Luc Devreux a Andrew Scott jsou členové speciální vojenské jednotky „Univerzálních vojáků". Jako součásti přísně tajného vládního projektu, jehož cílem je stvoření dokonalého vojáka s neuvěřitelnou mrštností a mimořádnou silou, necítí bolest, nemají emoce, ani si nepamatují nic z dob, kdy byli normálními lidmi. Jsou těmi nejdokonalejšími bojovými stroji, dokud se nestane něco děsivého. Oběma se začnou vracet vzpomínky a vymknou se kontrole svých vojenských stvořitelů. (Bontonfilm)

Tiiso

Podobný pocit a hodnocení jako u režisérovy prvotiny. Ve své době snímek, který přinesl nové pohledy na armádu a na akci. Sci-fi prvek dodal šmrnc. Dnes se na příběh podívám s dávkou nostalgie a s úsměvem na rtech. ()

Chuppa

Tento film jsem viděl nejméně 4x a v životě jsem ho nedodíval do konce :-D prostě jsem pokaždé nějak usnul nebo už nevím, každopádně za to co jsem viděl dávam 3* ()

IronRocky

Hodně dobrej akční film s dobrým scénářem, kamerou i hudbou. Van Damm ve svý podle mě jedný z nejlepších rolí a Dolph Lundgren je zde taky hodně dobrej. Tenhle film společně s Lvím srdcem patří podle mě mezi nejlepší Van Dammovo filmy. Jen se divim, že tenhle film má tady, tak malé hodnocení. ()

Dantte..

Jeden s nejlepších Van Dammových snímků. Zajímavé téma šlo ale zpracovat kvalitněji. Film rychle vyšumí s paměti, jediné co mi v ní zbylo byla paradní počateční zachraná akce. 50 % ()

Rodin

No jo, no. Emmerich. Vypuštěním psychologizujících pitomě amerických partií by se dosáhlo pěkného béčka. Nestalo se. ()

vetsinezobri

Když dva dělají totéž, není to totéž. Van Damme na Arnieho sice nemá, ale i tak je to zábavný film. "Jeden a půl míle za 4 minuty?? Mají 8 sekund zpoždění." ()

Knor

Tenhle film je akční sci-fi nářez jak má být, jako malej jsem to neskutečně žral. Nejlepší Van Dammův film a Dolph Lundgren je mnohem lepší záporák než klaďas. ()

biergof

Roku 1992 se blížil konec čistokrevných akčních filmů a jestli by měl tento počin být závěrem krvavé epochy plné bicáků a hlášek, nemám námitek. Jen mi je líto, že u nás není k sehnání původní vhs dabing, dvd verze stojí za prd. ()

papadoce

A sme tu, na vrchole. Na vrchole kariéry JCVD. Všetko po US už šlo z kopca, potom mierna rovinka so Súbojom cti a Náhlou smrťou a následný priamy pád až na samé dno dôstojnosti. Univerzálny vojak je príjemný mierne sci-fi akčný film s dokonalým Dolphom a obstojným Žánom, i keď mu to už ani zďaleka nekopalo ako kedysi. K filmu sa vždy rád vraciam a to aj cez všetky jeho béčkovité chybičky, ktoré ale paradoxne filmu pomáhajú. Takže viem sa vyrovnať jak so scenáristickými dierami, tak s otrasným kaskadérskym dvojníkom Žána Bruselčana. Výborný filmík zo začiatkov deväťdesiatok. Môj “fanklub” vie presne, čo pre mňa filmové deväťdesiatky znamenajú, takže nepotrebujem tu šťavnato obkecávať. Štyri okrúhle. ()

Dinsberg

Nevím co se stalo, jestli to dělá van Damme, Emmerich nebo jen konstalace hvězd při vzniku filmu, ale mě se to prostě líbí. ()

Maxmilian

Jeden z nejlepších filmů Van Damma. Film měl konečně trošku příběh. Není to jen uspávání kaskadérů, kteří se pod jeho nohama a rukama klátí k zemi jako v ostatních filmech. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

15.04.2014

Kdo bude postradatelný?

Kdo bude postradatelný?

03.01.2011

Dolph Lundgren se rozpovídal o tom, kdo se možná připojí k přeživším členům Slyovy party v The Expendables 2. Stallone chce získat hlavně mladší generaci svalovců jako Vin Diesel a Dwayne Johnson,… (více)