Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

Pepinec

Domnívám se již delší dobu, že není režiséra, který by dokázal mezilidské vztahy vykreslit lépe, než Woody Allen. Tento film lze brát jako návod do budoucna, připomínku minulosti anebo bolavé kousnutí přítomnosti. Lze se jím bavit, plakat nad ním anebo u něj zpytovat svědomí. Dokonce i plány se u něj dají spřádat. A to díky tomu, že film je skutečným obrazem života se vším všudy, co nám přináší. Brilantnost Woodyho umění podtrhuje i samotné obsazení. On si zkrátka může luskat prstem a ukazovat na jména jako v restauraci na názvy jídel v menu. A herci si jeho nabídku ještě rádi schovají na památku. Někteří sice neměli dost prostoru na to, aby dali dostatečně vyniknout svému hereckému umu, ovšem už jen svou pouhou přítomností přidávají filmu na kvalitě, pověsti, obsahu a zážitku. Abych však byl spravedlivý, musím uznat, že tento snímek mě nezasáhl natolik, jako mnohé předešlé. Stále je však řeč o velice vysoké úrovni, o které se leckomu do smrti bude jen zdát. Woody Allen zkrátka točí proto, že nám stále má co říci. A já mu rád naslouchám... ()

Vančura

Woody své příznivce každoročně obšťastňuje novým filmem a já stále nemám dost a volám: JEŠTĚ! "You Will Meet a Tall Dark Stranger" je dalším skvělým zářezem v jeho filmografii a jsem v silném pokušení vytáhnout své hodnocení na maximum. Poznal jsem tam řadu motivů z Allenových předchozích filmů, stejně tak postavy nesly řady rysů postav z dřívějších mistrových snímků. V kontextu současné filmové produkce hodnotím tento snímek jako inteligentní a oduševnělý nadstandard, která rozehrává rafinovanou hru se svými postavami, skýtající řadu momentů k zamyšlení. Těším se na další Allenovy filmy a pošetile doufám, že jich bude co nejvíce a budou jen lepší a lepší. ()

Anarvin

Na to jak jsem si užil VCB a Užívej si, co to jde, byl pro mě "Muž" celkem zklamáním. To že se Woodymu opět podařilo poskládat úctyhodný herecký ansámbl, už dneska asi nikoho nepřekvapí. Takže problém v žádném případě není v tom, že by ty postavičky byly špatně ztvárněné nebo snad dokonce nezajímavé. On je prostě akorát Allen pořádně nevyužil. Předkládá nám poměrně banální mudrování o tom, jak relativně spokojení lidé chtějí od života něco víc a ta nevděčnost všechno totálně podělá. A také o tom, že iluze jsou snesitelnější než realita. Nic co bychom neviděli už mockrát. A ještě ke všemu s nepěkně malou porcí humoru. Suma sumárum, jako komedie nepobaví, jako drama nepřináší nic nového. Doporučuji spíš skalním Allenovcům. ()

Payushka

Velke promrhani velke myslenky - iluze je lepsi nez leky. Ne kazdy romanek tu dopadne dobre, ne kazdy zivotni sen tu dopadne dobre a z koutku se na nas potouchle smeje Woody: "I vy jste takhle zoufali. I vy takhle snite, prijde deziluze a jste v koncich. Chaachaaaa." Jenze po dialogove strance to je nijake, allenovsky humor tu proste neni, film nikde nezacina a nikde nekonci. ()

Sonnery

Poznal jsem muže mých snů - Woodyho. Pravda, víc než muže připomíná infikovaného mořského koníka s devíti diopriemi a rozvinutou anorexií... Ale co? Jenže jeho filmy mých snů jsem už taky poznal... ()

