Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

pravo

DÁMY A PÁNI., PO PIATICH ROKOCH ÚMORNÉHO PÁTRANIA SME KONEČNE NAŠLI ZÁVAŽNÚ STOPU. ZISTILI SME, ŽE BANDU LUPIČOV, KTORÁ RAFINOVANE PREPADLA POŠTOVÝ VLAK, VIEDOL MUŽ MIMORIADNE TECHNICKY NADANÝ A INTELIGENTNÝ. JEHO MOZOG JE ABNORMÁLNE VEĽKÝ. JE TAK OBROVSKÝ, ŽE JEHO VÁHA MUSÍ ZNAČNE NAMÁHAŤ KRČNÉ STAVCE, PRETO NAKLÁŇA HLAVU NA STRANU K RAMENU. HLAVNE KEĎ HO NIEČO ROZČÚLI ALEBO ROZRUŠÍ, POTOM JE ÚPLNE NESCHOPNÝ UDRŽAŤ HLAVU VO VZPRIAMENEJ POLOHE. A TAK JEHO HLAVA PADÁ ZAKAŽDÝM K JEDNEJ STRANE. ... . Na zadnom obale DVD-čka je slogan Film, pri ktorom sa budete váľať od smiechu! a istý denník ho vydal v svojej edícií Filmy pre nás chlapov a ja pripravený na veľký filmový zážitok som po dopozeraní pocítil mierne sklamanie. Film rozhodne nie je určený výslovne pre chlapov a už vôbec nezaručuje salvy smiechu. Francúzka komédia v čase svojho zrodu možno bavila množstvo ľudí, ale časom trocha vyšumela a dnes je to vcelku priemerná komédia s pár silnejšími a zopár slabšími pasážami. Komédia rodinného charakteru nás aspoň dokáže vrátiť o pár rokov dozadu a omladiť Belmonda. HM, TOMU NEROZUMIEM. PREKONÁVAM SA. HLAVNE, ŽE TO KLAPE. ()

AxelWers

Tento film som videl niekedy v prvej polovici 80-tych rokov, nespomínam si či som ho potom ešte niekedy videl, ale viem, že to bola veľká sranda. Neviem ako dnes, takže zatiaľ hodnotím 4* ()

horovska

Snad kromě pár podařených gagů se jedná o snímek, který bohužel věkem zcela pozbyl na zajímavosti. Po vcelku ještě dobře rozehraném začátku se pak film vleče a vleče. A ať už za to může překlad či dabing, nebo to tak opravdu je natočeno - je tam několik vyloženě trapných okamžiků. Tedy já mám tento snímek již odškrtnutý... ()

GIK

Podle čé té nejlepší francouzská komedie všech dob. Houby! K čemu jsou u komedie vyprofilované charaktery, když to vůbec není vtipný a člověk se za celej film ani jednou pořádně nezasměje. Smutná ukázka toho, kdy se tvůrci zaručeně dobře bavili, ale divák trpí. ()

Razzor_82

"Slyšel jsi někdy o NATO? - Co je to? Nějaká nemoc?" Pánové Belmondo a Bourvil v ujeté komedii ze zlodějského prostředí. Po letech to má pro mě stále neskutečný vtip a akci. Věčná evropská klasika, která nestárne. 8/10 ()

DAPDO

Filmy s Belmondem ano, ale jenom krimi, komedie s ním mi nikdy nějak extra nesedly. Tohle ale bylo svižný a vtipný, 70%. ()

FireTight

Já vlastně ani nevím, co se mi na tom filmu tolik líbí, ale něco to asi bude, že dávám čtyři hvězdičky. Ať už je to jakkoliv, pořád bude platit, že Velký šéf je jedna z těch nejlepších francouzských komedií, které jsem měl tu čest vidět a to jednak kvůli samotné postavě velkého šéfa (miluji animaci, ve které představuje plán loupeže, kde skáče z vagónu na vagón jako kdyby to byla nejlehčí věc na světě), ale i parťáků Artura a Anatola. Jo a ještě tu je ta titulní písnička - "The Braiiiinnnnn", ta mi vždycky hraje minimálně den v hlavě! :D ()

