asi na Černé perle kdesi v Karibiku.Nejlepší je asi David Thewlis v parádní roli věčně sjetého hipísáka, jinak prostě nic moc. ()

sulimo

Postmoderní spatlanina mnoha žánrů, která se snaží být tak strašně kultovní, až je monstrózně trapná. Kdyby tam nebyla ta naprosto zbytečná a přehrávaná linie a Keirou, filmu by to jedině pomohlo. Ovšem nejhorší z celého počinu je jednoznačně hudba (né, že by byla tak špatná, to naopak, jenom tam prostě nemá co dělat), ta je tam jak pěst na oko, díky ní máte pocit, že se z toho vyklube western, gangsterka ze sedmdesátejch let, nebo snad dokonce naprosto debilní romance, kde spolu hlavní hrdinové spí opravdu jedině z donucení režiséra (ano, až tak je to nucené a bez chemie). Něco jako hloubka příběhu, propracovaná psychologie postav tu prostě neexistuje, neuvěřitelně příšerně plochej děj, ve kterém postavy jednají naprosto iracionálně a zbytečně a pro diváka naprosto nevysvětlitelně. Tohle bylo mimořádně nekvalitně prožitých 103 minut, prostě debilita na entou. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)