Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

Brano

Priemerný horor, ktorý neurazí, ale tiež ani nenadchne. Až príliš dlhý a pomalý začiatok a druhá polovica sa premenila iba na bezduchú vyvražďovačku, bez akejkoľvek logiky a presvedčivých hereckých výkonov. Príliš veľké klíše a tým pádom aj veľká predvídateľnosť deja. A tá roztrasená kamera pri akčných scénach mi dosť rušila dojem z filmu. Ale ako taká jednohubka to nebolo najhoršie. ()

Pitryx

Tak nevím jak hodnotit. Nesmysly se ve filmu nedají spočítat, ale přesto je to skvěle natočeno, a je to nervák. Tedy hlavně na těch skalách. Herci zahráli taktéž dobře, a krom hezké přírody nutno pochválit i kameru. Čert vem všechny chyby, je to film, na který se s chutí kdykoli podívám znovu. ()

Mamlas

Větší část filmu se nic moc neděje. Jen připitomělá partička horolezců kamsi jede a pak tam kamsi leze, kde je to zakázané. Tak tam chodí, lozí a žvaní. Teprve v poslední třetině, když začnou být loveni, by to začlo být fajn, jen kdyby z toho nebyl kameraman tak odvařený, že se s kamerou furt natřásal. Střihač se taky nevyznamenal. Kdyby to natočil někdo jiný, jinak, lépe a za účasti herců, pak by se ten jinak dobrý námět slušně využil. (22%) ()

oliveros

Dynamicky využitých 90 minút. Komu oči nevypichnú nelogické vychytávky a kto sa nechá preniesť akciou aj cez tuctový príbeh, iste sa dobre pobaví. Pekné kulisy aj s dobrou kamerou vyzdvihujú prvú polovicu filmu, tu druhú už zhadzuje obnaženie zla, ktoré mohlo kludne ostať skryté a Vertige mohol byť kvalitatívne úplne niekde inde. ()

Bobofon

Livingdead je zjevně tím největším nadšencem hororu, když tomuto filmu dal pět hvězd. Z mého pohledu podprůměrný horor, kde jsou naštěstí v první polovině filmu krásné přírodní záběry, ve druhé ale už jen natahované, nepůvodní a stokrát předtím použité scény. Jedna hvězda za přírodu, druhá za pěknou Fanny Valette. Nic víc v tom nenajdete. ()

Cechyno4

Dvě naprosto odlišné poloviny filmu. Zatímco v první půli se díváte na napínavé drama, kdy horolezci bojují o život (kvůli špatnému lanu či díky neodhadnutí svých sil). Musím říct, že v prvních 35 minutách jsem byl pěkně napnutý. Ovšem není zde sebemenší známka hororu. Že nejde jen o horolezecké drama zjistíte až po onech 35 minutách. Kdy se film mění v něco jako francouzký Pach krve. Který sice svou kvalitu má, pobaví a možná i některé potěší. Ale není to ten druh filmu, který bych si nějak dlouho pamatoval. Nadprůměrný, ale to je vše. U mě takový 59 %. ()

tremors

Tentokrát jsem čekal od filmu hodně a byl jsem zklamán. Nejvíc se mi líbila část, kdy se lezlo po skalách. Příroda je opravdu v tomto filmu nádherná. Jenomže jak se hlavní postavy setkaly se záporákem, tak se film změnil na průměrný, místy až podprůměrný. Vraždy jsou bez nápadu, naháněcí části taky a herci nehrajou zrovna na vysoký úrovni. Pro mě zklamání. ()

otamat

Dalsi filmecek, na ktery se podivate se svoji pritelkyni / sam, s kamaradem ... / pred spanim a on vas za odmenu udrzi dele vzhuru. Na zacatku a chvili na konci jsou videt pekne prirodni scenerie, ale pak uz se jen vezete. Podivne a ploche postavy / chybi dokonce i vyrazne krasna divka /, naprosto predvidatelny dej, par lekacek a pomerne zabavna, lec neoriginalni, jizda spejici k jasnemu konci, ktery tusite a cekate uz od zacatku. Ten je vsak jasny uz vzhledem k zanru a k celkovemu vyzneni filmu. Je to 2,5. Tri je proste ve srovnani s ostanimi filmy moc. ()

Ltblue

To bolo niečo! Les,partia ludi,skvele prostredie = skvelý francúzsky horor.Mystické prostredie nikdy by som sa tam nevidal.Herci boli jakž takž.2 páry lúdí ktorý jeden na druhého na seba žiarlili.Len som čakal kto a čo im to všetko stvára."Oni se vráti" ()

honzic

I přes trochu zmatený scénář a chvílemi ne zrovna logické scény, jde o dosti drsný a krvavý horor, který člověk nutí se dívat dál, aby zjistil, kdo přežije. Hodnocení: 60 % ()

Nikolas__

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami - postavy na nic, scénář taky mohl být lepší, přesto jsem se bavil, díky ok hudbě, nadprůměrnému zpracování, a stoupajícímu napětí. Jenom škoda scén ve kterých není skoro nic vidět. Tohle je takový Wrong Turn, zkřížený s The Descent ve výškách. Ale podzemí je děsivější než skály ne? Povedl se více i druhý díl Descentu. Dobrý hixploitation. ()

Sluti

Příjemné překvapení... Osobně fakt nemusím všelijaké naháněčky po lesích s podivnými pošahanými lovci - prostě americkou klasiku. U tohoto kousku jsem však se zájmem dokoukal až do sympatického konce. Jediná škoda je, že nebyl více využit faktor oněch nechutných výšek. Z pořádných výšek se mi dělá zle, takže prvních 20 minut pro mě bylo pošušňáníčko. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* , ale přece jen tahle postopadesáté ohřátá omáčka se tentokrát příjemně vyvedla, takže za 4*. ()

Figuska

Dobrý "reálný" horor (tj. žádné příšery apod.), u kterého mi nevadilo, že to není extra třída. Udrží v napětí až do závěrečného "doslovu". V druhé půlce chvíli klasické klišé objímačky, místo útěku a jinak ještě nesympatický Luke. ()

Tomasson93

Výborně vybrané prostředí, takže o tu správnou atmosféru je postaráno. Škoda trochu přehnaného závěru filmu, ale i tak se mi dost líbil. Slabších 5* ()

halberdier

První polovina filmu je opravdu napínavá a poutáva a nemalou zásluhu na tom mají i scenérie chorvatských hor. Druhá polovina je už jen obyčejna vyvraždovačka vypůjčující si z mnoha dalších hororů (Wrong Turn, Timber Falls, Fritt Vilt). Nejvíce se film asi inspiroval Descentem - první polovinu sledujeme jeskynáře/ horolezce, druhá polovina vyvraždovačka plus závěrečná scéna s fotografií. Přesto jsem se celkem dobře bavil. (7/10) ()