Jordan

tento film je oveľa viac než romantickou komédiou trpkou vzťahovou drámou, typická allenovská hudobná dramaturgia, nadnesený názov upozorňujúci na dôležitosť leitmotívu "okultizmu", ktorý je druhým rozprávačom príbehu, pričom ten prvý tiež prejavom podporuje "odľahčenosť" síce zvádzajú k tomu, že človek čaká humor, ale dočká sa len neskutočne boľavých právd o tom, akí sme, krutých zvratov a veľmi neveselých peripetií "rozpadajúcich" sa vzťahov: manželských, rodinných, pracovných. na woodyho naozaj až "pritrpký" kúsok vklinený medzi 2 podstatne veselšie dielka, ktoré ho kompenzujú (predošlý a nasledujúci film). charakteristický pre tento scenár je najme cynizmus - komentár rozprávača ešte asi nikdy nebol v kontraste s tým, čo sa hrdinom deje, taký cynický. ďalší prvok je skoro až divadelné záberovanie cez dlhé zábery, no nie statické, ale dynamické, sledujúce hrdinov motajúcich sa po "scénach" svojich súkromných divadiel. a posledným scenáristickým prvkom je "dekompozícia" - skoro každá mozaiková štruktúra naratívnosti smeruje k "zbližovaniu" a postupnému väčšiemu a väčšiemu prepletaniu sa jednotlivých rovín rozprávania, jednotlivých príbehov, kúskov mozaiky - no v tomto prípade sa "rozpadá", začíname v akej-takej "súdržnosti" príbehu jednej rodiny, ktorý sa postupne mení na viacero osobitných príbehov generácií, aby sa ešte ďalej od seba jednotlivé časti rozmieňali na menšie od seba sa vzďaľujúce jednotky: príbehy jednotlivých členov - a žiaden (alebo skoro žiaden) sa nekončí dobre, buď sa končí otvorene (s náklonom k "zlému" koncu) alebo len "menej zle". ()

Vodnářka

Není to úplně ten starej typickej Woody se svou sarkastickou sebekritikou, ovšem sarkasus, trefné postřehy a vtipné i tragičtější životních situace najdeme skoro v každé scéně. V postavách, nebo spíš jejich osudech, se nejspíš najdete, ale do vážných úvah nad nimi se pouštět nebudete, film vám radši přinese uvolněný nadhled nad nimi i nad životem celkově. I když pár střihů může pro oko diváka působit rušivě, atmosferické pohledy na Londýn a známé chodníky i budovy podél Temže vše zručně vykompenzují. Já osobně se bavila při filmu celých skoro sto minut a každý, kdo přistoupí na Allenův styl vyprávění i pohled na svět bude zaručeně taky. ()

Anderton

Woody znova natočil x-tú variáciu na partnerské vzťahy, ktorá už vážne nemá čím prekvapiť. Snáď iba novými superhviezdnymi menami, ktoré obligátne kývli na účasť v jeho filme zrejme bez toho, aby si aspoň prečítali scenár. Nemám nič proti priemerným oddychovkám, problémom v tomto prípade však bude fakt, že som vo filme nenašiel jedinú skutočne sympatickú postavu a v podstate ani žiadnu postavu, zodpovedajúcu svojím chovaním realite. Z niekoľkých príbehov sa poriadne uzavrie iba jeden, čo je pre mňa veľkým sklamaním a pokiaľ Allen napíše postavu prihlúpleho dedka, ktorý sa znova cíti na dvadsaťpäť, tak by nemal alibisticky zneužívať herca Hopkinsovho formátu, ale zosmiešniť sa sám. S odretými ušami za tri hviezdy, asi znova za Naomi, ktorej príbeh je však napísaný najmenej obratne. ()

Frajer42

Většinou mi Woodyho postavy zcela přesně sednou do svých rolí. Zde jsem měl ovšem brutální problém snést Josh Brolina v roli neúspěšného spisovatele. Ten člověk působí dojmem, že jeho psací dovednosti končí u vlastního podpisu. Dovedu si jej krásně představit do role ledajakého tvrďáka v akčně laděném filmu. V romantické komedii už prosím nikdy více. Zbytek hereckého osazenstva byl skvělý. Nejlépe svoji roli zvládla ne až tolik známá Gemma Jones. Líbilo se mi, že snímeček zachycuje rodinné trampoty vícero generací a vícero postav. To se vždycky hodí. Nechytí-li vás totiž jedna dějová linka, máte šanci, že u vás zaboduje ta další. Opravdu velice příjemná záležitost, která vám bránici nenatrhne a oči nerozpláče, ale nudit byste se neměli. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka mat.ilda. ()

