Největší bitva Julia Caesara (TV film)

Timewatch: Julius Caesar's Greatest Battle

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2004, 49 min

Michael Praed

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Dokument, ve kterém místo aby historici líčili, vyprávěli a vysvětlovali, hrají Caesara a Vercingetorixe, ochotnicky se snaží předvést jejich charaktery (oblečení v džínách a svetrech), přesuny vojsk znázorňují jízdou ve svém kabrioletu po státovce někde ve Francii a snaží se mluvit děsně "dobově" ve verších. Přitom hraná část dokumentu s komparzem v historických kostýmech je v dokumentu vidět asi tak minutu a historické římské opevnění jen jako pozadí pro dvouvteřinový záběr na přehrávajícího blbce, který stojí na louce a hraje budoucího císaře. No do prdele! To jsem se jako měl vcítit a pochopit uvažování těch dvou vojevůdců, nebo se jen posrat nudou? Celý příběh jsem už dávno znal a naivně doufal, že se snad dovím nové skutečnosti a historické perličky, ale dozvěděl jsem tak maximálně to, že autoři dokumentu jsou diletanti. 60%(13.3.2013)

Zajímavé téma, které je ovšem velmi nešťastně uchopené a především velmi špatně prezentované. Jeden čas se začaly objevovat hlasy, že klasický dokument je přežitek. Že je potřeba moderních přístupů - tak konkrétně tenhle moderní přístup stojí za starou bačkoru.(14.1.2018)

• Tominecek

Pořad je součástí série "Timewatch". Odkaz na popis seriálu na stránkách BBC History: "Timewatch" episodes.(5.9.2009)