Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Ravi

85% = 4/5 za atmosféru, nápad a herecké výkony, které snad ani nebyly béčkové. Film má taky dobrý děj, hudbu, napětí, kvalitní motivaci a vynikající záporáky. Co by chtěl člověk víc? ()

Kosmik 1

Opět skvělý film s JCVDem, který má proti sobě svalovce Doplha Lundgrena. Bude ho ale muset odrovnat dvakrát a nebude to zrovna jednoduché. Poprvé za války ve Vietnamu, kde jako seržant zcvokatí a zabíjí vše, co mu přijde pod ruku a navíc si z uší obětí dělá náhrdelník. A po druhé už jako smrtícího univerzálního vojáka, který si píchá posilovače svalů. 75% ()

Autogram

Vo svojej dobe to bola klasika, ktorú sme sledovali na videu zo stokrát požičanej pásky. Dnes som to už pozerať nedokázal, ale pokiaľ sa pamätám, tak sci-fi myšlienka nebola zlá a hviezdne obsadenie bolo veľmi lákavé. ()

spikey1

ani jsem netušil že to natočil Emmerich. Každopádně tohle je prostě reprezentant skvělýho akčního béčka devadesátých let. Všechny postavy excelují a Lundgrenův seržant to vede:) ()

ssfan

Jeden z nejlepších filmů Van Damma i Lundgrena. Díky účasti Mario Kassara a jiných tvůrců se dá hovořit o filmu na pomezí A/B kategorie. Akce je slušná, nenudí. Příběh sice mohl být lépe zpracován, ale to mi ani moc nevadilo. 75% ()

zolo23

Jeden z mojich najoblúbenejších filmov doby spolu s najhoršími hercami všetkých čias. hmm, aký paradox... ()

manonfire

Asi skutečně nejlepší film JCVD. Dobré bitky. Příběh stravitelnější než obvykle. Povedená rivalita. Žádný zázrak, ale slušný akční film. 60% ()

Smileface

První "protipirátsky blokovaná" videokazeta z produkce Guild Home Video.A kromě toho je to celkem slušnej akčňák,teda na Van Damma.První film ve kterém není JCvD nejhorším hercem.Dolph Lundgren se dostává na špici :-) ()

solskjaer

No i když Van Dammeho ani Lundgrena nemusím tak musím říct že i tenkrát ale i teď mě film docela bavil. Není to vyloženě vymakaný velkofilm ani umělecké dílo ale něco do sebe to má . I akční honička může být zábavná! ()

lewwin

Přesně jak říká gouryella - ačkoliv scénař dost nevychytaný, tak se mi to líbilo. Dobře natočeno, a k tomu ještě ne úplně trapní Lundgren s Van Dammem. ()

Danoboss

Nemôžem si pomôcť, ale autor sa podľa mňa mierne inšpiroval Terminátorom 2 - spôsob akým Van Damme zistí čo je jedlo, napodobňovanie činností a tak... to ale nič neuberá na fakte, že sa jedná o etalon medzi béčkovými akčnákmi. ()

lskala

Dolph Lundrgren se do role záporáka skvěle hodí. Hraje podstatně lépe, než JCVD. Emmerichův, divácky oblíbený film, který po revoluci viděl snad každý na VHS. 60% - 3*** ()

upson

Dabing Lundgrena v podání Soukupa je nezapomenutelný zážitek, jednoznačně nejlepší Jean-Claudeovo podání akčního hrdiny :-) v jeho kinematografii. ()

kenkaku

Nádherná a ukázková Sci-Fi/Akce která měla šanci se vepsat do dějin (no... ona to vesměs taky udělala, ale šlo to i líp) protože se na plátně ukázali současně dva největší (v té době) bitkaři-rivalové a otěže dostal do rukou solidní režisér. (představte si kdyby v roce 92 prohlásil John McTiernan že natočí film s dvojkou Stallone-Schwarzenegger... to by byla očekávání!). výsledek tak nějak zůstal na 75%-80% procent. Co mu chybělo ke 100% byla "pevná ruka konceptu" a precizní vykreslení "mytologie" (nebo jak to napsat). Prostě myšlenka a nápad dobrý, pravidla nastavena (taky dobrý), ale jak tak film ubíhá tak se na ně začíná kašlat (tak sakra musej se neustále chladit nebo ne???). Díky tomu částečně začíná děj měnit ve frašku a kdyby se myšlenka udržela a pořádně rozvinula bylo by tu další kultovní Sci-Fi jak víno. Bohužel 75-80 není 100... fakt mě to mrzí (a pokračování to bohužel jen potvrdila... :/) ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)