• uiu

Humor založený na tom, že dva lidé, zvyklí luxusu New Yorku se musí přizpůsobit venkovskému stylu života. Sarah Jessica Parker je tupá, až to bolí, neustále si plete totožnosti a bydliště, Hugh Grant je jen nešika. Podprůměrná komedie, u které se zasměje jen ten, kdo je namyšlený velkoměšťák a nikdy nebyl na vesnici.(20.2.2011)

ale no toto - vôbec nie také zlé: ja, starý nepriateľ amerických romantických komédií, ktorého hugh grant doposiaľ ani raz neokúzlil a čaru sarah jessicy nepodľahol, musím konštatovať: aj keď originalita nie je v prípade tejto nenápadnej romantickej komédie devízou a všetky klišé žánru sa tu napokon prepašovali, ja som sa zabával, dávka humoru a vtipných replík (prevažne na konte hugha, ale po jednej, dvoch mali aj ostatní) veľmi potešiteľná, myšlienka (aj keď pekne americky zabalená a naozaj stokrát videná a neinovovaná) nadávkovaná slušne a nevtieravo a v podstate príjemná (dokážem sa s ňou stotožniť) a v neposlednom rade: aj ten hugh si konečne ku mne našiel cestu (alebo ja k nemu) a aj tá sarah mi vyjavila svoje čaro: nie je veru márna. najväčší klasik je ale aj tak sam elliott, večný kovboj, ktorý podľa mňa je oveľa viac kovboj, ako john wayne a clint eastwood :)(24.6.2012)

• Guzo

Hugh Grant i S.J. Parker jsou mi nesympatičtí od prvního pohledu, navíc Hughův britský přízvuk mě štval po celý film. I přesto jsem se docela bavil a čekal jsem o dost větší průšvih, který se naštěstí nekonal. Vtipné momenty (nebo spíše jen narážky) nejvíce postihují newyorkské obyvatele s protikladem na americký venkov, ale když to řeknu trochu s nadsázkou - myslím, že každý si dokáže představit zatvrzelé Pražáky na vesnici.(2.1.2011)

Obyčejná komedie, kde nikdo nijak neviniká ale nějakým vtipům se dlouze zasmějete. Popravdě jsem od S. J. Parker a H. Granta očekával mnohem více než nabýdli. Prvních 15 min. je opravdu otřesných (neoriginalita sama) a abych pravdu řekl poprvé jsem to po 10min. vypnul a dnes jsem se k tomu vrátil jen proto, že jsem neměl nic jiného ke shlédnutí. Pokud se rozhodnete film shlédnout, mělo by to být spíše jen tehdy, pokud nemáte jiný film v záloze na který by jste se chtěli kouknout, jelikož jinak vám přijde těchto 103min. jak naprosto vyhozený čas.... dávám tomu 3* a to s hodně odřenýma ušima (procentuelně to je tak na tom přelomu 50%, což se už zaokrouhlí nahoru...).(26.5.2010)

• Sofia

Otřepané vtipy a naprosto nesourodá dvojka Parker-Grant. Film měl být zřejmě vzpruhou v jejich upadající kariéře, ale žádným milníkem se rozhodně nestane. Sarah Jessica Parker představuje strašně protivnou ženskou, která v životě nezapnula sporák a nevytáhla paty z NY (asi tak desetkrát horší Carrie ze SATC) a Hugh Grant celou dobu jen mumlá kraviny svým roztomilým britským akcentem. Story je naprosto průhledná, ještě že na Wyomingskou přírodu se alespoň hezky kouká. Nejlepší výkon tu podal ten medvěd :-)(6.1.2010)

• - Filmové kopie byli poslány do kin pod kódovým označením "High Stakes". (c.tucker)

• - Natáčení scén odehrávajících se ve Wyomingu probíhalo v Novém Mexiku v městečku Roy, obývaném pouhými 300 obyvateli. (Taninaca)

• - Samolepky žiraf v lékařské ordinaci (52. minuta), jsou od české ilustrátorky Venduly Hegerové. (ginger01)