stilgar1

Woody ztrácí komediální síly - hlavně asi proto, že už přes svůj věk sebe sama neobsazuje do filmů. Ostatně, projevilo se to poměrně dost na jeho předchozím filmu - Whatever Works - který chápu jako pokus o navázání na starší komediální tvorbu. Na druhou stranu jsou jeho filmy v jistém smyslu zralejší a stále více odráží jeho bohatou životní zkušenost. To se projevuje i v díle You Will Meet a Tall Dark Stranger (na ten nešťastný český název raději nemyslím), které lze interpretovat jako méně humornou, ale zato mnohem tragičtější kombinaci dvou starších snímků: Husbands and Wives a Love and Death. I když lze negativně hodnotit nedostatečnou ucelenost a ukončenost děje, nemám si příliš na co stěžovat.... ()

teutates

Woody je psychotický úchyl, o tom žádná... no ty jeho milostné romance mají něco do sebe, pokaždé to borec vykreslí tak realisticky, že?! Tož měl by dělat manželskou poradnu, joo to by určitě měl. 6/10 ()

swamp

Trochu slabší allenovka, ale v očekávání jeho nového filmu Midnight in Paris mě příjemně nabudila. Vztahové proplétačky jak jsme zvyklí, ovšem to tempo mi tentokrát přišlo pomalejší. ()

pm

Film pro ty, kdo věří v sílu nevyřčeného, kdo mají rádi allenovské vztahové mozaiky, humor a jeho práci s herečkami...a pro mě, která ještě stále podléhám kouzlu Antonia Banderase. Pořád lepší slabý Woody Allen než většina dnešní komerce. 70%. ()

Slarque

Na Woodyho opět slabé. Ty dialogy prostě nejsou vybroušené a ani postavy nemají dost prostoru. Takže zbyla jen mírně nadprůměrná vztahová konverzačka. Vzhledem k obsazení nevyužitý potenciál. ()

iamek

Woody Allen opět řeší vztahy a opět natočil na toto téma slušný film. Film asi nemohl dopadnou moc špatně když Woody obsadil do rolí skvělé herce jako Banderas, Hopkins, Brolin nebo Naomi Watts. Nejvíce se mi líbil výkon Anthonyho Hopkinse. Trošku více prostoru mohl dostat sympatický Antonio Banderas. Už teď se těším na další Allenovku. ()

dopitak

O kousek lepší než Whatever Works ale slabší než Vicky Cristina Barcelona a Cassandra's Dream, kde jsem (v posledním jmenovaném) vůbec prvně začal Woodymu přicházet na chuť. Do poznané filmotéky už můžu zařadit i několik kousků z Allenovy starší práce (jeho ještě herecko-režisérské nebo dokonce i jen herecké období), a jednou, jednou snad zkouknu všechny jeho filmy. Ve "Vysokém cizincovi" nepřekvapí než možná zbytečný motiv Alfieho "druhé (viagrové) mízy a jak to dopadlo", jinak sem všechno skvěle pasuje, všechny osudy jsou vykresleny přesně podle pravidel filmově reálného života. Woody tentokrát nechal odpočívat Scarlett i Penélope a "nasadil" další horkou krásku, mladičkou Freidu (kterou už celý svět znát z multioskarovky Milionář z chatrče). Ó Půlnoci v Paříži, nastaň! ()

klerik

V podstate sa na film pozerá dobre. O trochu lepšie než na čisté komerčáky typu NA SV. VALENTINA, ale stále je to málo - či už v zrovnaní z LÁSKOU NEBESKOU či klasickými Allenovkami... ()

Chrustyn

Nijak překvapivý, ani inovativní, stále však velice zábavný Woody, který přináší přesně to co od něj jeho příznivci očekávají. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)