Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

Eraserhead

Kdyby to točili Američani, mohlo se to klidně jmenovat Wrong Turn 4 a byl by to nejvydařenější díl série. Takto musím opět chválit francouzské filmaře, že vzali tisíckrát viděné téma a přesto z něj vydolovali napínavou a agresivní podívanou. ()

Hanys_

Tady bylo zaděláno na dost zajímavý snímek. Sakra, skoro celá první polovina mě přikovala k obrazovce. Hlavně při přecházení po tom provizorním mostě...Ovšem když se zjevil Anton tak šel všechen potenciál do kytek a nezachránily to ani závěrečné podařené titulky a informace, že je snímek inspirovaný "skutečnou" událostí...5/10 ()

zbysik

Film, který se minul povolání :-) . Ač jsem k filmu přistoupil očekávaje krvavou zábavu, tak musím uznat, že první polovina vedená stylem survival funguje lépe. ()

kery-

Oproti ostatním věcem, co vznikají v současné době, je tohle SKVOST. Francii a její filmy rád nemám, ale tento film jsem si oblíbil hned po pár minutách. Příroda je opravdu úžasná, i hercům/nehercům jsem všechno sežral, přílišné osvětlení vůbec nevadí, protože ve dne to akorát odhaluje všechny krásy tamní přírody a naproti tomu v noci už je použito s rezervou..Film se rozjíždí sice dlouho, ale kdo na film nekouká vyloženě kvůli tomu, aby viděl lítat kusy roztrhaných těl tak mu první půlka vůbec vadit nebude, napětí je cítit skoro na každém rohu..mám málo věcí co bych vytknul, film mě mile překvapil../// LIVINGDEAD: Tnx 4 .srt :) ()

danielosbourne

Po skvělém úvodu, který vám rozproudí krev v žilách a napne vás jako strunu až k prasknutí, přichází na řadu klasická a ničím výrazná vyvražďovačka. Avšak i další průběh, vas udrží v napětí až do samotného závěru. ()

MareT.

Prvni polovina nabizela dechberouci momenty. Tedy jen v pripade, ze mate strach z vysek, protoze ja u toho ani nedychal. Pak se ukazalo, ze to vlastne o preziti ve skalach ani neni, spise musi partia prezit maniaka, ktery dlouho mezi lidma nebyl a nevi jak se chovat. Konec spadl do prumernych vod ala Pach krve. Skoda. ()

LittleMonste

Do poloviny to nemá chybu...napětí na každém kroku + nádherná příroda, která vyrazí dech S příchodem zabijáka to je ale pád střemhlav o několik tříd dolů - naprosto neoriginální, škoda (50%) ()

Adramelech

Rád se dívám na filmy, které se odehrávají na horách nebo v jeskyních a herci tam lezou nebo se plazí. Vysloveně mě totiž těší, že se v takovém prostředí nenacházím, nýbrž že sedím doma u počítače a čučím do monitoru. Když chci, mohu zastavit film a zakouřit si nebo si uvařit kafe. V důsledku toho mám sklon tyto filmy poněkud nadhodnocovat. – Horolezecké scény byly znamenité, hlavně cesta přes visutou lávku. V druhé cca polovině to byla taková normální vyvražďovačka, občas obohacená o scény ukazující černou obrazovku. Nechyběl ani záběr na měsíc v úplňku, jak přes něj jde mlha. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby záběry měsíčního kotouče byly v nějaké databázi (tak pět různých druhů), odkud by si je filmoví tvůrci půjčovali. V dramatických situacích mě rušila dost hlasitá hudba, ale v takových případech kravál být musí, ve filmech je to prostě takový zvyk. ()

Misi90

Nebylo to špatný, nic sem od toho nečekal, takže mě to spíš překvapilo a hlavně oceňuji to, že tam nebyl žádný happy end. Dobrý komentář má Sluti, úplně souhlasím. ()

Prochy38

A začalo to tak dobře. Dobrodružný outdoorový film prvních asi 35 minut. Pak už se to zvrtlo... Mám pocit, že podobný průběh jsem viděl snad už u 5-6 "hororů". Magor (=hnusnej člověk) zabíjí, koho potká, nikdo neví proč ani nač, ani co s něma dělá. Je skvělej lovec, všechny dohoní i pohodovou chůzí a má nerozbitnou hlavu. Málokdo to přežije... Zvláštní, že se to omílá pořád dokola a dokola. Jak jsem psal, začátek super, super prostředí i dobrá hudba. F. Valette je kus krásné holky. Tím to ale hasne... ()

