Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

KarKulA

No tak žádná dobová freska ani filmové veledílo to rozhodně není, občas se to chce přenést přes tuny toho klišé, ale jinak to má spád, je to rozkošně surový a akce stíhá akci (bohužel někdy krapet nepřehlednou). Pro mě nenáročná koukatelná oddychovka, u který jsem si odpočinula. Slabší 3*. ()

Vironey

Film plný klišé a občasných scénáristických kotrmelců a pro mě možná trochu zbytečného násilí. Jistě, nedělám si iluze, že to tenkrát bylo mírumilovnější,ale přece jen těch ultimátních mrzačících technik bylo trochu moc a byly příliš efektní (jak intro k nějakému RPG). Nicméně se jedná o poctivou historickou akční řežbu, která nabízí přesně to, co očekáváte, nic víc, nic míň. Pro mě to bylo chvílemi nudné a otravné - zvláště, když se na scéně objevila mužná Nataša z východu, jejíž jediná herecká póza sestávala z načuřeného výrazu věstícím, že má patrně něco hluboko zaraženo v zadnici. Naopak Ulrich Tomsen v roli piktského náčelníka velmi potěšil, Dominic West tradičně strhával veškerou pozornost a Michael Fassbender byl taky fajn... A osobně mě velmi překvapila jeho vyvinutá muskulatura. ;) ()

Dino07

V některých filmech je důležité, aby hlavním záporákem byla krásná a sympatická žena, která svým zjevem rozmazluje pohledy mužů, jako v Centurionovi. Ale to není jediný aspekt, díky kterému se mi tento počin líbil. Musím přihlédnout i ke krásné panenské přírodě, ve které pobíhají nepanenští Piktové, jenž zuřivě svými sekyrami kácí Římany místo stromů. 70% ()

D28

Veľmi krvavý a veľmi hlúpy film ma najviac prekvapil a zároveň pobavil tunajšími komentármi o "realistickosti".Pátram po kladoch, snáď pomôže dokonalá stopárka-bojovníčka alebo nesmrteľný superhrdina. ()

KASUGI

Nevíte, jestli se dá někde sehnat hotový film? Ať sháním, jak sháním, vždycky narazím pouze na předprodukční verze s nedodělanou krví... ()

Kangaxx

Patrí k Piktom a je to žena - dva dobré dôvody, prečo sa jej nedá veriť." :-). Slabšie 4*, najmä vďaka prostrediu v ktorom sa odohráva, aj keď si človek musí dočasne vygumovať znalosti dejepisu, aby nekrútil pol filmu hlavou. ()

Dark_Shark

Film o čekání. Dobrý nápad a myšlenka, ale dějově upadá. Naštěstí Olga neměla možnost mluvit a Fassbender stojí za koukání. Čekala jsem nějakou pořádnou bitku na konci, nějaké vyvrcholení, marně. Mírný konec u tohodle krví nasáklém díle nebyl špatný, ale pro mě divný. Jinak dobrý film a dobré stříkance krve. ()

Styxos

Ze začátku jsem chtěl dat rovných pět, ale časem se můj plán rozprášil - přesněji řečeno ve chvíli kdy zbylá trojka hrdinů dorazí do pevnosti. To už bylo i na mě trochu moc. I přes fakt, že se jedná o sbírku klišé, je to zábavné, koukatelné, efektivně brutální a hrdinové jsou sympatičtí. Škoda, že Marshall netočí Conana, to bych se o barbarův osud na filmovém plátně nebál. Na každý pád mi ale Centurion dal přesně co jsem od něho čekal, takže zklamaný rozhodně nejsem. ()

tommmy89

Pre mňa hold jeden z lepších historicko-akčných filmov. Film niesol veľkú iskru lásky, vojnového ducha, a veľkú nespravodlivosť, ktorú si nikto nevšímal. 4* ()

zolo23

Zachráňte vojaka Ryana (v tomto prípade generála) ,alebo vzápätí chyťte nás ak to dokážete. Neil Marshall natočil zábavný, akčný bonbónik, ktorý však s historickými udalosťami Rímskej ríše mal asi tak veľa spoločného ako ja a môj milostný vzťah s Angelinou Jolie. S niektorými fakt drsnými scénami (useknuté hlavy, nohy atď..) sa nešetrilo, krv striekala všade okolo, k tomu zvodný pohľad Olgy Kurylenko a môj filmový večer bol naplnený veľkou spokojnosťou. Čo ešte musím vydvihnúť, tak určite nádhernú prírodu, ktorá len dotvárala úžasnú atmosféru filmu. Centurion netreba brať vážne a hlavne ako historický film, ale ako nenáročnú akčnú jazdu a ručím Vám, že budete spokojný. Film 75%. ()

jenik71

Filmy s římskou tématikou mám rád a tak jsem se zvědavě vrhnul i na Centuriona. Po zhlédnutí nejsem ani nadšený a ani zklamaný. Tak něco mezi. Škoda, že samotný příběh není ještě o něco rozvinutější, určitě by to filmu prospělo. Takhle divák pouze sleduje, jak hlavní hrdina prakticky celou dobu prchá před svými nepřáteli. V jejich řadách je i Olga Kurylenko, která sice nepromluví ani slovo, zato v soubojích si počíná velice obratně a se svými římskými protivníky nemá žádné slitování. Také kvůli ní stojí tento film za zhlédnutí, i když žádný historický klenot to zrovna není. ()

