V Lugaši je opět ukraden legendární diamant, Růžový panter. Místní vláda znovu povolává na pomoc muže, který je jediný schopný klenot najít - komisaře Clouseaua. Clouseau má však podezření, že za krádeží je Charles Litton, se kterým se už několikrát ohledně krádeže tohoto klenotu setkal, a tak se vydává do Londýna. Brzy však pochopí, že cestě do zkorumpovaného státu se nevyhne, a tak nasedne do letadla, které se však ztratí kdesi nad mořem. Zdá se, k velké radosti komisaře Dreyfuse, že tentokrát je s legendárním komisařem Clouseauem konec. Zvědavá reportérka Jouvetová se však s jeho zmizením nehodlá smířit a snaží se odhalit, co se s potrhlým komisařem skutečně stalo. Při svém pátrání však naráží na neochotu o události mluvit. Nikdo, včetně bossů mafie, jí není ochoten nic říci. A tak nezbývá věřit, že Clouseau nezemřel, ale že opět vyčkává, aby se v pravý čas mohl kdesi, k hrůze komisaře Dreyfuse, objevit. (TV Prima)

Dreadd

Pokud nezjistím, že tvůrci pouze rejžovali, jedná se o sympatickou tečku (a místy i vtipnou a velmi podobnou prvním dílům) za celou panterovskou sérií s Peterem Sellersem (kterou jsem ještě poměrně nedávno neznal a která mě přiměla přehodnotit názor na pochybnou snahu oživit Clouseaua se Stevem Martinem). Stěžovat si na nesourodost vyprávění ve filmu vzniklém z nepoužitých scén v pěti předchozím filmech je dosti nemístné. ()

Autogram

Tak to už je dosť slabé, väčšina vtipov zdĺhavých a keď sa Sellers vytratí, tak pátranie novinárky je celkom nezaujímavé. Pridám jednu hviezdu len za záverečný súhrn najlepších scén zo všetkých troch dielov. ()

Rousse

Jo - uznávám - je to šmíra a půlka filmu je opravdu těžké vaření z vody.-) Nemůžu ale dát nižší hodnocení, protože u té druhé půlky vybraných scén jdu do kolen... jakých? Např. scénka s "vyskakovačem", "vaše masáž - váš telefén" a ještě třeba "opravdu, a kdo ještě ho chce zabít?". Ale jinak je fakt, že film jako celek stojí za starou belu... ()

Han22

Peter Sellers byl v roce 1982 mrtvý a tvůrci chtěli dál rejžovat... a vznikla tahle kravina. V první půlce se opět řeší ukradený diamant a je tu bez větší návaznosti použito několik vystřižených scének, které jsou občas i vtipné (výtah, telefon v hotelu :D). Druhá půlka je ale pekelná - na diamant se zapomene, přijde absolutně nezajímavá novinářka, který obchází postavy z minulých dílů, vyptává se na Clouseaua a sledujeme flashbacky... což je trik na úrovni "clip show" ze seriálů. Niven tu má štěk, Lomův Dreyfus je tu zbytečný a některé scény jsou trapné až to bolí (otec a slepá služka). Nakonec to ani nijak neskončí... 2* jen za těch pár scének z první půlky. ()

eagle-eye

Poslední film slavného herce, slavného komika... bohužel poznamený tím, že ho jej jeho hlaní představitel nemohl dokončit. Přesto všechna čest a úcta k památce Petera Sellerse. ()

wosho

Hodně vydřené a upocené, bohužel jakmile spadne letadlo, veškeré alespoň trošku vtipné momenty vymizí a divák jen sleduje prázdou reportáž. Sice bych i filmařům věřil, že se jedná hlavně o poctu fantastickému komikovi a né jen ždímání dolarů. Pocta je to však velice slabá. ()

Paity

Souhlasím, že vytříděné záběry a tady použité by bylo škoda skrýt před světem, na druhou stranu kromě toho je film zcela zbytečný a asi ani neměl vzniknout. Ono se to také vše podepisuje na jeho kvalitě. ()

Hanes88

Když tento film doslova přepůlila tragédie, neměli ho radši ani dodělávat a dávat na obrazovky. Přece jen dávám alespoň 40%. ()

Movie Gourmet

Film, který je poslepováním původních filmů o Růžovém panterovi s excelentním Peter(em) Sellers(em) z jehož hereckého umu se snaží těžit. Moc se mu to ale nedaří a film je jen slabším odvarem. Verdikt: 3* a 70 %. ()

rsimonyi

Film složený z nepoužitých scén z předchozích filmů bohužel ztratil již veškeré kouzlo pantera. Jak je řečeno v tomto filmu Peter Sellers byl ten jediný a pravý Inspektor Closeau. ()

waits

Dnes by asi Edwards místo přípravy podivně splácaného filmu připravil na youtube jednotlivé skeče z první části filmu, které jsou maximálně clouseauovské a působí trochu jako podklad na variace příhod Mr. Beana nebo rovnou jako odkaz na rané grotesky (Clouseau ve výtahu, Clouseau v taxíku) a splnují nejvyšší standardy Růžového partnera. Vůbec nejsou špatné vstupy Herberta Loma a pokud se Edwards už rozhodnul pustit se do natáčení, mohl zkusit postavit zbytek filmu na něm. Zvolená forma s reportérkou a záběry ze starších snímků působí únavně a nemá valný smysl. První půlka čtyři, druhá jedna. ()

El-Barto

První polovina ještě s Peterem Sellersem neni o nic horší než předchozí díly. Druhá už bohužel opakuje nejznámější scénky, které už prostě všichni známe a vyšetřování ztráty diamantu najednou neni ani na druhé koleji. Sice ten zbytek filmu je nuda, ale i tak jsem rád, že se film dotočil alespoň jako pocta nejlepšímu a jedinému šéfinspektorovi všech dob. ()