Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

gezper

Docela se mi to po letech i líbilo, ale byl jsem pravda už lehce společensky unaven :). Některé scény fungují výborně, jiné méně, celkově dobrá zábava, i když staří snímku je poznat a né všechny vtípky již fungují tak bravurně jako kdysi. A tím kdysi myslím své kdysi před lety a taky teoretické cizí pomyslné kdysi tenkrát při uvedení, což jsou dvě rozdílné kdysi. PS: Belmonda zde nezvykle dabuje Jan Tříska a je to neméně skvělé jako pozdějsí Krampolovo podání [70%] ()

Mejdzula

Když jsem byl ještě menší než teď, tak jsem si nechával od rodičů do oblbnutí pouštět scénku s projekcí chystané loupeže, protože vláčky, navíc v takové krásné animaci, já zbožňuju. Proto jsem si teď film konečně taky pustil celý, abych pochopil, jak to vlastně celé bylo. Sice se očekávané plné pochopení nedostavilo, ale i tak jsem se výborně bavil, Belmondo byl prostě príma... :) ()

zigy

Velká herecká jména automaticky ještě nedělají výbornou zábavu. Komedie sice svižně ubíhá, nápady tvůrcům rozhodně nechyběly, ale postavy se chovají pro mě trochu podivně, což vyústilo v závěru, který jsem nepochopil. JPB je ještě moc mladý, teprve se učí býti borcem....jeho společné scény s Bourvilem, od kterých jsem si nejvíc sliboval, byly pro mě spíše zklamáním. O zábavu se většinou stará výborný Eli Wallach jako zuřivý italský mafián, ale stejně je ta snaha o humor taková křečovitá.... ()

Saxos

Mrzí mě, že když si chcete pustit dobrou komedii, musíte už zabrousit až do minulého století. Jsou to filmy kterým už pomalu táhne na padesátku, ale jsou prostě nadčasové. Zápory: trochu klesající tempo; něco takového už nikdy nebude. Klady: jako vždy dabing; herecké obsazení; dost jedinečných vtípků. ()

hony23

Když je debilní scénář, ani známé ksichty to nezachrání. Crazy komedie o vlakové loupeži je více trapná, než vtipná. ()

sibskyn

Belmondo je frajer(jako vždy), David Niven je sympaťák, Silvia Monti je sexy a Eli Wallach je super záporák. Co říct více, prostě super komedie! ()

PTuranyi

Veľmi dobrá komédia v štýle Fantomasa ponúka sériu omylov, vtipných chýb a zámen v pláne veľkej lúpeže. Produkcia z dnešného pohľadu nie je najmodernejšia ale kvalitatívne kritériá stále spĺňa. Hlavnou devízou je totiž scenár a výborné herecké výkony. Belmondo podporovaný Bourvilom sa starajú o tú plebejskú časť príbehu, ako párik malých zlodejov snažiaci sa vyfúknuť lup veľkej rybe. Teda veľkému šéfovi. David Niven a Eli Wallach sú na druhej strane rovnice snažiac sa vybabrať jeden s druhým navzájom, čo vedie k sérii bláznivých situácií. Hlavne keď sa do toho zamontuje naviac mafiánova sestra Sofia, ktorú sa snaží siciliánsky brat držať nakrátko. ()

agent00074

Další klasická komedie jíž ještě vylepšují výkony belmonda a Bourvila (i když dabing Belmonda v podání Třísky moc rád nemám) Velký Šéf je o vyloupení vlaku do kterého se přimotají tito dva zlodějíčci, protože sami chtějí vlak vyloupit. Celý příběh se pak zamotá ale film jako takový je velká klasika. Dobrá podívaná spousta vtipu - jen doporučuji pro ty co film snad ještě nevideli. Dávám 4* ps: Ta herečka o které mluví kleopatra je Silvia Monti a musím uznat že scéna je opravdu luxusní. Odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=gYWlkEqL4II ..........................................ta zpěvačka je Caterina Caselli........ protagonisty chytlavé melodie provázející nás celým filmem (The brain) jsou American Breed ()

mERRth

Není co si rozmýšlet .......... Tento film je výborně natočený , má to nejlepší obsazení herců , které sem si kdy mohl přát . 2 nejlepší herci v té nejlepší komedii :) ()

gizi

7.10.12 jsem shlédl film nejméně potřetí a celkem dobře se bavil. Je to celkem příjemná komedie, ale zasmát by se dalo i víc. Tentokrát 75%. ()

Nechic

To je tak blbý až je to vlastně vtipný. Některé scénky tam jsou klenotem francouzské komedie, někdy je to teda trhlý až moc a dost překombinovaný. ()