Enterprise

Velký šéf bohužel patří k filmům, které zub času už trochu nahlodal. Film sice obsahuje spoustu nezapomenutelných scének (útěk z vězení, převoz Belmonda v posteli, zlobivá zuzanka atd.), ale jako celek působí trochu nekompaktně a nevyváženě. Všichni čtyři hlavní protagonisté se sice snaží jak o život, ale často jsem měl pocit, že neměli co hrát. Hodnocení - 70 %. ()

Inozuka

V ČSSR osmdesátých let legenda a hodně reprízovaný film ... dnes slabota a velká nuda, kterou naruší pouze plavková scéna Silvie Monti. ()

BigBang

Obávám se, že nemohu strhnout ani puntík, natož hvězdičku. Ach, paní Monti - to byl nějaký herecký talent, panečku. Plus samozřejmě vyjednávání na nafukovacích křeslech v bazénu. ()

Belmondicek

Po Velikém flámu natočil Gérard Oury svůj další odvázaný příspěvek do klenotnice francouzských komedií. Velký šéf je prostě největší. Největší ze všech lupičů co kdy na plátně prezentovali své dokonalé plány. Už ho nikdy nikdo nepřeroste. Ledaže...Ledaže jeho geniální plán na přepadení vlaku opíše nejen on sám, ale i dvojice podvodníčků-zlodějíčci Artur a Anatol v podání dokonalého Jeana-Paula Belmonda a Bourvila. Velký šéf patří mezi nejlepší a nejúspěšnější komedie, má brilantní scénář, hvězdné obsazení a to nejlepší z anglického i francouzského humoru. Za zmínku stojí i gentleman David Niven jako velký šéf, Eli Wallach jako mafiánský boss a půvabná Sylvia Monti jako jeho sestra. Hudba a ta písnička je velmi dobrá a dabing s Třískou, Bruderem a Cupákem je mistrovský! "Přidej amatére, at to nemusím vzít za tebe!" ()

Jacccob

Zde se zrodila moje první láska. Silvia Monti je zde naprosto neodolatelná. Ale všechno ostatní ve filmu se jí hravě vyrovná. Belmondo je dokonalost sama o sobě, ale i zbytek herců se zde skvěle předvádí, a není tu žádný trapný moment, jak to u některých francouzských komedií bývá. Scéna útěku z vězení je tak dementní, až je to geniální, takový nadčasový přístroj je schopen vyrobit snad jen J.P. Belmondo, stejně tak utéct z vězení, když má být propuštěn za čtyři dny. ()

Tamdydam

"Nejlepší francouzská komedie všech dob". Titulek k filmu na webu ČT byl tím jediným, co mi na tomhle filmu přišlo skutenčě vtipné. Tedy upřímně, pousmál jsem se během filmu ještě jednou (tam, kde se to očekávalo), ale to je opravdu vše. Film je to tak neskutečně pitomý a nevtipný (přitom evidentně nákladný), že by jindy než v šedesátých letech snad ani vzniknout nemohl. Na LSD museli být všichni. Od scénáristy, režiséra až po herce. Samotná hudba tento pocit korunuje. Ale přesto, nebo právě pro to mě film nějakým způsobem docela bavil. Je to taková zajímavá sonda do minulosti. Esence rozmařilých šedesátých let, barevná zvuková groteska, které se kdysi dávno diváci evedentě smáli. Ale jednou to stačilo. ()

Rimland

Velkému šéfovi jsem nikdy na chuť nepřišel. Ty dvě hodiny o sobotě večer to sice úspěšně zabije a nějaký ten funkční fór se tam taky najde, ale celkově je to zbytečně dlouhá taškařice, kde je nejedna scéna až útrpně přiblblá. ()

Hellraiser12

Velký šéf patří mezi mé nejoblíbenější filmy s Belmondem a zároveň mezi mé srdcovky. Když jsem byl malý, nebylo dne abych si Velkýho šéfa nepouštěl na DVD. A taky hudba je skvělá..................A jak je daleko do Sinistry? ()