Hollohlaway

Film mi byl doporučený kamáradem, a abych pravdu řekl,jsem zklamán. Po překvapivě kvalitním Orlu deváté legie jsem čekal něco podobného. Ano, dočkal jsem se, ale bohužel chyb je tam víc než bych skousl. Olze Kurylenko jsem vražednou divošku opravdu nevěřil, digitální krev je přiliš okatá, a celkově na mě záběry působily jakoby to sfoukli za 14 dní na skotské vrchovině. Jakžtakž mě to zabavilo, ale na opakované zhlédnutí to není. ()

giovanni3

No přijde mi to jako snaha o mix začátku Gladiátora a Krále Artuše... Od začátku po zradu vlastně nic moc (až na jazykové nadání hl. hrdiny) a po zradě probíhá nahánění vlastně celý film až do logického vyústění, které je ,,okořeněno,, láskou... Jediné co překvapilo byla samotná surovost záběrů což trošku historický film pozvedlo nahoru... Nenudil jsem se, ale že bych tento film nějak vyhledával to fakt ne... 3z5 ()

Pecival

Přestože je scénář děravej jako cedník, jedná se o poměrně příjemnou jednohubku, která člověka provede hezkou (nehostinou) severskou přírodou za sympatického doprovodu skupinkou římských legionářů pod vedením mého blíbeného Fassbendera. Souboje jsou na můj vkus trochu zběsile nastříhané, ale překvapivě mi to moc nevadilo, možná proto že skoro každý závěr obsahuje nějakou tu ukončující ránu. A na krvi se nešetřilo. Dobré je, že obě strany jsou z dnešních hledisek vyobrazeny poměrně krvelačně, samozřejmě kromě Fassbendera, jehož duše je čistá jako padlý sníh. ()

obivan568

Z kvality scénáře soudím, že byl napsán během jediného dne, Neil Marshall taky nepatří mezi nejlepší režiséry, ale jedno se mu musí nechat - Centuriona pojal komorně "vlastním stylem" a nehraje si tak na víc než je. A to se v dnešní době, kdy je plno historických rádoby velkofilmů cení. - 55% ()

manonfire

Snímek, který měl co nejvěrněji popisovat historickou válečnou řezničinu. Neil Marshall však svůj projekt poslal spolehlivě do hajzlu, a to zejména směšným exponováním Olgy Kurylenko. Její iniciály bych v souvislosti s filmem spíše obrátil, jelikož mu vystavila K.O., alespoň ve smyslu té nejelementárnější uvěřitelnosti. Olině, ukrajinské modelce s věru krásným zadečkem, možná uvěříte dvoumetrové dildo zaražené v libovolném z jejích otvorů, ale určitě ne, aby se něčím podobně velkým oháněla v líté vřavě, až hlavy padají po tuctech. Přesto je celý film právě o tom, kterak se legionáři, tedy nejvycvičenější válečníci Evropy, s děsem třesou před touto smrtící zbraní v sukních a prchají v azyl hlubokých hvozdů, seč jim síly stačí. Nic platno, Olina je rozjetá a s nadhledem predátora činí jejich životnost adekvátní koťatům v košíku, toho času na dně rybníku. Režisér zkrátka, dle nepsané hollywoodské klauzule, ženskou hrdinku do filmu nejen propašoval, ale učinil z ní stroj na smrt. Tihle doprdelevlezové feminismu by fakt měli táhnout a neničit jinak filmařsky slibný materiál. Víte, jak by asi dopadla v reálu taková Olga Kurylenko za oněch pohnutých vyhrocených časů? I po letech usilovného výcviku s kopím, mečem, či dánskou sekerou, by jí během první absolvované bitvy brutálně znásilnila kompletní centurie vojáků a posléze ještě její hrdí spolubojovníci. Stěží by přitom kdokoliv z nich řešil, je-li krasavica i nadále vlastníkem hlavy. Taková je pravda. Černoši nebojovali u Dunkerku a už vůbec nepatří mezi Severské bohy. 45kg dámy zase neválčily s Vikingy či Římskými Legionáři, notabene aby je vraždily ve velkém. Na podobně zhovadilosti tu máme fantasy a podobné sračky pro lidi s minimální reflexí. Nevymýšlejte ale do prdele Spartakyně, ženské zásahové jednotky, lovkyně odměn a podobné ubohosti, tvářící se přitom tak nebetyčně vážně. Pan POMO ovšem tvrdí, že jde z Olgy respekt, až se z ní mále POTO.... Žádné překvapení. 20% ()

Fox85

Měl jsem to zapnuté spíše jako kulisu a sledoval to jen místy. Protože je to hrozná nuda, kterou nezachrání ani pěkná Olga ()

karry

3,5*, ale že to je Marshall, tak dám 4. Opět potvrdil, že se nebojí přidat "trochu" krve a já se u jeho dalšího béčka opět bavil. Ne jako u Doomsday, ale bavil. Těším se na jeho další film, protože kvalitních akčních béček není nikdy dost. ()

BMAJTZ

Problém tohoto filmu je jasný snaží se být za každou cenu cool. Svým způsobem cool je, ale nějak tak moc. S odstupem času v tom vidím jenom takový pokus se zařadit k filmům jako Gladiátor a to se mu víceméně daří. jinak nejde o nic výjimečného. Příběh ujde i když podobných variací tady byla hromada, přesto se u něj dobře odpočívá. ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)