Morganovi

Did You Hear About the Morgans?

Morganovci

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 99 min (SE: 103 min)

• Gilmour93

Nejenom, že jsem o nich slyšel, já je bohužel i viděl.. Sarah Jessica Parkurový kůň jako vyzáblý muž, co to přehnal s make-upem a pitvořící se Grant s plačtivými grimasami Stana Laurela už po několikáté za sebou nepřekročili svůj stín. Člověk se nesměle zasměje spíše drobnostem (uvázání koně, balení klobouku do kufru), jinak jsou Morganovi v rámci romantických komedií potřební, jak program na ochranu Svědků Jehovových..(13.5.2013)

Když tak nějak odmyslíme černobílý ráz filmu, kde nám vnucují, že venkov stojí za starou belu, a že bez New Yorku a neustálého výkonu pracovní činnosti se nelze obejít, což já osobně poněkud nechápu, nemyslím, že by tento film mohl někoho nějak otrávit. Že SJP a Hugh Grant už mají nějaký ten věk není na škodu, ovšem SJP v sobě nezapře Carrie ze Sexu ve městě - někdy až příliš okatě - typický soustředěný výraz, neschopnost vařit, bezmezná láska k NY, ublíženost, zoufalství, hysterie ... Hughovy vtipy však dokáží pobavit za každých okolností a pokud potřebujete vypnout, nijak moc nepřemýšlet, a jen tak se nechat bavit, tento film rozhodně není špatnou volbou.(15.2.2010)

• FilmFan24

Poboha! Nekonečně dlouhá a k uzoufání nevtipná romantická (ne)komedie, kde bohužel Sarah Jessica Parker působí jako vypatlaná nána a křečovitě se pitvořící Hugh Grant je na ránu! Kecy, kecy sem tam krásné záběry New Yorku, potom útěk na venkov a zase kecy...no a hezky nasnímaný les, jeden medvěď a...a víte co, když neuvidíte o nic nepřijdete! Zklamání na celé čáře!(7.6.2010)

• kaylin

Sarah Jessica Parker je podle mě jedna z nejhorších a nejotravnějších hereček, která měla to štěstí, že se udělala na jednom seriálu, kde jí role prostě sedla. Matka, která chce dítě, ale má s manželem krizi, která se má napravit tím, že jsou v programu svědků, je v jejím případě otřesná, a Hugh Grant to nezachrání.(3.11.2016)

Když se řekne Hugh Grant, okamžitě mi v hlavě naskočí žánr romantická komedie. A ani tentokrát tomu není jinak. A nutno dodat, že jsem rád, že tomu není jinak, protože už jsem si zvykl na Hugha Granta v romantických rolích a myslím, že tyto role mu sluší nejlépe. Ovšem co mi na této komedii vadí, to je přítomnost Sarah Jessicy Parker. Nikdy jsem nebyl fanouškem seriálu Sex ve městě a tuto herečku jsem nikdy příliš nevyhledával a v tomto filmu mi příliš neseděla, do elegance Hugha Granta má velmi daleko, podle mě mu zkrátka nebyla rovnocennou hereckou partnerkou. Ale naštěstí jsou tu jiní sympatičtí a příjemní herci, kteří tento můj negativní dojem z hlavní hrdinky trochu mírní. Mám teď na mysli především Mary Steenburgen a Sama Elliotta, kteří v roli venkovského manželského páru byli velice milí a sympatičtí. A pokud se zaměřím na dějovou stránku filmu, tak musím říct, že jsem se téměř nenudil, bylo zde několik opravdu vtipných věcí, takže svůj účel to splnilo. Pobavil jsem se, užil jsem si to, a byl to fajn zážitek. Hodnocení se v mém případě pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec uděluji tři hvězdy.(27.4.2011)

• - Režisér Marc Lawrence napsal i scénář. (M.B)

• - Filmy, které si Maryl pouští na DVD jsou: Stopaři a Drsný Harry. (c.tucker)

• - Filmové kopie byli poslány do kin pod kódovým označením "High Stakes". (c.tucker)