J*A*M*A*L

Vertige mi hodně připomíná Wrong Turn (díky hlavnímu záporákovi a vůbec jako horror) a Descent (to dobrodružství), ovšem ani jedno z těchto dvou horrorů mě moc nepotěšila, za to Vertige se mi docela líbil a líbil se mi snad více, než oba tyto hixploitations horrory.Ta první dobrodružná část byla naprosto senzační, ta druhá už trošku horší, ale pořád skvělá, Vertige je další skvělá horrorová podívaná a pro horrorového fandu skvělý zážitek, který musí vidět.Rozhodně jsem se nenudil a navíc mě i ta partička přišla docela sympatická.Konečně zase po dlouhé době kvalitní horrorová práce z Francie.Jo ani nevím, zda je ten horror podle skutečné události díky závěrečnému proslovu, nicméně proslov byl také dost zajímavý, ale to už mimo téma. ()

jurasino

Prumerny horror z Francie odehravajici se v Chorvatsku, tisickrat ohrane tema, coz by ani tak nevadilo jako to, ze to byla nuda. Prvni 2/3 filmu nudny survival horror a zbytek taky slabota a nejvic me vytocily herecke vykony, ty byly fakt otresne. Ten dnesni evropsky horror me vetsinou vzdy zklame, vyjimkou jsou ale Spanele. Francouzi ani Britove netoci podle me kvalitni kousky, bohuzel. ()

oRi11

Dobrodružný horor Závrať, je zajímavý hlavně díky krásnému horskému prostředí a efektní kameře. Bohužel, jakmile nastoupí na scénu nevýrazný vraždící maniak, se film zvrhne do klasické vyvražďovačky bez napětí a atmosféry, která není nijak zajímavá. Navíc v některých chvílích působí komicky a zapomína i na logiku. ()

Mírouš

Čekal jsem nějakej průměrnej thriler, ale nakonec se z toho vyklubal poměrně drsnej slasher, navíc povedenej. První půlka byl spíš dokument o horách, ale dál už to byl čistej horor. Zabiják kupodivu nebyl dvoumetrový stotřicetikilový hovado, ale průměrně vzrostlej chlapík, hrdinové taky sympatický. Roztřepaná kamera ke konci taky nebyla na škodu, takže nemám žádných výtek. Francouzi opět předvedli svůj um... ()

sona123

Vertige je film francouzský a nutno poznamenat, že to je prostě jiné kafe než horor/thriller americký, s pevně zajetými kolejemi a šablonami a klišé... Jsem nadšená z netradičního prostředí (tedy toho, že se něco vůbec odehrává v krajině, a ne obehraných interiérech typu rozpadlý dům, chatrč, zámek apod.). Nadšená ze záběrů do hlubokých propastí, ze kterých mi bylo zle již při pouhém pohledu na obrazovku. A konečně nejvíc nadšená jsem z napětí, které se zde dařilo vyvolávat naprosto neskutečným způsobem (teda, ono to nebylo až tak neskutečné, neskutečné bylo, jaké infarktové stavy jsem z toho měla), ať již hraním si s kamerou, prostřihy na jednotlivé postavy a samozřejmě hudební kulisou. Co tu pokulhává, a to výrazně, je ale samotná myšlenka, obsah a ten je příšerně obehraný. Ale ono co vymýšlet, že? Nicméně trochu víc tajemna by filmu slušelo. ()

mosnak

Takových outdoorových vyvražďovaček se hromada! Krásná příroda ani herci nebyli špatní,ale ten vraždící dement byl úplně mimo! Vytáčelo mě hlavně to jeho řvaní :-( a pak následné řvaní hlavní hrdinky :-( Slabej průměr (komu se líbil Pach krve bude spokojen). ()

Illy

Jeden chorvatský Mauglí a partička frantíků v parádní přírodě. Opět velice pěkná práce s kamerou. Průměrný děj zvedá poutavý vizuál a solidní napětí. Povedené - 70% ()

Mortemiss

Kdyby vynechali odpornýho blonďáka v chatě, tak by tento film dostal 5*. Jelikož jde o Béčkový chvostanec, museli páni režiséři strčit do děje nechutně vyzerajícího vidláka, od kterého se táhl zelenohnědý kouří, značící zápach. ()