Morganovi

Did You Hear About the Morgans?

Morganovci

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 99 min (SE: 103 min)

"Je tu strašné ticho. Skoro som počul, ako sa mi delia bunky." Sarah Jessica Parker si dala vynosiť dieťa, aby si nepokazila postavu. Krava. Čo jej to pomohlo? Veď aj tak má xicht jak kôň, to jej ešte nikto nepovedal? Hugh Grant tiež zvykol byť lepší... Pošlite sem k nám na dedinu nejakých dvoch blavákov a máte v podstate ten istý výsledok. Niektoré situácie a hlášky stáli za to, ale ako celok to z hlavy vyprchá skôr ako detské šampanské. Najlepší moment: Morganovci sa zobudia prvý deň v novom prostredí.(10.8.2014)

Paulovi a Meryl Morganovým se daří vše na co sáhnou - oba mají prosperující firmy, vydělávají spoustu peněz. Co jim ale úplně nefunguje, je manželské soužití - to se jim rozpadá. Jednoho dne se ale společně stanou svědky zákeřné vraždy, a FBI je oba umístí do programu na ochranu svědků. Společně jsou přestěhováni do malého městečka ve Wyomingu, kde vystupují za fungující manželský pár na dovolené. Nebude to jednoduché, ale budou se muset naučit spolu znovu žít.. Jasně, na tomto filmu není nic originálního, a už od prvních minut je naprosto jasné, jak to bude pokračovat a jak vše skončí, ale to mi tentokrát ani moc nevadilo - možná je to tím, že mám slabost pro Sarah Jessicu Parker, a i když už není nejmladší, stejně jsem jí přál, ať jí to s Hughem vyjde. Naopak role Paula Morgana v podání Hugha Granta se moc nepovedla, bylo vidět, že se H. Grant s rolí trochu trápí (aby ne, když musel podstupovat takové blbosti jako "útěk před medvědem"). Ale jak jsem již psal, docela příjemně jsem se pobavil, takže s klidným srdcem ty 3* dám...(22.10.2013)

• Guzo

Hugh Grant i S.J. Parker jsou mi nesympatičtí od prvního pohledu, navíc Hughův britský přízvuk mě štval po celý film. I přesto jsem se docela bavil a čekal jsem o dost větší průšvih, který se naštěstí nekonal. Vtipné momenty (nebo spíše jen narážky) nejvíce postihují newyorkské obyvatele s protikladem na americký venkov, ale když to řeknu trochu s nadsázkou - myslím, že každý si dokáže představit zatvrzelé Pražáky na vesnici.(2.1.2011)

• blackJag

Grant i Parkerová jsou už hodně provaření, hrají stou variaci na jeden profil a dohromady jim to moc neštymuje - chemie nulová, ale abych byl upřímný, čekal jsem to celé ještě o třídu horší. Překvapivě nikde se ve filmu nevyskytuje americky oblíbený fekální humor, a že příležitostí snímek pro podobné řádění skýtá požehnaně (Parkertová se třeba učí podojit krávu a ta ji ani neposere, ani nepostříká, nikdo tu dokonce neblije ani nešlápne do kravince a nic smradlavého si nikdo nemaže po těle). Věčné Grantovo brebentění a slovní pohotovost má i své jisté zábavné momenty a zmíněná neexplicitní civilnost má pořád váhu, příběh je ale od začátku fádní, hrdinům vzájemný vztah nevěříte ani na sekundu a to rozuzlení je jednoznačně zbrklý výsměch, který bych ještě tak čekal v 36. epizodě seriálu WALKER, TEXAS RANGER, v žádném případě ale ne v komedii za bezmála 60 USD mega (bože, co na tom bylo tak drahé???). II Scénář: Marc Lawrence. Hudba: Theodore Shapiro. 45%(10.1.2011)

• PinokKio

Romance bez špetky romantiky, komedie bez smyslu pro humor a pokud mělo být drama to zpackané finále, tak ani to ne. Ono koukat sto minut na úlisnou Parker a znuděného Granta není také žádný med. Hlavní role tedy spíše připadla nechtěnému humpoláctví státu Wyoming, ale i z jeho krás a tradic bohužel moc neuvidíme. 30%(9.5.2010)

• - Režisér Marc Lawrence napsal i scénář. (M.B)

• - Natáčení scén odehrávajících se ve Wyomingu probíhalo v Novém Mexiku v městečku Roy, obývaném pouhými 300 obyvateli. (Taninaca)

• - Samolepky žiraf v lékařské ordinaci (52. minuta), jsou od české ilustrátorky Venduly Hegerové. (ginger01)