Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

Chřástal

Mladý Belmondo je sympaťák, Nivenův elegantní Velký šéf má charisma lupinovských rozměrů a děj je náležitě efektní, ale člověka u závěrečných titulků napadne, že s takovým potenciálem mohl být výsledek lepší, kdyby... Kdyby fóry byly méně dětinské nebo kdyby si na jejich realizaci dal někdo víc záležet - což u komedie zamrzí a za takových okolností je potom 110 minut fakt hodně. Velký šéf každopádně stojí za vidění (a díky dobré hudbě i za slyšení) minimálně kvůli scéně nástupu Silvie Monti u bazénu a opojně stylové animované sekvenci představující plán loupeže, která zbytek filmu strčí do kapsy. ()

bobstock

Má to punc praštěných komedií ze sedmdesátek, bohužel film je komponován i současně jako velkofilmová a výpravná loupež s mnoha většími postavami, ve které se Niven, Bourvil, Belmondo, Wallach a jejich gagy roztříští a schovají v trapném ohňostroji. Kdo ale zasvítil jako hvězda na nočním ledovém nebi pro lačné oko mužů, okouzlující Silvia Monti. 65% ()

Brejlil

Skvělé gagy se střídají s těmi slabšími a občas nastupuje nuda a šeď. Také film tu a tam vypadá, jako by měl být co nejrychleji hotový. A Bourvil už je těžce nemocný muž bez šťávy. A k tomu ta děsivá, snad už ani ne psychedelická titulková sekvence. Přesto pár věcí je dobrých (nebudu prozrazovat) a jedna je skvělá (animovaná instruktáž). ()

Vesecký

Další ze skvělých komedií jejího jejího zlatého francouzského věku, která si zaslouží pět hvězdiček pro řadu povedených skečů. Velký šéf se rozhodne zopakovat krádež peněz v jedoucím vlaku, ale spojí se přitom s palermskou mafií a zamotají se k tomu dva malí podvodníčci Belmondo a Bourvil. Vše oživeno krásnou Silvií Montiovou. Peprné je zvláště to, že měly být vykradené pařížské fondy NATO, krásná myšlenka! ()

reich

Nejlepší francouzská komedie Jeana-Paul Belmondem... Neexistuje lepší komedie s ním! Celý film ovšem není postaven jenom na Belmondovi, ale o komediální kousky se mnohdy postaral hlavně Eli Wallach, David Niven a především skvělý herec Bourvil. Film doslova překypuje hláškami a vtipnými scénkami, u kterého se člověk baví. 100% ()

Lukoye

Čekal jsem daleko, daleko víc. Mladý Belmondo má ještě obrovské rezervy a jeho talent se teprve rozvine. David Niven je skvělej, akorat scenař celeho filmu je nějaký fádní a vcelku to není nic moc. ()

Gastovski

Opravdu vydařená komedie s ústřední dvojicí Belmondo-Bourvil. V některých okamžicích to sice ztrácí tempo, ale vše to zachraňuje spousta svělých scének, jako například moje nejoblíbenější - loupež v generálově domě. ()

Caaslav

pár snaživých zločineckých band si chce přilepšit, zuří mezi nimi tvrdý konkurenční boj, stát ve formě policie jim hází všemožné klacky pod nohy...a nakonec se peníze vysypou a většinu si vezmou obyčejní lidé, co celou dobu seděli doma na prdeli....zkurvený socialismus! ()

pipapa

Bláznivá komedie z dob, kdy se lidé ještě chodili do kin opravdu pobavit, a která stojí hlavně na skvělém dynamickém původním českém dabingu. ()

djfun

Ve vší úctě k Bébelovi a spol. - spíš než velkej šéf, VELKÁ NUDA! Krom finále samotný loupeže a dvou, tří slušnejch vtipů, vůbec nic! Dobrý komedie nevyčpějí ani po letech, tohle ten případ neni... ()

jesus666

Veľký šéf určite nepatrí medzi skvosty filmografie Gérarda Ouryho. Prvoplánový humor a skeče á la Benny Hill Francúzom a hlavne Ourymu nesedia. Respektíve nie v prípade, keď je na nich postavený celý film. Napriek tomu je Velký šéf jemne nadpriemernou komédiou, ktorá určite stojí za pozretie. Avšak iba v prípade nadbytku voľného času. Ak máte v nabitom programe len dve hodiny času a chcete sa dobre pobaviť, určite siahnite po inej Ouryho komédii. Osobne odporúčam Rabi Jacoba, alebo kto má radšej Belmonda tak Eso es. ()

BeranSon

Klasika! Co bych měl více dodat o jednom z nejlepších filmů své doby a svého žánru? Některé scény sou nesmrtelné, třeba ta s padající hlavou, nebo ta koupačka v bazéně. Skvělé herecké obsazení! - 7/10 - ()

Evander

Jeden z mála filmů s Belmondem, kde se nedá říci, že by měl hlavní roli. Možná jednu z hlavních... Velkého šéfa řadím spíše ke slabším komediím tohoto druhu. Místy jsem se sice s chutí zasmál, nicméně přece jen necelé dvě hodiny jsou na tento typ komedie až přespříliš a tak hluchých míst není zrovna málo. Hodnotím lehce nad 70%. ()

gombarix

Geniální momenty se střídají s hrozně protahovanými. Sestříhat o čtvrthodinu by vážně prospělo. A pojetí (prakticky) jediné ženské role ("vědomé si svých zbraní") je prizmatem 21. století už opravdu z jiného světa a než nějaké vzrušení to budí spíš jen smích... což ale u komedie zas tak nevadí, no. I přes nevyhnutelnou vyčpělost žánru a naprostou absurdnost děje (která mě i v tomto žánru irituje) jsem se ale docela bavil. Slabé 4*. ()