Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

gabin(a)

Právě jsem dokoukala na ČT2 a ještě se směju. Divím se nízkému hodnocení, troufám si napsat, že tenhle film převyšuje naprostou většinu dnešních tzv. komedií převážně hollywoodské proveniece minimálně o dvě hvězdy, a to bez nechutných zvuků, sprostých slov a podobných přísad (i když třeba v Tropické bouři mi nevadí, ale nemusím vždy a všude). To ani nemluvím o komediích Czech šmejd, kdy se divím, že jim na to vůbec kdo dal peníze (Duše jako kaviár, Jak ukrást Dagmaru a mnoho mnoho dalších:-( ()

flyboyeda

Hrozne prijemna, mila az roztomila komedie tezici ze silneho osobniho kouzla hlavnich predstavitelu a velmi sympatickeho scenare. A ta rodinka domorodcu, wtf... :D ()

Courtemanche

Scénář chytrý (nominace na Oscara), režie klidně počká na ten správný moment, perfektně suchý kapitán lodě Cary Grant, ale ve druhé polovině kdy nastupují na loď ženy, film ztrácí z originality a kvalit. 4,5/5 ()

Mol

SIR, MR. HOLDEN IS ON HIS WAY BACK. WAR IS HELL, MR WATSON!!! Film ve které sledujeme posádku americké ponorky SeaTiger během druhé světové války v Pacifiku je skvělí námět. To by ovšem z tohoto námětu nesměl scénárista udělat komedii. Neříkám, že mě film nudil, ale místo odlehčené noty by jsem bral spíš tu vážnou. Cary samozřejmě na výtečnou a Tony jak ho až tak nemám v oblibě, tak to u mě celkem ustál. Nejvíc si u mě šplhl při scéně krádeže prasete. To už jsem se dlouho takhle nenasmál. Prostě Tony Curtis táhne prase za nohy, který kope a kvičí a pak se ho snaží narvat do náklaďáku a ještě ho maskovat před Military Police. Jeden z nejdokonalejších okamžiků filmové komedie. Co se týče žen na palubě, tak ty tam opravdu nepatří a film to dává dost najevo, i když jak to tak bývá, muži stejně jejich kouzlu a kráse nakonec podlehnou a přehlídnou všechny ty své výtky, jako by ani žádné nikdy neměli. I když Cary natočil už lepší komedie, tak musím hodnotit film kladně. Asi to bude mou slabostí do věcí ohledně války v Pacifiku. Lodě dýmící kouř až k oblakům, rachot motorů prolétajících letadel těsně nad hlavou, ponorky nasáklé vůní oleje, křik kroužících racků, ostrovy plné písku a křiklavé zeleně a nekonečná modř nebe i moře v nekonečných dálavách. Love it! :* ()

andrii

Schovanka v hloubi moří, něžný typ. V útrobách se jí dvoří, mezi proudy bouří, mužný to vtip. Na palubě pak, kousek po kousku indiskrétní. "Taneček kraječek" musí být na očích. Pro život. ()

plechulka

Pro mne dosud neznámá stará americká komedie. Samozřejmě, není to "Někdo to rád horké" ani "Jezinky a bezinky", ale tyhle skvosty se dají vidět poměrně často a mě Cary Grant i Tony Curtis bavili i tady. ()

Ravi

Chytrá a dobrá komedie, která bere pacifickou část druhé světové války na lehkou váhu. A daří se. Sedl jsem si k tomu a film si udržel moji pozornostpo celou dobu. Kradení prasete, projetí přes hlídku a útok ponorky na náklaďák jsou nezapomenutelné. 65% = 3/5 ()

Autogram

Ružová ponorka je dosť dobrý nápad a film obsahuje slušné množstvo decentných fórikov, ale ten úvod sa do príchodu žien dosť vliekol. Vyvŕbilo sa to nakoniec celkom slušne, takže lepšie tri hviezdy. –––– Víš, láska pod vodou je moc pěkná pro ryby, ale neměla bys počkat, až vyplujem na vzduch? –––– Spozorovali jsme tanker, trefili náklaďák. ()

Hollohlaway

Mile úsměvné s několika šílenými gagy. Cary Grant boduje jako vždy , ale scénář je spíše zajímavě šílený než šíleně zajímavý. Ovšem co jsem vždy na podobných komediích obdivoval , jsou dialogy , úžasně suché vtipné hlášky se střídají jedna za druhou. ()

vitekpe

Komedie o tom, jak se do stisneneho prostredi ponorky pribere pet zenskejch (vojacek), a o nasledcich tohoto napadu... :-))) Elegantni, vtipne, nevulgarni. 4+ ()

Han22

V roce 1959 už byla i v USA válka oficiálně k smíchu a tak Blake Edwards stvořil jednu ze svých prvních známých komedií. A je to komedie opravdu kouzelná, vyprávějící o trampotách jedné zvláštní ponorky. Její kapitán v podobě nezvykle suchého Granta by rád velel normální lodi. Jenže ponorka je na odpis, na její palubu přichází skupina žen a později i domorodá rodina a nakonec musí snést i růžový nátěr. Celý film si pro sebe krade první důstojník v podání Curtise. Toho sice zajímá všechno ostatní kromě námořnictva, ale se svým komandem dokáže sehnat naprosto cokoliv od náhradních dílů, až po prase na Silvestrovskou oslavu. Když pak kapitán suše vysvětluje, že námořník Hornsby se ožral jako prase, protože se přihlásil na misi, kterou stoprocentně nepřežije, padal jsem smíchy. A celkově jsem se výborně bavil většinu filmu, nechybí tu ani troška romantiky a i když jde o komedii, tak je tu i pár napínavých a efektních scén (nálety, hlubinné pumy). Válečný film roku 1959. ()

KOCOUR-1

při sledování starých komedií musím myslet na to, kdy konečně zkončí nové období grotesek .. začalo to groteskou plnou kopanců .. přešlo to k nádherným komediií až do 90 let .. dnes se zase točí přitroublé grotesky .. určitě nejsem sám kdo doufá v návrat k situačním komediím plných jemného humoru ()

Mikino00

Velice zdařilá komedie, pokud je armáda taková, tak se hlásím hned. Skvělý Grant, Curtis i ostatní postavy tvoří sympatickou posádku, té se daří přežívat velice zábavně, ať už kradou ve skladu nebo rodí děti v ponorce. ()

arcticsky

Byla radost vidět neodolatelného Tony Curtise v roli svérázného "zásobovače" a Caryho Granta jako suchého kapitána ponorky. Ale příběh celkově nic moc.... ()

ostravak30

Každý film, který si dělá prču z války a armády jako takové samozřejmě rád podpořím. Kdyby nebylo armády a zbraní nebyli by války. Tato úžasná myšlenka má akorát tu trhlinu, že lidi jsou tak blbí, že by se mlátili klackama a šutrama. Každopádně to kapitán Cary Grant nemá jednoduché. Nejen, že vyplouvá s pojízdným vrakem, ale postupně posádku doplňují i ženy, což způsobí nejeden problém a navíc se ponorka natře na růžovo. Poručík Tony Curtis má navíc opravdu originální způsob zajištění potřebného materiálu. Blake Edwards natřel armádu taky trochu na růžovo, z chlapů udělal nadržené samce sotva spatří odhalené ženino lýtko, armádu popsal jako bandu hlupců, kteří si libují v chaosu. A mě se to líbilo, protože zelené mozky takové většinou jsou. A armáda si natřít zaslouží. Nicméně možná leckoho překvapí, že film je vyprávěn a sestaven spíše z britského typu humoru, což u amerického filmu jistě překvapí. ()